Julien Geldhof, kampioen van Brabant André Bayenet V.W.C.L.-wielrennen Willy Van Dijck niet akkoord Marcel Delanghe, Frans Van Camp, Petrus Sergoris en Omèr Van Molle winnen de herkansing van het Belgisch kampioenschap Kursus kandidaat- scheidsrechters te Aalst De Voorpost - 28.8.1992 - 25 Zondag 30 augustus in Lippelo, kam pioenschap van Antwerpen, Provinciale- weg 47, café Zonnelust. C start om 13u00 voor zes ronden of 56 km, B om 14u30 voor 7 ronden of 66 km en A om 16u15 voor 8 ronden of 75 km. 32.000 fr prijzen, omloop I. Uitslagen Zaterdag in Evergem Reeks A11. Kris Verhasselt, 2. Geert Van Speybroeck, 3. Jozef devits, 4. Car los Verstraete, 5. Jean Baeyens, 6. Ste- faan Ketel, 7.Stefaan Van Duissche, 8. Erwin Van den Driessche, 9. Ronny Samson, 10. Michael Heymans. Reeks A21Marc De Peuter, 2. Antoine De Mits, 3. Helmut Tas, 4. Aimé Mi- chiels, 5. Rudy De Jonghe, 6. Mare Boe lens, 7. Luc Pieters, 8. Freddy Goos- sens, 9. Patrick De Backer, 10. Marc Van Overbeke. Reeks B11Johnny Michiels, 2. Erwin Gryseels, 3. Dirk Verguit, 4. Ronny De Wilde, 5. Luc Ruys, 6. Mario Bauwens, VWF-wielrennen. Aankomst van Frank Saey (xl) 7. René Marissens, 8. Pascal Muys, 9. Mare Diependale, 10. Geert Smet. Reeks B21Frank Veldeman, 2. Luc Coquyt, 3. Germain D'Hondt, 4. Luc coen, 5. Hugo Tuypens, 6. Achiel Ver- riest, 7. Hendrik Vermeiren, 8. Mare Hen- drickx, 9. Hugo Verjans, 10. Walter Be- erens. Reeks C11. Pascal Borremans, 2. Cornel Van Gorp, 3. Wilfried De Pauw, 4. Hans Blanchaert, 5. Danny Verekens, 6. Paul De Maerschalck, 7. Freddy De Blieck, 8. Jean Geerinck, 9. Gustaaf Sonck, 10. Luc Vettenburg Reeks C21Frangois Vandael, 2. Jero me Wille, 3. Gaston Van Den Hoecke, 4. Jozef Boone, 5. Julien Simoens, 6. Frans Van Looveren, 7. Jozef Caethoven, 8. René Droesbeke, 9. Hugo De Kocker, 10. Marcel Doeraene. Zondag in Welle Reeks A11. Frank Saey, 2. Ronald Adriaenssens, 3. Jozef Devits, 4. Eric Francke, 5. Kris Verhasselt, 6. Gerry D'Hollander, 7. DirkStammeleer, 8. Jean Baeyens, 9. Danny Van Damme, 10. Michaël Heymans. Reeks A21. Willy Van Dijck, 2. Rudy De Jonghe, 3. Aimé Michiels, 4. José Hoebeke, 5. Mare De Peuter, 6. Freddy Goossens, 7. Luc Pieters, 8. Christiaan Lootens, 9. Roland Maenhout, 10. J. Keirsbilck. Reeks B11. Peter Pots, 2. Kris Die- rickx, 3. Erwin Gryseels, 4. Daniël Noens, 5. Johan Derijcke, 6. Harmei Van den Broeck, 7. Mare Diependaele, 8. Dirk DeTroyer, 9. NorbertVan Nuffel, 10. Dirk Vergult. Reeks B21Herman Moerenhout, 2. Robert Maldrie, Hendrik Cornelis en Al- bert De Lange, 5. Richard De Bruyn, 6. Germain D'Hondt. 7. Hugo Tuypens, 8. Hugo De Pessemier, 9 Hendrik Vermei ren, 10. Noël Maes. Reeks C11Wilfried De Pauw, 2. Dan ny Verekens, 3. Jean Geerinck, 4. Eddy Van de Kerckhove, 5. Paul Matthijssens, 6, Pascal Borremans, 7. René Droesbe ke, 8. Hugo De Kocker, 9. Gerard Ge- vaert, 10. Marcel Doeraene. Reeks C21Frans Van Hoof, 2. Fran- gois Vandael, 3. Julien Simoens, 4. Jero me Wille, 5. Louis De Boeck, 6. Jozef Boone, 7. René Droesbeke, 8. Hugo De Kocker, 9. Gerard Gevaert, 10. Marcel Doeraene. VWF-kampioenschappen. Jerome Wille werd kampioen van de C2-reeks terwijl Jozef Boone tweede en Julien Symoens derde werden (xl) VWF-wielrennen in Welle. De doortocht van de C's met Gerard Gevaert vóór Louis De Boeck, Jean Geerinck, Borremans en Stammeleer (xl) Alle kampioenschappen zijn nu verreden en het einde van het sei zoen '92 komt stilaan in zicht. Zoals het spreekwoord zegt 'De oogst geschoren, de winter geboren', is het net hetzelfde bij het wielrennen. Na de kampioenschappen zit voor de meesten het seizoen erop. In de laatste maand bollen al velen uit terwijl