Bambrugse Rosine Hen drickx deed er nog een jaartje en werd 103 bij Aalsterse milieuboxen komen er aan Erpe-Mere versterkt politiemacht Weekblad van Dender- (P Burma- en Scheldestreek Regionale Televisie ADS uit de startblokken VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 35 - 50 F Al langere tijd wordt er over gesproken regionale televisie in de regio dertelevisie is nooit van Dendermonde. Voorbereidende gesprekken zijn al een tydje aan de gang gaan. en streekmanager Leo Van der Vliet acht het ogenblik nu rijp om over te gaan tot de officiële oprichting van de vzw 'Regionale Televisie ADS'. De Voor de regio Aalst - Dendermonde - oprichtingsvergadering zal plaatsvinden op 25 september aanstaande om Sint-Niklaas 19.00 uur in het stadhuis van Dendermonde. Het is niet de eerste keer dat er in de eenkomst belegd over de mogelijke regio Dendermonde-Aalst gespro- oprichting van 'Dendertelevisie ken wordt over de mogelijke oprich- v.z.w.' Toen werd voorgehouden ting van regionale televisie. In april dat Dendertelevisie zijn 1987 werd m Dendermonde een bij- programma's via de kabel zou door stralen. De regionale televisie was Een dokter Hij kan hier niets komen doen Een drietal jaren geleden kon men in Erpe-Mere bogen op een vijftal eeuwelingen en enkele kandidaat-honderdjarigen. Van het groepje is er maar weinig overgebleven Marieken De Baere vertoeft in alle stilte in het rusthuis Avondzon te Erpe terwijl Rosine Hendrickx zich te Bambrugge hardnekkig aan het leven vastklampt en op een ouderdomsrekord in Erpe-Mere afstevent. Juist twintig jaar geleden, in september 1972, werd Marieken Baeten in het klooster van Mere uitbundig gevierd voor haar 103 jaar en Rosine is niet alleen van plan om het haar na te doen maar om ze te overtreffen. De steeds goedgeluimde Rosine is er eveneens 103 geworden op 26 augustus en is nog niet zinnens «om af te geven». Nog altijd even levenslustig als vroeger, verblijft ze reeds enkele tientallen jaren bij haar zoon Roger De Groot waar ze met de beste zorgen omringd wordt. Haar uithoudingsvermogen haalt ze blijkbaar uit de talrijke spreuken die de huizen sierden toen ze in 1989 ter gelegenheid van haar eeuwfeest door de gehele dorpsge meenschap gevierd werd. Thans wordt ze geenszins vergeten want meniggebuur en zeker haar familie- 'eden weten heel goed wanneer ze verjaart. Naast de bloemen van het gemeentebestuur en de ruikers van familie en kennissen kreeg ze heel wat aandacht vanwege de familie uit Canada en Frankrijk. Sinds haar eeuwfeest zijn de banden met de nakomelingen zelfs dichter toege haald want zij komen nu zelfs regel matig eens op bezoek of sturen een wenskaart. Eeuwelingen De buurt van de Dries, waar Rosine altijd geleefd heeft, moet wel bij zondere lucht uitwasemen want zij is niet de enige eeuwelinge van de Dries. Met haar paardegeheugen herinnert zij zich nog soortgenoten waarvan een paar haar het voor beeld gaven als daar zijn Van Den Houtte uit «'t Roethuis» die echter naar Brussel verhuisde waar hij eveneens meer dan honderd jaar werd. De tweede was Frans (Cies) Eeckhout die in Ruien zijn geluk ging zoeken ener eens als Bambrug- se eeuweling gevierd werd. Op het ogenblik is er ook nog haar jeugd vriend Jef De Koker die er in het rusthuis van Melle straks 102 wordt. Maar Rosine spant de kroon en met haar blakende gezondheid is ze nog niet zinnens «om af te geven». besteld voor de inwoners van ooste lijk en zuidelijk