'Tour du Coeur' Koen Wauters Zeienaar Luc Van Cauteren Lebbekenaar I Ronde van België voor cyclosportieven f Prille liefde in de VWF-familie A Amateurs in Hamme Nieuwelingen in Schoonaarde De Voorpost - 4.9.1992 - 25 Van de 85-jarige, kranige vader van onze C2-renner Louis De Boeck uit Sint-Gillis-Dendermonde mogen we binnenkort vreugdevol nieuws verwachten. We zien hem hier met de vrolijke moeder van onze A -renner Luc Pieters uit Brussel. Metne goeien trappisten een flinke 'tsoes' komt alles in orde. We houden u op de hoogte (xl) Een dertigtal nieuwelingen kwam zich aanbieden aan de start te Schoonaarde. De eerste onruststoker was Peter De Haes maar zijn vuur brandde niet lang. Hij werd al snel aan het kommando afgelost door Andy Pijpaert, Jo Van Herzele en David Seghers. Toch kreeg ook dit trio geen vrijgeleide. Men moest wachten tot de zesde van de acht af te leggen ronden vooraleer de beslissende ontsnapping tot stand kwam en Koen Wauters, Peter De Haes en Andy Pijpaert naar voren schoven. De aanvallers van het eerste uur waren er opnieuw bij. Deze drie verstonden elkaar bijzonder goed en legden er duchtig de zweep op zodat hun inspanning tot aan de eind meet droeg, waar Koen Wauters zijn bei de kompanen in de spurt versloeg. Voor Koen Wauters werd het in Schoonaarde zijn vierde zege van het seizoen Uitslag 1. Koen Wauters (Lebbeke, 60 km in 1u35"), 2. Peter De Haes, 3. Andy Pijp aert, 4. Frederik D'Hondt, 5. Jo Van Her zele, 6. Jan Van Lancker, 7. Rik Van Berlemont, 8. Steven Van Rijckegem, 9. Davy De Blieck, 10. Geert Spinoy. Wielrennen. Het podium van de junioreskoers in Overmere. Julien Spruyt met winnaar Jarno Vanfraechem en supporters (mt) VWF-wielrennen. Etienne Rolus (C1) en Frans Van Hoof (C2), kampioe nen van Antwerpen (xl) VWF-wielrennen. De kampioenen van Antwerpen Benni Benoey (A1) en Willy Van Dijck (A2) (xl) Reeks C11Hugo Van Neer, 2. Etienne Rolus, 3. Pascal Borremans, 4. Gustaaf Sonck, 5. Danny Verekens, 6. Eddy Van de Kerckhove, 7. Hans Blanchaert, 8. Paul De Geynst, 9. Leonce Van der Lin den, 10. WilMed De Pauw. Reeks C2: 1. Jozef Boone, 2. Julien Simoens, 3. Jerome Wille, 4. Gerard Gevaert, 5. Louis De Boeck, 6. Hugo De Kocker, 7. Marcel Doeraene, 8. Gustaaf Temmerman, 9. Julien Van Renter- ghem, 10. André Fabry. Zondag in Lippelo Reeks A11Kris verhasselt, 2. Dirk Stammeleer, 3. Danny Van Damme, 4. Rudy Van Linden, 5. Ronny Samson, 6. Jean Baeyens, 7. Johan Hutsebaut, 8. Jozef Devits, 9. Frank Saey, 10. Francis Rerens. Reeks A21Aimé Michiels, 2. Rudy De Jonghe, 3. Helmut Tas, 4. Willy Van Dijck, 5. Mare De Peuter, 6. Freddy Goossens, 7. Constant De Koninck, 8. Remy De Praetere, 9. Christiaan Loo- tens. 10. Danny Dedeurwaerder. Reeks B11Pascal Muys, 2. Norbert van nuffel, 3. Gino Robijn, 4. Johnny Michiels, 5. Erwin Gryseels, 6. Ronny Michiels, 7. Dirk verguit, 8. Mario De Pauw, 9. Luc Ruys, 10. Mario Bauwens. Reeks B21 Richard De Bruyn, 2. Hugo Tuypens, 3. Herman Tuypens, 4. Hendrik Comelis, 5. Roger Hoof, 6. Luc Cocquyt, 7. Noél Maes, 8. Hendrik Vermeiren, 9. Luc De Koen, 10. Hugo Verjans. Reeks C11Pascal Borremans, 2. Wilfried De Pauw, 3. Alois Carmeliet, 4. Cornel Van Gorp, 5. Danny Verekens, 6. Etienne Rolus, 7. Freddy Rotsaert, 8. Ferre De Donder, 9. Paul De Geynst, 