FC Katasvilla - FC Hof van Grembergen 2-6 WALIVOTEEK Walivo's match van de week l De Voorpost - 4.9.1992 - 23 LIEFHEBBERSVOETBAL VK ling he; oor nel tal, ed ;er iel- /er Ihe Pij •7 de len je- as ite on in, ite rie ils KALENDER 1ste Aid. Zaterdag Den Bos 1-Avanti 14u30 Temsica-Milano 14u30 Puivelde-Portaels 1 Oud Geel 1 -Nancy Boys 2de Afd. Zaterdag Klein Sinaai-Geratex RS Bosdorp-Rembrandt 17u00 RC Grembergen-Altodie Fortuna Nantes-Wijnveld Bondgalm 1-Hemelaer 1 Moerheide 1-De Vlasbloem SR: Beniers D. SR: Janssens L. SR; Steeman E. SR: Foubert R. SR: De Loose G. SR: Van Cleemput D. SR: V.d. Voorde A. SR: Bruggeman W. SR: Pannecoucke R. SR: Steeman M. (latere datum) SR: V. Remoortele J.P. SR: Lamote G. SR: V. Remoortele J.P. SR: V.d. Voorde A. SR: Laheyne W. SR: Laheyne E. SR: Bals E. SR: Uytdenhouwen M. SR: Deckers E. SR: Dullaert J. SR: Uytdenhouwen M. SR: Deckers E. SR: Windey R. SR: Rousseau P. 3de Afd. Zaterdag Reeks A Herten Heer-Trappen Steels Invalboys-Tripoli FC Rif-Familia 15u00 Hof v. Gremb.-De Kroon Pony 2-Ankerhof Rodeo-Avo 15u30 Luitentuit 1 -Videoklub 3de Afd. Zaterdag Reeks B 14u00 De Strijders-Jong Pekton 14u00 VK Bristol-Scoutshuis Bingo Boys-Koningshof 16u00 Karree-Katasvilla 16u00 Dino Boys-Novelty Leopoldstad-Nieuwe Sportvr. Tromp-Eendracht Competitiewedstrijden op zondag 6 september 1992 om 10 uur 1ste Afd. Zondag Spaans Kwartier-Bondgalm 2 SR: Bandrani M. Cado-Were Di SR: Simoen A. Favo-Makkers SR: Sack R. Portaels 2-Den Bos 2 SR: Roosenboom W. V.d. Voorde-Oud Geel 2 SR: Steeman E. 2de Afd. Zondag Beckers-Zeemeermin De Cock-lnter Decor Geywa-Klub 65 Progress-Cera Stekene Siera 2-Pony 1 3de Afd. Zondag Reeks A Oostberg-Wijnveld 2 1000 Appels-Hemelaer 2 Moerheide 2-Siera 4 3de Afd. Zondag Reeks B Bo Min 77-Samara Bridge-Witte Pen 2 Metallo's-KWB Stekene Post-Wembley Wijnveld 3-Kommersanten Azalea-Koekoek Gouden Leeuw-Young Bristol SR: Baert E. SR: De Keyzer M. SR: Boénne A. SR: Van Vlierberghe J. SR: Rousseau P. SR: Dullaert J. SR: Deschamps B. SR: V. PuyembroeckR. SR: Janssens L. SR: V.d. Voorde A. SR: Deckers E. SR: Beniers D. SR: Foubert R. SR: Uytdenhouwen M. SR: Bruggeman W. 1"Temsica-Nancy Boys 5-3 2. Portaels 1-Klein Sinaai 3-3 3. Den Bos 1-Siera 1 4-2 4. Wijnveld 1-De Vlasbloem 5-0 5. Oud Geel 1-Fortuna Nantes 3-1 6. V.K.W. 70-Avanti 0-0 7. RC Grembergen-Rembrandt (ff) 0-5 8. Hemelaer 1-Puyvelde 2-3 9. Raap-Briel 2-0 10. Stille Vrienden-Corner (ff) 5-0 11. Moerheide 1-Bondgalm 1 2-1 12. Sportwereld-Geratex 0-5 13. Woodstock 66-Milano 1-2 14. RS Bosdorp-Altodie 0-3 Bekerwedstrijden van 29 augustus rechtstreekse uitschakeling 15. Trappen Steels-De Strijders 3-2 16. Jong Pekton-Herten Heer 5-4 17. Tripoli-Bristol 4-1 18. Inval Boys-Scoutshuis 9-0 19. Familia-Bingo Boys 7-0 20. FC Rif-Koningshof 4-2 21Karree-De Kroon (ff) 0-5 22. Katasvilla-Hof v. Grembergen 2-6 23. Ankerhof-Dino Boys 5-1 24. Novelty-Pony 2 0-7 25. Avo-Leopoldstad (2-3) 2-2 26. Nieuwe Sportvriend-Rodeo 2-4 27. Videoclub-Tromp 6-2 28. Eendracht-Luitentuit 4-3 29. Welkom Sport-Venco 0-3 Bekerwedstrijden van 30 augustus (zondag) heen en terug 1Cera Stekene-lnter Decor 2. Zeemeermin-Van de Voorde 3. Makkers-Were Di 4. Favo-Siera 2 5. Geywa-Progress 6. Troch Textiel-Luitentuit 7. SK Bosdorp-Oud Geel 2 8. Pony 1-Bondgalm 2 9. Beckers-Portaels 2 10. Jong KWB-Briel 2 11. De Cock-Klub 65 12. Atlantic-Scoutshuis 81 13. DenBos2-Cado 14. Spaans Kwartier-Volksunie Bekerwedstrijden van 30 augustus rechtstreekse uitschakeling 1-2 0-4 1-0 2-4 1-1 3-2 0-4 4-2 3-2 6-3 4-2 I 5-0 0-3 4-8 UITSLAGEN Bekerwedstrijden van 29 augustus (zaterdag) heen en terug 15. Siera 4-Wijnveld 3 1-2 16. Wijnveld 2-Gouden Leeuw 13-2 17. 