pom Aantrekkelijke wedstrijd tegen verzwakt maar moedig Heirnis Jong Lode hangt de shoes aan de wilgen Gewipt in de slotminuten Toch geen slachting Met beide voeten terug op de grond Voorzitter Jet Vermoesen overleden Eendracht Aalst Beker De Cuyper S.K. Aalst Algemeen forfait Beker van België Hoogstraten - Eendracht Aalst 2-1 Beker van België De Voorpost - 4.9.1992 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Derdeprovincialer Jong Lede geeft forfait voor volgend seizoen. Deze klub, die vroeger nog furore maakte in derde nationale, kampt niet alleen met terreinproblemen, maar kan op financieel vlak de voetbalza ken niet meer aan. Reeds verleden jaar waren er problemen rond het terrein aan de Openveldstraat. Wel was er een oplossing voor de gemeentelijke speel velden aan de Leeuwerik, maar deze bracht uiteindelijk geen oplossing. Ook een uitwijken naar het speelveld van Erondegem werd niet in dank aanvaard door de spelers. Bovendien was daar geen overdekte tribune, geen publiciteit rondom het veld en geen grote kantine. Hierdoor waren de financiële inkomsten beperkt, ook al mede door het feit dat Jong Lede de jongste jaren nog weinig publiek aantrok. Door al deze financiële aderlatingen was men in de schoot van Jong Lede verplicht in de loop van de jaren kwalitatief sterkere spelers van de hand te doen. Anderen die een natte vinger voelden verlieten de klub uit eigen beweging. Met Jong Lede verdwijnt voorlopig een klub uit derde provinciale E. Is het voor eeuwig gedaan met voetbal in de KBVB of worden er nog moedige personen gevonden in deze sportieve Aalsterse randgemeente om de stukken weer te lijmen en volgend seizoen met een nieuwe vereniging te starten D.A.B. Voetbal. Afgevaardigd beheerder Dirk De Cuyper van de Uitgeverij De Cuyper overhandigt de wisselbeker aan kapitein Gino Stevelinck van KAVD (vh) K. A.V. Dendermonde Heirnis Gent Heel onverwacht overleed op 54-jarige leeftijd de Aalsterse beenhouwer Jef Vermoesen, te vens voorzitter van de tweede- provincialer SK Aalst en in de wieier middens bekend als sport- afgevaardigde. Hij werd getrof fen door een hartaderbreuk. Jef Vermoesen had voor zijn SK Aalst heelwat veil. De jongste maanden was hij nog zeer bedrij vig op de transfermarkt en liet heelwat versterking aanrukken. Hij stak het niet onder stoelen of banken dat hij dit seizoen wilde doorstoten naar eerste provin ciale, waarin SK destijds heel wat furore maakte. Onze redaktie biedt de familie Vermoesen en SK Aalst haar in nige deelneming aan in de zware rouw die hen treft. B.A.D. y De Hamse volleybalklub Blauwe Hoek heeft zich teruggetrokken uit de komende kompetitie, zodat de ploeg die was ingeschreven in tweede provinciale A een algemeen forfait moest geven. De reeks wordt aangevuld met de klub uit Wonter- gem De 'Beker De Cuyper' werd voor de eer ste keer vorig jaar betwist op het terrein van Heirnis Gent. Toen was het een wed strijd die gespeeld werd direkt na het einde van het seizoen. Meteen een kans om enkele kandidaat-spelers te testen. We zagen toen o.m. Andy Schockaert evolueren en hij speelde toen een indruk wekkende wedstrijd, wat tijdens de voor bije paarsblauwe kampanje niet steeds kon gezegd worden, al had hij duidelijk zijn gestalte tegen. KAVD won die wedstrijd en mocht de wisselbeker dus mee naar Dendermonde nemen. In plaats van onmiddellijk na het seizoen te spelen -allicht moest KAVD eerst de degradatiepil verteren- werd de wedstrijd deze keer gepland als oefenwedstrijd voor de nakende kompetitie. De transfers zijn gedaan en de ploegen staan stilaan op hun poten. Het was Heirnis Gent zelf dat zaterdag 29 september als speeldatum had voorge steld. Manager Vanderschommen had nooit vermoed dat zijn vierdeklasseploeg zover zou doordringen in de Beker van België. Dezelfde avond moest RC Heirnis Gent echter aantreden op het terrein van 5 Beerschot en uiteraard moest er een keu- O ze gemaakt worden. Toch kreeg KAVD niet 'janneke en mieke' als tegenstander. De beloftevolle geel zwart-witte junioresploeg werd aange vuld met een vijftal spelers die vorig jaar geregeld in de eerste ploeg meedraai den, zodat de onverwacht talrijke kijkers toch nog een aangename match kregen