10. Leonce Van der Linden. Reeks C21Jerome Wille, 2. Frans Van Hoof, 3. Marcel Doeraene, 4. Julien Si- moens, 5. Louis De Boeck,- 6. René Droesbeke, 7. Edward Marien, 8. Paul De Rijbel, 9. Jozef Boone, 10. Hugo De Kocker. Algemeen klassement na 24 augus tus Reeks A11Jozef Devits 21512. Dirk Stammeleer 1977, 3. Kris Verhasselt 1931, 4. Jean Baeyens 1873, 5. Johan Hutsebout 1780. Reeks A21Freddy Goossens 2064,2. Mare De Peuter 2014, 3. José Hoebeke 1930,4. Rudy De Jonghe 1834,5. Aimé Michiels 1686. Reeks B'1. Erwin Gryseels 2058, 2. Mario Bauwens 1932, 3. Luc Ruys 1814,4. René Marissens 1775,5. Mare Herregodts 1694. Reeks B21. Hendrik Comelis 2003,2. Hubert Vancareynest 1988, 3. Herman Moerenhout 1952, 4. Hugo Tuypens 1938, 5. Germain D'Hondt 1930. Reeks C11Danny Verekens 2227,2. Etienne Rolus 2061, 3. Jean Geerinck 1913, 4. Hans Blanchaert 1766, 5. Luc vettenburg 1736. Reeks C2: 1 Jozef Boone 2182, 2. Julien Simoens 2147,3. Marcel Doerae ne 1993,4. Jerome Wille 1877,5. René Droesbeke 1869. Enige tijd geleden verscheen in deze krant een artikel over de 'Ronde', waar voor de stad Aalst een delegatie had meegestuurd om haar steentje bij te dra gen in deze onderneming ten voordele van een goed doel. In feite heet deze ronde 'Tour du Coeur' en het embleem waarmee deze Tour versierd is, is wel degelijk een hartje. Onze 'coeur-reurs', Dirk Jansegers, Dirk Moerenhout, Rik Sergant en Herman De Gent hebben in extremis een mooie tweede plaats be haald tijdens de laatste dag. Ze schreven de laatste twee tijdritten op hun aktief en behaalden daardoor de broodnodige punten om zich op de twee de plaats te nestelen. Tijdens de proloog op de eerste dag had de Aalsterse ploeg op haar dichtste belagers, het Waalse Paintures Schollaert. Toen in het tweede gedeelte van de rit, een individuele klim- tijdrit van 6,100 km, een misrekening haar de das omdeed, verloor ze veel tijd en werd teruggewezen naar de vijfde plaats. De klap was goed aangekomen want de volgende dag in de 187 km lange rit met liefst 13 beklimmingen, waarvan de zwaarste met een percentage van 21 (2,200 km), kregen Sergant en Jan segers een zware inzinking. Het moreel was duidelijk aangetast en ware het niet dat het hier om echte 'Ajuinen' ging, dan zag het er maar somber uit voor het verdere verloop van de wedstrijd. Het begeleidend duo, Simon en Isidoor, pompte moed en vreugde in de renners en het Aalsters karnavalbloed geraakte weer op het gewenste niveau. De humo ristische eigenschappen die de ajuinen bezitten, kwamen goed van pas in de derde rit want na een moeilijke start met o.m. de beklimming van de Stocken, voelde Rikske zich herboren en met 'den Dizzen', die stilaan in goede vorm kwam, fietsten de vier fond' naar Genk waar ze bijna de beste tijd realiseerden en dat na een verlies van ettelijke minuten door een spijtige wegvergissing. Dat was echter allemaal vlug vergeten. Het belangrijkste was dat de sfeer weer goed was, zodat tijdens de speciale tijdritten de inzet grandioos was. Met een tweede plaats in 'Tour du Coeur'. De ganse groep van de stad Aalst met v.l.n.r.Isidoor Van Biesen, Dirk Moerenhout, Rik Sergant, Kiné Simon Phlips, Dirk Jansegers en Herman De Gent (hdg) de 'special' tijdens de vierde rit, kwamen de Duo-painters weer een plaatsje