'Zoveel mogelijk aan cultuurspreiding doen tegen zo laag mogelijke prijzen' Ernst in De Werf 'De Werf Aalst presenteert le seizoenshelft 1992-1993 De Voorpost - 28.8.1992 - 9 De Voorpost De Werf geeft Aalst een grote uit straling. Zijn programma's trekken immers toeschouwers aan van ver buiten Aalst. Dit was zo gedurende de voorbije seizoenen en dit zal ook wel zo blijven tijdens het nieuwe seizoen 1992-1993, waarvan het eer ste semester vorige week aan de pers werd voorgesteld. Ook nu weer biedt De Werf een zeer gevarieerd programma, waarin iedereen zeker zijn gading vindt. Het doel van De Werf blijft, volgens schepen van cultuur Gracienne Van Nieuwenborgh, hetzelfde: zoveel mogelijk aan cultuurspreiding doen, tegen zo laag mogelijke prij zen. In zijn geheel bekeken blijft ook de programmatiepolitiek zowat de zelfde: de vertrouwde disciplines staan ook nu geprogrammeerd. Al leen op gebied van muziekprogram- matie is er enige verschraling te be speuren: er blijven enkel maar de koncerten in het kader van het Fes tival van Vlaanderen; er is geen ruimte (geld?) meer voor eigen muziekprogramma's. Wel is het aanbod van het meer populaire gen re uitgebreid... We durven hopen dat dit een zeer tijdelijk/toevallig verschijnsel is en dat De Werf niet uitsluitend de weg van het gemak kelijk verteerbare, uitsluitend op het 'grote publiek' gerichte produkt opgaat! In deze bijdrage geven we u een erg beknopt overzicht van wat De Werf zijn publiek tijdens de eerste sei zoenshelft aan te bieden heeft. Uiteraard komen we te gelegener tijd uitgebreider op al deze programma's terug. Teater en literatuur Het teaterabonnement bevat drie voorstellingen met fakultatief een vierde teateravond en/of Tom La- noye met zijn 'Kartonnen Dozen'. Een abonnement met minimum drie voorstellingen biedt 20% kor ting! Vast in het abonnement zitten: 'Don Quichotte', een internationa le produktie van Bolek Polivka, één der belangrijkste teaterklowns ter wereld (30.10); ook de Arcaproduk- tie 'Zeven Deuren' van Botho Strauss in een regie van de Duitse Sabine Reifer (14.11); en tenslotte Compagnie De Koe, een van onze jongste maar interessante teaterge- zelschappen, met 'Aan het eind van de zomer', een eigen Koe-tekst die wordt geregisseerd door Bas Tee- ken (04.12). Fakultatief kan hierbij nog gekozen worden voor/tussen Tom Lanoye met zijn avondvullend variétépro gramma naar zijn suksesrijke boek 'Kartonnen Dozen' (04.11) en/of de bijzonder geestige voorstelling van ivanov' van Anton Tsjechov door het uitstekende teatergezelschap Stan i.s.m. Maatschappij Discordia, een produktie die genomineerd werd voor het Teaterfestival (16.09). Populair Hier kan men kiezen voor twee ba sisabonnementen die naar eigen smaak kunnen aangevuld worden; er worden immers niet minder dan acht voorstellingen gepresenteerd! Met zijn Bluesorchestra komt Cal vin Owens naar De Werf; deze for midabele bluestrompettist is meest bekend om zijn aktiviteiten met o.m. B.B. King en Blue Blot, maar ook solo blijft hij een grote meneer (25.09). De première van Johan Verminnens nieuwste teatershow 'Zeven Levens' wordt georgani seerd in De Werf (01 én 02.10). Frank Boeijen komt op 09.10 naar De Werf met 'Wilde Bloemen', een uiterst gevarieerd werkstuk. Eén van de suksesrijkste groepen in De Werf vorig seizoen was wel de 'Flying Pickets'; ze zijn er dus op nieuw op 23.10. 'Madredeus' wordt zeker en vast een voltreffer: Portu gese 'pop', gebaseerd op oude, lo kale volksmuziek maar... door een akoestisch ensemble (31.10). Men selijke warmte, humor, ontroering en herkenbaarheid: één van onze 'sjoes' is wel Paul Van Vliet: het beren u te overtuigen op 13.11. Fakultatief kan u ook (moet u ook!) meepikken de nieuwste produktie van Denvers' Koninklijk Ballet van Vlaanderen, 'Barocco', een cocktail van twee kreaties én twee vernieuw de koreografieën (27.11). Kinderzondagen Op de affiche van de 'Kinderzon dagen' prijken drie voorstellingen. 