Honda en V.V. Bouw bevestigen Noyon in het Dendermondse M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal Fond in het Aalsterse De Voorpost - 4.9.1992 - 21 LIEFHEBBERSVOETBAL Nieuwe eerste klasser Honda en voor het eerst dit seizoen in tweede afdeling spelend V.V. Bouw, kon den reeds van in hun eerste kom petitiewedstrijd hun ambities naar voren brengen. Nochtans stonden moeilijKe uitwedstrijden bij A.Z. 77 en Bamboe op het programma en haalde men met sukses de twee punten binnen. R. Lantaarn ook nieuw in de hoogste afdeling, hield het thuisspelende Camu in be dwang met een verdiend gelijk spel. Het Leedse Leeuwerik is dui delijk verjongd met 216-jarige spit sen die het verschil maakten en de zege in eigen huis hield tegen het Spaanse R. Espanol. Zowel kampi oen Waterval als Excelsior en De Zwaanvrienden wonnen zonder problemen van Octopus, Rey- naerds en Snas. Deze laatsten kon den echter het excuus inroepen dat de meeste spelers van de kern telde toen De Wit 0. (2 x) de bezoekende goalie in gebreke vond. Romero A. zorg de echter voor de aansluitingstreffer en kon na de rust zijn sukses herhalen, toen hij de gelijkmaker tegen detouwe duwde. Verdiende puntendeling. Reynaerds kon bij Excelsior tot aan de rust gelijke tred houden maar werd in de tweede helft door de thuisploeg onder de voet gelo pen met een 4-0 afstraffing. Van der Meersche A., Pots R. Heyvaert B. en Van Haudenhove H. brachten de bezoekende doelman in verlegenheid. Voor kampioen f| Waterval zag het er even beroerd uit toen er om 14.45 u. maar 9 spelers op het scheidsrechtersblad stonden. Gelukkig kwam alles nog tijdig in orde zodat scheidsrechter Nys P. die zijn debuut maakte in de hoogste afdeling (en dit uitstekend deed), de wedstrijd Octopus- Liefhebbersvoetbal. Een beeld uit de MTSA-wedstrijd tussen 't Half Waterval zonder vertraging kon aanvat- Maantje en Jong Timarcha. Het lijkt wel of de (onzichtbare) keeper zijn ten. Hoe zeer de ploeg van Tourwinnaar tegenstander wil kittelen (da) Lucien Van Impe zich ook weerde, er was nog ergens van de zon aan het dervonden nauwelijks aanpassingspro- den heelwat suksessen boekte voor 9een kruid 9ewassen tegen de kampioe- genieten waren en pas volgend blemen om in de hoogste afdeling aan te Leeuwerik. De Spaanse doelman had n?n die met een te zware 0-4 de zege treden; nochtans stond geen gemakkelij- geen verhaal tegen diens shot, zodat de binnenhaalde. Baeyens M. (2 x) en Van ke verplaatsing op het programma, lokale ploeg de eerste maar verdiende Grembergen T. (2 x) zetten de netten bol. Scheidsrechter Van Schuylenbergh be- punten in de wacht sleepte. Dat belooft Een deta'|: het speelveld van het sport- leefde trouwens een aangename namid- voor de toekomst. Wat zeker niet mag complex in de Steenberg te Bambrugge dag. Ondanks de enorme inzet die beide ontbreken is dat de Spanjaarden zich als "9*er 20 s'ec^ dat er nauwelijks op te ploegen demonstreerden, moest hij nau- sportieve verliezers gedroegen en het voetballen valt. De gemeente van Erpe- welijks ingrijpen. De fair-play haalde de voor de scheidsrechter aangenaam flui- Mere er tijdens het tussenseizoen bovenhand. Men wilde al voetballend be- ten werd. Als de wedstrijden op zo een weinig of niets aan gedaan, zodat dit in de wijzen wie de beste waren. In de eerste sportief niveau blijven evolueren zullen winterperiode heel wat problemen kan helft konden beide elftallen gelijke tred de scheidsrechters opnieuw veel genoe- scheppen. Wanneer gaan deze mensen houden, zodat de rust werd gefloten met gen beleven aan hun hobby en zal het eens. beseffen dat niet alleen de accom- een 0-0 gelijke stand. Nauwelijks was de strafcomité maar weinig moeten zetelen. °daties mooi moeten zijn (en dat zijn ze!), tweede helft op gang gefloten of de be- Doe zo verder, proficiat. maar °?k de speelvelden waar spelers zoekers kenden een eerste maal sukses Giwo-R. Sportief: 2-2. ledereen, zelfs ^un Qeliefde sport moeten uitoefenen, in toen Cano mocht afdrukken en de plaat- scheidsrechter Van der Meersche, ver- P|aats van voortdurend in een modder- selijke doelman de bal niet kon stuiten: wachtte zich aan een heus vuurwerk in moeten spelen? 