Een plaatsje in de middenmoot Flink versterkt Met eigen potentieel Terugkeren uit een diep dal De voorbereiding verliep uitstekend Mikken op behoud Een plaats in de eerste gelederen Hard werken voor het behoud SOS Schellebelle Eendracht Sint-Gillis F.C. Kerksken Schroevers Moorsel Eendracht Serskamp Robur Moerzeke F.C. Wieze F.C. Heikant - Zele 18 - 4.9.1992 - De Voorpost 9HIUPS VOETBAL Eendracht, dat zich verleden seizoen na zware inspanningen uit de bedreigde zo ne kon werken, staat opnieuw voor een moeilijke opdracht. Vooral de aanvang van de nieuwe kompetitie wordt een zwa re dobber. In de eerste plaats moet de routinier Pascal De Man forfait geven wegens twee strafzondagen, maar bo vendien blijft Frankie Moens voorlopig sukkelen met een kniekwetsuur. Doelman Jaak Van de Wiele, die voor heen akteerde voor FC Lutterzele keert Volgens insiders mankeerde FC Kerks ken dat tikje regelmaat om in derde pro vinciale een vooraanstaande rol te spe len. In bestuurskringen heeft men dat ondertussen ook wel al begrepen en der halve werd uitgekeken tijdens het zoge naamde 'dode seizoen' naar versterking. Van Den Steen (Meerbeke), Stevens en Denijs (Liedekerke), Genot (Strombeek), Van den Borre (St. Denderleeuw), Er- poels (De Haan) en De Maeseneir (Haal- tert) gingen in op een voorstel van voor zitter Willy Impens. Langs de andere kant gaan Tom Van Keymolen (Haaltert), Yvan Van Keymeulen (Erpe), Janssens (Voor de) en De Putter (Erondegem) hun kan sen ergens anders wagen. In ieder geval heeft FC Kerksken zich gevoelig versterkt. Volgens ingewijden was dit nodig ver mits andere kleppers uit de reeks zoals SK Welle, St. Denderleeuw en Hillegem diep in de portefeuille graaiden om een stevige ploeg in mekaar te timmeren. Voorzitter Impens 'Tijdens de voorbe reidingsperiode hebben we kunnen vast stellen dat de afwerking er op vooruit is gegaan. Er wordt duidelijk gemakkelijker gescoord. Niettemin blijven we met bei de voeten op de grond en viseren we een plaats in de top vijf. B.A.D. Schroevers Moorsel, dat nog altijd een beetje in de schaduw leeft van dorpsge noot Eendracht dat promoveerde naar derde provinciale, kan omschreven wor den als een middenmoter in vierde pro vinciale. Niets meer en ook niets minder. Niettemin blijven heelwat voetballiefheb bers van de Aalsterse deelgemeente groen-wit trouw en de jongste jaren werd zelfs een intense jeugdwerking gelan ceerd die zonder twijfel in de nabije toe komst vruchten zal afwerpen. Ondertussen bleef S. Moorsel zeer karig voor wat het aanwerven van spelers be treft. Alleen Van de Cauter (E. Zele) en terug. Jan Van Nuffel van zijn kant heeft zijn tenten bij Eendracht Opstal opgesla gen. Het Eendrachtbestuur kon zich langs de andere kant verzekeren van de diensten van Peter Van Hove. Frank Van Ransbeeck en Tony Collewaert. Dat is alleszins een flinke versterking. De voorbereidingsperiode verliep niet zo prima met o.m. zware nederlagen tegen Doggen Erembodegem en Wilskracht Moorsel. Vooral achteraan is Eendracht duidelijk nog niet ideaal georganiseerd. Oefenmeester Frangois Pfaff weet dat ook en werkt hard aan de ploeg en zet alles in het werk om Eendracht tegen de nakende start van het nieuwe seizoen klaar te stomen. In het Eendrachtmidden hoopt men gespaard te blijven van tegen slagen. Men wil duidelijk de stress van vorig seizoen vermijden om midden de klassering te eindigen. B.A.D. Voetbal. De ploeg van KAVD die de 'Beker De Cuyper' voorde tweede keer won met links voorzitter JefNijs en rechts