1000 Appels-Kommersanten (8-9) 2-2 18. Hemelaer 2-Samara 6-0 19. Witte Pen 1 -Metallo's 4-2 20. Jong Rembrandt-Bo Min 77 8-2 21. Den Yzer-Klokhuis (ff) 5-0 22. Bridge-Moerheide 2 3-5 23. Brouwershof-Witte Pen 2 2-5 24. Oostberg-KWB Stekene 2-7 25. Post-De Roos 1-4 26. Wembley-Oud KWB 1-2 27. KWB St.-Anna-Azalea 2-0 28. Koekoek-SK Belsele 5-1 29 Young Bristol is vrij Liefhebbersvoetbal. FC 't Hof van Grembergen had de eer om de eerste wedstrijd van de week te betwisten Rood-geei won trouwens met afgetekende cijfers. Zou Patje daar voor iets tussen zitten (Iv) Bij de planning van Walivo's bekervoet bal voor de zaterdagse en de zondagse derdeklassers, werd er in de eerste ronde al voor een direkte uitschakeling gekozen. Een belangrijke match dus voor deze ploegen en een aantal newcomers zijn daarin ook gestruikeld. Alleen een viertal uit de zondagse reeksen bleven overeind en bekeren dan ook logisch verder Een vleugje realiteit Bij Walivo is FC Katasvilla misschien de enige ploeg met de kortste klubgeschie- denis. Slechts over een aantal maanden terug werd deze opgestart in de onmid dellijke omgeving van Terekenkerk in Sint-Niklaas. De initiatiefnemers van toen waren Dirk Van Driessche, Ben Behiels, Ulrich Hanssens en Michel Vercauteren. In café Katastroofke bij Eddy Hanssens, werd er blijkbaar ook al ernstig aan de struktuur gesleuteld. Vooral dan op be stuursniveau en in verband met de aan sluiting bij Walivo, werd de verantwoor delijke kern van FC Katasvilla samenge steld met Peter Van Remoortele (voorzit ter), Michel Vercauteren (ondervoorzit ter), Danny Thijs (sekretaris), Dirk Van Driessche (assistent-sekretaris) en Liefhebbersvoetbal. Nieuwkomer FC Katasvilla verloor thuis tegen 't Hof van Grembergen (Iv) Franky Noens als klubcoach. Deze laats te beschikt ook over een bijzonder ruime spelerskern van twintig en als voorberei ding op de nakende kampioenschappen, speelde de nieuwe zaterdagse derde klasser ook een aantal klubtornooien. De resultaten van FC Katasvilla konden daar bij als schitterend worden beschouwd. In het tornooi van FC Wembley met acht ploegen, wonnen de paarskleurigen ook de algemene finale tegen LVK Ankerhof. Bij FC Jong Pekton in Stekene skoorde FC Katasvilla dan een derde plaats en eveneens de fair-playbeker. Sukses ook in het tornooi van LVK Ankerhof en van de zes deelnemende ploegen, speelde FC Katasvilla ook de finale tegen FC Wijn veld. Deze laatste skoorde éénmaal tij dens de verlengingen en voor de volle winst, was dit tenslotte ook nog voldoen de. Merkwaardige resultaten welke bij sommigen ook al een bepaalde euforie hadden losgeweekt en vorige week in een bekermatch tegen FC Hof van Grem bergen, stond FC Katasvilla al terug met de beide voeten op de grond. De gasten uit Dendermonde waren toen duidelijk de beteren en skoorden dan ook een afgete kende winst. Voor FC Katasvilla echter nog geen katastrofe en bij de ploeg waar ook al een zevental sponsors werden aangetrokken, staan de verwachtingen in kompetitieverband zelfs nogal hoog af gesteld. Een plaats binnen de eerste vijf wordt dan als een haalbare kaart voorge houden en misschien nog het belang rijkste voor FC Katasvilla, is het bevesti gen van