fietst Broers Van der Eecken, sant in eigen land en Lievens met Roelekens in Wanzele Lebbeke V.W.C.L.-wielrennen Jan Meul en Marco Smet gelijk geplaatst te Beveren Rudy Haentjens wint bij WAOD te Stekene 26 - 4.9.1992 - De Voorpost WIELRENNEN In het kader van 'Oost-Vlaanderen fietst' organiseren de gemeentelijke sportraad en de sportdienst van Lebbeke op zondag 27 september een fietstocht naar de Nieuwdonkte Berlare. Men vertrekt om 14u00 aan het sportcentrum van Lebbeke, aan ca fé 'Stoofpot' te Wieze en aan cafe "t Vat' te Denderbelle. Elke deelnemer betaalt 30,-fr als deelname in de kosten. Na de fiets tocht is er een gratis herinnering voor iedereen. Amateurs in Hamme. Bart Heire- wegh won de spurt voor de tweede 's (vh) De gebroeders Luc en André Van der Eecken hebben in hun achter tuin, Haaltert-Ede, de wedstrijden voor respektievelijk A+B en C+D gewonnen. Beiden gingen op het einde op solo om zo de begeerde bloementuil in de wacht te slepen. Zaterdag in Wanzele was het Fred dy Roelekens die na een spurtje met vier de zege op zijn naam schreef. Etienne Lievens deed het zelfde bij de ouderen, zij het dan na een incidentrijke spurt, waarbij Herman Van den Borre zwaar ten val kwam. Zonder erg evenwel maar veel schaafwonden. Zaterdag in Wanzele A- en B-reeks Men moest verschillende keren een lang- gerokken peloton noteren, maar zolang Freddy Roelekens erbij zit hoeven we ons geen zorgen te maken over een saaie bedoening. Van zodra zijn motor is warmgelopen zet hij die direkt op 'overdrive' Roelekens demarreerde en Verhecken sloot aan met een jagend pe loton in de achtervolging. Het leidend duo kon zo'n 20" veroveren maar toen Paridaens en De Bruyn hen steun kwa men verlenen, konden ze een veilige voorsprong opbouwen. 1 '15" was het maximum dat ze haalden want toen de grote groep in twee stukken brak, kwam het eerste peloton terug tot op 20". De buit was echter binnen en de vier koplo pers mochten spurten voor de zege. In het bochtige gedeelte richting aankomst was Roelekens van ver begonnen zonder dat hij nog kon bedreigd worden won hij dan ook deze wedstrijd vóór Verhecken, De Bmyn en Paridaens, terwijl Adriaens de spurt won van het peloton. C- en D-reeksen Een snedig stukje fietswerk hield de ben de bij elkaar maar 'policeman' Clemmen en De Bruycker gingen toch even hun neus aan het venster stekenHet waakza- Wielrennen. Deze twee renners eindigden ook eerste en tweede. Denis De Martelaere zou echter klacht neergelegd hebben (mt) me peloton hield de gelederen gesloten en riep de onruststokers tot de orde. Tot halfweg-koers geen noemenswaardige gebeurtenissen tot er tien renners in de aanval gingen. Lievens, Van den Borre, Van der Eecken, Van Steerthem, Da- neels, Sterckx, Boel, De Gent, Clemmen en Goubert legden er de pees op en het moe wordende peloton berustte in zijn lot. Geen sprake meer van terugkeren, de koers was gereden. Vooraan liep alles vlot en na enkele schermutselingen begon de samenwer king een beetje spaak te lopen. Toen Clemmen meer dan eens een demarrage plaatste lieten Van der Eecken, Boel, Sterckx en Goubert het afweten en ze zouden het leidend zestal niet meer te rugzien. De rivaliteit tussen Boel en Van der Eecken was daarvan de oorzaak maar daarvan trokken de zes zich weinig aan Ze zouden mogen spurten voor de bloemen. Een spurt die van ver werd ingezet door de nerveuze Clemmen maar deze werd gecounterd door Lievens, Van den Borre, Van Steerthem, De Gent, Da- neels en toen gebeurde het...Lievens sneed de laatste bocht af en de aanstor mende Van den Borre kon het achterwiel niet meer ontwijken en plofte tegen het beton. De Gent en Van Steerthem moes ten uitwijken