mmè Dendermonde en St.-Gillis delen de trofeeën Brabo Denderbelle heeft degradatie verteerd Ajax Lebbeke Stage in Tervuren B.B.C. N Dendermonde start ook met kadetten Attila TemseBehoud verzekeren :^Vv Martine Bijl naar Sasja De Voorpost - 28.8.1992 - 27 VOLLEYBAL 19de Tornooi «A. Schockaert» HANDBAL SOfTWARt SUPER Cl SUPERCLUB Zoals verwacht is de Squadra Leb beke topspeelster Martine Bijl ge transfereerd naar 1e Nationaler Sa sja. De ex-jeugdinternationaal komt hier terecht in een van de Belgische topclubs en de verwachtingen zijn bij beide partijen dan ook groot. Meteen is Squadra zijn vierde ba sisspeelster kwijt en het ziet ernaar uit dat de ambitie bij de Lebbeekse damesploeg op een lager pitje werd Het duo J. Van Hout-E. Moonen zal instaan voor de sportieve begelei ding, G. Van Nieuwenhuyzen wordt de nieuwe voorzitter en F. Van Hou- tem neemt de taak van penning meester op zich. Volleybal. Het gaat er steeds gezellig aan toe tijdens het veteranentor- nooi op de terreinen van Sint-Vincentius (foto Piet Hermans) Basketbalklub Dendermonde begint aan haar 42ste seizoen in de kom petitie. Deze op één na oudste klub van Dendermonde start in septem ber ook met een kadettenploeg zo dat jongens die geboren zijn in '76, '77 en '78 zich kunnen aansluiten tijdens de trainingen op dinsdag en donderdag van 18 tot 19 uur in de sporthal P. Verhelst, Van Langenho- vestraat. Dat kan ook telefonisch op de nummers 052/21.83.56 of 22.22.22. De eerste ploeg werd enorm ver sterkt met drie nieuwe spelers en hoopt de titel te kunnen spelen in tweede provinciale. Jules Meire, de nieuwe trainer, moet bij machte zijn om met zo'n uitgelezen ploeg kam pioen te spelen. Ondertussen baart de financiële toe stand van de klub grote zorgen. Het voortbestaan van de klub, met am bities voor de toekomst, namelijk een plaats bemachtigen in de natio nale reeksen en het vormen van het 'projekt jeugd' zal dus in grote mate afhankelijk zijn van allerlei financiële bijdragen, geleverd door sympathi santen. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot bovenstaande tele foonnummers. Toen Brabo Denderbelle één jaar geleden in laatste instantie - door het wegvallen van Kapek - toch nog promoveerde naar 3e afdeling, wist men dat de taak die hen wachtte bijna niet tot een goed einde was te brengen. Inderdaad, de ploeg had zich al verzoend met de gedachte dat de pro motie op het nippertje werd gemist en nergens was er nog sprake geweest van 3e afdeling. Ook de transferpolitiek was gericht op 4de afdeling en plotseling dan toch Trainer-speler kon dan niet anders dan verklaren dat het behoud mogelijk was maar wellicht was dit meer een vage hoop dan het onderkennen van de reali teit. Enkele uitschieters niette na gespro ken bleek Brabo wel degelijk te licht uit te vallen voor de hogere reeks en in de maand april lag het retourticketje al klaar. Onze vraag aan trainer-speler Mare De Proft: Heeft Brabo de degradatie al ver teerd? «Vanaf het moment dat het voor iedereen duidelijk was dat de degradatie niet te ontlopen was is de spelersgroep bijeen geweest om te zien hoe het nu verder moest. De reaktie was onmiddellijk posi tief en alhoewel verschillende spelers benaderd werden voor een transfer is iedereen zijn woord trouw gebleven. Nie