Eerste zege voor Pascal Batselier en eindelijk Aimé Michiels Velina Wielerfederatie Kampioenen van AntwerpenBenni Benoey (A1), Wiliy Van Dijck (A2), Pascal Muys (B1), Noël Maes (B2), Etienne Rolus (C1) en Frans Van Hoof (C2) VWF-wielrennen. In Lippelo won Pascal Borremans de reeks C1 terwijl Jerome Wille de Cr-reeks won (xl) WIELRENNEN 24 - 4.9.1992 - De Voorpost Zaterdag in Fiobecq Het VWF-team was voor de eerste keer te gast bij de 'zusterkesin een groot gebouw voor ouderlingen, waar men telkenjare een Vlaamse kermis (of is het een Waalse ten voordele van het home organiseert en waar een week lang feestelijk heden plaats hebben met allerlei spelen en muziekkorpsen. De sportieve direkteur, die telkens ook wielerwedstrijden organiseert, had voor de eerste keer aan een koers voor 'piraten' (zoals hij het zelf noemde na de wedstrijd) ge dacht. De VWF-ers werden nadien uitgenodigd in de bodega waar et telijke flessen wijn werden soldaat gemaakt en nadien nog friet met boereworst werd gserveerd en dan hield de direkteur een toespraak waarin hij zijn lof voor de goede werking van de VWF zeker niet spaarde en direkt de datum vast legde voor zijn kermis van volgend jaar. De organisatie was perfekt, de omloop van 7 km prachtig en iedereen zal met veel plezier terug keren, misschien voor het kam pioenschap van Henegouwen, want men wil er absoluut iets groots van maken. gen en Van Neer zou glansrijk winnen bij de C1's. Forster werd in het zicht van de meet nog ingelopen en de lichtjes hellen de pelotonsspurt toonde Etienne Rolus zich sneller dan Borremans, Sonck, Ver ekens en Blanchaert. De spurt van de C2-reeks voor de zege werd gewonnen door Jozef Boone, die het haalde vóór Julien Simoens en kampioen Jerome Wille. B-reeksPascal Batselier en Mare Hendrickx De B-renners moesten acht ronden af leggen en gewoontegetrouw kregen we reeds van in de start de eerste aanvallen te noteren. Achiel Verriest en Mare Du- quesne lagen in de eerste ronde reeds 150 meter voorop maar de volgende ronde waren het Albert De Lange en Mario Bauwens die licht voorop door kwamen. In de derde ronde kampioen Germain D'Hondt alleen, achternagezet door Walter Beerens en Hendrik Vermei- ren. In de vijfde ronde werd kampioen D'Hondt ingelopen door Mare Hendrickx, Achiel Verriest en Pascal Batselier. Deze vier versyonden elkaar wonderwel en ze dreven hun voorsprong op tot 40" bij het ingaan van de laatste ronde. Toen waren het vooral Walter Beerens. Hugo Tuy- pens, Hendrik Vermeiren en nadien Dirk Verguit die kilometers lang met 100 me- VWF-wielrennen. Jozef Devits (A1) en William Goessens (A2), winnaars in Fiobecq (xl) Met de VWF naar Spanje Van zaterdag 13 tot en met maandag 22 februari trekt de VWF naar het hotel Pue blo in Benidorm. Ongeacht het aantal deelnemers zal de reis zeker doorgaan. Tijdig inschrijven C-reeksHugo Van Neer en Jozef Boone Zeven ronden moesten de C's afleggen op een mooie maar heuvelachtige om loop. na een verkenningsronde kwamen de eerste demarrages los en noteerden we de eerste gelosten. Vooraan zagen we een zeer bedrijvige Pascal Borre mans, Ferre De Donder en Danny Ver ekens. Half-wedstrijd ontsnapten Hugo Van Neer en Gustaaf Temmerman maar toen ook Manfred Forster en Etienne Ro lus aansloten en later Julien Simoens met Jozef Boone in zijn wiel, draaide het niet meer rond en het peloton kwam terug. Van Neer ging echter nog alleen door en hoewel vooral Manfred Forster achter hem bleef jagen, bleven ze op 30" han- ter voor de groep uitreden en tot op 150 meter van de vluchters kwamen, patrick Siau ging door maar ook hij kreeg het gat niet dicht en de vier vochten het uit in de spurt. Het was Mare Hendrickx die het zeer nipt haalde op een te laat vrijgeko men D'Hondt en Verriest, terwijl Batselier als enige B1-renner, gerust de armen in de lucht kon steken. De spurt van het peloton ging naar Herman Moerenhout, die de snelle jongens als Marissens, Van