0-1. De lokale ploeg leek aangeslagen deze wedstrijd, daar erzich in hettussen- 0°k Snas kon geen succes boeken bij de door deze opdoffer en vooraleer het van seizoen enige veranderingen voordeden. Zwaanvrienden want de lokalen wonnen deze achterstand bekomen was, prikte Zowel Hans Callebaut als Geert De Co- probleemloos met 4-0. De Grauwe F., Carael L. de 0-2 tegen de touwen. De ster gingen van Giwo naar de Gijzegemse Stevens R. (2 x) en Vlaeminck Pzorg- bezoekers waanden hierop de buit bin- ploeg en stonden reeds bij de eerste den dat de punten in eigen huis bleven, nen, maar de lokale ploeg herpakte zich kompetitiedag oog in oog maar wat ie- Melckebeeckvrienden was geen partij terdege, zodat de gasten het nog even dereen verwachtte, gebeurde gelukkig voor bezoekende Alexander dat met benauwd kregen toen Lauwereys G. voor niet. Beide ploegen hielden zich aan de "5 de winst mee naar Erondegem nam. de aansluitingstreffer zorgde: 1-2. He- afspraak en speelden hard, maar uiterst De thuisP|oe9 Qaat ongetwijfeld weerom laas leek dit doelpunt in een te laat stadi- sportief, wat zeker ten goede kwam aan z^ak p*°.en tegemoet, um te zijn gekomen, om alsnog de gelijk- deze spannende wedstrijd. Het was Cal- Endoka-A.C Aalst: 5-1Jo De Lathouwer maker te netten. Al zou dit niet helemaal lebaut Hans die voor de rust zijn oude en de zÜnen lieten er geen twijfel over verdiend zijn geweest, want de bezoe- club op een 0-1 achterstand trapte, met bestaan dat de zege in eigen huis moest kers lieten een uitstekende indruk en een schitterende vrije schop. De lokale blijven. Nochtans begon het niet goed mochten daardoor aanspraak maken op ploeg liet echter niet betijen en kwam in voor de !okale P,oe9. want reeds op de de zege. de tweede helft op gelijke hoogte toen eerste minuut kwamen ze op achterstand Leeuwerik-R. Espagnol: 2-0. De thuis- Daeleman Mare succesvol afrondde. toen 'vens A' een vrijschop feilloos om ploeg heeft duidelijk een gedaantever- Van den Steen G. bracht kort daarna de zet*e: ^aar van dan af was het de wisseling ondergaan. Trainer Meuleman, bezoekers weer op voorsprong. Even thuisploeg die het heft stevig in handen die na jaren dienst niet meer de tijd en het was er opschudding toen doelman hield. De bezoekers werden totaal over- geduld kon opbrengen om deze ploeg te D'Herde L. bij de scheidsrechter verhaal speeld maar mogen toch het excuus leiden, gaf het roer in handen van een ging halen, dat het doelpunt met de hand 'nr°epen dat ze nog niet voltallig zijn. Dit veel jongere trainer die met zijn ambities werd gemaakt. Toen de grensrechter doet echter geen afbreuk aan het feit dat geen blijf weet en de Leedse ploeg op- werd geraadpleegd en deze niets abnor- de lokale ploeg een verdiende zege boek nieuw de glans van vroeger wil terug maals had gezien, werd het doelpunt te. Van HoekS., De Bruyn G., De Brauw geven en naar ons inziens er volledig in gevalideerd. 1-2.Men legde zich sportief w De ^ock en Walgraeve H. zetten zal slagen deze ploeg uit het diepe dal te bij deze beslissing neer en ging op zoek de achterstand om in een 5-1 winst halen. Scheidsrechter Everaerts scheen naar de gelijkmaker. Toen Braem R. de 'n ®en sP°riieve wedstrijd waarin verrast toen hij het scheidsrechterblad in 2-2 tegen de netten duwde, was gerecht- scheidsrechter Dalschaert nauwelijks in handen kreeg en er een aantal jongeren igheid geschied. Ook hier verdienen bei- Problemen werd gebracht, van amper 16 jaar zag op staan. In de de ploegen een 5 op 5 voor de fair-play. 0. de Toren-Liond'Or: 1-7. Voorzitter