Oost-Vlaanderen. Het signaal zou eventueel via super- trunkkabel vanuit Ninove overge bracht worden naar de antennesta tions van Aalst, Buggenhout, Zotte- gem en Oudenaarde. Toen, in 1987, bereikte men in dit gebied 549.309 inwoners, van wie er 426.909 poten tiële kijkers waren. Van die poten tiële kijkers waren er 341.954 ouder dan 15 jaar, wat aangebracht werd als een belangrijk gegeven voor de adverteerders. Het tijdschema voorzag verschillen de mogelijkheden: programma's tij dens de vrije uren van een gebruikt kanaal; een regeling zoeken met de toen nog op te richten kommerciële omroep waarbij de regionale om roep dagelijks een uur eigen programma's zou brengen; de voor keur ging uit naar een apart kanaal waarop de programmering kan wor den ingevuld door eigen produl Nu staat er een nieuw initiatief op poten. Het kadert in de streekvisie die streekmanager Leo Van der Vliet heeft uitgewerkt. Op pagina 28 van die streekvisie schrijft de streekmanager 'Elk plan heeft zijn prima donna in funktie van het dekreet houdende organizatie en erkenning van niet openbare televi sieverenigingen is een projektgroep Regionale Televisie opgestart. Dit regionale televisiestation kan fun geren als een katalysator inzake ver schillende maatschappelijke en so- ciaal-ekonomische ontwikkelingen in de subregio. Dit media-initiatief moet aan de volgende voorwaarden voldoen financieel verankerd zijn binnen het regionale bedrijfsmilieu; ten goede komen aan de audio-vi- suele sektor in de subregio; in elke kern kunnen beschikken over een team van medewerkers; op termijn moet deze zender zelfbedruipend zijn en de aanzet zijn tot subregio nale spinn-off-effekten.' En op pagina 37 van dezelfde nota 'Inzake de organizatie van een re gionaal televisiestation zijn de voor bereidende werkzaamheden van start gegaan. De voorbereiding koncentreert zich op de volgende de technische modalitei- eigen produkties punten en co-produkties. Ook de inhoud van de werd besproken, net al tie van de zender en de inkomsten. Die inkomsten zouden komen uit KISM -P "e, staatsblad (vermoede de programma's en lidgelden. Men ''Jk d«:ember) aan de bevoegde ge- voorzag 7.275.000 fr afn werkings- ™MBchapsmimster overgemaakt kosten, personeelsuitgaven, verga- ten, de samenwerking met de plaat- uok de inhoud van de programma's R®*f» inbreng van het werd besproken, net als de exploita- Plaatselijk bedrijfsleven. Be officie- ti<» van Hp 7pnHpr pn Hp inknmstpn start is voorzien eind september. Het erkenningsdossier zal na de op- deringskosten, enz. Voor de techni sche investering werd een bedrag van 34,5 miljoen geraamd, voor het bureau 1,1 miljoen en een eerste raming van 54,9 miljoen als wer- ekl Be reklame-inkom- steh werden geraamd op een slordi ge 42 miljoen en de totale opbrengst op 62 miljoen. Op 25 september wordt dus in het stadhuis van Dendermonde de op richtingsvergadering gehouden van de vzw 'Regionale Televisie ADS' waarbij ADS staat voor Aalst - Den dermonde - Sint-Niklaas. Eye-Mere. Rosine Hendrickx uit Bambrugge deed er nog maar eens een jaartje Het is bij die ene vergadering in bij en schikt in het rekordboek van Erpe-Mere te komen (jv) april 1987 gebleven. De vzw Den- hier niets komen doen», lacht Rosi- ne en steeds met dezelfde opge- Een dokter... niet nodig wektheid babbelt ze over de oorlog, Toen Rosine 85 jaar was moest ze over de eerste keer dat ze naar de een operatie ondergaan aan de gal cinema ging en