Wittenberghe en Gryseels achter zich liet. A-reeksJozef Devits en William Goessens Van in de start vuurwerk en Dirk Raman, Rudy De Jonghe, Kris Verhasselt en Dirk Stammeleer trokken er reeds vandoor, achternagezet door Van den Driessche en dan het ganse peloton. Bij de volgende doortocht dezelfde leiders maar ook Wil liam Goessens en Dimitri Wannez waren vooraan komen postvatten. In de vierde van de negen af te leggen ronden kwa men Goessens en Wannez er met 20 sekonden voorsprong door op een terug gekeerd peloton. Bij het ingaan van de zesde ronde kwam Goessens er alleen door, op 25" Wannez en op 1het peloton onder leiding van Mare De Peuter. Bij het ingaan van de achtste rondeaan de leiding William Goessens, op 1' Aimé Michiels, Jozef Devits en José Hoebeke, die Wannez hadden ingelopen en gelost. Daarachter Mare De Peuter, M. Heymans en Dirk Raman, dan Jan Baeyens en verderop het verbrokkelde peloton. Goessens hield prachtig stand en zege vierde met 1voorsprong op de winnaar van de A1-reeks Jozef Devits, Hoebeke en Aimé Michiels. Daarachter Mare De Peuter, Kris Verhasselt, Patrick Van den Driessche en Benny Gryseels. Vervol gens Freddy Goossens en daarachter het volledig uiteengeslagen peloton. Zondag in Lippelo Kampioenschap pen van Antwerpen De organisatoren van Lippelo, waarbij we reeds vroeger dit jaar te gast waren, hadden weer voor een prachtige omloop en een perfekte organisatie gezorgd. Die mannen kennen het klappen van de zweep en alles liep weer op wieltjes. Kre gen de C-renners met kou en re gen af te rekenen, de B- en A-reek sen troffen het beter. Het klaarde uit en werd zelfs goed weer. C-reeks Pascal Borremans en Jero me Wille Kampioenen Etienne Rolus en Frans Van Hoof Met een bliksemstrat van Gerry Steen- ssens gingen de poppen al direkt aan het dansen. De eerste twee ronden werden tegen een hoog tempo gereden en er werd dus heelwat ravage aangericht. Mede door de regen en de hevige wind werden er achteraan heelwat renners ge lost, zodat men bij het ingaan van de derde der vijf af te leggen ronden nog een kopgroep van een goede 25 renners had. Nog viel het niet stil en vooral Ferre De Donder, Borremans, Van Gorp, Des- medt, Geerinck, Verekens en Rolus ble ven de forcing voeren. Toen ging Van Hoof er vandoor. Bij het ingaan van de laatste ronde had hij een 100 meter op de kopgroep Daaruit sprong Wille weg en na een knap stukje fietswerk vervoegde hij Van Hoof. Onder hun beiden hielden ze de rest op afstand en in de laatste kilometer had Wille aan één demarrage genoeg om licht afgescheiden op Van Hoof te zegevieren. Voor Wille de zege en voor Van hoof de trui. Dan was het wach ten op de kopgroep met als inzet de trui bij de C1-renners. Het was Borremans die het haalde terwijl Etienne Rolus, op de zesde plaats, meteen zijn trui een jaartje langer kan dragen. B-reeks Pascal Muys en Richard De Bruyn Kampioenen Pascal Muys en Noël Maes Het ging er van in de start keihard aan toe. Na heelwat demarrages geraakten er tien renners samen en na drie ronden lagen ze reeds 40" voor op een zich fel te weer stellend peloton. De tien leiders: B', Gryseels, Michiels, Robijn, Van Nuffel en Muys, B2, Hoof, Moerenhout, Comelis, Tuypens en De Bruyn. Die bleven goed ronddraaien en ondanks reakties van vooral weer Dirk Verguit, Ronny De Wil de, Luc Ruys, Mario Bauwens, René Marissens, Noël Maes, De Pessemier, De Lange e.a. Norbert Stals bleven ze buiten schot. In de laatste ronde gingen R. De Bruyn; R. Van Nuffel en Pascal Muys nog aan de haal en na een prachti ge eindspurt ging Pascal Muys als eerste over de meet, meteen een dubbelslag VWF-wielrennen. Norbert Stals met de voorzitter (xl) VWF-wielrennen. Pascal Muys (B1) en Richard De Bruyn (B2), winnaars in Lippelo (xl) VWF-wielrennen. Pascal Muys (B1) en Noël Maes (B2) werden in Lippelo kampioen van Antwerpen (xl) de zege én provinciaal kampioen. Nor bert Van Nuffel was tweede en Richard De Bruyn, in