t> j f f f Ook Collijns kan Jasmine Browaeys niet kloppen Kris D'Haen (Reinaert): 'Te weinig rekuperatie' ét M 1 K.A.V.D.-tennisjeugd in de belangstelling uitrusting KAVD-jeugd zonder - 26 - 28.8.1992 - De Voorpost (AVO ;ha mp/cv TENNIS Jeugdtennis bij KAVD. De jongens-scholieren tijdens het jeugdtornooi (vh) Vorige week werden de finales gespeeld van het jeugdtornooi van T.C. Dender- monde. alias K.A.V.D. We kregen de naakte uitslagen zodat we weinig kommentaar kunnen geven. Meisjes-miniemen In de schiftingswedstrijden kwamen Ca roline Broothaerts en Patricia Mol tegen over elkaar. Volgens onze zegsman was de uitslag 5-4. Allicht is er gespeeld volgens een tijdslimiet. Katrien Van der Jeught nam het dan op tegen Caroline Broothaerts en won met 5-1/3-0. Wendy Mol speelde tegen Lieve Derocour en won met 5-1/4-2. Chiara De Decker nam het op tegen Wendy Mol en versloeg haar met 5-3/1 -3 De finale ging tussen Katrien Van der Jeught en Chiara De Decker, wedstrijd die gewonnen werd door De Decker met 2-5/3-5. Meisjes-scholieren Ellen Roels nam het in de voorbereiden de wedstrijden op tegen Katelijne Der ocour en won met 5-0/3-1Karen Roels klopte Greet De Jagher met 5-3/5-1 ter wijl Line De Decker Ellen Roels het nakij ken gaf met 5-4/3-1. Karen Roels won nog tegen Katrijn Bogman met 5-3/3-1 De finale werd dus gespeeld tussen Ka ren Roels en Line De Decker, door Karen gewonnen met 5-1/2-3. Jongens-miniemen Kristof verwilgen werd in de schiftingen geklopt door Jan Derveaux met 1-5/3-1 Jim Buggenhout schakelde Nico Broo thaerts uit met 5-0/5-3 terwijl Wout Van Mulders met een droge 5-0/5-0 Jan Der veaux deed knielen. Piet Van Mulders won vervolgens tegen Jim Buggenhout met 5-2/5-3. De finale ging dus tissen Wout en Piet Van Mulders. Het werd een spannende strijd, althans volgens de uitslag: 5-1/4- 5/2-0. Jongens-scholieren Tom De Troch had in de schifting niet veel moeite met Michaël Liévois en won met 5-1/5-0. Rob De Schutter daarente gen klopte Ben De Troch met 5-4/2-1 en dus werd de finale gespeeld tussen Tom De Troch en Rob De Schutter, door eerst genoemde met vlotte 5-1/5-1 cijfers ge wonnen. Vermelden we ook nog dat ook de aller kleinsten mochten deelnemen, maar daarvan werd alicht geen echte rang schikking opgemaakt Jeugdtennis. De meisjes-scholieren van KAVD (vh) VOETBAL Betreftuw artikel 'KAVD- jeugd zonder uitrusting' De Voorpost: 14 augustus 1992, blz. 19. Mijne heren, Naar aanleiding van de publi- katie van bovenvermeld artikel in uw weekblad, waarin mijn ambt wordt vermeld, zou ik het ten zeerste op prijs stellen in dien u volgende rechtzetting wilde publiceren. Het is inderdaad zo dat naar aanleiding van deelname door het Aalsterse Sint-Jozefscolle ge aan een voetbaltornooi in Denemarken, naast vier sport tassen van deelnemers, even eens een volledige uitrusting, eigendom van KAV Dender- monde, werd ontvreemd. De waarde hien/an bedraagt ong. 25.000,-fr en niet 100.000,-fr zoals verkeerdelijk uit het arti kel zou kunnen afgeleid wor den. Op zaterdag 8 augustus 1992 om 8u15 's morgens werden drie komplete uitrustingen door ondergetekende over handigd aan de ploegafge- vaardigde van de scholieren, vrij laattijdig weliswaar, maar dit tengevolge van het jaarlijks verlof van de wasserij. Het be trof hier één uitrusting van de scholieren en twee van de ju niores. De ploegafgevaardig- de beloofde mij het nodige te doen om de uitrustingen ter bestemming te brengen. Zondagavond bereikte mij het bericht dat de uitrustingen van de juniores niet ter bestem ming waren gekomen. Gebrek aan organisatie en koördinatie, of soms niet Mijn heer de jeugdvoorzitter Aldus betreft het hier één jeugdploeg en niet alle jeugd- ploegen zoals de steller van het artikel laat uitschijnen. Wie alles zal vergoeden Er loopt nog steeds een onder zoek via mijn relaties bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Het