mand heeft de club verlaten en men is bereid een nieuwe inspanning te leveren om de verloren plaats in derde afdeling terug op te eisen. De kern komt er nu zelfs sterker voor met de terugkomst van Van der Jeughten de aanwerving van Jan Van den Bergh. Deze man uit Lokeren kan ons probleem - schietkracht vanuit de tweede lijn - helpen oplossen al weet Jan dat er nog hard moet gewerkt wor den. Alleen kan er zich nog een keepers probleem voordoen aangezien Jos Ver- maesen - nu nog in verlof - eraan ge dacht heeft zijn spelerscarrière te stop pen. P. De Schaepdrijver kwam welis waar van Dendermonde als doelwachter maar deze man weet ook dat hij alleen niet de ideale oplossing is.» Tot daar een vrij optimistische Mare De Proft die zijn ploeg al aan het klaarstomen is vanaf 12 augustus. Er wordt getraind in St.-Gillis en in Lebbeke en een reeks oefenwedstrijden werden ingelast. Zo werd er al gespeeld tegen Lokeren en HK Waasmunster II, komt vrijdag 28/8 KI. Mechelen naar Brabo en wordt er zondag gespeeld tegen Zandvliet (17.15 u.) en Ajax II (18.45 u.). Er werd ook deelgenomen aan het tor nooi van Zwijnaarde en op 4, 5 en 6 september gaat Brabo op trainingsweek end naar Maasmechelen. Net voor de kompetitiestart volgt nog de Bekerwed strijd tegen Ajax Lebbeke en op 19 sep tember begint Brabo aan zijn eerste kom petitiewedstrijd met het bezoek aan Ap. Kortrijk. Het ziet er dus naar uit dat Brabo niets aan het toeval overlaat om in 4e afdeling opnieuw een vooraanstaande rol te spe len, EVA Na een gelukt eerste seizoen in 4e afde ling kan Temse noodgedwongen de am bities geen trapje hoger leggen. P.R.- man Alex Baeck: «Met het verdwijnen van onze hoofdsponsor werden wij toch wel met enige financiële problemen ge- konfronteerd. Gelukkig viel alles op tijd in de goede plooi. Marc Van Hoyweghen wordt nu met World Wide Holiday servi ce samen met het meubelbedrijf Intieuro- ny hoofdsponsor en samen met de in breng van nog twee sponsors is het seizoen financieel verzekerd. Meteen konden wij het kontrakt van trai ner-coach J. De Proft verlengen. Sportief wordt het seizoenbegin wel iets moeilij ker. Onze topscorer Mare De Clercq is er enkele maanden niet bij en eind septem ber zullen wij ook het duo Milliau-P. Van Hoyweghen enkele wedstrijden moeten missen. Er is wel een aanvoer van jonge spelers maar drie basispionnen vervan gen wordt wel moeilijk. Ons objektief is dus het behoud verzekeren. Ik verwacht dan ook een lastig seizoenbegin maar eens wij opnieuw kunnen beroep doen op onze basispionnen zal men met Tem se moeten rekening houden. Bij Temse is men aan de trainingen be gonnen in de eerste week van augustus en worden er oefenwedstrijden gespeeld tegen Lokeren, Ajax II en Eeklo. Onder tussen gaat men op 5 september naar Peer voor de eerste Bekerwedstrijd en op 19 september start de kompetitie met de thuiswedstrijd tegen Roeselare. EVA Basketbal. Okapi Aalst speelde een oefenwedstrijd tegen Amsterdam (da) Rangschikkingen 1. Dendermonde 15 2. St.-Gillis 12 3. Baasrode 8 4. Schellebelle 5 5. Machelen 4 6. Herzele 1 30 jaar 1. Dendermonde 15 2. Schellebelle 5 3. Machelen 4 - 30 jaar 1. St.