Real Kastel met mooie start KSK Lebbeke liet jeugd aan haar trekken komen Vlaams Sportverbond 22 - 4.9.1992 - De Voorpost Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Lebbeke op hun eigen tornooi (foto guy) Jeugdvoetbal. De miniemen tijdens de open-deur van Rapid Lebbeke (foto guy) Traditiegetrouw organiseerde hetJeugd- komitee van KSK Lebbeke - inderdaad SK is 'Koninklijke' geworden, nu de ver eniging dit jaar vijftig jaar bestaat - voor het kompetitiebegin op de terreinen langs de Ziekenhuisveldbaan een 'Jeugdtornooi'. Niet minder dan 45 ploegen van jeugdige spelers verschenen op de zaterdagen 22 en 29 en op de zondagen 23 en 30 au gustus tussen de lijnen en dongen naar de diverse trofeeën. De publieke belangstelling, aldus Jeugd- komitee-voorzitter Frangois Van Nieu- wenhove, was nooit groter dan tijdens deze editie. Alles werd in goede banen geleid door voorzitter Van Nieuwenhove, sekretaris Michel Heyvaert en de be stuursleden Herman Van Damme, Pierre Saerens, Maurice Van den Bossche, Ro ger Vermeiren, Willy De Batselier, Eric Van Peteghem, Karei Verhulst en Hubert Tourné. Aan de wedstrijden voor duiveltjes werd deelgenomen door SVAsse, TKMel- dert, KSP Buggenhout, KAV Dender- monde, Rapide Lebbeke, Eendracht Op stal, FC Beriare en KSK Lebbeke. Bij de preminiemen ging de tomooizege en de eraan verbonden wisselbeker ter beschikking gesteld door het Provincie bestuur van Oost-Vlaanderen, naar Een dracht Meldert. KSK Lebbeke eindigde tweede, Eendracht Opstal derde. Bij de miniemen werd de overwinning en de eraan verbonden wisselbeker 'Kle ding Octaaf' gewonnen door Jong Lede Als tweede eindigde KSK Lebbeke, der de werd FC Wieze. De knapen van KSK Lebbeke sleepte de overwinning in hun kategorie in de wacht en kregen de wisselbeker 'Eresenator Octaaf Van den Broeck'. KSK Londerzeel werd tweede en St.-Paulus Opwijk der de. Bij de scholieren toonde het team van Eendracht Bazel zich het sterkste, het werd dan ook gelauwerd met de wissel- schaal 'Ere Bestendig Afgevaardigde Al- fons De Mol'. Jong Lede rangschikte zich tweede en KSP Buggenhout werd derde. KAV Dendermonde tenslotte wonhettor- nooi bij de junioren. Zij ontvingen de wisselbeker 'Voorzitter Rudy Jansegers'. Doggen Erembodegem werd tweede en KSK Lebbeke derde. Opvallend in elke kategorie is de goeie uitslag van de KSK Lebbeke-teams. Pierre Van Rossem Jeugdvoetbal. De preminiemen van Buggenhout-Opstal (foto guy) Zaterdag Traditioneel is het eerste weekend gere serveerd voor bekerwedstrijden. De trekking had voor enkele boeiende wedstrijden gezorgd. De derby tussen Sportief Steendorp en RBS Hoger Op was er een van. Het werd in Steendorp een ouderwetse derby, gespeeld op het scherp van de snee, maar altijd sportief en ook de uitslag was lekker ouderwets, 5-6 in het voordeel van Hoger Op. De bezoekers liepen al onmiddellijk 0-2 uit, maar de thuisploeg liet niet zo maar begaan en kwam met nog een tiental min. te spelen in de eerste helft op gelijke hoogte. Op slag van rust kwam de thuis ploeg zelfs op voorsprong. Een gemotiveerd Hoger Op nam een ge weldige start in de tweede helft en reeds na 2 min. stonden de bordjes weer gelijk: 3-3. Hoger Op ging door op dat elan en mede door de hulp van de plaatselijke goalie bouwden de bezoekers hun voor sprong uit tot 3-6. De thuisploeg vond op een kwartier voor het einde toch de goe de kadans en drukt de bezoekers