dich ter en toen 'kine' Simon en 'chief Isidoor hun renners nog eens extra motiveerden voor de laatste twee super-specials in de slotdag, zat er voor hun renners nog een podiumplaats in, maar dan moesten ze wel tweemaal winnen. Tenslotte was er die laatste rit met die belangrijke dubbel-special. Net toen het Aalsterse kwartet zich opmaakte voor de kampanje. De goed georganiseerde start begon het te regenen. De regenbui 'Tour du coeur' werd onmiddellijk in de bleek echter een bondgenoot want de agenda '93 opgenomen en met een niet belangrijkste tegenstanders schrikten te stuiten energie werden er nieuwe plan- toch even, hetgeen de Aalstenaars vleu- nen gesmeed. Het team met de begelei- gels gaf en zo tot tweemaal toe de beste ders Simon Philips en Isidoor Van Biezen tijd deden optekenen. en de renners Dirk Moerenhout, Dirk Jan- Het resultaat was de reeds eerder ver- segers, Rik Sergant en Herman De Gent, noemde zilveren medaille. Het team is een groepje mensen dat tijdens deze mocht terugblikken op een geslaagde Ronde zowat familie werd en waarvan elkeen onmisbaar is geworden HGD 'Tour du Coeur'. Leute en plezier op het topje van de berg in Malmedy. Echte Aalstenaars zijn nooit te stuiten (hdg) 'Tour du Coeur'. Isidoor Van Bie sen, coach van het team der stad Aalst (hdg) Met 72 renners aan de start mochten de organisatoren best tevreden zijn maar al dadelijk bleek dat minstens de helft van dit aantal alleen maar een figurantenrol zou spelen. Van in het begin zat het spel op de wagen want de amateurs voelden zich deze keer eens strijdlustig. In de eerste ronden vormde zich in verschil lende schuifkes een kopgroep van dertig renners. De anderen mochten het me teen al vergeten. Vooraan toonde men zich opvallend bedrijvig, vooral gestuwd door Ronny Van Sweevelt en Luc Van Cauteren. De demarrages en ontsnap pingspogingen volgden mekaar in een hels tempo op. Door dit hoge tempo werd de kopgroep al snel uitgedund tot vijftien eenheden. Deze situatie zou zich een hele tijd handhaven en slechts in de laatste ronde kwam er enige verandering toen de sterk rijdende Zeienaar Luc Van Cauteren zijn tanden liet zien en nog eens aan de boom ging schudden. Toch lieten lokaal renner Bart Heirewegh, Jurgen D'Heer (Zele), Geert Seye, Eddy De Poortere en Christ Hendrickx niet be gaan. Zij reageerden heftig maar Van Cauteren hield glorieus stand tot het einde. Hij finishte met 25 sekonden voor sprong en dat is niet mis. Bart Heirewegh werd tweede want hij spurtte sneller dan De Poortere, Seye en Hendrickx. Uitslag 1Luc Vercauteren (Zele, de 112 km in 2u56'), 2. Bart Heirewegh, 3. Guy De Poorter, 4. Geert Seye, 5. Christ Hen drickx, 6. Jurgen D'Heer, 7. Yves Cosse- myns, 8. Hans Van Geyte, 9. Dirk Van Mossevelde, 10. Peter Hermans, 11. Willy Vereecken, 12. Hans Van de Putte, 13. Paul Borms, 14. Ronny Vansweevelt, 15. Mario De Clopper, 16. Peter Mi chiels, 17. Peter Neels, 18. Steven De Grauwe, 19. Edward Verhoeven, 20. Ma rio Van Remoortere. Amateurs in Hamme. Winnaar Luc Van Cauteren (Zele) met supporters. Schepen De Graef kwam de winnaar gelukwensen (vh) Amateurs in Hamme. Met nog drie ronden te gaan reden de Zeelse renners Peter Michiels en Luc Van Cauteren op kop (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25