6 - 28.8.1992 - De Voorpost IIac/iIclicii.t ten 24-uren wachtdienst voor huisartsen van het territorium oud-Aaist (9300 Aalst) Centraal oproepnummer: 77.33.22 Dokter met wachtdienst: Dr. J. Fosselle. Parklaan 18, .Aalst. Tel. 77.33.22: vanaf vrij dag 28 augustus om 20 u. tot en met maandag 31 augustus om 20 u. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen nummer: tel. 05/78.20.99. Hofstade, Gijzegem De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Blondeel, Dorpsstraat 79, Baardegem. Tel. 052/35.92.98: zaterdag 29 augustus en zondag 30 augustus. Nieuwerkerken Dr. P. Cassiman, Terbeken- straat 40, Nieuwerkerken. Tel. 053/83.15.99: zaterdag 29 au gustus en zondag 30 augustus. APOTEKERS Van zaterdag 29 augustus om 9 u. tot zondag 5 september om 9 u.: Bouqué, Gentsesteenweg 49, Aalst. Demuynck, Zandstraat 49, Er- ondegem. Roels, Geraardsbergsesteen- weg 63, Erembodegem. Burms, Markt 35, Lede. Asselman, Dwarsstraat 69, Denderleeuw. Georlette, Geraardsbergse- straat 12, Ninove. Lidens, (tot 4 september 19 u.) Brusselbaan 134, Hekelgem. DIERENARTSEN Dr. H. Verstaeten, Bosstraat 4 B, Baardegem. Tel. 052/ 35.63.37: zaterdag 29 augustus en zondag 30 augustus. TANDARTSEN De Lat, Gentsesteenweg 184, Erpe. Tel. 053/80.57.33: zater dag 29 augustus van 14 tot 16 u. en zondag 30 augustus van 9 tot 12 u. VERPLEEGKUNDIGEN R. Lambrecht, Anjerstraat 17, Hofstade. Tel. 053/77.32.00: za terdag 29 augustus en zondag 30 augustus. Antigifcentrum: 02/345.45.45. AA: 091/25.86.29. Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55. Ophaling grof huisvuil - september - Aalst-centrum: woensdag 2 sep tember (aanvragen vóór 31 au gustus). - Deelgemeenten: woensdag 16 september (aanvragen vóór 14 september). Tel. reinigingsdienst: 053/73.26.55. Papierophaling - september Klein-Aalst - vrijdag 4 september: Aalst 1 - maandag 7 september: Aalst 4 - vrijdag 11 september: Aalst 3 - vrijdag 25 september: Aalst 5 Deelgemeenten - woensdag 2 september: Erembo degem - woensdag 9 september: Gijzegem Hofstade - maandag 14 september: Nieu werkerken en Herdersem - vrijdag 18 september: Moorsel - maandag 21 september: Meldert en Baardegem Oproep tot geïnteresseerden: ondergrondse parkeergarages Hopmarkt en Botermarkt Aalst Teneinde bijkomende parkeermo- gelijkheden in AALST-CEN TRUM te scheppen wenst het stadsbestuur de ondergrond van de Hop- en Botermarkt 4.500 mr) ter beschikking te stellen van een privé-initiatiefnemer die zelf dient in te staan voor de BOUW EN DE EXPLOITATIE van ondergrondse parkeergarages voor minimum 250 wagens. De kandidaatstelling dient gege vens te bevatten over de financiële draagkracht van de firma, de erva ring inzake bouwen en exploiteren van gelijkaardige projecten en be reid te zijn voorafgaandelijk een verkeers- en parkeeronderzoek te laten uitvoeren. Geïnteresseerden voor dergelijke realisatie kunnen zich schriftelijk richten tot het College van Burge meester en Schepenen, Dienst Pa trimonium, Grote Markt 3, 9300 Aalst. Uiterste datum: woensdag 30 sep tember Herdenking van de bevrijding: zaterdag 5 september 14.45 u.: Samenkomst op het bin nenplein van het stadhuis. 