anderen proberen om toch nog een ultieme zege mee te pik ken. Dat was het geval voor Etienne Daneels die te Massemen zijn eer ste zege van het seizoen behaalde. Ook wedstrijdwinnaar Walter Mat- thijs behaalde zijn eerste ruiker. A+B in Liedekerke (Brabants kampioenschap) Reekskampioen Paridaens stak in een schitterende vorm en dat bewees hij eens temeer op zaterdag in Liedekerke. Hij was het die van bij de start de aanvals- klok luidde en met De Milde een paar ronden aan de leiding ging fietsen, natio naal kampioen Van Wetter en Platteau gingen dezelfde weg op en met z'n vieren sloegen ze een kloof van 15". Het peloton liet echter niet begaan en deed een forse inspanning om een ronde later de vier leiders te pakken. Even pauzeren was de boodschap en daarvan maakten acht moedigen gebruik om hun biezen te pak ken. De anderen zouden hen pas na afloop van de koers terugzien. De Bleser, Decoudin, Van Wetter, Verleyen, Plat teau, Paridaens, Roelekens en Schoon- jans hielden de teugels strak in handen en bouwden een veilige voorsprong op. De samenwerking was vlot en enkel in de voorlaatste ronde brak dit groepje in tweeën. Vier tegen vier dus. Decoudin, Van Wetter, Verleyen en Roelekens in het eerste groepje. Het peloton was ver ach ter maar Van Houtte, De Milde, Luc Van der Eecken, Danny Jansegers en Franky De Coninck gingen nog op zoek naar de verbrokkelde leidersgroep. Hoe een dub beltje rollen kan Bij het ingaan van de laatste ronde kregen we een volledige gedaanteverwisseling. Vooraan kwamen ze samen maar op nieuw gingen Van Wetter, Roelekens en Paridaens aan de haal. Dit trio zou voor de zege spurten. Freddy Roelekens won schitterend, vóór Van Wetter en Pari daens, terwijl Platteau het haalde voor Decoudin. C- en D-reeks Een uitgebreid verslag kunnen we helaas niet geven want een gesloten peloton legde negen van de elf af te leggen rond en af. Frank Laeremans sprong dan in de tiende ronde weg en zou onbedreigd winnen want de achtervolging van André Van der Eecken strandde op 35" en het slaperige peloton volgde op 1Een een tonig schouwspel, maar zoals reeds ge citeerd is het einde in zicht en voor vele renners is de goesting eraf. Uitslag Reeksen A en B 1Freddy Roelekens (A), 2. Patrick Van Wetter (A), 3. Wilfried Paridaens (B), 4. Francis Platteau (A), 5. Jean-Jacques Decoudin (A), 6. Kurt Ver leyen (A), 7. Alain De Bleser (A), 8. Luc Schoonjans (A), 9. Franky De Coninck (A), 10. Johnny Van Holen (B). Reeksen C en D 1Paul Laeremans (D), 2. André Van der Eecken (C), 3. Freddy Van Impe (D), 4. Etienne Lievens (D), 5. Julien Geldhof (D), kampioen van Brabant, 6. Marcel Straetmans (D), 7. Wilfried Matthijs (D), 8. José Sterckx (C), 9. Frans De Backer (C), 10. Willy Moens (C). Zondag in Massemen C- en D-reeks Etienne Daneels was op zoek naar zijn eerste zege en dat was duidelijk te mer ken want 'Tienne' demarreerde a la Van Londersele en gaf het volle pond. Sterckx volgde zijn voorbeeld. Straetmans en na tionaal kampioen Frank Veldeman werk ten mee. Vier leiders dus die er na vijf ronden nog eens vijf vluchtgezellen bij- kregen. Dat waren Walter Matthijs, Julien Geldhof, Keppens, Helleput en De Gent. Zij staken het eerder leidend kwartet nog een handje toe. Er werd keihard gefietst op de vlakke omloop van Massemen en na bandbreuken van Paul Boel en Freddy Van Steerthem, stond André Van der Eecken er alleen voor om het peloton terug te brengen. Toch kreeg Van der Eecken steun van Moens, De Clercq, De Bruycker, Van Landschoot en Brandt. Deze zes verschalkten het vermoeide pe loton en begonnen aan een verwoede achtervolging op de leiders, die twee renners waren