terreinafgevaardigde Roger Buyle, de heer Dirk De Cuyper en sportleider Theo Moriau (vh) Caudron (E. Meldert) werden aangewor ven. Men wil er duidelijk zoveel mogelijk met eigen potentieel de kompetitie aan pakken. Anderzijds is het spijtig dat De Kegel en De Waegeneer om diverse re denen forfait moeten geven. Volgens klubdirigent Vinck verliep de voorbereidingsperiode in positieve zin Tegen Doggen Erembodegem en Sparta Buggenhout bleef de balans in evenwicht en tegen VJ Baardegem werd gewonnen. Zoals het nu draait zien we S. Moorsel bekwaam om een plaats midden de rangschikking af te dwingen. B.A.D. Eendracht Serskamp tekende een slecht intussen al opgedroogd en met man en seizoen uit en kon de terugval naar vierde macht wordt gewerkt om het nieuwe provinciale niet opvangen. De tranen zijn seizoen optimaal voor te bereiden. Niet Robur Moerzeke, dat vorig seizoen na veel ups and downs op de zevende plaats eindigde, wil het in 92-93 alleszins wat beter doen. Robur was tijdens de voorbi je kompetitie de ploeg die vooral buitens huis de buit moest binnenrijven Daar hebben de supporters in feite zeer weinig aan, vermits slechts vier keer werd ge wonnen in eigen vesting. Om de komende maanden beter te kun nen uitpakken werd naar versterking uit gekeken. Om het middenveld beter te stofferen werd Manu De Coninck (KAV Dendermonde) aangeworven. Met hem verschijnen in de schoot van Robur ook Didier Eeckhoudt (Hamme), Johan Fruyt- hof (Sparta Buggenhout) en Erwin La- père (Tielrode). Als oefenmeester verscheen oud-speler Walter Coen weer op de proppen. Hij wordt bijgestaan door Willy Raemdonck, ook al een bekende in het Robur-midden. Op het administratief vlak wordt sekreta- ris Raoul De Geest vervangen door Peter Heyndrickx. Voorzitter Van Belle is in ieder geval optimistisch ingesteld met de start van het nieuw seizoen in het vooruitzicht. 'Onze kern is uitgebreider dan vorig sei zoen, zodat bij een eventuele tegenslag kan ingegrepen worden. We willen voor al ons thuispubliek bekoren met enkele vooraanstaande prestaties. De voorbe reiding verliep optimaal met zegepralen tegen Meerdonk, Verrebroek, Baasrode en Kallo. Bovendien hielden we de neo- eersteprovincialer Rapide Lebbeke in bedwang', aldus voorzitter Van Belle. B.A.D. alleen werd overgegaan tot de hervor ming van het bestuur, maar op het spor tieve vlak kwam één en ander aan de oppervlakte. Zo wordt Ronny Geeroms de nieuwe trainer en krijgt hierbij de ge waardeerde hulp van Freddy De Corte. Gunther Uyttersprot, Hans Ruys en Lie ven Van Hoorde verlengden hun kontrakt. langs de andere kant werden financiële inspanningen geleverd om krachten als Gunther Blanckaert, Hubert De Vijdt, De Moor, Stef Cuypers, Guy De Moor en doelman Cattoir aan te werven, men kan dus werkelijk gewagen van een new-look Serskamp. Sekretaris Braeckman blijft alleszins een nuchter man. Hij vertelt ons o.m.'Wij marcheerden door een diep dal, maar het si duidelijk dat we nu weer alle krachten kunnen samenbundelen om aan de come back te werken van de klub. Een onmid dellijk terug veroveren van het verloren gegane terrein is geen must. Als de om standigheden zich voordoen zullen we die kans uiteraard met beide handen grij pen Gelukkig stellen we vast dat de kwaliteit van de ploeg op een hoog ni veau staat. Dat is een wissel voor de direkte toekomst'. B.A.D. FC Wieze, dat vorig seizoen via de eind ronde naar derde provinciale steeg, wacht een nieuwe kompetitie met heel wat vraagtekens. Niet alleen is Wieze ingedeeld in de reeks F, waarin men heelwat slagvaardige Wase ploegen aan treft, maar bovendien moet men in de clinch met heelwat buren als Baasrode, grembergen, Appels, Buggenhout en Eendracht Sint-Gillis. Het kan dus allicht een spannend maar tevens moeilijk sei zoen worden voor de pas gepromoveer de Wiezenaren. Voor voorzitter Adolf Moens, nog steeds één van de boegbeelden van FC Wieze, primeert dit jaar het behoud in derde provinciale. 