14.55 u.: Grote Markt: hijsen van de Nationale Vlag. 15.00 u.: Optocht langs de Grote Markt, Lange en Korte Zoutstraat, Keizersplein. Neerleggen van bloemen aan het monument van Koningin Astrid. Vervolg van de optocht naar het Vredeplein. Neerleggen van bloe men aan het monument van de ge sneuvelden en verdere optocht naar het stadhuis. Neerleggen van bloe men aan de gedenkplaat van Hugo Lefèvre in de ingang van het stad huis. 15.45 u.: Toespraak door een afge vaardigde van het stadsbestuur in de trouwzaal van het stadhuis. Hengel- en Interclubkampioenschap van de stad Aalst - zondag 6 september Op de ballonvijvers van het stads park. Inschrijvingen: lokaal van de Snuif- vissers, café De Scheepvaart, F. De Wolfkaai te Aalst tot vrijdag 2 sep tember 20 u. Inleg: 50 fr. Reglementen van deze wedstrijd zijn te bekomen op de dienst Vrije Tijd, Kapellcstraat 17 te Aalst of telefonisch 053/73.22.75. Je weren kan je leren Voor vrouwen die vergadering wil len brengen in hun relaties en die hun zelfvertrouwen willen ver hogen wordt door de vzw Omscha kelen een kursus georganiseerd. Aan volgende punten wordt ge werkt: jezelf beter leren kennen en waarderen - leren opkomen voor jezelf-verbeteren van kontakten in je eigen omgeving - hoe nieuwe kontakten leggen - ontspannen en je werk beter leren organiseren - uitzoeken wat je wil en konkrete plannen maken. Dagcursus te Aalst, 12 dinsdagen van 22 september tot 1 december 1992. Telkens van 9 tot 16uur-niet tijdens de schoolvakanties. Info: 03/230.54.72. Start je eigen zaak Voor vrouwen die overwegen zelf- Aalst. Kandidaat prins Peter was te gast op de avondmarkt van den Arend a standig te worden. Het informatie ve gedeelte behelst wettelijke ver plichtingen, financieringsvormen, het sociaal statuut van de zelfstan dige, principes van boekhouden en fiskaliteitmaar verder komen ook aan bod: marktonderzoek, pro fiel van de zelfstandige, onderzoek van uw vaardigheden, stresshante ring, omgaan met klanten enz. Zelfstandigen komen getuigen in een panel. Tenslotte wordt ook een onderne mingsplan opgesteld met kosteno- vcrzicht en haalbaarheid. Kortom, men wordt begeleid bij het nemen van een verantwoorde beslissing. Dagcursus te Aalst: 10 dagen van 18 november tot 17 november '92, tel kens van 9 tot 16 uur. Info: vzw Omschakelen. Uitbrci- dingsstraat 498 te 26(H) Berchem. Tel. 03/230.54.72. Kursussen liplezen voor gehoorgestoorden De Vlaamse Vereniging voor Men sen met een Gehoorstoornis, kort weg VVMG-Infodo, organiseert kursussen liplezen - spraakafzien - voor doven en slechthorenden. Wat houdt deze kursus precies in? Een kleine groep van slechthoren den en dove mensen volgen gedu rende een schooljaar de lessen in liplezen, als hulp bij de kommunika- tie met anderen. De kursussen wor den gegeven door logopedisten en verschillende plaatsen in het Vlaamse land. Naast de gehoorge stoorde zelf is ook de partner van harte welkom om de kursus mee te volgen. De belangrijkste principes worden aangeleerd en verder is het een kwestie van oefening. Het kontakt met andere gehoorge stoorden kan heilzaam werken. De kursus te Aalst heeft wekelijks plaats op maandag van 19 tot 20 uur in het Sint-Maartenscollege, Den- dermondsestcenweg 2. De eerste informatie-avond heeft plaats op maandag 7 september. Voor meer inlichtingen kan men te recht op deze info-avond of bij de WMG-Infodo, Jan Frans Willem straat 24 te 2850 Boom. Tel.: 03/ 888.32.36. Jaarlijkse barbecue in Mikis Op zaterdag 5 september van 18 tot 22 uur in de Mikisklub, Nieuwbeek- straat 35 te Aalst. Voor 300 fr. kan men brochette, worst, pens, kotelet en diverse sau sen proeven met smakelijke groen ten, doorgespoeld met een gratis glas wijn of andere drank. Kinder menu: 150 fr. Aalsterse orgelkoncerten Op zondag 6 september wordt in de Abdijkerk te Ninove om 15.30 u. gestart met de 22ste cyclus Aalster- se Orgelkoncerten. Op het pro gramma: -Jean Ferrard (Brussel) m.m.v, het mannenkoor Cantate o.l.v. Johan Haezaert. Aktief bevallen Op zaterdag 5 september om 9 uur start de volgende 6-delige lessen reeks «aktief bevallen». Deze richt zich tot vrouwen die 25 tot 32 weken zwanger zijn en hun