kwijtgespeeld. Keppens en Matthijs waren lichtjes voorop gaan rijden en toen de anderen aarzelden, duwden ze fors door en een gerustellen- de voorsprong van 40" op te bouwen. Het belachelijke spelletje van de reeksen begon weer en de koers werd voor de zoveelste keer vervalst. Even een geheu gensteuntje. Twee D-renners, geen C- renner die zich zorgen maakt want ze kunnen immers nog winnen. Daarna een vlucht van 3 renners, waarvan 1 C-ren- ner. Resultaat De wedstrijd ligt lam en verwatert in een roemloze toeristentocht. Geen vechtlust meer om als eerste de aankomst te bereiken, geen fierheid, geen trots. Enkel nog onnozel zitten cijfe ren en rekenen. Iets voorZaki dus en niet voor op de racefiets. Terug naar de wedstrijd. Twee leiders, Keppens en Matthijs, gevolgd door Da neels, Moens en De Bruycker, daarach ter het uitgebluste negental en het pelo ton op ruim 2'15". Matthijs was sterk en won zijn eerste wedstrijd van het sei zoen. Daneels moet zich niet uit de naad fietsen om na Moens en De Bruycker als vijfde, maar eerste C-renner over de meet te vrijwielen... A- en B-reeks Wilfried Paridaens kon deze keer zijn streefdoel realiseren en na een schitte rende solo de koers te Massemen win nen. Van de 28 af te leggen ronden reed Wilfried er liefst 22 in de aanval. Na de vijfde ronde gingen twaalf renners er vandoor, waaronder Paridaens. Toen in de 16de ronde opnieuw zeven renners van de kopgroep hun gezellen achterlie ten, was ook Wilfried bij de pinken. Pari daens, Roelekens, De Croock, De Milde, Amateurs in Oordegem Slechts 25 amateurs kwamen aan de start van een avondcriterium dat noch tans rijk begiftigd was met premies. Zo wel Jaak Eekhout als de latere winnaar André bayenet toonden zich meteen zeer strijdlustig terwijl het opviel hoe soepel Hedwig Hendrickx en Gerdy Goossens meedraaiden. Halfweg de wedstrijd kwam er een kopgroep van tien renners Gerrit Henderickx, André Bayenet, Gerdy Goossens, Gino Lauwereys, Guido De Clercq, Gary D'Hauwe, Wim Van de Vel de, Jaak Eeckhout, Cees Hoefnagels en Hedwig Hendrickx. Wim Van de Velde moest afhaken na pech, In de slotronden ging het er pas heftig aan toe in de kopgroep. Gerdy Goossens raakte eerst niet weg maar toen Jaak Eekhout aan de haal ging, leek de winnaar gekend. Dit was echter zonder André Bayenet gere kend, die als een sneltrein naar Eeckhout toefietste. Hij liet hem meteen achter en won zeer gemakkelijk. Jaak Eeckhout kon toch nog zijn tweede plaats behou den. Nic VWF-kampioenschappen in Overboelare. In de reeks C' was Danny Verekens nationaal kampioen. Alois Carmeliet was tweede en Mare Bassez derde (xl) WAOD-wielrennen Vorige week verscheen er in dit blad een verslag van de zesde rit van de Ronde van het Waasland, georgani seerd door de W.A.O.D. We citeren letterlijk de ons door het WAOD-sekretariaat (Waasland) toegestuurde tekst'Met 46 WAOD-liefhebbers aan de start zon der de leider Willy Van Dijck die om duistere reden niet aan de start ver scheen en een schorsing zal oplopen'. Willy Van Dijck gaat absoluut niet akkoord met deze tekst en zegt dat de WAOD-organisatoren zeer goed wisten dat hij niet zou deelnemen aan die rit. Hij had hen vooraf daar van verwittigd omdat de sponsor van Martin's Veloclub, waarbij hij aangesloten is, hem gevraagd had om deel te nemen aan het kam pioenschap van de V.W.F., waarvan hij ook de leiding had en dat hij trouwens gewonnen heeft. De W.A.O.D. wist dus zeer goed en lang vooraf dat hij die laatste rit niet zou rijden en hij vindt het dus abnor maal dat men hem 'duistere redenen' zou toemeten. Willy Van Dijck won wel de eerste en de vierde rit van de Ronde van het Waasland en wil die uitspraak niet over zich heen laten gaan. 