aangeboden. Het was een ideaal voetbalweertje en de paarsblauwe spelers hadden er duidelijk zin in. Al direkt werd het overwicht be haald in alle gelederen en het doel van de bezoekende doelman Gardyn werd her haaldelijk op de korrel genomen. Toch moest KAVD wachten tot de 40ste mi nuut vooraleer Muysewinckel kon sco ren. Het was trouwens een fraai doelpunt van deze noeste werker voor wie geen kilometer te veel is. Er mag zeker gezegd worden dat de Gentse jonge garde zich niet liet intimide ren door de ervaring van haar tegenstan ders want zij speelde vrij potig en de truitjes werden zowat uit de naad getrok ken. Regi De Wilde werd in de 45ste minuut zelfs kordaat aangepakt en moest in de tweede helft vervangen worden. Door die vervanging veranderde het spelbeeld want de ingekomen Galle sneed beter doorheen de bezoekende verdediging en drukte feller door. Het was de steeds even degelijke Geldof die aan de 53ste minuut de score kon opdrij ven tot 2-0, waarna De Waele een penal ty mocht nemen op de 65ste minuut. Hij scoorde hoog in het dak. Eerder in de wedstrijd had KAVD al een penalty ge mist. De scheidsrechter hield zich inder daad strikt aan de door de BVB opgeleg de regels en zwaaide ook vrolijk met geel in het rond. Ook Galle kreeg een beloning voor zijn totale inzet in de 74ste minuut: 4-0. Uiteindelijk zou één van de beste spelers op het veld, Danny Geldof, de forfaitsco re op het bord prikken, een score die de moedige jongelui van RC Heirnis Gent allicht niet verdiend hadden, maar waar om eigenlijk niemand maalde. De heer Dirk De Cuyper, afgevaardigd- beheerder van de nv Uitgeverij De Cuy per, overhandigde na afloop de mooi gepoetste beker aan kapitein Gino Steve linck. Indien KAVD volgend jaar kan win nen op Heirnis Gent dan blijft de beker Dendermonds bezit. K.A.V.DendermondeVerstraeten (65' Robbrecht), Moens, (65' De Kinder), Emmaneel, Van Craen, Van Troos, Ste velinck, Muysewinckel, De Wilde (46' Galle), De Waele, Van Nieuwenhuyze, Geldof. RC Heirnis GentGardyn, De flflol, De Sy, De Smedt, Van der Motten, De Craecker, Lietar, Hammens (65' De Ruy- ver), Sleeuwaert (79' Velioglu), Eeck- man, Vandercruyssen. Doelpunten40' Muysewinckel 1-0, 53' Geldof 2-0,65' De Waele (pen.) 3-0, 72' Galle 4-0, 76' Geldof 5-0. Het bekeravontuur ligt voor Eendracht Aalst al achter de rug. De ajuinen verlo ren met 2-1 tegen derdeklasser Hoog straten, nadat ze in de slotminuten voor een voldongen feit werden geplaatst. Eendracht had in de eerste helft zonder twijfel de zwierigste kombinaties in huis en kwam om de haverklap de oude rot in het vak, doelman Dré Laureyssen bedrei gen via Zakkas, enorm bedrijvig in de spits van Eendracht, Van Peteghem en Okpara. Voetbal. Jean-Pierre Van de Velde, nieuwe trainer van Eendracht Aalst (da) Tijdens die eerste periode hield de goalie van Hoogstraten zijn ploeg overeind met een paar prachtige parades. Zakkas ken de tegenslag toen een schot tegen de deklat keilde. Onmiddellijk na de kampwisseling kwam Aalst dan toch aan de leiding nadat de lange Lamberg een vrije trap van De Wolf suksesrijk met het hoofd had verlend. In het Aalsterse kamp scheen men gerustte zijn met de situatie en men dacht reeds terug aan de uitgesproken zege tegen Union Sint-Gillis. Hoogstraten is echter uit een ander hout gesneden en de Kempenaars bewezen in de loop van de tweede helft te beschik ken over uitstekende atletische gaven. Ze gingen onmiddellijk in het verweer en namen zowaar het initiatief over en even na het uur hing de balans weer in even wicht na een geslaagde soloren van Paul Jacobs. Eendracht reageerde langs Van Wambeke die Laureyssens opnieuw dwong tot een uitzonderlijke refleks. Naarmate de tweede helft vorderde werd in beide kampen reeds gedacht aan ver lengingen. Op twee minuten van het eindsignaal beging Lamberg echter een fout op Me lis. Deze ingreep van de Brusselaar werd Eendracht fataal. Ivo Lauryssen tikte de bal naar Vandegronde en die gaf aan Van Dijnsen de gelegenheid om keihard naast doelman De Schrijver te plaatsen. In blessuretijd zette Aalst alles op alles en ei zo na werd het nog 2-2. De vrije trap van Van Wambeke zoefde echter nipt naast de paal. Eendracht, dat de kracht van