U Het falen van F.C. Sportwereld Veel nieuwe gezichten Klaar voor het grote werk M.T.S.A.-kalender Tweede indoortornooi van Topfloor Wal ivo Wilskracht Gijzegem: Eendracht Aalst: 20 - 4.9.1992 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL KAATSEN Bekervoetbal als aanloop naar de nieuwe kampioenschappen. Een traditie ook al bij Walivo en vooral in deze matchen wordt de onberekenbaarheid in verband met de resulta ten, nog sterk opgedreven. Niet zelden zorgen de op papier mindere ploegen ook voor een verrassing en dan is er nog de belangstelling voor de prestaties der new-comers. De za terdagse kunnen het bekervoetbal echter al vergeten en bij de zondagse, bleven F.C. Kom mersanten, F C. Jong Rembrandt, F.C. De Roos en F.C. Den IJzer door hetforfait van F.C. 't Klokhuis, nog overeind. Opmerkelijk bij deze eerste bekerronde was ook de onvoltalligheid bij een vrij groot aantal ploegen en in dit stadium van het seizoen, kon dit niet eens als uitzonderlijk worden beschouwd. Wel uitzonderlijk waren de vele goals die werden geskoord en bij die veelvuldige mo menten van opwinding, waren ook een aantal regioploegen betrokken. De balans voor die ploegen is trouwens nogal positief. Slechts F.C. Avo, V.K. Siera 4 en F.C. 't Klokhuis werden al definitief uitgeschakeld Zaterdagse beker met heen- en terugmatchen VOETBAL Het verschil tussen V.K. Den Bos en V.K. Siera beperkte zich tot twee goals in het voordeel van de lokale ploeg. Ergens ook de bevesti ging der resultaten in het kompetitieverleden want tijdens de jongste twee seizoenen, skoorde V.K. Den Bos nog het maximaal aan tal punten tegen V.K. Siera. In Sinaai heeft A.V.C. De Vlasbloem het verlies niet kunnen beperken en F, CWijnveld kon er zelfs vijfmaal juichen. Een forfaitskore trouwens en bij de return zal de Denderploeg een uitschakeling nog moeilijk kunnen ontwijken. Winst ook voorR.C. Raap tegen F.C. Briel dat de afstand slechts tot twee doelpunten kon minimalise ren en straks in Buggenhout, wordt het nog bijzonder spannend. In een Hamse derby tus sen S.K. Moerheide en F.C. Bondgalm, waren de beide ploegen vooral in de eerste helft aan elkaar gewaagd. De wederzijdse verdedigin gen bepaalden toen ook de skoorloze stand aan de rust en de technisch betere gasten, hadden kort in de tweede helft sukses met Patrick Vincke. Zes minuten later was alles terug te herdoen door een goal van Jo Laureys en voor S.K. Moerheide, skoorde deze nog maals op een kwartuur van het einde. In die Wilskracht Gijzegem heeft zich vorig sei zoen slechts op het nippertje kunnen redden. Men wil tijdens de nakende kom petitie niet meer te kampen hebben met die stresserende onzekerheid. Er werd tijdens het zogenaamde «dode seizoen» uitgekeken naar heel wat versterking. Dat was een bittere noodzaak omdat heel wat basisspelers vertrokken zijn naar andere voetbaloorden. Verleyen en Van Sinaey trokken naar SK Wichelen, Goossens beproeft zijn geluk bij Mere en Hautekeete bij FC Wieze. Om die aderlating te stelpen werden nieuwe krachten aangetrokken zoals: Missotten (terug van Doggen), Heyvaert (Wieze), Van Den Bremt en Keymeulen (beiden van Hofstade), De Pauw en Van Oost (beiden van SK Aalst) en Brijs (E. Aalst). Voor oefenmeester Frans Roeland was het dus een hele taak om al die nieuwe elementen in te passen. Dat verliep vol gens insiders nochtans heel goed. Frans Roeland: «Ofschoon ik in de achterste gelederen sukkel met enkele gekwetste spelers, stel ik het volste vertrouwen in