I cn&Züii Kastel promoveert eindelijk Opnieuw onderuit na de rust De Keersmaecker - Cornerboyseen duel tot op de meet Eurika neemt de leiding r Kaatskalender Wieze wint beker van Vlaanderen 28 - 28.8.1992 - De Voorpost KAATSEN IN KASTEL Hogere III Okegem - Kastel Rap en Vlug 12-15 (Ruststand: 4-8) Na de viering van de nederlaag van de naaste achtervolger Tourpes, op het ter rein van Terjoden en na een bruisende nacht die de spelers doorbrachten op het huwelijksfeest van Danny Van Duysen, diende een laatste obstakel op de weg naar de titel genomen te worden. Geen gemakkelijke hindernis, als men weet dat Rap en Vlug op het moeilijk te bespelen terrein van Okegem in het verleden nog nooit een degelijke partij heeft vertolkt. Dit was nu opnieuw het geval en de circa honderd meegereisde supporters, zagen een zeer gemotiveerde thuisploeg aan het werk, met beperkte middelen welis waar, en dan nog tegen bange bezoekers die wel konden maar niet durfden, of zat het feest nog in de benen... De gastheren hielden dan ook gelijke tred in de aan vangsfase en dit tot 464. Dan kenden de bezoekers een van hun betere perioden en onder impuls van Jo Van Daele en Johan Van der Stricht, werden de hen toegespeelde ballen knap teruggekeerd en het skorebord ging in één ruk naar 4-8 en de weg was geëffend naar de zo noodzakelijke zege. In de tweede helft leverden de gasten een resem slechte opslagen af, zodat de thuisploeg gemakkelijk kon terugkomen via 6-9 en later 9-10. Toch bleef Kastel de leiding behouden, maar wanneer de kersverse bruidegom begon te verzwak ken werd het zelfs 12-12 en de spanning steeg opnieuw in beide kampen. Jo Van Daele in eerste instantie en later ook Johan Van der Stricht, pakten uit met een foutloos opslagspel en nadien ook puik in het keerderswerk zetten ze zo orde op zaken. Bij 12-14 lag de titel voor het grijpen en in het laatste spel maakte A. Hollembeek uit. Vreugde alom bij de be zoekende aanhang en de vreugde steeg ten top toen later vernomen werd dat Tourpes opnieuw de nederlaag leed op Halle. De droom is werkelijkheid gewor den, want de Poulidor van de kaatsers slaagde er nu wel in om de zo verhoopte promotie af te dwingen, en opnieuw kreeg het feest een verlenging, want tot diep in de nacht werd er gefeest en gevierd. Lagere II Kastel Rap en Vlug - Opwijk VBR 15-8 (Ruststand: 8-5) Op de Villa kende de thuisploeg een zeer goede start en de bezoekers werden op een 3-0 achterstand geplaatst, maar daarna kenden de gastheren een terugval en Opwijk slaagde erin de bordjes in evenwicht te brengen. Verder een gelijk- opgaande strijd 5-4, maar dan zetten Peter Van Duysen en Peter De Winter de thuisploeg op het goede spoor en de rust werd met een 8-5 voorsprong ingegaan. In de tweede helft kende Kastel opnieuw een blitzstart en de voorsprong werd tot 12-6 uitgebouwd, maar onder impuls van de bestbezoekende speler Nico De Bruyne, werd het zevende spel binnen gehaald. Kastel keerde acht ballen over tegen maar twee stuks voor de bezoe kers en dit onder het alziend oog van scheidsrechter Gustaaf Polfliet. Kastelse junioren gewestelijk kampioen Buiten de eerste ploeg die uiteindelijk de promotie bewerkstelligde na het behalen van de kampioenstitel, hebben de junio ren van Rap en Vlug eveneens de titel op zak. Ze zijn gewestelijk kampioen van de liga Vlaanderen. Zij verloren weliswaar hun laatste wedstrijd tegen gebuur De Toekomst Buggenhout, maar als veront schuldiging kan wel ingeroepen worden dat de titel reeds op zak was. Niet alleen zit in deze jeugdploeg talent, maar zonder de voortreffelijke leiding van de mensen