Festival van Vlaanderen in onze regio Toeren Tussen Torens Zele, Berlare en Uitbergen Karei De Boeck expozeert in Kunstgalerij van de abdij te Affligem De Voorpost NCMV steunt Rode Kruis aktie voor ex-Joegoslavië JE MOÉT HET IN HUIS HEBBEN SC HEBT U EEN HUIS TE KOOP 16 - 4.9.1992 - De Voorpost Kamerorkest Sinfonia in Opwijkse Sint-Pauluskerk (10.09) Baroque Brass of London in Beverense Sint-Martinuskerk (11.09) Donderdag 10 september Telemann, Haydn, Turina en Boccherini door Sinfonia In onze meest direkte omgeving worden Festivalkoncerten georga niseerd in Opwijk, Dendermonde en Aalst. ProficiatAlle drie pro grammeren ze het erg goede Ka merorkest Sinfonia o.I.v. Dirk Ver meulen, dat telkens met een haast identiek programma Is er dan in het kader van het Festival geen en kele coördinatie tussen de organi satoren van onze «historische ste den» Het publiek in onze regio, dat geïnteresseerd is in goede mu ziek, is toch niet zo ruim beschik baar, dat de organisatoren elkaar nog eens de kaas van het brood dienen te halen Het Kamerorkest Sinfonia werd in 1980 opgericht en kreeg in 1985 Dirk Vermeulen als dirigent. De ba sisbezetting wordt gevormd door dertien strijkers en kan, in functie van de uit te voeren werken, met blazers en slagwerk worden uitge breid. Het repertoire bevat werken uit een periode gaande van de barok tot heden. Het kamerorkest bracht talrijke werken van Belgische kom- pomsten in première. Dirk Vermeulen werd, na briljante muziekstudies, een veelgevraagd violist, wiens vioolcarrière abrupt werd afgebroken door een letsel aan de linkerhand. Van dan af wijd de hij zich aan de orkestdirektie en hij werd vast dirigent van Sinfonia en Prima la Musica. Ook als gastdi- rigent is hij aktief, ook bij buiten landse orkesten. Dit jaar debuteer de hij als operadirigent. Vermeulen heeft zich gespecialiseerd in het re pertoire uit de klassieke en vroegro- mantische periode, maar dirigeert ook regelmatig hedendaagse mu ziek. Op het programma van dit Festival- koncert prijken volgende komposi ties de ouverture in G voor strij kers en basso continuo «Don Qui- chott» van G.Ph. Telemann (1681- 1767), het concerto voor cello in D, Hob. VII b. 2 uit 1783 van Joseph Haydn (1732-1809), «La Oracion del Torero» voor strijkers, opus 34 uit 1927 van Joaquin Turina (1882- 1949), het Quintettino in C «La Mu sica Notturna delle Strade di Ma drid», op. xxx nr. 6 van Luigi Boc cherini (1743-1805) en tenslotte nog de 44ste simfonie «Die Trauer» uit 1771 van Haydn. De cellosolist is Sinfonia-lid Karei Steylaerts. Toegangstickets kosten 400 fr. en kunnen gereserveerd worden in het Cultureel Centrum, Kloosterstraat 7 te 1745 Opwijk, tel. 052/35.06.12 van 08.30 tot 12.00 en van 13.30 tot 17.15 uur, op dinsdag ook van 18.00 tot 20.30 uur; gesloten op woens dagnamiddag. Vrijdag 11 september kopermuziek uit de 17de en 18de eeuw door The Baroque Brass of London Het jaarlijkse Festivalkoncert in de Sint-Martinuskerk te Beveren heeft dit jaar een uitzonderlijk rijk klank- palet gereserveerd dit van The Ba roque Brass of London. Het ensem ble werd tien jaar geleden door Ro bert Howes en Michael Laird opge richt met het oog op autentieke uit voeringen van kopermuziek uit de 17de en 18de eeuw. Ze brachten en kele uitstekende Engelse koperbla zers bijeen, aangevuld met pauken en orgel. Een van de redenen voor het grote sukses is zeker de veelzij digheid van de instrumentisten, waardoor het mogelijk wordt wer ken uit een breed muziekspectrum uit te voeren. Ze genieten Europese erkenning door hun vele t.v.-optre- dens, plaatopnamen en koncerten op de meest gerenommeerde Euro pese muziekfestivals. Beslist een aanrader dit koncertu moet maar eens naar het programma kijken Op het programma figureren wer ken van Daniel Speer (1636-1707), Dietrich Buxtehude (1637-1707), Girolamo Frescobaldi (1583-1643), Andrea Gabrieli (ca. 1510-1586), Giovanni Paulo Cima (ca. 1570-na 1622), Giovanni Gabrieli (ca. 1553- 1612), Henry Purcell (1659-1695), Heinrich Ignaz Franz von Biber (1644-1704), Johann Ernst Alten burg (1734-1801), Jan Pieterszoon Sweehnck (1562-1621), Antonio de Cabezon (1510-1566), Josquin Des- prez (ca. 1440-1521), John Stanley (1712-1786) én Iberische renaissan cemuziek voor kornetten, trombo nes en orgel Een toegangsticket kost 300, 350 of 400 fr. Er kan gereserveerd worden ofwel bij de Info- en Ombudsdienst, Kloosterstraat 