Moeilijke start voor VW Hamme Voetbal- kalender Eendracht Zele naar nieuwkomer Wevelgem Meedraaien in de eerste vijf Rapide Lebbeke debuteert reeds op zaterdag Verschillende basisspelers gekwetst Eendracht Nieuwerkerken De Voorpost - 4.9.1992 - 19 VOETBAL Het debuut van Rapide Lebbeke in eerste provinciale wordt met een dag vervroegd. De poulains van voorzitter J, De Plecker komen im mers op zaterdag 5 september, te 18 u., het veld van het Gemeentelijk sportkompleks in. Tegenstander is St.-Lievens-Houtem, getraind door Maurice De Schrijver. Tijdens het voorbije weekend won Rapide, na een moeilijk wedstrijd- begin, al bij al nog vrij makkelijk de oefenwedstrijd tegen Eendracht Op stal. (pvr) V KAVD-Heirnis Gent 5-0. Van Craen omspeelt Liétar en zet voor (vh) Na drie jaar afwezigheid hervat VW Ham- me de kompetitie opnieuw in derde afde ling. Op sportief vlak verliep de voorbe reiding positief. Financieel daarentegen werden de bekermatchen een tegenval ler. Daarenboven zitten enkele spelers geplaagd met kwetsuren. Oefenmeester Daniël De Paepe kan daar voorlopig geen beroep op doen, vandaar dat hij de ope ningsmatch tegen FC Roeselare met een klein hartje tegemoet ziet. 'Ik had mij zeker niet aan zoveel proble men verwacht, zegt de Hamse trainer wat teleurgesteld. Rudy Van Gelder, een nieuw aangeworven speler, waarvan we veel verwachten, liep een blessure op in de match tegen Heist. Een gewrichts band aan de enkel werd zwaar geraakt en voor enkele weken verpakt in een gips verband. Ives Van Parijs liep tijdens het tussenseizoen een blessure op aan de enkel toen hij deelnam aan een partijtje zaalvoetbal. Een heelkundige ingreep is de enige mogelijkheid om hem weer op de been te brengen. Net als Van Gelder kan hij dus voorlopig niet aantreden. Der de slachtoffer is Geoffrey Moerman. Tij dens de oefenmatch tegen Waarschoot liep hij een verrekking op. Even later was het de beurt aan Claudio De Paepe die in die wedstrijd een enkelbreuk opliep. Al deze voetballers worden dezer dagen verlost uit het gipsverband en kunnen beginnen aan de revalidatie. Het zal nog enige tijd duren vooraleer ze beschikbaar zijn. Rekening houdend met al die onbeschik bare spelers, had ik vorig weekend al min of meer een selektie in het hoofd waar mee ik de kompetitie kon aanvangen. Opnieuw werd er echter een dikke streep door mijn rekening getrokken toen vorig weekend, in het treffen met Zwarte Leeuw Rijkevorsel, Ronny Stalpaert een ernstige kwetsuur opliep aan de knie. Hij zit voor een week of zes in een gipsver band. Komt daar nog bij dat Paul Coucke last heeft met zijn buikspieren. Ik reken er evenwel op dat hij tijdig paraat zal zijn. Al komt hij niet meteen voor een selektie in aanmerking, toch wil ik ook Dave Colman vernoemen. Hij is wel reserve maar is er het ergst aan toe. Een gewrichtsband werd zwaar geraakt en er moest een meniscus verwijderd worden. Voor hem wordt het een hele kompetitie rusten. Daardoor heb ik totnogtoe geen basisop stelling kunnen vastleggen. De vele wijzi gingen komen de samenhang niet ten goede. Je begrijpt dus dat ik er voor de eerste kompetitiematch tegen FC Roe- slare, bepaald geen makkie trouwens, helemaal niet gerust in ben. Dat er hard zal moeten geknokt worden staat als een paal boven water. De Westvlamingen speelden vorig seizoen een vooraan staande rol. Enkele dagen geleden zag ik ze bezig en stelde vast dat ze degelijk vlees in de kuip hebben. FC Roeselare is ook de ploeg van Frank Neve, waarmee hij vorig seizoen trou wens prijsschutter en eigenaar van een Zilveren