Hoogstraten had onderschat, werd met een vroegtijdig uit de beker gewipt. Toeschouwers800 ScheidsrechterVan Den Wijngaert E. AalstDe Schrijver, De Wolf, Van Coillie, Lamberg, Cooman, Okpara, Van Wambeke, Zakkas, Van Peteghem (80' Baert), De Bilde, Smet (46' Benedict). Doelpunten 50' Lamberg 0-168' Ja cobs 1-1, 88' Van Dijnsen 2-1. B.A.D. KAVD - Heirnis Gent Al zouden de 5-0 cijfers het tegengestelde doen vermoe den toch heeft de jonge ploeg van Heirnis degelijk weerstand geboden. Vóór de wedstrijd begon lieten we ons door een al te optimis tisch KAVD-bestuurslid wijs maken dat ook paarsblauw over een jonge ploeg beschik te maar we hebben zijn bewe ring even gekontroleerd en hebben vastgesteld dat de ge middelde leeftijd van de thuis ploeg 25 jaar was terwijl Heir nis geen enkele speler op het veld had die ouder was dan 20. De gemiddelde leeftijd was 18,6. Duidelijk een juniores ploeg dus, aangevuld met en kele meer routinerijke spelers. Dat kwam tot uiting op het veld. Want deze jonge knapen moesten alle middelen gebrui ken om de KAVD'ers van nog meer goals te houden. Er werd ferm aan truitjes en broekjes getrokken zodat KAVD zelfs twee penalties ver sierde, waarvan Karei De Wae le er één omzette. De KAVD-ploeg schijnt nu stil aan vaste vorm te krijgen, al zal trainer D'Haene het voor de komende wedstrijd niet ge makkelijk hebben om te kiezen uit de beschikbare spelers. In de vuurlijn staan er vier ge reedDe Waele, Van Nieu wenhuyze, Kingsley en Van- derschueren Voor het mid denveld postuleren Steve linck, Muysewinckel, De Wil de, Galle en Geldof. Achteraan zijn er laatste man Van Troos en de verdedigers Moens, Em maneel, Rijdant, Van Craen en De Kinder. Keuze genoeg dus en voor de spelers wordt het rijden en om zien om niet uit de boot te val len. Na deze oefenwedstrijd kan men moeilijk een laatste evaluatie maken omdat de te genstand allicht iets te zwak was. Toch lijkt paarsblauw over een stevig geheel te be schikken, dat echter een moei lijk seizoensbegin voorge schoteld krijgt. De eerste match wordt gespeeld op het veld van de gedoodverfde kampioen Oudenaarde en de week nadien komtZottegem al op bezoek, nog een titelkandi daat. Na de eerste vijf wedstrij den zal men al meer weten. We zijn ervan overtuigd dat in dien men 'sfeer' in deze ploeg kan krijgen, ze tot grootse din gen in staat is. Al zit het er dik in dat men ontevredenen zou kunnen kweken door het over aanbod aan spelerspotentieel, wat de onderlinge verstand houding binnen de spelers groep in gevaar kan brengen. Indien de spelers, waarvan niet zo veel huursoldaten meer, zich tenvolle inzetten voor de klub, dan kan KAVD een mooi seizoen tegemoet Voetbal. E. Aalst-adjunkt-trainer Marnix Vlerick (da) Op het veld van Hoogstraten haspelde Eendracht Aalst zijn tweede wedstrijd af in het kader van de Beker van België. Volgens insiders geen grote affiche en zich steunende op vroegere riante overwinningen (3-0 en 1 -7) zag het er naar uit dat het opnieuw voor de Eendrachters een gemakkelijke klus ging worden. Niets was minder waar daar ergens hoog in de Kempen. Trainer Jean-Pierre Van De Velde had zijn spelers op het hart gedrukt de tegenstander, een atletische en agressief spelende ploeg, niet te onderschatten, anders kon het wel even mistasten worden. De Brusselaar had het bij het rechte eind. Aalst werd tot ieders verbazing gewipt en dat bleek een lelijke streep door de rekening te zijn van de Aalsterse penningmeester die uit de volgende ontmoetingen om de beker nog wat extra-geld had verwacht. U vertellen dat Eendracht op Hoogstraten slecht heeft gespeeld, er werd bijwijlen fraai gekombineerd, zou de waarheid geweld aandoen. Klubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck'Voor het oog was het allemaal wel mooi. We konden kansen afdwingen, maar die konden weer niet verzilverd worden. Als men weet dat tegen Union Sint-Gillis de vier doelpunten werden gescoord door middenvelders, en tegen Hoogstraten de verdediger Lamberg de bal tegen de netten kreeg, dan komt men tot de vaststelling dat er aanvallend nog wat schort. Het is duidelijk dat de finisher nog ontbreekt om het overwicht in doelpunten om te zetten'. I

De Voorpost | 1992 | | pagina 17