partner. In deze lessen komen o.a. aan bod: conditie- en houdingsoefeningen, ontspanningsoefeningen, ademha lingsoefeningen, massagetechnie- ken en verschillende houdingen voor ontsluitingsweeën en beval ling. Deze oefeningen worden aan gevuld met informatie en gesprek ken rond zwangerschap, bevalling en eerste kontakt na de geboorte. Dc kursus kost 3.000 fr. per persoon of koppel voor de volledige reeks, inbegrepen informatiepakket, gra tis ontlenen van boeken en aanvul lende individuele informatie indien gewenst. Info: C.G.S.O., Cumont- straat 3 te Aalst. Tel. 053/78.75.13. Einstein op school Een school die bruist van leven en kreativiteit, dat kan Door een sa menwerking in Aalst tussen het Ko- mitee voor Bijzondere Jeugdzorg, de PMS-Centra, het JAC, diverse scholen en het stadsbestuur kwam een ideeënbrochure tot stand: «Einstein op school». Prijs ervan bedraagt 80 fr. Deze brochure kan worden besteld op rek. 001- 1659546-49 van het Koördinatiek- omitee voor Welzijnsbeleid. Kapel- lestraat 17 te Aalst. Vanaf 10 exem plaren: 10% korting. Yoga Yoga Vendeta organiseert in sep tember een kursus Yoga voor begin ners, in het centrum aan de Volks verheffingsstraat 95 te Aalst. Op woensdag 9 september om 20 uur is er een info-avond met diaprojektie. De lessen beginnen de week nadien. Deelnemingsprijs is 1.000 fr. per jaar (maandblad inbegrepen). Info: 053/77.74.90. Sexueel geweld De werkgroep «Partner van een slachtoffer van sexueel geweld», Cumontstraat 3 te Aalst, komt op dinsdag 8 september samen om 20 uur. Er wordt gepraat rond het the ma «Sexualiteit». De werkgroep richt zich zowel tot mannen als vrouwen. De begeleiding is in han den van psychoterapeut Mark Luy- ten. Op aanvraag wordt een kennis makingstekst opgestuurd (90 fr.). Deelnemingsprijs: 100 fr. Info: 053/78.75.13. Weerwerk Op 9 september start vzw Weer werk, Houtmarkt 1 te Aalst op nieuw met kursussen daktylo, com puter en Frans. Werklozen kunnen gedurende 18 weken een waaier van technische kennis, kantoorvaardig heden en nuttige informatie over de arbeidsmarkt verwerven. Ook worden er studie-uitstappen naar de VDAB (arbeidsbemidde ling, beroepsopleiding, jobklubs) georganiseerd. De computer- en daktylo-opleiding worden drie dag en per week onderwezen, Frans 1,5 dagen per week. Info: 053/78.78.78. Eendracht Aalst Op vrijdag 28 augustus om 20 uur wordt in supportersklub «De Spion kop» op het Vredeplein 9 te Aalst, een gespreksavond georganiseerd met manager Patrick Orlans, voor zitter Eric Goethals en trainer J.P. Van de Velde van Eendracht Aalst. Alle Eendrachtsupporters kunnen tijdens dit vraaguurtje informatie inwinnen over het komende sei zoen. Steinerschool De Steinerschool Aalst start dit jaar haar 9de schooljaar. Dit jaar biedt de school ook voor het eerst volle dig onderwijs peuter-, kleuter- en lagere school aan. De Steinerschool Michaëli wordt sinds vorig jaar ge subsidieerd door de overheid. De Steinerpcdagogie legt naast het in- tellekt ook de klemtoon op de han denarbeid en kunstzinnige ontwik keling. De school is momenteel ge huisvest in de Langestraat 216 te Affligem. Omwille van plaatsge brek wordt echter een lokatic ge zocht in het Aalsterse. Inschrijvingsdata: 29 augustus van lü tot 16 uur. Info: 053/68.11.60. Ontwerp van een geïntegreerd kunstwerk Het Stadsbestuur van Aalst richt een wedstrijd in voor het ontwerpen van een geïntegreerd kunstwerk voor de Gemeentelijke Kleuter- en Lagere school, Grote Baan te Her dersem. De wedstrijd staat open voor plastische kunstenaars. Deel nemen in groep is ook toegelaten. Daarbij moet wel één kunstenaar de eindverantwoordelijkheid op zich nemen. De deelname