niet wist hoe ze op en haar toestand was toen niet erg een opklapbare zetel moest zitten, rooskleurig, zo slecht zelfs dat de van toen ze in de estaminet stond en dokter haar familie reeds verwittig- zoveel meer. de dat ze zich eventueel op het erg- Rosine is de gezondheid zelf want ste moesten voorbereiden. Rosine ze slaapt nog «d'horloge rond» als't spartelde er door en het is sinds moet en het eten interesseert haar haar eeuwfeest geleden dat er nog alleen «als ze maar genoeg heeft en een dokter over de vloer geweest is op tijd». Toch geeft ze nog altijd de «Waarom zou die mens moeten ko- voorkeur aan een lekkere portie men, ik ben toch niet ziek. Hij kan «karnemelksaus». ■■■BtanB Dat Rosine geen dokter nodig heeft bewijst ze nog meer dan men van aangeven dat ze 103 lentes achter de iemand van haar ouderdom zou rug heeft en ze is niet zinnens om er venvachten Ze gaat nog af en toe bij stil te zitten want bij het afscheid bij familie of vrienden op bezoek, zij Zegt ze tegen de gelegenheidsbe- het dan ook met behulp van een zoekers, «allé tot 's jarens», waar- kruk en daarenboven zal geen enkel mee ze tot volgend jaar bedoelt en familiefeestje haar ontglippen. En wees maar gerust dat ze zich nog die zijn er niet zo zeldzaam want zeer goed herinnert wie er «'tveurig met haar vier meisjes en één jongen, joar» geweest is. Trouwens, Rosine heeft ze elf kleinkinderen en even- js jn het huisgezin «den omtager» veel achterkleinkinderen waaron- want a|s men *erkelijk jets ni* der tweemaal een v.ergeslacht. vergeten dan m0£t J<<m£tj>> £r denken... en ze doet het dan nog Tot 's jarens ook noe dan ook, de leeftijd heeft Rosine Hendrickx zou men het niet geen vat op Rosine en heel Bam brugge hoopt dat ze nog lang in hun midden zal verblijven, maar ze ho pen ook stiekem dat ze hen ein delijk zal verklappen hoe men zo oud kan worden. Reeds drie jaar terug, bij haar viering, was het op vallend hoe ze er in een spreuk om smeekten «Vertel ons toch Rosi ne, waar g'uw geheim verstopt, om zolang te leven, zodat wij het recept aan ieder kunnen geven». Maar Rosine gebaart van niets en doet er jaar na jaar bij, jaren die haar door iedereen gegund worden. (l-v.) De milieuboxen van KGA - Klein Gevaarlijk Afval - zijn in Aalst op weg naar hun bestemming. Jeugdbewegingen, milieuverenigingen en karna- valgroepen zorgen dat de groene opbergkisten ter bestemming komen, bij de inwoners thuis. In koördinatie van de Aalsterse Milieudienst moeten de voor Aalst voorziene 30.500 stuks tegen oktober bedeeld zijn. In december al hoopt de Intercommunale Land van Aalst (ILVA) te starten met de eerste ophaalronden. Tot nu toe kwamen giftige afval en sche gebruiksprodukten, batterijen, gevaarlijke materialen als chemi- brandblusmiddelen, kosmetica, Aalst. Aalsterse verenigingen en karnavalgroepen brengen 30.500 milieuboxen van deur tot deur rond (a) verf, kwiktermometers, lijmen, pes ticiden, insecticiden, vetten, oliën, enz. met de rest van het huishoude lijk afval op de vuilnisbelt terecht. Niet alleen leverde dit gevaar op voor de gezondheid maar ook werd het grondwater ernstig besmet. Hieraan wou de Vlaamse Regering een einde maken en ontwierp het plan om de verwijdering van gevaar lijke huishoudelijke afval te laten gebeuren via een 'milieu- of KGA- box'. Het afvalstoffen plan beoogt tegen 1995 een volledige gescheiden af valinzameling. Recent zorgden de gemeenten samen met de Inter- kommunale Land van