de onderlinge kameraadschap. Ontegensprekelijk een bijzonder plus punt voor een amateuristische voetbal ploeg en dat beseft men bij FC Hof van Grembergen eveneens. Een ploeg waar bij de laatste drie seizoenen als een moeilijke periode worden beschouwd en er problemen waren nadat kampioen werd gespeeld in het seizoen '88-'89 der zaterdagse tweedeklassers. Toen zouden ook een vrij groot aantal spelers afhaken en in de topklasse kwam de Denderploeg hoegenaamd niet aan bod. Een voorlaatste en laatste plaats is trouwens niet schitterend en als hek kensluiter, skoorde FC Hof van Grember gen ook een degradatie naar de tweede reeks. Daarin konden de geel-roden het ook niet waarmaken en voor de tweede maal in evenveel seizoenen, werd de lift naar een lagere afdeling genomen. Toen echter te wijten aan een groot aantal blessures beweert men bij FC Hof van Grembergen waar zich inmiddels ook al een paleisrevolutie manifesteerde. Die storm is thans geluwd met ook enkele wijzigingen als gevolg en nieuw bij de Denderploeg, wordt Herman Verkoelen als voorzitter. De coaching bij FC Hof van Grembergen zal Pierre De Ridder waar nemen en sekretaris-penningmeester Jef De Donder, wordt aan de bestuurstop nog omringd door Patrick Van Damme en Chris De Clercq als raadsleden. Een nieuwe aanpak ook bij FC Hof van Grem bergen waar terug duidelijk aan de toe komst wordt gebouwd. Een titel of een promotie is echter nog geen must. Een plaats binnen de eerste vijf zou al een schitterend resultaat inhouden voor de ruime spelerskern van de Dendermond- se voetbalploeg met Erik De Smet, Mark Vermeiren, Steven Guns en Peter De Leenheer als nieuwelingen Doelpuntenfestival Bij FC Katasvilla waren voor deze beker match een drietal belangrijke pionnen niet beschikbaar. Een serieuze handicap blijkbaar ook met het ontberen van Dirk Van Acker, Gerrit De Vos en doelman Gino Bruggeman. Daardoor stond Ben Behiels tussen de palen met alle gevol gen vandien en dan waren er ook nog de naweeën van een uitgelopen mosselsou per. Weinig gunstige vooruitzichten dus bij FC Katasvilla en voor FC Hof van Grembergen, weigerde een humeurige Erik De Decker te spelen. De gastploeg was echter voltallig en in een uiterst sportieve match met Walter Bruggeman als een uitstekend spelleider, werd deze ook duidelijk de betere. Op technisch niveau eveneens en met een goede vee bezetting, waren de bezoekers ook steeds sneller op de bal. Dat resulteerde al van in het begin naar een bepaald overwicht en FC Katasvilla met duidelijke aanpassingsproblemen werd op de ei gen speelhelft gedrongen. De Dender ploeg was trouwens ook meer in balbezit en met een aantal goede akties, werd de defensie van FC Katasvilla ook bedreigd. Echter niet zodanig dat doelman Behiels voor problemen werd gesteld want Mark Vermeiren en Yvan De Vriendt op een vrijschop, misten voor FC Hof van Grem bergen telkens de goede richting. Tegen een bestendig aandringende gastploeg kon FC Katasvilla in het eerste kwartuur slechts een paar schuchtere en totaal ongevaarlijke counters stellen. Nadat Yvan De Vriendt voor FC Hof van Grem bergen een uitstekende kans hopeloos overschoot, geraakten de plaatselijken ook aan het eerste doelgevaar met een afstandsschot van Eunis Van Cauteren. Toen waren er al een twintigtal minuten gespeeld en kort daarop, skoorde FC Hof van Grembergen dan het eerste sukses. Een inzenden van Alain Uyttersprot be reikte Leo Rauwoens en deze