'Twaalf door Piccoli Principi wordt een 'wonderlijke speeltuin vol vi suele verrassingen' (11.10). Het 'Oost-Hilariaans Staatscirkus' 'is één van de oudste cirkussen ter wereld'; in een hommage aan dit verdwenen cirkus offreert 'Gebak ken Eieren' naast adembenemende akrobatoek, een niet ongevaarlijke Aalst. Vemimmens nieuwste teatershow gaat in De Werf in premiere op 1 en 2 oktober zeer persoonlijke verhaal van een man van middelbare leeftijd, die midden in deze tijd staat, tussen de generaties in (24.11). Miek en Roel - zelfde generatie als Van Vliet - blijven wat ze altijd waren: bege nadigde zangers met geëngageerde teksten (vroeger van Miel Appel mans o.m.) in kombinatie met ster ke muziek op folkbasis, kortom de late-sixties en early-seventies; nu nog sterker, maar vooral rijper 16.12). Zo lang er liefhebbers blij ven van James Last, zullen er ook fans zijn van fluitiste Berdien Sten- berg; haar nieuwste programma heet 'Met Berdien Stenberg in de piste', waar 'haar grote passie voor het cirkus centraal staat'. Dans De dansprogrammatie van De Werf is altijd een van de sterke punten geweest van het huis: misschien niet zozeer wat het toeschouwersaantal betreft, maar toch zeker wat de kwaliteit van het aanbod aangaat. Het dansabonnement bestaat uit twee voorstellingen, fakultatief aangevuld met een derde, In het abonnement is er eerst de New Yorkse koreografe Meg Stuart met het onthutsend wrede en tegelijk mooie 'Disfigure Study' op muziek van Hahn Rowe 17.10). Een merk waardige, maar niet onomstreden dansproduktie is 'Echte clichés' naar een idee, in regie van en met toneelbeeld van Eric De Kuyper; zes dansers van 'Het Concern' pro- tijgerdressuur en traditionele stok- vechtceremonieën (08.11). En de derde voorstelling in deze reeks wordt gepresenteerd op 06.12: 'Fidclio', een familievoorstelling naar de gelijknamige én enige opera van Ludwig van Beethoven, door Frank Groothof. Geschikt reps, voor kinderen vanaf 3, 6 en 8 jaar. Voor deze serie biedt De Werf een strippenkaart, waar mee de hele familie voordelig naar kinderteater kan op zondagmiddag. Zo'n kaart bestaat uit lOstrippen en kost 700 fr. Hoeveel strippen je pre cies nodig hebt, is vrij eenvoudig: 1 strip voor kinderen tot 12 jaar en 2 strippen voor volwassenen. Deze kaart is verkrijgbaar aan het Ont haal van De Werf en is onbeperkt geldig voor alle familievoorstellin gen. Tentoonstellingen Tot het einde van dit kalenderjaar stelt De Werf slechts één enkele tentoonstelling voor. Van 21.11 tot 04.01 loopt de expositie 'Politieke Affiches', tenslotte toch een be langrijk en zelfs essentieel onder deel van de vrije meningsuiting en van de demokratie. Muziek Zoals we reeds eerder schreven, heeft De Werf geen echt eigen mu ziekprogramma voor dit eerste se mester van het werkjaar. Wel wor den eind september en begin okto ber vier koncerten aangeboden i.s.m. het Aalsterse Stadsbestuur en het Dirk Martenscomité: de nu al vele jaren vier koncerten in het ka der van het Festival van Vlaande ren. Zo kan u in Aalst terecht voor: Kamerorkest Sinfonia o.l.v. Dirk Vermeulen met komposities van Telemann, Boccherini, Turina en Haydn (Werf, 19.09); Arriaga Kwartet met werk van Copland, Gershwin, Barber, Bloch en Dvorak (Stadhuis, 23.09); klaviervirtuoos Jos van Immerseel met een selektie uit het werk van Ludwig van Beethoven (Stadhuis, 01.10); en tenslotte de blazerssolisten van Caeyers' Nieuw Belgisch Kameror kest met komposities van Dvorak, Milhaud, Martinu, Enesco en R. Strauss (Werf, 08.10). Netwerf CC De Werf en Centrum Netwerk pakken vanaf dit seizoen uit met een gezamenlijke teaterprogram- matie, nu nog bescheiden maar met ernstige uitbreidingsmogelijkheden in de toekomst. Zo staan in de Werfschouwburg, de Netwerkzaal en het vernieuwde Katteater met een drie plateaus open voor het jon ge, hedendaagse teater. De pro grammatoren kiezen steeds de meest geschikte lokatie én het tea- teraanbod wordt aktueler dan ooit. Een lelijke streep door de rekening is natuurlijk het besluit van de Blau we Maandag Compagnie én van het Zuidelijk Toneel uit het Nederland se Eindhoven om in het vervolg Aalst links te laten liggen; BlMaCie treedt nog slechts op enkele plaat sen op in Vlaanderen en het Zuide lijk Toneel prefereert Gent als uit valsbasis- Op teatergebied tijdens deze eerste seizoenshelft is er slechts één pro duktie: de reeds eerder genoemde, uitstekende voorstelling van 'Ivanov' door het teatergezelschap Stan (16.09). In de nieuwe reeks 'Netwerf Film' wordt aandacht besteed aan 'de an ti-helden van het witte doek'. De Werf, Netwerk en (ex-)filmklub Antrakt werkten een jaarprogram ma uit met betere, niet commerciële films (meestal premières voor Aalst) én kortfilms. Alle voorstel lingen gaan door in Ciné