met de rug tegen het eigen doel. Ondanks alle goede wil en veel wilskracht kon er toch niet meer dan driemaal gescoord wor den. Einduitslag: 5-6. Een andere wedstrijd die nogal wat aan dacht trok was Shell-Boys tegen Moer straat. Hier stonden de kampioen en Be kerwinnaar tegenover elkaar. Een goede test dus net voor de start van de kompeti tie. Ook hier een heel aantrekkelijke en sportieve wedstrijd. De thuisploeg haal de het met 3-1 cijfers en dit laat het beste vermoeden voor Shell Boys in de kompe titie. Moerstraat knalde 1 x en de thuis ploeg nog 2 x tegen de deklat. De bezoe kers konden wel enkele gekwetsten in roepen als verontschuldiging. Nieuwkomer Ispartaspor maakte de ver plaatsing naar Real Hansevelde, vorig jaar nipt geklopt door Moerstraat in de finale. Ook hier een goede test om eens te zien wat deze nieuwkomer waard is. Het werd een regelrechte afslachting met 19-0 cijfers. De bezoekers namen deze zware nederlaag heel sportief op en dit is toch ook een verdienste. De thuisploeg vond voor de rust liefst 10 x en na de rust 9 x de weg naar de netten. Nog maar net afgetrapt of Roels Guido opent de score: 1-0. Twee min. latler is het de beurt aan Berckmoens Frank. Is partaspor kan het evenwicht een beetje herstellen tot in de 16e en 18e min. als Van Driessche Gunther de weg naar een gemakkelijke overwinning definitief open zet: 3-0 en 4-0. Dan is het weer de beurt aan Berckmoens Frank en deze brengt de score op 0-8 met 4 doelpunten tussen de 30e en 37e min. De ruststand brengt Vercammen Dirk op het bord met 2 doel punten in de 38e en 44e min. Ruststand: 10-0. De bezoekers herschikken hun ploeg voor de tweede helft en dit levert hen, ondanks het overwicht van Hanse velde, zelfs enkele goede kansen op, maar zelfs een eerreddend doelpunt zit er niet in. Christiaens Luc 5 x, Van Drie ssche Gunther 2 x, Christiaens Roger 1 x en Christiaens Andrè ook 1 x, brengen de uiteindelijke stand op 19-0. Van een ech te wedstrijd was geen sprake en scheidsrechter De Vroe Hugo beleefde, op het noteren van de doelpunten na, een rustige middag. Een andere nieuwkomer FC Violetta mocht in de wei tegen de vice-kampioen van vorig jaar FC Vriendenkring. De be zoekers, duidelijk uit op eerherstel, lieten al dadelijk zien dat er dit jaar met hen weer rekening moet gehouden worden. De eerstehelft kon de thuisploeg, met de wind mee, nog gelijke tred houden en incasseerde men pas in de 31e min. een eerste treffer van Verbruggen Koen. Koen knalde de bal vanop 25 m in de winkel haak en liet de thuisdoelman geen schijn van een kans: 0-1. Net voor rusten kon Van Hoyweghen Hans de stand opdrijven tot 0-2. Na de koffie was het weer Van Hoyweghen Hans die reeds na 3 min. kon scoren: 0-3. De veer was nu gebro ken bij FC Violetta maar men speelde sportief verder In de 53e en 55e min. stonden Van Drom Franky en De Ridder D. aan het kanon: 0-5. Verbruggen Koen in de 70e min. en Volckerick Ronny 2 x in de laatste min. legden de einduitslag vast. In de wedstrijd tussen SK Vlierkoutelr en 't Stamineeken stonden twee aan elkaar gewaagde ploegen tegenover elkaar. De eerste dertig min. gaan gelijk op zonder echt gevaar voor beide doelen. In de 35e min. kan Weyn na pas van Heirwegh Gino de score openen: 1 -0. Dit werd ook de ruststand. Vlierkouter kwam onge- koncentreerd uit de kleedkamers en hier van profiteerden de bezoekers om de stand in evenwicht te brengen: 1 -1 Vlier- kouter, dat dit jaar duidelijk beter wil doen dan vorig jaar gaat voluit voor de zege. In de 56e min. is het dan zover, op corner komt de bal bij Schoonvliet Ivan. Deze past op Heirwegh Gino die de bal over de doellijn schuift: 2-1. Heirwegh Gino ligt ook aan de basis van het derde doelpunt. Een center van Gino wordt door Rooman knap verlengd en een goed gevolgde Weyn heeft het maar voor het intikken: 3-1. 