34 te 9120 Beveren (tel. 03/755.09.00, van 9 tot 17 uur); ofwel op het Sekretariaat van de Gemeentelijke Culturele Raad, Gentseweg 351 te 9120 Beveren (tel. 03/755.98.56) na 18 uur. Dendermonde. Karei De Boeck schildert met veel sukses ook dergelijke werken (xl) De Dendermondse kunstschilder Karei De Boeck expozeert van 12 tot en ren sterk geèvalueerd. In zijn mee De Dendermondse kunstschilder Karei De Boeck expozeert van 12 tot en met 20 september zijn schilderijen in de Kunstgalerij van de Abdij van .Affligem. In zaal A zal men een veertigtal werken, schilderijen en tekenin gen, van de kunstenaar kunnen bekijken. Vlaanderen bezit vele mooie kerken, zoveel is zeker. Hun bouwstijl en interieur zijn vaak pareltjes van kunst en religieuze kuituur. Helaas zijn heel wat van die kerken buiten de uren van de erediensten gesloten. Om veiligheidsredenen. De kerkschatten worden zorgvuldig achter slot en grendel gehouden. In september en oktober zet Vakan- digheden aandoen. In elke kerk zijn tiegenoegens, in samenwerking met de bezienswaardigheden genum- KTRO televisie de deuren van een merd en de beschrijving daarvan is aantal kerken echter wijd open met terug te vinden in de informatiebro- het initiatief 'Toeren Tussen churediemenbijdeinschijvingont- Torens'. Elke 'Toeren Tussen vangt. Torens' is een zondagsuitstap voor ontdekkers, die met al dat onbe- Zele, Berlare en Uitbergen kend en verborgene willen kennis maken. Zondag 20 september staan Toeren Tussen Torens voert op 20 de kerken van Zele, Berlare, Uit- september naar het dekanaat Zele. bergen/Donkmeer van 11.00 tol Naar Overmere-Donk onder meer, 18.00 uur open voor de deelnemers waar vooral tijdens de weekend dui- aan het initiatief. zenden Vlamingen een beetje rust 'Toeren Tussen Torens' doe je met komen zoeken. Overmere ligt in het je eigen wagen. Langs een door Va- hartje van deze 'Toeren Tussen kantiegenoegen uitgestippelde rou- Torens', in een groene streek om- te komt men gemakkelijk van de armd door de grote Scheldebochten ene kerk naar de andere. Onderweg en is nog nauwelijks oosterlijk ach- kan men een aantal bezienswaar- terland te noemen van Gent. Van ver te zien is de prachtige toren van de Sint-Ludgeruskerk op het ruime marktplein van Zele. Dit artistiek hoogtepunt van de toer is een heer lijke driebeukige barokke ruimte, met schilderijen, monumentale preekstoel en nog meer beeldhouw werk dat de bezoeker in de ban houdt. Wie van over de Schelde komt, van het zuiden, begint allicht te toeren in Berlare, waar de Sint- Martinuskerk benaderd wordt door een machtige dreef op het ruime kerkplein. De 15de eeuwse toren beschermt een herhaaldelijk her bouwde kerk, waarin diverse kunst schatten herinneren aan een lange religieuze geschiedenis. Wie liever niet via de E17 van Gent naar deze landbouwstreek afzakt, begint zijn toer in Overmere, waar de herinne ring aan de Boerenkrijg leeft. De neogotische Onze-Lieve-Vrouw- ten-Hemelopneming vertelt van de katolieke heropleving van vorige Weekblad van Dender-, Dunne-en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.500 F 6 maand 1.250 F 3 maand 625 F los nummer 50 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij c Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 eeuw, met navenante artistieke pa reltjes de preekstoel en de altaar retabels. De mooiste site van de 'Toeren Tussen Torens' is ongetwij feld de Bareldonkkapel, gelegen bij het meer, sinds mensenheugnis een bedevaartsoord. Rond 1770 werd de middeleeuwse kapel in rococo stijl herbouwd. Enkele kostbare ou de beelden en doeken maken dui delijk dat men zich hier op een his torische grond bevindt. In de bebos te ommegang met de kapellen van Onze Lieve Vrouw van Zeven Weeën ligt de indrukwekkende kal- variegroep van beeldhouwer Aloïs De Beule. Tussen deze vier kerken toert men nog langs de parochie kerk van Uitbergen, met haar eeu wenoud koor, de Kouterkerk van Zele, een van de best geslaagde mo derne kerken van het land, en tallo ze oude kalvaries en kapellen met volkse namen als Onze Lieve Vrouw van de Tuimelaar. De streek met haar Scheldedijken en broek- gebieden rond het Donkmeer houdt van Fietsers en daarom plant Vakantiegenoegens een alternatie ve fietsroute. Liefhebbers kunnen dus op 20 september ook hun fiets op de wagen zetten richting Zele; Deelnemers kunnen op voorhand inschrijven aan de prijs van 50 