De wedstrijd zelf kon men zien dat deze Uitstekende mentaliteit van zowel spe- Ruysscher G. is nauwelijks te spreken jongeren voor het verschil konden zor- Iers als toeschouwers. over de ingesteldheid van zijn ploeg. Als gen De Spanjaarden wisten niet waar ze Camu-R. Lantaarn: 2-2. Ook hier haalde men bedenkt dat men meer dan 22 aan- het hadden en werden door deze jonge de sportiviteit de bovenhand met 2 elftal- 9esloten spelers telt en er maar de helft knapen meermaals in de luren gelegd, len die resoluut kozen voor de aanval. De komen °Pdagen, zou men voor minder Meert David kon met zijn vreugde geen uitstekend leidende scheidsrechter Gar- boos worden. Enfin, de bezoekers stoor- blijf toen hij de 1-0 tegen de netten prikte, cia kon al dat goede bevestigen. R. Lan- den zich nauwelijks aan deze aangang Voorsprong die tot de rust werd behou- taarn moest even wennen aan het debuut zijnde zaken en gingen resoluut ten aan- den. In de tweede helft begon het recital in eerste afdeling en beet fel van zich af, val. wat resulteerde in een glansrijke van een andere 16-jarige, Korte Walter maar men kon toch niet beletten dat de overwinning. Vooraleer de thuisploeg (zoon van Korte Hugo), die in het verle- thuisploeg bij de rust een 2-1 voorsprong besefte wat er gebeurde, was het pleit reeds beslecht. Van Damme J. (2 x), Berghman M. (2 x), Colson F. (2 x) en Benozaar N. zorgden voor het te zwaar verdikt van de thuisspe- lers die langs Cool M. de eer redde. Bouw dat nochtans gehandikapt naar Denderhoutem moest om Bamboe te be kampen, keerde toch suksesvol huis waarts met een nipte 3-4 zege. Daar de bezoekers nog steeds geen beroep kun nen doen op hun uitstekende doelman, moest laatste man Van Vaerenbergh A. tussen de doelpalen plaatsnemen, wat een handikap betekende voor de verdedi ging, die bijna fataal afliep. De bezoekers bouwden vooral hun voorsprong in de eerste helft uit toen Van Aelsewe B (2 x) en Adam J. (2 x) tot 1-4 gingen rusten. De tweede helft werd deze voorsprong bijna teniet gedaan toen de thuisploeg tot 3-4 terug kwam. Gelukkig bleef de verde diging attent en kon men zo de nipte, maar verdiende zege mee naar huis ne men. Galop-Blauw-wit werd door scheidsrechter Stalpaert goed in de hand gehouden, zodat er zich nauwelijks hete standjes voordeden. De lokale ploeg toonde zich iets productiever en won nipt met 2-1Van der Eecken C. en Vermoe- sen L. deden de bezoekers de das om. Apostelken domineerde heel de wed strijd maar werd niet beloond voor hun weekend hun intrede maken. Gi wo-R. Sportief werd een spannend duel dat op een gelijkspel eindig de. Melckebeeckvrienden was geen partij voor het vlot spelend Alexander dat de Ledenaars een zware nederlaag toediende. In de tweede afdeling zorgde Endoka voor de verrassing door het gere- nomeerde O.C. Aalst met zware verliescijfers huiswaarts te sturen. Ook Lion D 'Or miste haar rentree in tweede afdeling niet, en won ruim schoots bij het zwakke Onder den Toren. In een spannende wedstrijd won Galop nipt van Blauw-wit en deed N. Hofstade precies hetzelf de met het bezoekende Dyor. Apostelken dat de wedstrijd volle dig domineerde, maar van de over macht niet kon profiteren, ging in laatste instantie de boot in tegen het bezoekende Eekhoorn. Blauwe Vlam wachtte vergeefs op hun op ponenten V. Denderleeuw, die nog steeds niet in orde zijn met hun medische attesten en zo hun eer ste forfait kregen aangesmeerd. In de derde afdeling lijkt het Den- derleeuwse Animalia nu reeds de te kloppen ploeg voor het kam pioenschap. Tiger Pub kon dit aan den lijve ondervinden toen het in de tweede helft met een forfaitsco re werd gekonfronteerd. Ook het Denderhoutemse Breughels staat sterk te voetballen en boekte een verdiend succes tegen Saf. Nieuw komer Capucientje werd niet be loond voor haar beter voetbal en ging bij Pie Boys onverdiend de nederlaag