Voetbal werd. Frank heeft onder- yussen ook bij ons zijn schutterstalent in de verf gezet. Tot vorig weekend kwam hij in de diverse wedstrijden twaalf maal tot scoren. Het was trouwens met die bedoeling dat we hem destijds hebben gepolst. Hij is meteen op ons voorstel ingegaan. Ik hoop dat er zich tijdens deze laatste dagen geen ongelukken meer voordoen. Een verdere uitdunning van de kern zal automatisch een ongunstige weerslag krijgen op de resultaten. In de huidige omstandigheden is ieder punt er voor mij twee waard', beëindigt de Hamse trainer zijn verhaal. Optimist Mare D'Hondt heeft een goed oog in de toekomst van VW Hamme. Sinds tien jaar is hij lid van de kern en kent beter van die ook het klappen van de zweep. 'Indien we ons als middenmoter kunnen doordrukken, mogen we als neofiet in derde nationale al dik tevreden zijn, zo meent de joviale Mare. Tegen FC Roeselare verschijnen alleen Frank Neve en Bert Vleesschouwer als nieuwelingen op het veld. Vrijwel alle anderen waren bij de ploeg die vorig jaar in bevordering speelde. Je kan niet ver langen dat we meteen een belangrijke rol zullen opeisen. Wie dat van ons ver wacht, is geen realist. We moeten vooral trachten om thuis punten te winnen. Op verplaatsing zal het moeilijker gaan. le dereen zal rap zien hoe groot het verschil is tussen derde en vierde. Ik heb het enkele jaren geleden zelf aan der lijve ondervonden toen we even in die hogere reeks vertoefden. Ik hoop dat we het er deze keer wat langer kunnen volhouden'. E.G. Bevordering reeks-A KAVD-Heirnis Gent 5-0. Karei De Waele kreeg het niet gemakkelijk maar zette wel een penalty om (vh) 2de nationale E. Aalst-RC Mechelen Vereecke KAVD-Heirnis Gent 5-0. Regi De Wilde probeerde tijdens de eerste neirt de voorsprong op te drijven. Net voor de rust werd hij gekwetst en werd vervangen door Wil Galle (vh) Op de openingsdag van de kompetitie 1992-93 moet Eendracht als ex-derde klasser op bezoek bij Wevelgem, dat na zovele jaren weer promoveerde naar vierde nationale. Dat wordt beslist een ontmoeting waarin zenuwachtig van start wordt gegaan omdat de nieuwkomer voor eigen volk wat te bewijzen heeft en Eendracht een gunstige indruk wil maken in bevordering. Een wedstrijd dus waar uit zeker één punt moet gepuurd worden en daarom zal trainer Jaak Goossens wel sleutelen aan zijn verdediging, die meer gesloten dan anders zal akteren om doel- verdediger Danny Van Puyvelde niet in hopeloze situaties te brengen. Het blijft nog even afwachten of de Een- drachttrainer over al zijn kernspelers kan beschikken. Philip Plaetinck had last van een kuitkwetsuur en Patrick Maache voelde hinder van een stamp, opgelopen in de bekerwedstrijd tegen RC Heirnis Gent, op een oude kwetsuur aan de en kel. Men hoopt dat beiden fit zijn tegen zondag a.s., wat de verdediging en de middenlinie ten goede zal komen. Het is ook mogelijk dat trainer Goossens een andere taak dan die van libero op de schouders legt van Stéphane Janssens, zodat Peter De Vleesschouwer dan weer zijn vroegere stek kan bezetten. Verdedi ger Manu Verwilligen is zeker van zijn plaats en meer en meer lijkt het erop dat ook Peter Maes en Nico Van Bogaert in het middenveld aan bod zullen komen, een halflijn waarin natuurlijk Philip Fiers, verlost van de pijn aan zijn rechterknie, opgelopen in de bekerfinale tegen Ron- se, en op spelmaker Fabrice De Beule gerekend wordt om de spitsen Philip Seymortier en Dirk De Vlieger te bevoor raden en te helpen bij aanvalsbewegin- gen. De gastheren van. zondag liebben zich versterkt met o.m. Mario