'Het wordt zeker niet gemak kelijk. De toekomst is een groot vraagte ken. FC Wieze blijft echter een nijverige klub. We brengen niet minder dan zeven ploegen in kompetitie en starten meteen ook met duiveltjes', aldus voorzitter Moens. Michel Heyvaert, Rony Van Biesen, Glenn De Smedt en Kris Eeckhoudt zoch ten andere voetbaloorden op. De nieuwe trainer Pierre Cornelis kan echter reke nen op versterking in de persoon van Jurgen Baert (SK Lebbeke), Danny Calle- baut (E.Meldert) en de Gijzegemmenaren Johan Van Biesen en Peter Hautekeete. Voorzitter Moens is verder blij dat goal- getter Benny Rogiers definitief voor FC Wieze heeft gekozen en dat doelman Rik Van der Linden en Herman Vereecken hun kontrakt verlengden. B.A.D. Voetbal. Robur Moerzeke begint opnieuw aan een seizoen in tweede provinciale (vh) stel wel met enige pech af te rekenen, er wordt gevreesd dat ze de start van de Tijdens de voorbereidingsperiode liepen nieuwe kompetitie zullen missen. Stroobants en De Cock kwetsuren op en B.A.D. FC Heikant is een klub die ons hart be koort. Niet alleen vertoeft men er duidelijk in een vriendenkring maar bovendien wordt door het bestuur de jeugdwerking flink gestimuleerd. Toch wacht FC Hei kant een moeilijk seizoen nadat het eer der onverwacht via de eindronde weer een plaats kon veroveren in het voetbal van tweede provinciale. De nieuwe trainer Geert Preneel kreeg als opdracht de groep klaar te stomen om zeker het behoud te kunnen verzekeren. De Dendermondse turnleraar krijgt ech ter al met enkele tegenslagen af te reke nen. Zo liep Benny Van Lokeren een zware kniekwetsuur op en moest onder het mes van Dr. Roels. Hij is voor enkele maanden out. Ook Robert Baranski suk kelt nog met de konditie na een heelkun dige ingreep aan de knie. Johan Van Eetvelde anderzijds kan wegens be roepsbezigheden niet meer trainen. Aan de andere kant kan Geert Preneel beroep doen op de nieuwe krachten Rudy Ver- cauteren, Jan Geens, Filip Van Dorp, Luc Fierens en Geert De Waele. B.A.D. SOS Schellebelle wacht opnieuw een zwaar seizoen, maar in de rozenstreek weet men intussen wel van wanten. Tite- lambities koestert SOS wellicht niet, maar blijkbaar koestert men de hoop om binnen de top-vijf te eindigen. Over speler-trainer Hugo Verbestel is men allicht tevreden. Hij kreeg opnieuw het sportieve beleid toegewezen en werkt al een tijdje om de moeilijke start van de nieuwe kompetitie met o.m. ontmoetin gen met VSV Gent, RC Wetteren. Ede boys en Smetlede, met sukses af te haspelen. Voetbal. De jonge ploeg van SK Grembergen wil het dit jaar waarmaken in derde provinciale vh) Bij SOS vetrokken Benny Klein en Freddy Schuddinck naar SK Overmere en Stefan Schuddinck gaf de voorbeur aan FC Smetlede. Om in hun vervanging te voor zien werden Davy Stroobants (ex-AA Gent, Lede en Destelbergen) en Patrick Cleerbout (SK Kwatrecht) aangetrokken. Vincent De Cock (ex-St. Wetteren) on dertekende een definitieve aanwerving en daar is men in de schoot van SOS wel degelijk blij mee. Ondertussen heeft oefenmeester Verbe-

De Voorpost | 1992 | | pagina 18