autocarbedrijf werd aangeschreven en be loofde stellig tussen te komen, en last but not least zal de school verzocht worden een nieuw stel aan KAV Dender- monde te bezorgen. Waarom al die drukte om niets Met dank en voorname hoog achting, Johan MAC HAR IS Stadsontvanger Dendermon- de. In de vrouwen 2-kategorie lijkt er nie mand opgewassen tegen het flegme van Jasmine Browaeys, die er zich in deze vakantiemaanden niet voor schroomt om twee kriteriumtornooien tegelijkertijd mee te pikken. Op TC For Ever liep het nochtans niet van een leien dakje want na het elimineren van Joke De Prest (6-4 en 7-5) had ze de handen vol met Carla Collijns die met vertragingsmaneuvers de topfavoriete uit haar gewone doen trachtte te halen. Dit lukte maar ten dele want Browaeys ruimde alle hinderpalen (tweemaal 6-3) weg, en moest in finale wel een counter van Natasha Blanquaert (6-3 en 6-7) inkasseren, alvorens met 6-3 de 'klus' zegevierend af te maken. Op TC Royal had ze minder last met Anita Van Broeck, die door een gekneusde rib geplaagd, met 6-2 en 6-0 vlug moest inbinden. Philips: dé revelatie De tornooirevelatie moest dit keer bij de veteranen 1 gezocht worden en met alge meenheid van stemmen werd hiervoor Guy Philips genomineerd. Deze kranige veertiger (net 45 jaar geworden) klopte als C-30 immers twee hoger geklasseer- den, nl. Frank De Clercq (C15-4) en Luc Anthonis (C 15-2), die uren nadien nog niet van hun verbazing bekomen waren. Philips bekocht wel zijn inspanningen tegen Luc Lebeer, die heel diep moest gaan om met 6-3 en 7-6 overeind te blijven. In finale had laatstgenoemde heel wat minder last want met overrompelend 'service-volleyspel' nekte hij Harry Op de Locht, die zich voorbij Van Raemdonck en Hambersin (7-6 en 7-5) had gewor steld, maar nu met 6-3 en 6-0 cijfers moest passen. Bij de vrouwen 3 tipte eenieder op Natha lie Snoeck, maar die lijkt een tikkeltje vermoeid van het verdedigen van haar koppositie in de Kriteriumranking. Voor bij Budts (6-2 en 7-5) geraakte ze nog wel, maar Lester Bergen - Henegouwen bleek in halve finale een onoverkomelijke hinderpaal. Het Zeeuwse juffertje dat op basis van een aanzienlijke portie kamp geest de eerste met 4-6 verloren set met 7-5 wegvaagde, bleek ook in de slotfase (6-3) beweeglijker en haar opgemerkt optreden werd afgerond met een finale zege tegen Lies Van Heddeghem (4-6, 7-5 en 6-3), die zich 's avonds op TC For Ever zou revancheren want toen werd Snoeck met 6-3 en 6-0 'afgedroogd' Engelsman buigt voor Vanderstappen In mannen 4 hees een Britse 'vakantieganger' zich in de kijker, want Michael Nogler, die bij Antwerpse vrien den logeert, maakte er korte metten met De Geest (6-2,4-6 en 6-4), die nochtans als gedoodverfde favoriet stond geboek staafd. In halve finale werd de Engels man echter een halt toegeroepen door Yvan Van Der Stappen die voordien tegen Spaenhoven (6-3 en 6-1) had kunnen vrijwielen en nu met 6-2 en 6-4 een finaleticketje veroverde. In het andere rooster bleef Royal-speler Cisse Van Mechelen, puik overeind tegen zowel Vleeshauwer (6-4,6-7 en 6-3) als tegen Van Muylders (7-6 en 6-2) maar in de beslissende partij was Vanderstappen voor de Waaslander nog een maatje te groot, met 6-3 en 6-2 verliescijfers tot gevolg. Voor de vrouwen van meer dan 30 lentes was er ook op TC Royal een aparte reeks voorzien en dit was een kolfje naar de hand van Conny Meersman die met Van Walle (tweemaal 6-3) minder last leek te hebben dan met de hardnekkige Thuy die met 7-5, 2-6 en 7-6 de duimen moest leggen en achteraf verklaarde dat haar extra-matchen bij vrouwen 2 een te grote belasting voor haar dijspieren beteken den. In de Masters, de bekroning van het KB-tornooi, lieten zich ook enkele belof tevolle streekgenoten opmerken. Zo ge raakte Annelies Everix bij de meisjes-ka- detten tot in de eindtabel maar de latere winnares Veerle Horckmans, had duide lijk meer