het huidige team. Verleden seizoen ken den we een slechte start en dat had zijn invloed op de rest van de kompetitie. We ontmoeten thans heel wattechnisch ster ke ploegen in derde provinciale D. Die reeks zal ons wellicht beter liggen dan derde C, die vorig seizoen gestoffeerd was met zeer sterke ploegen». periode zou F.C. Bondgalm ook nog hardnek kig aandringen, maar alle inspanningen der roodhemden bleven echter zonder resultaat In Hamme heeft F.C. Sportwereld totaal ont goocheld. Tegen A.C. Geratex werd trouwens een mindere match gespeeld en de plaatselij ken konden zelfs weinig of geen kansen af dwingen. Op dat vlak was A.C. Geratex beter geïnspireerd en skoorde ook al voor het half uur langs Luk Gorrebeeck en Peter Lennartz. De thuisploeg probeerde het toen allemaal een beetje te forceren, maar het sukses stak nog in het countervoetbal der gasten met telkens een goal van Mark Van Osselaer en Luk Gorre beeck in evenveel minuten. Na de rust beperk te A.C. Geratex zich meestal tot een rustige kontrole en een enigszins aandringend F.C. Sportwereld, kon toen ook niet besluiten. De gasten in de voorlaatste minuut echter wel, met Peter Lennartz op een afgeweerde bal en voor de Wuitens wordt een rehabilitatie nog uiterst moeilijk. Zoals reeds eerder gemeld werden F.C. Comer en R.C. Grembergen om disciplinaire redenen voor het bekervoetbal uitgesloten. Zaterdagse beker met direkte uitschakeling Voor de ploegen wordt winst belangrijk als de verdere kwalifikatie voor het bekervoetbal in één match moet worden afgedwongen In dit verband werd er ook hardnekkiger gespeeld met verleden weekend ook een vrij groot aan tal uitsluitingen als gevolg. In Dendermonde heeft F.C. Tripoli nog aangenaam verrast De ze ploeg won met een tamelijk duidelijk ver schil tegen V.C. Bristol en de paarsbroeken moeten nu nog alleen in het kampioenschap bevestigen. Voor F.C. Inval Boys waren er ook geen problemen tegen een onvolledig F.C. Scoutshuis Daar werden de dubbele cijfers net niet bereikt en in verband met de wedstrijd richting, zeggen de negen goals voldoende. Voor F C Katasvilla werd het alleszins geen goede beurt tegen F.C. Hof van Grembergen en deze konfrontatie werd ook Walivo's match van de week Bij F.C. Avo begon V.K. Leopold- stad met negen en daarvan werd Dirk Van Zondagnamiddag a s. begint vanaf 15 u. het grote werk voor Eendracht Aalst in tweede nationale. De eerste tegenstan der die in het P. Comelisstadion ver schijnt heet RC Mechelen. De Maneblus sers, die een zwakke voorbereidingspe riode achter de rug hebben en o.a. ook werden uitgeschakeld voor de Beker van België, zullen allicht op de Aalsterse voetbalwei verschijnen met de bedoeling éên punt te komen weggraaien Klubsekretaris Jean-Pierre Van Droo- genbroeck: «Ik ben er stellig van over tuigd dat Racing Mechelen een sterk defensieve houding zal aannemen. Voor Eendracht zal het er op aan komen zo snel mogelijk te scoren, dan moet Me chelen uit zijn pijp kruipen en krijgt Een dracht allicht nog grotere mogelijkheden. Langs de andere kant moet wel opgelet worden voor de counter». Kanu zal er niet bijlopen zondag a.s. De man uit Sierra Leone heeft brandwonden van de tweede en derde graad opgelopen nadat hij ko kende olie over het lichaam had gekre gen. Volgens de klubdokter mag hij ge durende drie weken niet trainen. De nieu we oefenmeester Jean-Pierre Van De Velde, volgens insiders een zeer ambiti eus man, belooft het publiek spektakel te zullen brengen met