kende geen genade (0-122e min.). De lokale ploeg reageerde nogal verdienstelijk met een goede aktie langs Eunis Van Cauteren en Gunther Hanssens schoot toen rakelings over. Desondanks bleef FC Hof van Grembergen toch de betere en ook de gevaarlijkste ploeg en na het halfuur, werd dat ook al op het bord uitgedrukt met een goal van Mark Vermeiren (8-2, 32e min.). Kort daarop had Erik De Smet bijna ook nog sukses voor FC Hof van Grembergen en met een niet ongevaarlij ke kopbal van Mark Vermeiren, werd de eerste helft door een dominerende gast ploeg afgesloten. Na de hervatting probeerde FC Katasvilla het met een dubbele wissel en de inspan ningen werden alleszins opgedreven. Voldoende bereidheid dus om aan de toestand iets te veranderen en op een vrijschop met een afleggertje van Ulrich Hanssens, skoorde Gunther Van Kerck- hove het doelpunt der aansluiting (1-2, 56e min.). De vreugde bij FC Katasvilla duurde echter niet lang want onmiddellijk hierop werd doelman Behiels door een dropschot van Alain Uyttersprot totaal verrast (1-3, 57e min.). De gastheren waren er ook een beetje door aangesla gen en als de verdediging van FC Katas villa wéér uit verband werd gespeeld, knikte Mark Vermeiren raak op een inzen den van Chris De Clercq (1 -4,61e min.). De thuisploeg kon het nu bijna wel hele maal vergeten ondanks het verdienstelijk weerwerk van Geert Van Driessche, Gun ther Hanssens en Eunis Van Cauteren. Bij momenten werd er ook nog vrij goed Liefhebbersvoetbal. Scheidsrech ter Walter Bruggeman floot de wedstrijd van de weekbij Walivo (Iv) gereageerd zoals bij die uitstekende aktie waarbij Frank Smet en Eunis Van Caute ren werden betrokken en Gunther Van Kerckhove toen rakelings naast knikte. Aan de andere kant liet FC Hof van Grem bergen zich ook niet onbetuigd en op een kopbal van Chris De Clercq, had doel man Behiels dan een zeer goede reaktie. Belangrijk ook voor de spanning in de match want kort daarop skoorde Eunis Van Cauteren een nieuw tegenpunt voor FC Katasvilla (2-4, 73e min.). Dichter geraakten de paarsbroeken echter niet want als FC Hof van Grembergen terug naar een hogere versnelling schakelde, moest de lokale ploeg ook duidelijk afha ken. Voor die mannen werd het toen nog meestal verdedigen en een toch aantre dende Erik De Decker skoorde voor de bezoekers na een uitstekende balkontro- le (2-5, 85e min.). Onmiddellijk daarop had Erik De Decker wéér sukses en het gebaar naar de Dendermondse klubver- antwoordelijken, was alleszins mis plaatst (2-6, 86e min.). Kleingeestig eveneens voor een voetballer met andere kwaliteiten en deze kunnen alleen rende ren als ze in het belang van FC Hof van Grembergen worden uitgespeeld. Een ploeg welke deze bekermatch trouwens verdiend en afgetekend won tegen een FC Katasvilla dat het in verband met de fysiek enigszins liet afweten en slechts zelden kon overtuigen De ploegen FC Katasvilla Ben Behiels, Dimitri Van Steelandt, Geert Van Driessche, Eunis Van Cauteren, Benny Thijs (46e min. Dirk Van Driessche), Gunther Hanssens, John Delaender (46e min. John Emmet), Gunther Van Kerckhove, Ulrich Hans sens, Geert Vernimmen en Frank Smet. FC Hof van Grembergen Mark De Clercq, Yvan De Vriendt, Jean Van Leem put, Walter Moons, Leo Rauwoens, Mark Vermeiren, Erik De Smet (75e min. Erik De Decker), Patrick Van Damme, Wouter De Commer, Alain Uyttersprot en Chris De Clercq. SpelleiderWalter Bruggeman Kim

De Voorpost | 1992 | | pagina 23