't Stamineeken probeert nog wel wat maar zonder overtuiging. 3 min. voor affluiten is het weer Weyn die kan scoren na een aflegger van Rooman. Eindstand: 4-1Sportieve wedstrijd met een goede leiding van dhr. Van Uytvang- he. De wedstrijd tussen Klein Zand en nieuw komer Gouden Leeuw kon op papier alle kanten uit. Dat de thuisploeg een over tuigende 9-1 zege liet noteren was toch wel een komplete verrassing. Klein Zand liep in de eerste 10 min. reeds uit tot 2-0 met doelpunten van Davy Tonnelier. Gouden Leeuw verweerde zich sportief en zette ook enkele goede aanvallen op, maar een sekure thuisverdediging weer de elk gevaar. Net voor de rust kon aanwinst Heytens Bart nog scoren. Rust: 3-0. Een goed spelend Klein Zand bleef in de tweede helft drukken en kwam nog 6 x tot scoren. De Donder D,, Christof Mou- ton, De Clercq Mario en ouderdomsde ken Marcel Van den Branden scoorden elk nog 1 x, Tonnelier Davy 2 x. Na een foutje in de thuisverdediging kon Anne- cour Geert het eerreddend doelpunt te gen de netten trappen. Einduitslag: 9-1. Zondagnamiddag Hadden de onschuldige banden reeds voor enkele verrassingen gezorgd in de zaterdagreeks door enkele topwedstrij den uitte loten, dan was de bekertrekking van de zondagnamiddagreeks nog boeiender. De zes eerst geklasseerde ploegen van de voorbije kompetitie mochten het tegen elkaar opnemen. Zelfs de finalewedstrijd van vorig jaar 't Fort tegen AFC Cocktail kwam uit de trommel. Het werd in de Meesterstraat een onge meen spannende wedstrijd. Goed voet ballen was praktisch onmogelijk met een strakke wind die dwars over het terrein waaide. De wedstrijd verliep zeer gelijk- opgaand met voor iedere ploeg een paar kansen maar de verdedigers bleven baas over de aanvallers. De bezoekers kennen pech als een knal van Van Hemelrijck Frangois tegen de deklat te pletter slaat. Cocktail met de wind in de rug heeft een licht overwicht maar 't Fort komt op voorsprong met een doelpunt van Feti Goygoz. In de laatste 8 min. om nog een doelpunt te zie. Doelman 't Syen Alain kan in eer ste instantie een harde knal van Maes Andy met een knappe reflex uit doel houden maar een goed gevolgde Martin Y Perez reageert vlugger dan de bezoe kende verdediging: 2-0. Het is weer Mar tin Y Perez die in de allerlaatste sec. de stand op 3-0 brengt. Te zware verliescij fers voor een goed meespelend Cocktail Sportieve wedstrijd van beide ploegen en een goede leiding van ref De Bock N Volgende wedstrijd die alle aandacht kreeg was Fina Troubleyn-Wijkagenten. De eerste helft was voor de thuisploeg en beheerste het spel volledig. Tom Hofman knalde Fina in de 25e min. op voor sprong. Een prachtdoelpunt na een kol- lektieve aanval en staalhard in de achter ste hoek getrapt door Hofman. De bezoe kers herstelden het evenwicht na de rust en namen zelfs het initiatief over maar de kansen werden gemist. De thuisploeg kwam tegen de gang van het spel op voorsprong als Pauwels Guy een vrij