zijn new-look Een dracht. De Eendracht-coach zweert bij pressing-voetbal, dat geschoeid is op drie aanvallers en drie middenvelders. Achteraan houdt hij libero Van Collie in petto om de deur dicht te houden. Vol gens Jean-Pierre Van De Velde is Aalst dit seizoen sterk gewapend en moet be kwaam zijn om de eindronde te halen in tweede nationale, waarin zijn inziens ploegen huizen die wellicht voor een ver rassing kunnen zorgen. B.A.D. Voetbal. Trainer Daniël De Paepe van VW Hamme (arch) Acker na het halfuur al uitgesloten. Deson danks werden de gasten nooit weggespeeld en als Wim Haentjes van F.C. Avo kort in de tweede helft ook voortijdig kon gaan douchen, was V.K. Leopoldstad zelfs al de betere ploeg. In de reglementaire minuten konden beiden echter geen afstand nemen en dat werd ten slotte nog in de bijkomende strafschoppen beslist met winst voor V.K Leopoldstad. In Hamme heeft F.C. Pauls Videoklub het bezoe kende F.C. Tromp nogal fors uit het bekervoet bal gestoten. De Stekenaars inkasseerden er zes doelpunten en skoorden ook zelf twee maal. Door F.C. Venco werd ook een verdere bekerkwalifikatie afgedwongen. Bij F.C. Wel kom Sport werden daarvoor een aantal slip pertjes achteraan afgestraft en voor de rust, gebeurde dat al éénmaal langs Francis Coo- len. Diezelfde speler forceerde uit soortgelijke situaties ook nog twee goals in de tweede helft en voor F.C. Welkom Sport, was het beker voetbal meteen ook bekeken. Zondagse beker met heen- en terugmatchen Tegen V.K Siera was F.C. Favo vooral in de eerste helft enigszins beter De ploeg uit Belsele geraakte met goals van José Temmerman en Erik De Vlieger op een persoonlijke inspanning ook aan een vrij kom- fortabele voorsprong. Nadien kantelde de wedstrijd echter en V.K. Siera had aan een drietal scherpe tegenstoten genoeg, om winstcijfers te forceren. Ondanks een aantal wenkende kansen nadien, kon F.C. Favo de achterstand niet ongedaan maken en tenslotte skoorde V.K. Siera nogmaals. Blijkbaar heeft F.C. Geywa zich enigszins laten verrassen door F.C Progress. De beide ploegen skoor den elk éénmaal en om een volgende beker ronde te bereiken, kunnen de twee rivalen zich in Temse geen verlies permiteren. Bi) een verrassend goed F.C Pony is F.C. Bondgalm op een duidelijke counter gelopen Het ver schil werd er door de Waasmunsterse ploeg tot twee goals opgetrokken en in de return, zouden de Wuitens daarover wel eens kunnen struikelen. Bij Jong K.W.B. Elversele stond F.C. Briel al na een tiental minuten met twee goals aan de leiding Nadien zouden de gast heren echter nogal duidelijk aandringen en enigszins gevleid voor F.C Briel, werd er met een gelijke stand gewisseld. Na de rust kon Jong KWB Elversele dan ook een logische winst noteren en milderde F.C. Briel nog in de laatste minuut met een strafschop. Een zeer evenwichtige eerste helft in de match tussen V.K. De Bos en F.C. Cado. In die periode waren de Stekenaars slechts zelden gevaarlijk en V.K. Den Bos geraakte wel aan kansen langs Frank Van Goethem, Vicky Willaert en Luk Bonnaerens, maar de stand bleef toch ongewijzigd. In de tweede helft kantelde de wedstrijd dan volledig in het voordeel van F.C. Cado, dat kort na elkaar ook tweemaal skoor de met Danny De Clercq Ook Manu De Bruyne had nadien nog sukses voor de bezoekers welke aldus een gunstige uitgangspositie voor de volgende bekerronde verwierven. Zondagse beker met direkte uitschakeling Voor V.K. Siera 4 is de eerste ronde van het bekervoetbal al op een ontgoocheling uitge draaid. In Hamme pakte F.C. Wijnveld 3 met in de eerste helft ook nog een uitsluiting van Karei Vermeulen, de bekerkwalifikatie tegen een onvolledige thuisploeg. In kompetitiever- band was dat tussen de beide teams telkens anders. Acht goals in de match tussen The Bridge en S.K. Moerheide. De meest schot- vaardige ploeg waren de gasten met vijf en voor de Stekenaars, resulteerde zich dat naar drie doelpunten. Bij F.C. Den IJzer heeft F.C. 