die Rap en Vlug in het hart dragen, kan zulks nooit verwezenlijkt worden. Fran- gois Burill en Rony Leunis, oudgedien den in de kaatssport, offeren samen met hun dames Magda en Marianne, hun vrije tijd op voor deze ploeg, zodat zij ook ruimschoots een deel hebben in dit suk- ses. De spelers die voor deze kampioenstitel geknokt hebben, zijn Francis Van den Broeck, Bart Huyck, Jurgen De Bruyn, Peter De Winter, Peter De Lille, Guy De Clercq, Jimmy Van Broeck en Serge Van Driessche. Laatst genoemde is nog steeds eerstejaarska- det, maar trekt bij de junioren goed zijn plan en hij mag als het zoveelste Kastels talent beschouwd worden. Proficiat aan de kersverse kampioenen. Klassement hogere 1. Kastel 25 2. Tourpes 3. Terjoden 4. Rode 5. Idegem 6. Zandbergen 7. Isières 8. J. Volders 9. Herne 10. Chapelle 11. Okegem 12. Halle 13. Hellbecq 14. Ladeuze I 22 3 357 193 58 21 4 343 210 55 20 5 341 236 49 14 11 312 275 45 16 9 306 283 42 15 10 311 297 39 12 13 287 291 35 9 16 316 311 35 II 14 281 319 34 91 14 264 338 32 9 16 262 329 30 6 19 264 336 30 8 17 291 304 29 1 24 188 377 15 Hogere II Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde In reeks II heeft Eurika op de tiende speeldag van de play-offs de leiding in handen genomen. Medeleider Ware's ging de boot in tegen de goed spelende Sportvrienden. In Malderen waren wij getuige van een zeer aantrekkelijke wedstrijd. Oudegem, eindelijk nog eens gemotiveerd, ver plichtte de thuisploeg om tot het uiterste te gaan. Bij een 13-13 stand was er nog HOGERE lil 30.8 15.00 Ladeuze-Terjoden K. Rap Vlug-Halle BEVORDERING 30 8 15.00 Aalst Herl.-Baardegem 29.8 15.00 VA Baasrode-Overboelare 30.8 15.00 D belle Klub XV-Z. Durmen Galmaarden-Wieze Sp. Herdersem-Opstal Pel. JUNIOREN 28.8 18.30 De Toek. B.-lddergem Sp. Iddergem DD-K. Rap Vlug 29.8 15.00 H St.-Anna 6-Galmaarden 30.8 09.30 Grimminge-Z Durmen HOGERE II ^308 15.00 VA Baasrode-Rebecq niets gezegd. De sterke opslagen van de thuisspelers Franky en Ivan gaven echter de doorslag en het werd uiteindelijk 15- 13. In reeks I blijft alles bij het oude. Backer- klub en Jaco's wonnen allebei. Dan een kleine verrassing bij Ramen Verheyden dat thuis verloor tegen Jempy's. In de wedstrijd tussen Welkom en Moerstraat toonde Welkom zich voor de tweede maal superieur ten overstaan van de ble ke bezoekers. Uitslagen Reeks I R. Verheyden - Jempy's 10-15 Jaco's - Groendalers 15-6 Backerklub - KI. Octaaf 15-9 Welkom - Moerstraat 15-7 Reeks II Ware's - Sportvrienden 13-15 Eurika - Oudegem 15-13 Klieksken - Rapide 11-15 Kalender Reeks I Ramen Verheyden - Jaco's Backerklub - Jempy's Groendalers - Moerstraat Kleding Octaaf - Welkom Reeks II Waresvrienden - Eurika BJ Oudegem - 't Klieksken Hopland - Rapide 15 Baasrode VA 9 Het is echt tekenend voor Baasrode VA, ook in Ninove slaagden zij er niet in een goede eerste helft een verlengstuk te geven. Meteen herhaalde zich het scena rio van de laatste weken zodat er niet naast gekeken kan worden dat de ploeg van de Broekkant zich naar het kompeti- tieslot sleept. Met zondag de laatste wedstrijd tegen Braine-Rebecq hoopt men nog op een laatste steigering van de ploeg die het in het eerste kompetitiege deelte zo voortreffelijk deed maar de vraagtekens zijn groot. In Ninove kwam Baasrode weer autoritair uit de startblokken en via knap terugslag werk van het duo Koek-Quisquater werd het 2-5. Het zag er dus naar uit dat Baasrode zijn zege op Ninove in de Beker van Vlaanderen zou herhalen maar langs Sanzot en Boulanger ging de thuisploeg dan replikeren maar toch leidde Baasro de zijn zege op Ninove in de Beker