'Een vrije liefjhebber start waar hij wil, meent hij. Enkel in de BWB kan men de renners verplichten om aan een bepaalde koers deel te nemen. Willy is trouwens een verdienstelijk renner die op alle vlakken van de wielersport al bewezen heeft dat hij een integer en 'zuiver' renner is. O. V.W.B.-wielrennen 28 renners namen de start van deze herkansing, die gereden werd in Zellik voor de vier reeksen afzonderlijk. Bij de A's toonde Marcel Delanghe zich ditmaal de snelste in de spurt vóór Willy Davê, In de B-reeks was Frans Van Camp nog maals de snelste van een groepje van vijf. Petrus Sergoris toonde zich opnieuw als uitblinker in de C-reeks en bij de alleroud- sten was het de bijna 82-jarige Omer Van Molle die won met één minuut voor sprong. Uitslagen A-reeks 1Marcel Delanghe, 2. Willy Davé, 3. Giuseppe Salesse, 4. Hugo Fe- ro, 5, René Peeters. B-reeks 1 Frans Van Camp, 2. Jean De Geyndt, 3. Louis Janssens, 4. Louis Denar, 5. August Delaen. C-reeks 1Petrus Sergoris, 2. Julien Logier, 3. Paul Van den Berghe, 4. Ar- mand Devos, 5. René Serneels. D-reeks 1. Omer Van Molle, 2. Jean Plaisant, 3. Marcel Jacobs, 4. Karei Van Veer, 5, Robert De Mulder. Van SteerthemrVan Wetter en Decoudin legden de anderen het vuur aan de sche nen want Van Holen, Moens, Van der Helst, Schoonjans en Schouppe keken al vlug tegen een achterstand van 15" aan. Met kleppers als Van Holen, Van der Helst en C° was deze achterstand nog te overbruggen. Toen Van Steerthem dan vooraan nog lek reed, kwam hij de vijf achtervolgers versterken en het was dus zes tegen zes. Heel wat weerwerk tijdens deze wedstrijd want alles werd zo uiteen gereden dat de twaalf renners twee per twee de aankomst bereikten. In de 24ste ronde ging Wilfried Paridaens solo en Van Wetter, die Roelekens en De Milde aan het wiel kreeg, zag het niet zo direkt zitten om al dat werk op zijn schouders te nemen en hij demarreerde achter de ont snapte Paridaens. Hij zou hem echter nooit pakken. Toen kwam het volgende duo met De Croock en Decoudin. Moens alleen liet het koppel Van Steerteh-Van der Helst achter zich. Uitslagen A- en B-reeks1Wilfried Paridaens (B), 2. Patrick Van Wetter (A), 3. Robert De Milde (A), 4. Freddy Roelekens (A), 5. Kurt De Croock (A), 6. Jean-Jacques Decoudin (A), 7. Stefaan Moens (A), 8. Freddy Van Steerthem (B), 9. Etienne Van der Helst (B), 10. Luc Schoonjans (A). C- en D-reeks 1Walter Matthijs (D), 2. Edilbert Keppens (D), 3. Ben Moens (D), 4. Pierre De Bruycker (D), 5. Etienne Daneels (C), 6. Willy De Clercq (D), 7. Francis Helleputte (D), 8. Herman De Gent (C), 9. Jean,Brandt (D), 10. Eric Van Landschoot(D). VOETBAL Vanaf zaterdag 12 september '92 richt de vriendenkring ALSO in sa menwerking met de K.B.V.B. een kursus in voor kandidaat-scheids- rechters. Deze gaat door in lokaal Bergenhof aan het Stationsplein in Aalst. De kursus omvat zes lessen, eksamen inbegrepen. De kandida ten, zowel mannelijke als vrouwelij ke, dienen de leeftijd van 16 jaar bereikt te hebben. De spelers - amateurs - seniors worden eveneens tot de kursus toe gelaten en komen in aanmerking voor wedstrijden van scholieren, knapen en miniemen. De inschrijvingen worden inge wacht tegen uiterlijk 8 september '92 en dienen schriftelijk te gebeu ren bij het sekretariaat van de Pro vinciale Scheidsrechterskommissie Oost-Vlaanderen, Speldenstraat 19, 9000 Gent (tel.: 091/25.19.73. OVWB-wielrennen. V.l.n.r. de ex-profs Jean Plaisant, Staf De Meersman en de 82-jarige Omer Van Molle die won. Dan Pol Van den Berghe, Yvan Bonnet en Emiel Van Veer (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25