't Klokhuis het laten afweten en de Hamse geel-groenen werden aldus met stille trom in Walivo's bekervoetbal uitgeschakeld... Kim UMLU'IM Kaatsen. Even een rustpauze voor de Baardegemse gasten tijdens hun wedstrijd tegen Herleving Aalst (da) Kaatsen. Voor kaatsploeg is het niet steeds gemakkelijk om financieel rond te komen. Daarom is de loterij een traditioneel gegeven (da) Weekend van 5 en 6 september Zaterdag 5 september Eerste afdeling LIEFHEBBERS VOL LEYBAL Beltona Beltona De Dendermondse Volleybalklub Top- (15-0,15-7) floor was aan haar tweede editie toe. Dit The Pool-Euro Volley 2-0 (15-4,15-0) jaar waren er maar zes ploegen inge- BGJG Hamme-Euro Volley 1-1 (15-11, 14u00 Alexander - Giwo Flores F. 15u00 Honda - Camu A Eeckhout Rayo Espagnol - Octopus F. Boudelet Reynaerds - Melckebeekvrienden K. Dalschaert 16u00 Rode Lantaarn - Zwaanvrienden E. Peirlihck 15u00 Real Sportief - Leeuwerik N. Stalpaert Snas - Excelsior D. VD Steen (Uyttersprot-Velghe) 16u00Waterval - A.Z.77 R. Everaerts Tweede afdeling 15u00 Blauw-wit - Nieuw Hofstade (Osbroek D) H. De Winne 16u00 Bouw - Apostelken Eric Van Impe 15u00 Dyor - Blauwe Vlam P Van de Graaf Eekhoorn - Endoka J. Van der Stockt Houtmarkt - Bamboe A, De Jonghe 14u00 Lion d'Or - Edo Van Schuylenbergh 15u00 O.C. Aalst - Galop (Osbroek B) Eddy Van Impe Vrij Denderleeuw - Onder den Toren J. Diaz Derde afdeling 15u00 Alewin - V.V.T.T.A. W. De Neve Brughuis - Pie Boys (Osbroek C) Van Caelenbergh 16u00 Capucientje - Dressel E. Guns 14u00 De Zwaan - Jong Timarcha Van Tittelboom 15u00 Half Maantje - Melody A. Van den Eeckhout SAF-Cobilas P. Roelandt Sixties - Animalia Du Song Tiger Pub - Breughels (Osbroek E) P. Nijs Groen-Wit vrij Zondag 6 september 10u00 Koszen - Rode Roos (Osbroek C) Comelis Nieuwe Wijk - Star Boys L. Verbeeren Park - Gipak (Osbroek B) A. Van de Velde Sunset - Pano A. Garcia Sportkring vrij V Georges^ Van Coillie van E. Voetbal. Een nieuwe speler voor ZwawiHasan Oubial (da) schreven, twee ploegen hadden geen voorzieningen getroffen bij de uitnodi ging en ze waren dan ook verrast bij de kontaktname en konden geen spelers meer samenbrengen. Met de zes ploe gen werd dan een minikompetitie ge speeld die in goede aarde viel. Uitslagen Bruine Beren Hamme-Brokkies Oude- gem 2-0 (15-7,15-13) Euro Volley Brussel-Brokkies 1-1 (15-7, 13-15) The Pool Hamme-Brokkies Oudegem 2- 0(15-12,15-12) BGJG Hamme-Brokkies Oudegem 0-2 (6-15, 4-15) No Fed-Brokkies Oudegem 0-2 (5-15, 11-15) Bruine Beren Hamme-Euro Volley 2-0 13-15) No Fed-Euro Volley 0-2 (9-15, 8-15) Bruine Beren Hamme-The Pool 1-1 (15- 12,12-15) Bruine Beren-BGJG Hamme 2-0 (5-15, 7-15) Bruine Beren Hamme-No Fed 2-0 (15-7, 15-5) The Pool-BGJG Hamme 2-0 (15-4,15- 13) The Pool-No Fed 2-0 (15-4,15-4) No Fed-BGJG Hamme 1-1 (15-8, 9-15) Rangschikking 1Bruine Beren Hamme 2. The Pool 3. Brakkies Oudegem 4. Euro Volley 5. BGJG Hamme 6. No Fed Jeugdvoetbal. De duiveltjes van KAVD op het tornooi van SK Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20