fr. Kinderen beneden de 6 jaar kunnen gratis deelnemen. Wie op voorhand inschrijft krijgt alle dokumentatie thuis bezorgd. Tijdens de 'Toeren Tussen Torens'zondag kan men in schrijven bij elke kerk vanaf 11.00 uur. Deelname kost dan 75 fr per persoon, kinderen jonger dan 6 jaar gratis. Vooraf inschrijven kan door overschrijven van 50 fr per deelne mer op het rekeningnummer van 'Toeren Tussen Torens 799- 5511580-42, Kasteelstraat 67 te 2470 Retie met vermelding van de datum van de tocht en het aantal deelnemers. Karei De Boeck werd geboren in Dendermonde. Hij begon als auto- didakt te schilderen om zich nadien artistiek te laten bijstaan door kunstschilder Roger De Beul uit Oudegem. Later liet hij zich in schrijven aan de akademie te Ham- me, op aanraden van de direkteur van deze akademie, Jean-Pierre de Bruyn. Karei De Boeck studeerde ook aan de Akademie voor Schone Kunsten te Dendermonde. Karei De Boeck begon met schilde ren in 1978 en zijn grote voorliefde ging uit naar onderwerpen uit de eigen regio. Een jaar later al expo- zeerde hij in "t Vat' te Denderbelle, later in het gemeentehuis te Lebbe- ke, de abdij van Affligem, het sta tion van Brussel Centraal, huis Blancquaert te Lebbeke, in Galerij Het Pand te Dendermonde, het stadhuis van Dendermonde, kunst galerij Pionier in Lebbeke, de abdij van Affligem (1989), Galerij Palet te Dendermonde 1990) en vorig jaar was zijn werk te bewonderen in de befaamde kunstgalerij 'La Deuze'. Ieder jaar expozeert Karei De Boeck zijn werken tijdens de Be gijnhoffeesten in een van de typi sche begijnhofhuisjes. Karei De Boeck houdt ervan het landschap te vangen in vorm en kleur, met een sterk koloriet schilde..mannes en bloemenkomposities. Het brede spektrum van onderwerpen dat hij in zijn olieverfschilderijen aan bod laat komen, wordt steevast met het paletmes gerealizeerd, doch hij maakt er geen grove strukturen van. Zijn kleurenpalet is de voorbije ja ren sterk geevalueerd. In zijn meest recente werken schenkt hij vooral aandacht aan de blauwe zuiderse kleuren die veel licht en kleur in zijn werken brengen. Mooie patio's en nauwe doorgangen, badend in een zee van pastelkleuren, afgewisseld met de felle kleuren van bloemen en heesters, zorgen voor een harmoni eus geheel. Karei De Boeck manifesteert zich als een gerijpt kunstenaar, iemand die in zijn genre een manier van uitdrukken heeft gevonden. Ken nismaken met zijn werk, houdt niet alleen positieve verrassingen in, zijn schilderijen en tekeningen getuigen evenzeer van een zeer hoogstaande vaardigheid. uc tentoonstelling is toegankelijk van 12 tot 20 september op de za terdagen van 14.30 tot 20.00 uur, op de zondagen van 14.30 tot 20.00 uur en tijdens de weekdagen op aan- v vraag (052/22.46.14). De kunste naar zal tijdens de openingsuren aanwezig zijn op de tentoonstelling. Het NCMV, de organizatie voor voor levensmiddelenbedrijven, roe- zelfstandige ondernemers, en de bij het NCMV aangesloten Centrale Buitenhuis lesgeven en trainen. Tlntis TV en TeVe-Blad. (Ann Buvsse, lerares en haskethalspeelster in Oostende) Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en tXa 18 u. 053/62.44.62. U steW de voorwaarden en wij garande ren een snelle en c.i(screte service zonder kosten. -. cr-AS Sen de besturen van de plaatselijke (CMV afdelingen en de zelfstandi ge voedings-, klein- en groothande laars op aktief mee te werken aan de inzamelaktie voor de vluchtelingen uit het ex-Joegoslavië, georgani- zeerd door het Rode Kruis. Het NCMV vraagt zijn 423 lokale afde lingen samen te werken met de lo kale afdelingen van het Rode Kruis voor het organizeren van plaatselij ke verzamelpunten voor zeep, tand pasta, shampoo en kristalsuiker. Het NCMV cn de Centrale voor Levensmiddelenbedrijven vraagt de zelfstandige winkeliers waar (Je betrokken produkten te koop wor den aangeboden, het gestelde doel te ondersteunen, onder meer door klantvriendelijke promotionele ak- ties. Het NCMV doet deze oproep mede op vraag van het Rode Kruis. Even kijken elke week een compleet overzicht van alle TV-programma's, zender per zender, dag per dag. Daarbovenop de kijk-tips van de week, een lijst van alle films die tijdens die week worden uitgezonden, praktische gouden tips en een pak gratis prijzen voor onze lezers. Alles in zakformaat én... voor slechts 25 fr. Dat is TeVe- Blad. Dat moet je in huis hebben.

De Voorpost | 1992 | | pagina 16