-Gillis 12 2. Baasrode 8 3. Herzele 1 Volgend weekeinde toeft Ajax Lebbeke in Tervuren waar trainer-coach F. Van Uyt- fangh instaat voor een doorgedreven trai ningsstage met wedstrijden tegen Zand vliet, Vlissingen en Lokeren. Deze stage is het sluitstuk van een eerste trainings periode die al begon op 28 juli. Er werd in die periode viermaal in de week geoe fend, inclusief de oefenwedstrijden of tornooien. Zo werd er deelgenomen aan het tornooi van Mechelen, werd er ge speeld tegen Olse Merksem en werd er het voorbije weekeinde gespeeld tegen Sasja en Zierikzee. De prestaties waren vertrouwenswekkend en de inbreng van de Joegoslaaf Berisha lijkt een voltreffer te zullen worden. Op 5 september wordt deelgenomen aan hettornooi van Zevenbergen (NI.) en op 6 september organiseert Ajax zijn «Hand balmarathon» in Lebbeke. De Beker Freddy Cooreman voor jeugds pelers begint vanaf 10 uur. Om 16 uur is er een veteranenwedstrijd voorzien,.dan volgt Ajax ll-DB Zwijnaarde en om 20 uur wordt de Handbalmarathon afgesloten met de wedstrijd Ajax-Eindhoven. In een volgende editie van De Voorpost wordt Ajax Lebbeke.-seizoen 1992- '93 - aan U voorgesteld. EVA Handbal. Tweedenationaler Ajax Lebbeke in het seizoen 92-93 (foto Piet Hermans) Super-finale 30 tegen - 30 St.-Gillis-Dendermonde 2-0 EVA Volleybal. De Dendermondse veteranen (foto Piet Hermans) Alhoewel organisator H. Cornelis had af te rekenen met late forfaits is hij er op nieuw in geslaagd «zijn» tornooi - en dit al voor de 19de maal - te laten uitgroeien tot een bijzonder prettig volleybalgebeu- ren. Jong en oud waren opnieuw van de partij en het feit dat er alleen echte liefhebbers aantraden, belette niet dat er soms spek- takulair volleybal werd gespeeld. De ploegen bleken duidelijk aan elkaar ge waagd en dit kwam de spankracht in de wedstrijden ten goede. Dat uiteindelijk Dendermonde en St.-Gil lis zich de sterkere ploegen toonden, was eigenlijk van bijkomend belang, de spel vreugde primeerde zaterdag in de prachtige terreinen van het St.-Vincentiu- sinstituut. Eerst moesten alle ploegen het tegen elkaar opnemen en daaruit werden twee bijkomende rangschikkingen gedistil leerd. Eén met ploegen waarin spelers optraden vanaf 30 jaar en één met de ploegen waarin ook spelers van minder dan 30 jaar waren opgesteld. Toonden de Dendermondse organisato ren zich in de algemene rangschikking de sterksten, in de super-finale (+30 tegen -30) moesten zij afhaken tegen St,-Gillis dat duidelijk over meer uithoudingsver mogen beschikte. Volgend jaar is men aan de 20ste uitgave toe van dit liefhebberstornooi en daar wil men in Dendermonde iets speciaals van maken... XX^ Uitslagen tMPFPfl m, lllfj l Herzele-Baasrode J| ■S' V Schellebelle-Machelen X, 1 St.-Gillis-Dendermonde XXV I I - Herzele-Schellebelle 'SWPFBri,,. SUPER CLUB i Baasrode-St.-Gillis - --Zls- Sluf G-37 V Machelen-Dendermonde Schellebelle-St.-Gillis j Herzele-Machelen Dendermonde-Baasrode St.-Gillis-Herzele I Tl Schellebelle-Dendermonde If fBaasrode-Machelen 4 m Dendermonde-Herzele Volleybal. Aan deze veteranen te zien is volleybal een sport die je vrij lang Machelen-St.-Gillis kunt beoefenen (foto Piet Hermans) Baasrode-Schellebelle 0-2 1-1 0-2 0-2 0-2 0-2 0-2 1-1 2-0 2-0 0-2 1-1 2-0 0-2 2-0 Volleybal. Tijdens het tornooi voor veteranen in Dendermonde kan het er ook prettig aan toe gaan (foto Piet Hermans)

De Voorpost | 1992 | | pagina 27