tegemoet. Zowel Cobi- las als Groen-Wit hadden niet veel moeite om zowel De Zwaan en Six ties met zware verliescijfers huis waarts te sturen. Deze beide teams behoren nu reeds tot de zwakkere broertjes uit de reeks. Alsook J. Timarcha die duidelijk scherpte missen; enkel Herman Van Molle speelt op niveau, maar ook hij kon zijn kompanen niet tot het betere spel dwingen tegen een vlot spe lend H. Maantje, dat ondanks de nipte zege heelwat kansen onbe nut lieten. A.Z. 77-Honda: 1-2. De bezoekers on- inzet. De bezoekers die enkel een keer gepast konden counteren putten hieruit een doelpunt, langs Lievens M. en won nen dit treffen al dan niet verdiend met 0-2. Houtmarkt-Edo eindigde onbeslist met 1 -1De netten werden bol gezet door Sonck E. en Steenhout E. Breughels-Saf: 3-2. Breughels bevestig de haar uitstekende konditie. Daar het vorige week in de beker geen loon naar werken kreeg, kwam de kompetitiestart net op tijd om hun forme uit te drukken. Saf, dat nochtans een van de toonaange- vers mag genoemd worden en vorig sei zoen net een stapje te laat kwam om naar tweede te promoveren, werd dit keer van de zege gehouden al moest de thuis ploeg toch nog knokken om de punten in eigen huis te houden. Langs Van Impe C. en Goubert P. kon men met een komfor- tabele 2-0 voorsprong gaan rusten. In de tweede helft zorgde Van Royen W. voor de aansluitingstreffer toen hij een straf schop feilloos omzette. Goubert P. zorg de daarna voor een ruimere voorsprong: 3-1 maar uiteindelijk kwam men langs Van Meusinck terug op 3-2 en misten op de valreep nog de gelijkmaker, die zeker niet verdiend zou geweest zijn. Wat scheidsrechter Du Song betreft, deze liet opnieuw een uitstekende indruk. Animalia-Tiger Pub: 5-0. De Dender- leeuwnaars ontpoppen zich als de te kloppen ploeg voor de titel in derde afde ling Al lijkt deze droom nog ver af daar de kompetitie nog maar pas is begonnen. Tiger Pub zou en wilde stokken in de wielen steken. En men slaagde daar ei zo na nog in ook, door de lokale ploeg tot de rust in bedwang te houden met 0-0. In de tweede helft zag de attent leidende scheidsrechter Meert hoe de thuisspe- lers een andere gedaante hadden aange nomen. Ze solden met de tegenstand en bekoorden door hun attractief en goed spel wat resulteerde in een ruime 5-0 zege. Van Berlemont J., Asselman C., Van den Borre Franky en Eddy en Van der Eist E. zetten de bezoekers schaakmat. DUIVENSPORT H. Maantje verdiende bij J. Timarcha de zege daar de lokale ploeg op een paar uitzonderingen na, een lome indruk naliet en nooit aanstalten kon maken om het de bezoekers moeilijk te maken. Dat de sco re niet hoger opliep dan de 1-2, was grotendeels te wijten aan de gebrekkige afwerking van de bezoekers. Mertens en Osselaer vloerden de uitstekende Timar- cha-doelman. Toen de zege op het droge was, kon Van Molle H. de eindscore vastleggen in de allerlaatste minuut. Het zelfde lot was nieuwkomer Capucientje beschoren, nochtans mochten deze te rugblikken op een degelijke wedstrijd, maar de verdediging ging een paar keer in de fout, wat de gelegenheid bood aan het lokale Pie Boys om deze flaters uitte buiten met twee doelpunten. Eerst wipte Huylebroeck J. door de mazen van het net, maar Van de Voorde zorgde prompt voor antwoord: 1 -1 bij de rust. De bezoe kende verdediging bleef maar flateren wat Phlips uitbuitte om in de tweede helft de winning-goal te netten. Cobilas had niet veel moeite om een zwaar geteisterd De Zwaan opzij te zetten. Het werd een smadelijke 10-0 nederlaag. Saeys R. (3 x), Cassiman D. (2 x), Roelandt, Landuit, Callebaut, De Meester en een own-doelpunt zorgden voor het te zware verdikt van de Wichelnaars. Ook Sixties kon haar goede resulttaen van vorig sei zoen niet herhalen, en heeft zich bedui dend verzwakt wat de transfers betreft. Groen-Wit had weinig moeite om de be zoekers het nakijken te geven. Van den