aan de wed strijd (aankoop plannen) dossier en reglement, bedraagt 1.000 fr. In lichtingen omtrent de konstruktie en materiaalkeuzes van de nieuw bouw worden verstrekt door de ar- chitekt-ontwerper van dc school: Hilde Eylenbosch, Dienst Openba re Werken - Sectie Gebouwen - Kapellestraat 8 te Aalst, tel. 053/ 73.23.20. Dit vanaf maandag 14 sep tember tot vrijdag 25 september. Het staat de kunstenaar vrij zelf zijn site te kiezen, binnen de vooropge stelde opstellingsplaatsen. Meerde re opstellingsplaatsen zijn mogelijk. De vorm van het kunstwerk (twee- of driedimensionaal), horizontaal of vertikaal geplaatst of nog andere mogelijkheden, zijn vrij te kiezen. Er dient enkel rekening gehouden met de opgegeven beperkingen, ei gen aan de plaats (funktie van de ruimten) en de duurzaamheid van de te gebruiken materialen. Het kunstwerk moet geïnkorpo- reerd worden in het gebouw, zodat dit het kader krijgt van een onroe rend goed. Het dossier is te koop op de burelen van de Algemene Admi nistratie Openbare Werken, Kapel lestraat 8 te Aalst. Maandag 11 januari is de limietda tum voor het indienen van de ont werpen. Op dinsdag 19 januari zal de jurering gebeuren en op donder dag 28 januari zal de uitslag van de jury bekend gemaakt worden. Grenzen van Aalst Op zondag 13 .september wordt er om 9 uur vertrokken op de Grote Markt te Aalst voor een familie- tocht van 25 km. Wielertoeristen r kunnen 65 km afleggen. Er is een gratis verzekering voorzien BLO- SO-sport. Iedere deelnemer ont vangt een herinneringsmedaille. In- schrijven: Dienst Vrije Tijd, Kapel- i lestraat 17 te Aalst. Info: 053/73.22.75. Karnavalversiering voor het stadhuis Het stadsbestuur van Aalst schrijft een wedstrijd uit in het ontwerpen van de Karnavalversiering voor het Stadhuis, Grote Markt te Aalst. Het reglement voor deelname aan deze wedstrijd kan bekomen worden op j het sekretariaat van het Stedelijk j Feestkomitee, Onthaalkompleks Keizerhallen (2de verdiep), Keizer splein 21 B te Aalst. Tel. 053/ 73.21.26. Ontwerpen dienen inge- i diend te worden voor 15 september. Verkiezing Prins Karnaval 1993 Het deelnamereglemcnt voor de Prins Karnavalverkiezing van Aalst in 1993 kan bekomen worden op het j sekretariaat van het Stedelijk Feest komitee Onthaalkompleks, Kei- zershallen (2de verdiep), Keizer splein 21 B te Aalst. Tel. 053/ 73.21.26. De verkiezing gaat door op zater dag 30 januari 1993 in dc Keizers- hallen te Aalst. De kandidaturen dienen ingediend voor 30 september 1992. -* Karna val kalender Op 29 en 30 augustus: Basketbaltor- nooi Pretensjc op het Volksplein. Op 5 september: Bicrprinsverkie- zing van de Plansjeipoepers in de I Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst. Op 5 en 6 september: Steakfestijn van Possensjein 't Duifken, Zijp- straal te Hofstade. Op 12 en 13 september: Sangriabar van de Popollekes op de braderij van de Koolstraat in de tent aan dc Verastenstraat te Aalst. Op 19 september: Hockeytornooi van dc Schoimers. Op 25 september: Spetter-TD van Toeigzweren in de Katolieke Kring aan de Nieuwstraat te Moorsel. Op 26 en 27 september: Mosselbik van de Popollekes in de Ensor aan de Sint-Annalaan en eetfestijn van de Treetzakken in de Sint-Anna- j kring, Roklijf te Aalst. 15de Kunst- en Ambachtenmarkt Op zondag 6 september wordt op de Grote Markt te Aalst en omliggen de de 15de Kunst- en Ambachten markt georganiseerd. Deze zal voornamelijk in het teken staan van «papier», hiermee aansluitend op de biënnale van «Papier, beeld en Aalst. Van alles was er te koop tijdens de avondmarkt op den Arend (a) Aalst. Een beeld van de avondmarkt op den Arend (a)

De Voorpost | 1992 | | pagina 6