Faubourgkermis in Baardegem weer schot in de roos 8 - 28.8.1992 - De Voorpost Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. Vervaarlijk uitziende motorfreaks Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. De lege cel is klaar (a) Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. Zelfs het schip waarmee Columbus naar Amerika voer was er te zien ingeblikt bijna a De Faubourgjaarmarkt van Baardegem is al meer dan een eeuw oud, 105 jaar om precies te zijn. In de hele streek staat deze jaarmarkt aangeschre ven ais een van de allerbeste, boordevol sfeer en plezier. De kermis heeft te maken met het inwijden van de kerk van Baardegem. Ofschoon sommigen beweren dat de Margrietkermis ouder is (ontstaan in de 17de eeuw), houden anderen mordicus vol dat de Faubourgkermis teruggaat op een middeleeuws feest, een parochiefeest. Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. Geduldig wachten tot de stoet voorbij komt (a) Op de Faubourg vierde men kermis op de laatste dinsdag van augustus en werd er steevast een jaarmarkt georganizeerd. Dat werd de belang rijkste kermisdag. Maar er is meer dan de jaarmarkt alleen. Op kermis- maandag bievoorbeeld werd er op de Hovingen Roggeman een gewes telijke prijskamp voor runderen, paarden en pony's georganizeerd. En op de affiche prijkte in keurige letters dat er dan ook een speciale prijs voor de 'mooiste uier' zou wor den uitgereikt. Ondertussen hadden er al heel wat kermisaktiviteiten plaats gevonden. Zo kreeg de spiegeltent op vrijdag avond een massa volk te verwerken en het Carlestonbal van zaterdag avond met optredens van Baarde- gemse sfeerdansers moest al even min blozen. En voor de sportieve zielen stonden er wipschietingen in geschreven, was er een kermis- vlucht voor de duiven en een wieler wedstrijd voor internationale lief hebbers. Een kanjer van een stoet De grote attraktie is natuurlijk de stoet die traditioneel door de Fau bourg trekt en waaraan de hele wijk haar medewerking verleent. Vanuit Je beginperiode is nog alleen de 'roep van de Molenvrienden de <ermis trouw gebleven. Maar er zijn er vele andere bijgekomen. Groe pen als de Skeptezoema's, de Kerk straatvrienden, de Mazoetekes, de Pië-Amers, de Dorsers, het Renne- weerkomitee en anderen dragen er toe bij dat de stoet meer is dan een afkooksel van Aalst karnaval. En dan zijn er nog de Baardegemse reuzen Petje en Melle met hun zoon Kamiel die mee opstappen. Zoals ieder jaar is de stoet een bon te mengeling van kleuren en uit beeldingen. Bij de start heerst er zoals dat moest een georganizeerde chaos. Niets lijkt erop dat alles pre cies uitgekiend is en toch is alles tot in de puntjes voorbereid. Raar maar waar. Langsheen de omloop staan dan honderden, misschien wel duizend kijklustigen reikhalzend uit te kij ken naar de eerste groepen die in de verte aankomen. Zo zagen we de Kerkstraatvrienden passeren met hun Eifeltoren en dansende meisjes in een tapijt van duizende snijbloe men. Prachtig om naar te kijken en een dik applaus waard. De Skeptezoema's hadden de Flintsto- nes uit de vergeethoek gehaald. Fred en Wilma kregen een ere plaats op hun wagen, terwijl de le den van de groep zich in een leeu wenvelletje hadden gestoken en ge wapend met een knots erg stoer de den. Al hadden anderen veel meer belangstelling voor de diepe blauwe Aalst. Faubourgjaarmarkt. Het konijn mocht voor een keer mee op stap (a) ogen van de jonge dame naast hen. Begrijpelijk natuurlijk. Verder in de stoet ook de Pië-Amers met hun droombeeld van Venetië, de Dolle Dinkos met een beeldig verhaal van roze muizen. Voor de Molenvrien den werd inspiratie gevonden in de stripverhalen van Asterix en zijn vrienden en de Echten hadden de meest gekke Fietsen van stal gehaald om de gunst van het publiek naar zich toe te halen. De Dorsers van hun kant wilden perse naar Spanje. Althans dat maakten we op uit de aanwezigheid van knappe Flamen codanseressen. En dan was er nog Hoop in de Toekomst. En die toe komst bestaat uit de jeugd. Daarmee is de kous nog lang niet af, want ook de Berbers doen mee met een ode aan het landelijk leven. Voor de gelegenheid hebben ze hun hele groentetuin leeggeplunderd. Zelfs het prachtige zeilschip van Christoffel Columbus werd hele maal ingeblikt om in Baardegem te kunnen meedoen. Cola- en andere blikjes werden gebruikt om voor het schip een zee van golven te bouwen. Ook voor de Mazoetekens viel er in Amerika heel wat te rapen. Zij bak ken zowaar hamburgers. Misschien hadden veel toeschouwers daar ook wel zin in. Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. De kinderen krijgen de kans om hun lievelingsdieren te cxpozeren (a) Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. De wijzen uil het oosten op stap in het westen la) Aalst. Faubourgjaarmarkt in Baardegem. Dicht bijeen is warm a

De Voorpost | 1992 | | pagina 8