De Fryse (34- Wervik), Aldo Dumoulin (20-Menen), Al- do Herie (20-leper), Koen Kindt (29-vrije transfer), Kurt Martin (30-Wervik), Luc Messelis (36-lzegem) en Karei Banden- berghe, een achttienjarige die terugkeer de van KV Kortrijk. Een ploeg dus waarin nogal wat ervaren spelers rondlopen zoals Narcis Druine, Geert Masschelein, Luc Messelis, Mar- nix Stargier en Stefan Accou. Men kan begrijpen dat de Westvlamingen erop gevlamd liggen om hun start niet te mis sen in promotie, iets wat Eendracht ook beoogt om de mentale weerbaarheid van de ploeg op te vijzelen. 3de nationale A VW Hamme-FC Roeselare Bosschaerts Bevordering A Wevelgem-E.Zele Delcourt 1ste provinciale R Lebbeke-St.L.Houtem Detollenaere Lovendegem-E Melden Declercq Oudenaarde-KAVD Van Damme Zottegem-SK Lebbeke Stevens 2de provinciale B TK Meldert-Oordegem V Droogenbr Terjoden-SK Aalst Bauwens Onkerzele-Opstal Kneuvels Herzele-Lutterzele Delmotte Oosterzele-Mere Taeleman Ophasselt-Hofstade Lauwereys Bambrugge-Haaltert Arys 2de provinciale C Heikant-Robur Van Zande 3de provinciale D Ede-Gijzegem Goossens Baardegem-Hillegem Teugels W.Moorsel-Voorde Staes Aaigem-Doggen VD Sompele Kerksken-Herdersem De Vriese 3de provinciale F Baasrode-Sombeke Van Damme Wieze-St. Pauwels VD Berghe Grembergen-Appels V Exaerde Buggenh.-St Gillis-W VD Stylen Vrasene-St.Gillis Bruggeman 4de provinciale C Westrem-Erpe Arys Berlare-Burst Annaert Erondegem-Gijzenzele Dullaert Valentino's-Serskamp Dierick 4de provinciale E Idegem-Erembodegem Merchiers Edixvelde-lddergem Van Impe Woubrecht.-S.Moorsel Geers Esse-FC Aalst Hautman 4de provinciale F Boonwijk-Verrebroek V Raemd Doorslaar-Opdorp De Witte Meerdonk-VK Hamme De Beelde Voetbal. Vorige vrijdag werden trainer J.P. Van de Velde, manager Patrick Orlans en voorzitter Eric Goethals van Eendracht Aalst uitgeno digd voor een debatavond bij supportersklub De Spionkop' aan het Vredeplein (da) KAVD-Heirnis Gent 5-0. Moens kan vlot doorspelen naar Van Nieuwen- huyze (vh) Eendracht Nieuwerkerken kende verle- niveau staat. Ook offensief is Eendracht gegaan dan vorig seizoen en nadien op den seizoen een flinke start en nestelde sterker geworden. Ik kan nu alleen maar hetzelfde elan wordt verder gespeeld.» zich na zeven weken op de tweede plaats hopen dat even flink van start wordt B.A.D. van het later ongenaakbaar Terjoden. Naarmate de kompetitie vorderde kwam echter een terugval en arriveerde Een dracht in het midden van de klassering. Speler-trainer Jim Van Oudenhove wil dat deze keer vermijden en mikt op een eervolle plaats binnen de top-vijf. Hij liet om dit doel te bereiken heel wat verster king aanrukken met name: doelman Van De Velde (SV Zottegem), Frank Scheer- linck (FC Kerksken), Kris Scheerlinck (SK Aaigem), De Geyseleer (FC kerks ken), Van Der Haegen en Vernaillen (bei den Standaard Denderleeuw) en Mario Matthijs (E. Aalst). De ploeg is dus ster ker uitgebouwd als men weet dat slechts twee spelers nl. Coppens (naar Dender- houtem) en De Gols (TK Meldert) bij Eendracht afhaakten. Oefenmeester Van Oudenhove. «De KAVD-Heirnis Gent 5-0. Van Craen heeft zich de jongste matchen ont- voorbereidingsperiode viel best mee. De popt als een efficiënte en aanvallende flankverdediger (vh) nieuwe spelers hebben zich snel kunnen Voetbal. Er werd heelwat over en weer gepraat en plannen gemaakt voor aanpassen en ik heb de indruk dat de het komende seizoen van Eendracht Aalst in supportersklub De ploeg op het technisch vlak op een hoog Spionkopda)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19