Aalst al voor het afzonderlijk ophalen van glas en papier. Het gebruik van de milieu box moet de overheid nu ook toela ten om klein gevaarlijk afval (KGA) overal in het Vlaamse Gewest in te zamelen en vervolgens op een mi lieuvriendelijke manier te recupe reren of te verwerken. De inter- kommunale zorgt vier keer per jaar voor het inzamelen van de boxen via een mobiele 'chemocar'. De gezin nen moeten wel hun box zelf afleve ren op een van de 15 standplaatsen. Lees door op p. 4 Het gebeurt niet zo vaak dat het publiek tijdens een raadsvergade ring na één punt reeds de zaal moet verlaten. De agenda werd geopend met een aanpassing van een ge meenteraadsbesluit in verband met aanwervings- en bevorderingsvoor- waarden voor het ambt van politie agent. Volgens de nieuwe richtlij nen van de gouverneur moet Erpe- Mere bij de aanwerving van aspi rant-politieagenten, een beroep doen op de bovenlokale wervings reserves van de politieakademie van de provincie. Na goedkeuring hiervan trad men in geheime zitting en deze nam heel wat extra tijd in beslag. Toen de deuren opnieuw ge opend werden voor het publiek kon men vernemen dat de keuze geval len was op de heren De Smet uit Herzele en Meuleman uit Aalst. Beide jonge mannen komen alvast de agenten van Erpe-Mere terzijde staan. Vooraleer echter definitief in het gareel te treden, moeten zij enkele maanden politieschool lopen en vermits dit de dag na hun aandui ding in de gemeenteraad moest ge beuren, diende men de twee man nen van de situatie op de hoogte te brengen. Ook dit nam nog eens ex tra tijd in beslag zodat de verdere afwerking van de agenda pas een uur na de start kon aanvangen. In dit verband kon men daarna goed keuring verlenen aan een gemeen teraadsbesluit dat de weddeschaal van hulpagent vaststelt. Weggenwerken De raad keurde een lening van 2.587.000 fr. goed om de uitvoering van wegenwerken te financieren. Het behelst o.a. erelonen en werken in de Voi- en Windmolenstraat te Vlekkem, de Hollandstraat te Mere en de Kraaineststraat te Erpe. Hier bij kwamen nog andere werken die in hun totaliteit op ongeveer 9,5 miljoen kwamen maar waarvoor reeds twee leningen aangegaan werden. De resterende 2,6 miljoen is dus het te kort waarvoor een bij komende lening moet aangevraagd worden. Aan de Cauwenbergstraat te Mere zullen uitgebreide wegenwerken uitgevoerd worden nl. riolering en verbeteringswerken waarvoor een prijs gemaakt is (gunning en erelo nen samen) van 12 miljoen. Vermits men voor de helft van dit bedrag van trekkingsrechten kan genieten moet de gemeente een lening van 6,1 miljoen aangaan voor de uitvoe ring van deze werken. Voor het aanleggen van voetpaden aan de Windmolenstraat te Vlek kem wordt 1,5 miljoen geraamd en de Diepestraat te Mere krijgt wel dra een slemlaag. Deze dunne laag asfalt zal aangebracht worden op het stuk tussen de betonweg en de Nijverheidstraat waarvoor 255.000 fr. geraamd wordt. Voor de werken aan de Cauwen bergstraat zal men achttien ontei geningen doorvoeren maar het be treft hier slechts ongeveer drie aren. Op Ottergem-Dorp gebeurt de grondafstand gratis ten gevolge van een verkaveling, evenals in de Broekveldstraat te Mere om dezelf de reden. Ook de Honegemstraat te Erpe krijgt voetpaden met greppels maar dan alleen langs de rechterzijde en vanaf de grens van Lede tot en met de laatste woning van Erpe. Voor deze werken is een raming gemaakt van 236.000 fr. JV

De Voorpost | 1992 | | pagina 1