schop rechtstreeks binnen trapt. Wijk agenten trekken massaal ten aanval maar het is Fina dat op counter nog de beste kansen krijgt. Een van die kansen levert ook de eindstand 3-0 op. Een goede wedstrijd van beide ploegen en een gelijkspel had billijker geweest. De andere topper Drij Boeren-'t Slipper- ke loste ook alle verwachtingen in. Het werd een open wedstrijd met kansen aan weerszijden maar deze werden meestal gemist, vooral de aanvallers van 't Sleperke verkeken de kansen. Rusten geblazen met een 0-0 stand. Na de rust hetzelfde spelbeeld en het is uiteindelijk André Verhulst die Drij Boeren op voor sprong brengt. Op dat moment een ver diende voorsprong voor Drij Boeren want Verbruggen Koen had een strafschop tegen de deklat gekeild. 2 m voor het einde legt E. De Dijcker de eindstand vast: 2-0. Het tiental van FC De Zon zorgde voor het eerste gevaar in de wedstrijd tegen Real Kastel. De twee doelkansen gingen nipt over en naast. De bezoekers lieten het vroege thuisoffensief overwaaien. Na een tiental min. beheersen de bezoekers het spel en dwingen een hoekschop af De bal komt voor de voeten van Van Jeugdvoetbal. De preminiemen van Eendracht Meldert (foto guy) Wezemael Bart en deze laat de doelman kansloos: 0-1 op de 18e min. Enkele goede kombinaties van Kastel zorgen op de 31e min. voor 0-2 langs Pauwels Gunther. De thuisverdediger is even het noorden kwijt en een ongedekte Van We- semael Bart kan de bal vrij aannemen en de doelman op het verkeerde been zet ten: 0-3. De Zon reageert met goed voet bal maar moet wachten om te milderen tot 1 min. voor rust. Een verre inworp wordt verlengd door Winterhausen Jac ques en de bal valt achter de doelman tegen de netten 1-3. In de tweede helft was Real Kastel de betere ploeg en op de 55e min. ontwijkt Van Wesemael Bart de buitenspelval, gaat alleen op doel af en de stand is 1 -4. De bezoekers krijgen nu meerdere kan sen maar deze worden niet benut of gestopt door doelman D'Haen. Met nog 10 min. te spelen brengt Vla- minck Kurt de eindstand op het bord: 1-5. Woodstock '66 won verrassend tegen Hoop Vreugd met 3-1 cijfers. Nog een verrassing was de wedstrijd VK Herleving-Vatanspor. De overwinning van Vatanspor is wel te danken aan hei gebrek aan spelers bij Herleving voor deze wedstrijd. De thuisploeg startte mei 8 en tegen de rust was het een elftal, maar toen was het kwaad al geschied. De bezoekers gingen rusten met een comfortabele 1 -7 voorsprong met doel punten van Bilici Recep 4 x - Bozyer Yetis 2 x - Yuruk Ercep 1 x. De Jonghe Danny kon tegenscoren. De tweede helft was evenwichtiger en Pij Dirk kon op strafschop milderen tot 1-7 Küse Ali legde met twee doelpunten de eindsltand vast: 1-9. De wedstrijd Wepogro-Statievrienden werd een wedstrijd die sterk werd ge domineerd door de wind. Wepogro was de betere ploeg maar kon geen echte kansen afdwingen. In de tweede kon Werner Poppe scoren, als zijn inzenden, gedragen door de wind, in de achterste hoek binnen valt. Er volgen dan nog drie doelpunten: 1 x Hassan en 2 prachtgoals; van Rudi Vermassen. Jeugdvoetbal. De duiveltjes van E. Opstal (foto guy) Jeugdvoetbal. De duiveltjes van E. Meldert op het tornooi van SK Lebbeke (foto guy) J niisucj Jeugdvoetbal. De duiveltjes A en B van Rapid Lebbeke (foto guy) Jeugdvoetbal. De duiveltjes A en B van Robur Moerzeke (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 22