van Vlaanderen zou herhalen maar langs Sanzot en Boulanger ging de thuisploeg dan replikeren maar toch leidde Baasro de aan de rust nog altijd met 6-8. Het eerste spel na de rust ging na 15-40 nog verloren en plots brak er iets bij de bezoe kers. Men ging plots knoeien met de opslag en Ninove, nog altijd in de running voor de tweede promotie-plaats, maakte hiervan gebruik om gelijk te stellen en wanneer Baasrode nog maar eens een 15-40 voorsprong liet ontglippen brak de veer definitief. Alleen Koek slaagde er nog in zijn spel te winnen maar dat was dan ook het enige punt in een onbegrijpelijke zwakke twee de helft van Baasrode. Bevordering Baasrode VA 6 Grimminge 15 Een eerder matig presterend Baasrode VA kon geen punt pakken tegen een weliswaar sterk Grimminge en het viel op dat de ploeg niet echt goed ronddraaide. De thuisploeg kon geen beroep doen op «voetballer» Bart Claes -vervangen door F. Kackelbergh - en alleen Timmy Joos zorgde voor enig valabel weerwerk. De bezoekers begonnen enorm sterk langs Daelemans (0-4) maar dan leek het er even op dat Baasrode zich kon herpak ken. Onder impuls van T. Joos werden de bakens verlegd en de thuisploeg won vijf opeenvolgende spellen zonder dat Grim minge nog kon replikeren (5-4). Maar dan viel het opnieuw stil bij de thuis ploeg, zodat Grimminge eerder gemak kelijk naar de 5-8 ruststand kon steve nen. De bezoekers begonnen ook na de rust erg sterk. Daelemans toonde zich bijzon der sterk aan de terugslag en het werd vlug 5-10. Bij Baasrode trachtte men nog het tij te doen keren door plaatsverschui vingen door te voeren maar niets hielp. Alleen Joos bleef enigszins op niveau kaatsen en de bezoekers toonden zich een waardige kopploeg. Enkel J. Verhulst kon na de rust zijn spel nog in de wacht slepen (6-13) maar een puntje zat er niet meer in voor een toch wel ontgoochelend Baasrode dat berustte in de 6-15 eindcij fers. E. Sportief huwelijk. In Moerzeke-Kastel trad RV-kaatser Danny Van Duysen in het huwelijk met Anja Saerens. (vh) KAATSEN i> Kaatsen. BJ Oudegem speelde in Malderen een schitterende partij maar in de prangende eindfase ontbrak dat tikkeltje geluk om de leiders een hak te zetten. Eurika-Oudegem 15-13 (xl) Kaatsen. Ronny De Boeck volgt aandachtig de bal tijdens de wedstrijd Herleving Aalst-Galmaarden (da) Eerste halve finale: Wieze - Aalst Herleving 7-1 In de eerste halve finale moesten Wieze en Aalst elkaar partij geven. Herleving zonder Walter Derijck, wegens een ar beidsongeval in het ziekenhuis terecht gekomen, werd vervangen door Bruno Cooman. De Wiezenaars hadden geen enkel probleem om de ajuinen van zich af te houden. Tweede halve finale: VA Baasrode - Grimminge 4-7 Deze verliep evenwichtiger dan de eerste halve finale. Er kwam geen noemens waardige afscheiding, maar een beter uitgebalanceerd vijftal van Grimminge won in een spannende eindfase. Finale: Wieze - Grimminge 7-1 Wieze won overtuigend deze finale. De Wiezenaars kaatsten voortreffelijk - dit met geplaatste opslagen en uitstekende terugslagen. Alleen Peter De Smet kende even wat pech in zijn opslagbeurt. Dit nam niet weg dat Grimminge niet verder kwam dan 7-1hoewel er flink wattegen- werk werd geboden. Bij de keuze van de beste speler van deze finaledag, gingen de meeste punten naar Wieze-speler Jo han Verheyden en hij mocht de daaraan gekoppelde trofee in ontvangst nemen. In het Hamse kaatsverbond ziet het er naar uit dat het zal afwachten worden wie er kampioen gaat worden, De Keers maecker of Cornerboys. Eerstgenoemde heeft een voorsprong van twee punten. De vraag moet alleen gesteld worden