de vorm van zijn leven, knap winnaar bij de B2's. Gino Robijn kon zich na een prachtige wedstrijd nog loswer ken uit het groepje, waar J. Michiels het haalde vóór Gryseels en Tuypens bij de B2's vóór Moerenhout, Cornelis en Hoof. Bij de eerste achtervolgers won Ronny De Wilde het van Dirk verguit en Mario De Pauw, terwijl de B2-renners Luc Cocquvt het haalde voor Noël Maes, meteen B- kampioen en Grembergenaar Hendrik Vermeiren. A-reeks Kris Verhasseit en Aimé Mi chiels Kampioenen Benni Benoey en Willy Van Dijck De zege van ouderdomsdeken Aimé Mi chiels uit Zele lokte heelwat sympathie uit bij de toeschouwers. De 52-jarige A2- renner die het nog steeds aandurft om met sukses zijn veel jongere rivalen in de ogen te kijken, zag zijn droom in vervul ling gaan. Hoewel hij reeds kampioen van Oost-Vlaanderen was geworden, had hij nog niet gewonnen. Na een resem ereplaatsen dan toch een overwinning. Amper was het startsein gegeven of Dan ny Van Damme stoof weg als een pijl uit een boog. Hijzelf zal zeker niet gedacht hebben dat hiermee de basis van de goede ontsnapping was gelegd. Na ver scheidene pogingen geraakten dan toch zeven renners weg Kris Verhasselt, Dirk Stammeleer, Rudy Van Linden, Aimé Mi chiels, Rudy De Jonghe, Willy Van Dijck en Stefaan Laureys. Deze zeven geraak ten tot bij Van Damme en de goede trein was vertrokken. Achteraan waren het vooral De Peuter, Devits, Saey en Be noey die het tij trachtten te keren. De acht hielden echter stand en liepen tot 50" uit. Toen gebeurde er vooraan een spijtig accident. Stefaan Laureys haakte in het achterwiel van Willy Van Dijck en kwam ten val. Hij moest verzorgd worden aan de arm en was buiten strijd terwijl Van Dijck met een kapot achterwiel zat en op zoek moest naar een ander wiel. Dat kreeg hij van zijn vader aan de meet en met nog 100 meter voorsprong op het duo Baeyens-Samson zette hij de achter volging in op de zes leiders. De kloof was echter te breed en eerst het duo Baeyens-Samson en nadien het ganse peloton kwamen terug. Vooraan bleven de zes samen tot de laatste ronde. Toen wipte Michiels weg en hij hield het vol tot aan de meet. Met ruim 150 meter voor sprong kon hij volop genieten van zijn zege. Het spurtje van de anderen, met als inzet de zege van de A1-reeks, ging nipt naar Kris Verhasselt, vóór Stammeleer, D. Van Damme en Rudy Van Linden, met een uitbollende Rudy De Jonghe als toe schouwer. Bij de achtervolgers kon Samson zich nog losrukken, evenals Helmut Tas en we kregen nog een pittige spurt tussen Willy Van Dijck en Mare De Peuter voor de trui bij de A2's. van Dijck haalde het terwijl benoey de trui van de A1-renners mocht aantrekken. Volgende wedstrijden Zondag 6 september in Wetteren, Kapel- lendries, café Fiesta, bij Adolf Van den Abbeele. C start om 13u00 voor zes ronden of 53 km, B om 14u30 voor 7 ronden of 62 km en A om 16u15 voor 8 ronden of 71 km. Omloop I, 23.000 fr prijzen. Uitslagen Zaterdag in Fiobecq Reeks A11. Jozef Devits, 2. Jean Baeyens, 3. Kris Verhasselt, 4. Patrick van den Driessche. 5. Jean-Paul Rasse- neur, 6. Benny Gryseels, 7. Dirk Stam meleer, 8. Michaël Heymans. 9. Patrice vallez, 10. René De Brucker. Reeks A21William Goessens, 2. José j Hoebeke, 3. Aimé Michiels, 4. Mare De Peuter, 5. Freddy Goossens, 6. Luc Huysveldt, 7. Rudy De Jonghe, 8. Luc Pieters, 9. Willy Naessens, 10. Danny Dedeurwaerder. Reeks B11Pascal Batselier, 2. René Marissens, 3. Mario Wittenberghe, 4. Erwin Gryseels, 5. Luc Ruys, 6. Johnny i Michiels, 7. pascal Muys, 8. Christophe Surgeon, 9. Marc Diependaele, 10. Nor bert Van Nuffel. Reeks B21. Mare Hendrickx, 2. Ger main D'Hondt, 3 Achiel verriest, 4. Her man Moerenhout, 5 Hugo Tuypens, 6. Robert Maldrie, 7 Hendrik Cornelis, 8. Albert De Lange, 9 Jacques Malbrecq, 10. Hendrik Vermeiren. VWF-wielrennen. Kris Verhasselt (A1) en eindelijk Aimé Michiels (A2), winnaars in Lippelo (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24