Feestpa leis in de Vlaanderenstraat; vooraf reserveren is niet nodig! De programmatie tot het jaareinde: de Spaanse film 'Wat heb ik toch gedaan om zoiets te verdienen' van Pedro Almodovar (mét de kortfilm 'Ti amo' van Fr. Van Passel) op 08.10; 'Family Viewing' van de Ca nadees Atom Egoyan (én de kort film 'E pericoloso sporgersi' van Ja- co van Dormael op 05.11; en ten slotte 'Beweeg niet, sterf en verrijs' van de Rus Vitali Kneveski (met de schitterende korte animatiefilm 'Harpya' van Raoul Servais) op 03.12. We hebben hiermee nog niets ge schreven over de projekten van an dere organisatoren in De Werf, noch over de vormingsaktiviteiten die ofwel zélf, ofwel i.s.m. anderen ofwel receptief worden aangebo den. Over de vormingsaktiviteiten hebben we het volgende week uitge breid; over de podiumvoorstellin gen van andere organisatoren heb ben we het te gelegener tijd. Aalst. Paul Van Vliet op 24 november te Aalst Praktische informatie Wie ouder is dan 12 en jonger dan 26, op school zit of studeert, kan in De Werf een JAP ofte Jongeren- Abo-Pas kopen. Zo'n pas kost 100 fr en geeft recht op 40% kortihg op drie voorstellingen naar keuze uit het hele Werfprogramma, behalve de Kinderzondagen. Wie een aantrekkelijk cadeau zoekt, maar niets origineels vindt, kan in De Werf terecht voor teater- cheques. Deze genummerde che ques, waarmee men toegang krijgt tot alle voorstellingen die De Werf in eigen beheer programmeert, worden te koop aangeboden aan de balie van het CC. Deze cheques hebben een uitgifte- en inruilwaar- de van 100 fr. Wie het een beetje snugger aan boord legt, kan meestal vrij goed koop naar De Werf: er zijn immers kortingen te kust en te keur: 20% voor houders van een abonnement met een vaste reeks, 15% voor een keuze-abonnement, 10% voor hou ders van een CJP of een 3+Pas of voor studenten of groepen vanaf 20 personen; en daarnaast zijn er na tuurlijk de reeds genoemde JAP en de Strippenkaart. Uiteraard kun nen al deze kortingen niet gekumu- leerd worden! Het onthaal en de ticketverkoop staat ten dienste van de belangstel lenden van maan- tot vrijdag van 10 tot 19 uur en op zaterdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur; dit wordt verlengd tot 21 uur bij voorstellin gen in eigen beheer en bij receptie ve voorstellingen waarvan de ticket verkoop berust bij het CC. Op zondagen kan u er ook terecht bij eigen voorstellingen en voorstellin gen waarvan de ticketverkoop in handen is van het CC: bij namiddag voorstellingen van 14 tot 16 uur en bij avondvoorstellingen van 19 tot 21 uur. Op werkdagen na 19 uur, op zaterdag na 17 uur en op zondag kunnen enkel tickets verkregen worden voor aktiviteiten die op dat ogenblik doorgaan. Telefonische inlichtingen kunnen verkregen worden op nr. 053/ 76.13.11; voor reservatie en ticket verkoop draait u 053/76.13.12. Tickets en abonnementen kunnen aan de balie tegen kontante beta ling worden afgehaald uiterlijk 5 dagen na de reservatie. Ook mogelijk is: een gekruiste che que in omslag opsturen met vermel ding van het aantal kaarten en de aktiviteit (binnen 5 werkdagen na telefonisch verzoek, zoniet worden reservaties verwijderd). U kan ech ter ook storten, op rek. nr. 091- 0101913-92 CC De Werf Aalst, na telefonisch kontakt, binnen 5 dagen na aanvraag. En tenslotte kan u ook, indien u dit wenst, uw kaarten toegestuurd krijgen na betaling van het bedrag aan gereserveerde kaar ten 30 fr portkosten. Meld dit duidelijk bij uw telefonische reser vatie aan het baliepersoneel. Deze werkwijze kan worden aangevraagd tot 1 week voor de voorstelling waarvoor u reserveert. Kaarten voor gereserveerde plaat sen dienen uiterlijk een half uur voor aanvang van de voorstelling afgehaald te worden, ongeacht de wijze van betaling. - Nog tot en met zondag 20 september in de tentoonstellings ruimten van De Werf: tentoonstelling «Papier, Beeld Basis». - Dinsdag I september om 20 uur in Vergaderlokaal 2: startda tum kursus «Een andere kijk op zwangerschap...», ingericht door vzw de Mens-in-Wording, info 054/33.06.11/ - Maandag 7 september om 10 uur in Vergaderlokaal 4: startda tum Denkatelier voor Senioren, info 053/80.55.79 - Dinsdag 8 september om 20 uur in Vergaderlokaal 2: startda- - turn kursus «Een andere kijk op de dood», ingericht door vzw de Mens-in-Wording, info 054/33.06.11 L. weekend

De Voorpost | 1992 | | pagina 9