kan men de voorsprong behouden Het is eigenlijk VAG Mijs dat de sleutel in handen heeft. Mijs moet naar De Keers maecker en de week nadien ontvangt Mijs op eigen terrein Cornerboys. Gaat er iemand sneuvelen Afwachten maar. Cornerboys 12 Corner 7 De Cornerploeg heeft zich zo maar niet laten afslachten tegenx haar betere broers. Vooral in het eerste gedeelte van de ontmoeting was het een evenwichtig en spannend gedoe De thuisploeg ver trok met Jozef Meskens, Georges Wal schap, Jacques Cools, Frans De Smet en Verleysen en kon via een betere opslag een kleine voorsprong opbouwen 2-0 Verder geraakte men echter niet. Onder druk van Vinck en De Wilde slaagden ze erin gelijk te stellen. Het werd later 4-2 en dan sloeg Cornerboys weer toe, 5-2 ledereen dacht dat Corner nu definitief vertrokken was, maar dat had men ver keerd voor. Wardje D'Hondt trok zijn ploeg weer recht met 5-4. Maar dan viel het jammer genoeg stil bij 6-4. In het tweede deel van de ontmoeting bleven de bezoekers nog een tijdje meedraaien maar het was toch duidelijk dat de vaart eruit was. Er zijn nog verschillende goeie pogingen geweest maar het bleef uitein delijk bij deze bedoelingen. VAG Mijs 12 Corner 6 De thuisploeg, die dit jaar al een zeer wisselvallig seizoen heeft gestreden, heeft het goed gedaan bij het bezoek van Corner. Vooral in de eerste wedstrijd had Mijs het moeilijk om overeind te blijven. De bezoekers waren eerst aan bod. 0-1 De lokale reaktie bleef natuurlijk niet uit. Louis Colman zette er zijn schouders onder en meteen 2-1. Schitterend was dat. Dat maakte natuurlijk de zaak niet uit van Corner dat voelde dat er ook voor her iets weggelegd was, ondanks een flinte tegenstand van Willy Lissens en Gee Ringoot, 2-3, Een wedstrijd die geli» opging en aantrekkelijk was en waam nog vanalles kon gebeuren. Naderhand zou Mijs het beter gaan doen. Maurice De Clercq pakte het volgende spel, 3-4 en even later weer een lokaal spel, 4-4 Van 4-5 ging het naar 5-5 en het allerlaatste; spel was voor de bezoekers. Dat beloof de voor de toekomst. In de tweede helft kantelde de wedstrijd totaal. Corner bracht er helemaal niets meer van te recht. Geen enkel spel kon het nog laten optekenen. Jammer dat een dergelijke wedstrijd zo moest afknakken. Van Driessche 7 Ons Vermaak 12 Het derby van Den Rhoden Dries. Twee ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hadden hebben er een leuke oefenpartij van gemaakt. Dat moet zo onder vrienden en gezien Ons Vermaak de punten hard nodig had om de rode lantaarn kwijt te geraken, heeft Van Driessche de lijn verder getrokken en Ons Vermaak bedacht met een overwin ning. Wel moet gezegd dat Ons Vermaak zeer goed heeft gespeeld. De ploeg van de broers Pletinck heeft vooral in het eerste deel het reuzegoed gedaan en Van Driessche kreeg verschillende rake mep pen toegedacht. Van Driessche stondj echt verstomd bij zoveel spankracht van Ons Vermaak. De wil om te overwinnen I was duidelijk aanwezig. Eddy De Brou-j wer, Emiel De Bus, Daniël Eeckhouti Rudy Maes en Antoon Van Haecke legd en aan de rust een 2-6 vast. Alvast een goede uitvalgspositie. Gelukkig hadden ze deze voorsprong kunnen houden. In het tweede deel van de ontmoeting was de thuisploeg Van Driessche bere sterk. Het werd een zeer evenwichtige; partij. Stilaan maar zeker en misschien tot genoegen van de kijkers. Franky i D'Hauwere, Alois Goossens, Eddy Wil led en de gebroeders Pletinck haalden heel wat spelen binnen maar winnen ging j niet. Kaatsen. R. Bouters, kapitein van Herleving Aalst kijkt bezorgd (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28