routine in huis. Deze laatste klopte nadien ook haar Topspin-klubge- note Wendy Van Vracem, die na een ruime overwinning tegen Van Der Planc- ken, voldaan bleek Bij de preminiemen stond er geen maat op het meesterschap van Stefan Wau- ters, die de meegereisde supporters van Zilveren Klomp alle reden tot juichen gaf. Bij de scholieren-meisjes deed ook Nele Garey wat van haar verwacht werd, want ze werkte zich voorbij De Bondt en Claeyssens, naar het hoogste schavotje. Dirk Daelemans Jeugdtennis. De meisjes-miniemen tijdens het jeugdtornooi van KAVD Het organisatieduo op TC De Vallei, nl. Kirsten en Rik Catthoor mochten op de finaledag glunderen want het werd een hoogstaande apoteose van dit Kriterium- tornooi, waarvoor een kleine tweehon derd deelnemers kwamen opdagen Bij de mannen 2 deed Joeri Weyenbergh, na een lange inaktiviteit, een opmerkelijk wederoptreden want in kwartfinale maakte hij de rekening van de Dender- mondse belofte Martine Eeckhout die met 7-5 en 6-3 een nieuwe desillusie opliep. Nadien bleek het gebrek aan wed strijdritme wel onoverkomelijk voor Weyenbergh die Kurt De Leenheer met 6-2 en 7-5 moest laten voorgaan. De andere halve finale was een spectaculai re bedoening die de talrijke aanwezigen entoesiast liet meeleven. De meesten tipten hier op Kris Van der Guchten maar die moest D'Haen in de slotfase teveel vrijheid geven zodat de Reinaertkopman met 6-4 en 7-5 het beoogde finaleticketje binnenhaalde. In die eindmatch bleek echter overduidelijk dat D'Haen nog on voldoende gerekupereerd was zodat De Leenheer deze zoveelste prestigestrijd met tweemaal 6-4 naar zijn hand zette Martens plezierde thuissupporters Bij de mannen 3 kreeg men in de persoon van Guido Van Belle de verwachte lau reaat op het podium. Na een gezond heidswandeling tegen De Vreze (6-2 en 6-2) leek het verkeerd te gaan tegen de energieke Vermeire die de eerste set met tie-break (5-7) binnenhaalde maar door zenuwen verraden nadien met 6-4 en 6-4 geëlimineerd werd. In finale mocht de Buggenhoutse kriteriumleider een uitge bluste Martin Van Gijseghem in de ogen kijken want die haalde slechts één eer- reddend punt. In mannen 4 zag het er lang naar uit dat Filip Van der Veken zijn afwezige klubge- noot Lyssens (met vakantie) waardig zou vervangen. De zoon van zesde schepen Monique Verheyden worstelde zich ten koste van Saerens (6-1 en 6-1) en Van Landeghem (6-3,2-6 en 7-5) in de eind- match en daar kon hij tweemaal tot 1-5 uitlopen. In de eerste set kon Martens dankzij een tie-break gepast remonteren (7-6) maar in de tweede revancheerde de Soks-vervanger met kurkdroge 1-6 cijfers. In de beslissende zet zaten bei den door hun beste krachten heen maar een fel aangemoedigde Hans Martens plezierde de thuissupporters toch met ultieme 6-3 cijfers. In het dubbelspel had Martens de hardnekkige Pauwels (C 30- 2) als ploegmaat maar dat volstond niet om het duo Hemelaer-De Wilde van de eindzege (6-2 en 6-2) te houden Jessica De Smet onverwachte fina- liste In het tornooi van De Witte Kaproenen, met 243 inschrijvingen ook een voltref fer, waren de verrassingen niet uit de lucht. Zo werd Cammu bij de mannen 2 zonder pardon door Van de Walle uitgeschakeld en het bleef voor laatstgenoemde niet bij deze Erembodegemse scalp want na dien ging ook Lambrechts met 5-7, 6-2 en 6-1 onderuit. De Naeyer bleek in halve finale een onoverkomelijke hinderpaal (6-0 en 6-2) en ook in finale maakte dit 'loopwonder' met 6-0 en 6-3 de niet onverdienstelijke Van der Meulen in. Bij de mannen 4 maakten de gebroeders Raes het mooie weer en de halve finale mochten ze zelfs op het eigen klubcourt aan het Dasseveld afwerken. Jeugdtennis. Ook de jongens-miniemen waren paraat op het jeugdtor- nooi van KAVD (vh) JeugdtennisOok deze kleine mannen namen deel aan het jeugdtornooi van TC Dendermonde (KAVD) (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26