De Voorpost - 28,8.1992 - 3 Aalst. Aalsterse Avond. Even doorzakken Aalst. Aalsterse Avond. De Kamillekens mochten niet ontbreken (a) Aalst. Aalsterse avond. Een leuke bezigheid, met je navel een kaarsje doven (a) Een honderdtal medewerkers zijn betrokken bij de 'Aalsterse Avond', een van de jaarlijkse hoogtepunten van de Jaarbeurs in de Keizershallen. Dit jaar kreeg de Aalsterse Avond een kompleet nieuwe aanpak. In de schoot van het Aalsters Karnavalverbond werd een werkgroep opgericht die een nieuwe formule uitdokterde. De avond zou in twee delen worden opge splitst. In een eerste deel staan show, sketchen, zang en dans centraal, in het tweede deel wordt er een muzikaal feest opgedist met tussendoor muzikale optredens en karnaval- en showfiguren. Aalst. Aalsterse Avond. Vier schoonheden maken hun opwachting in een bruidsjurk (a Aalst. Aalsterse avond. Keizer Kamiel en Jan Doorns hebben het over de politie Met gemengdp gevoelens werd uit- er aan deze eersteling hier en daar gekeken naar wat deze vernieuwde nog schoonheidsvlekjes, maar het Aalsterse Avond als resultaat zou geheel werd vlot gebracht en wat opleveren. Men koos voor het tema zeker zo belangrijk was, de avond 'Show-time' en dat tema werd be- kon het talrijke publiek best beko- hoorlijk ingevuld. Weliswaar zaten ren. Misschien mocht die publieke Aalst. Aalsterse Avond. Een pintje bier mag niet ontbreken (a) belangstelling ook een beetje groter zijn uitgevallen. Velen zullen ge dacht hebben dat ze er beter aan deden het eerste jaar even de kat uit de boom te kijken. Maar zoals dat wel eens meer gebeurt, hadden ook nu de afwezigen ongelijk. Na afloop van de show, tussen pot en pint, werden er trouwens al af- spaken gemaakt voor een volgende editie en werd er heel wat over en weer gepraat karnaval 1993. De AKV showgroep zorgde voor een gesmaakte verwelkoming met 'Niemand doeget beiter', gerugge- steund door het koor en de dans groep. Dat koor zou trouwens nog even op het podium blijven staan, want het bracht ook een vertolking van 'De Groeng Diensjt'. Waarop de dansgroep met" 'Bat dance' en bijgestaan door enkele gastoptre dens voor een gesmaakte play-back zorgde. Een operette ontbrak al evenmin, al duurde deze maar 10 menieten'. Ze droeg de titel 'De Karnavalist'. Dan was het moment aangebroken voor een tóneeltje waarin de draak werd gestoken met 'onze berau' van het stadhuis. Waarop het opnieuw aan het koor was om 'Asek iensj 5 menieten toid em' te zingen. Ook de dansgroep werd niet met rust gelaten. Dit keer zonder gastoptredens mocht ze het podium op voor een 'rythme nation'. In een klein stationnetje leent zich natuurlijk biezonder goed voor een kinderkoor. En dus kregen we een 'èspres play-back met dat kinderkoor in de hoofdrol te aanhoren. Het AKV zorgde dan met de dansgroep voor 'iet speciaal en deir een op meziek', waarop het doek van de show time zou vallen met het slotlied, dat door iedereen naarstig werd meegezongen. Het tweede deel werd gebracht door artiesten uit de rijke Aalsterse karnavalwereld en door artiesten van de Vlaamse showbis. Keizer Kamiel en Danny De Bruyn hadden de handen meer dan vol om de pleiade aan kunstenaars voor te stellen. We noteerden optredens van de prinsencaemere, de prinsen garde, de prins karnaval van Aalst, de prins van den Arend, keizer Ka miel (natuurlijk), Enrico, Popoll, het stadsbestuur (jawel), het feest- komitee, Peter Van den Mens- brugghe, Serry Ruyseveld, Bart Marcoen, Sam Gooris, Toast, K- brio en Robin Nills. Aalst. Aalsterse Avond. Er zat weer heel wat vaart in de optredens (a) Aalst. Aalsterse Avond. Met z'n allen het podium op (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 3