Bergh R. (3 x), Eeckhout K., Verleysen, Pyck, De Wever en Callebaut W. beze gelden het lot van de bezoekers. Uitslag: 8-0. Ook Brughuis maakte een goede beurt en won ruim en verdiend bij V.V.T.T.A. met 1-4. De Schepper C. (2 x), Arys G. en Alewen H. namen de twee punten mee. De Vos P. kon de eer van de lokalen redden. Melody-Alewin eindigde onbe slist: 1 -1 en dit in een genietbare wed strijd. Enkel het speelveld laat te wensen over. Misschien wordt hier in de toe komst ook eens iets aan gedaan? Georges Etienne De Backer, Gebroeders Heirman, Octaaf Van de Moortel en Maurits Uyttersprot In het Negenverbond komt Etienne De Backer op het voorplan met een knappe zege voor Hugo De Wael, Basil Poppe (3 en 12), Corneel Van Haute, Johan Van Damme, Willy Van Hauwe, Julien ..No bels, Wilfried Rottiers, Jan Saeys, Jean De Clercq, Theo en zoon Bijl, Raymond Peelman, Edward Hermans, Frangois Van Steen, Leopold Meskens. Andre Peeters, is werkelijk aan een serieuse come-back bezig. De St.-Gillisse lokaal houder beklemtoonde dit door het win nen van de eerste bonserie aan de 38e prijs van 856 deelnemers. Johan Van Damme, ook al uit St.-Gillis, won aan de 40e prijs de tweede serie. Basil Poppe zorgde aan de 52e prijs voor een stunt Zijn vier eerst afgegeven duiven stonden op de uitslag en hij won daarmee de derde serie van twee, de eerste van drie en van vier duiven. Aan de 88e prijs pikte Andre Peeters nog een serieus graantje mee met de tweede serie van drie duiven. Aan de 189e prijs was het Raymond Hermans die de tweede serie van vier duiven klokte. Johan Van Damme won de derde van vier duiven. In Warande te Berlare waren het de broers Heirman die zich op de eerste plaats zetten met daarnaast nog de 10e plaats. Daartussen zaten Erauw - Van Overmeiren (2,13,14), Jean Valck, Al- bert De Mesmaecker, Danny Van de Vel de, Rene Verbeke, Albert Clincke, Patrick Van Kerckhove, Camiel en zoon De Be- ule. Aan de 29e prijs wint Danny Van De Velde, de hele rij series tot 40 en aan de 45 prijs de serie van drie aangeduid. Albert De Mesmaecker wint de serie van vier en Alfons Van Hauwermeiren de serie van vijf aangeduid. In het BBOMM Verbond Buggenhout was op 23 augustus Octaaf Van de Moortel de onvoorwaardelijke uitblinker. Zijn vroegste meldingen waren: 15, 7, 18, 19, 20, 28, 29, 30, 32, 33. 40, 42, 65,109 en 14 prijzen van 21 duiven per drietal. Hij won daarmee o.a. de eerste bonserie van twee en de derde van twee, de vierde van twee, de eerste van drie en van vier en ook de tweede van drie en vier aangeduid. De tweede van twee duiven was voor Achiel Verhasselt. Vroege duiven voor Andre Verstappen, Roger Meskens, Henric Vranckaert, Louis Hermans, Ca miel Uyttersprot, Frans Dierick, Frans Reyniers, J. Van Muylder, Achiel Verhas selt. Op 30 augustus was Maurits Uyttersprot goed voor de 1e en 4e prijs. Kopduiven voor J. Van Muylder, Frans De Koker, Frans Van der Veken (5 en 10), Pierre Van der Schrieck, Octaaf Van de Moortel (7 en 9), Ben Van den Eede, Frans De Bondt. Aan de 33e prijs de eerste bonse rie voor Octaaf Van de Moortel. De twee de werd aan de 43e prijs gewonnen door Frans Reyniers. De eerste van drie ook, voor wie anders, dan Octaaf Van de Moortel, die ook de eerste van vier won. BENO MTSA-liefhebbersvoetbal. Capucientje, een nieuwe ploeg in de MTSA-gelederen (da) Land van Aalst - Aalst Argenton: 22.8.92 Oude: 40. Los: 8.50 u. 1't Kint Alfons en zoon, Hekelgem: 1422,10 - 14.54.05, 2. Plas Lucien, 3&4. Slots Daisy, 5. Van Caelenberg Willy, 6. Matthijs-Van den Bergh, 7. Van Caelenberg Willy, 8. Daeleman Marcel, 9. Galle Frangois, 10. Plas Lucien. Jaarse: 41. Los: 8.50 u. 1De Block Roger, Letterhoutem: 1445,34 -14.44.59,2. De Vadder J&M., 3. Berckmoes Roger, 4&5. Neuten Maurice, 6. De Vadder J. en M„ 7 De Bruyn Octaaf, 8. Verbraeckel Willy, 9&10. De Vadder J. en M.

De Voorpost | 1992 | | pagina 21