en kwamen zonder schade van het wegdek af. Daneels en Clemmen hadden de weg vrij en werden respektie velijk tweede en derde terwijl Lievens dus won en De Gent en Van Steerthem met een lichte achterstand binnenkwa men. Sterckx toonde zich later de snelste van de eerste achtervolgers. Uitslagen A- en B-reeks1 Freddy Roelekens (A), 2. Patrick Verhecken (A) 3. Jozef De Bruyn (B), 4. Wilfried Paridaens (B), 5. Ronals Adrians (A), 6. Luc Schoonjans (A), 7. Jerry D'Hollander (A), 8. Johnny Van Holen (B), 9. Luc Van der Eecken (A), 10. Danny Van Houte (A). C- en D-reeks 1. Etienne Lievens (D), 2. Etienne Daneels (C), 3. Jozef Clem men (C), 4. Herman De Gent (C), 5. Freddy Van Steerthem (C), 6. José Sterckx (C), 7. Goerges Goubert (D), 8. André Van der Eecken (C), 9. Paul Boel (D),10. Frans De Mey (D). Zondag in Haalert-Ede C- en D-reeks Deze wedstrijd werd door vijf renners gedomineerd waaronder de plaatselijke Etienne Lievens. Hij zou echter de over winning aan de sterke André Van der Eecken moeten laten. Een fraaie omloop was het, waarbij de wind als boeman fungeerde. Pas was de wedstrijd van start gegaan of het vijftal Boel, Van der Eecken, Van Steerthem, Veldeman en Lievens, begonnen een huzarenstukje. Het peloton was vermoeid want het kreeg niet minder dan drie minuten aan het been gelapt. Hoewel nog zes renners in de tegenaanval gingen was het schouw spel dergeklopten ondermaats. Goubert, Van Londerselen, De Bruycker, Van Gin- derdeuren, Matthijs en Daneels gaven het koersverloop nog enige kleur maar hun onderneming zou niet lukken en ze geraakten niet dicht genoeg bij de vijf koplopers. Bij de leiders zag men Etienne Lievens reeds als winnaar maar dat was zonder de waard gerekend, hoewel Etienne Lievens zelf een waard is. André Van der Eecken ging met nog drie ronden voor de boeg solo rijden. Van der Eec ken, die na al die vlakke koersen, nu eens weer op vertrouwd terrein fietste, maakte daarvan gretig gebruik en bouwde al vlug een grote voorsprong uit. Hij zou onbe dreigd en verdiend winnen terwijl het viertal reeds bijna een minuut verloren had. Lievens won de spurt van het kwar tet en Van Steerthem werd eerste D-ren- ner, vóór een goed rijdende kampioen Veldeman en Paul Boel. A- en B-reeksen Ondanks vele hindernissen kende deze koers een matig verloop. Een kompakte groep haspelde de kilometers af en op een paar schermutselingen van Verec- ken, De Milde in de eerste ronde en van opnieuw De Milde en Roelekens in de vijfde ronde, was er weinig animo te bespeuren. Zelfs een uitval van Van Ho len, De Bruyn, Roelekens en nog enkele anderen kon het peloton niet uit elkaar krijgen. Met z'n allen dus naar de streep maar Van der Eecken dacht er anders over en pakte in extremis nog uit met een laatste jump la Willy Teirlinck. Netjes uit de greep van het spurtende peloton kon Luc zijn overwinning veilig stellen en Schoonjans en B-winnaar Frank Van Im- pe met Roelekens achter zich houden Wel was opmerkelijk dat de renners in de laatste ronde de wedstrijdwagen verlo ren en even verontwaardigd rondkeken maar een pientere ambulancier knapte heel handig het karwei op en zorgde ervoor dat de renners beschermd en dus veilig hun tocht konden verderzetten. Het VWCL-wielrennen. Luc Van der Eecken is best tevreden met zijn zege. 01 is er een andere reden (hdg) zal wel de schuld van de regering Dehae- ne geweest zijn die nog net voor het schooljaar de benzineprijzen een zetje in de hoogte gaven... HDG Uitslagen A- en B-reeks 1Luc Van der Eecken (A), 2. Luc Schoonjans (A), 3. Frank Van Impe (B), 4. Freddy Roelekens (A), 5. Robert De Milde (A), 6. Jean-Jacques Decoudin (A), 7. Stefaan Moens (A), 8. Wim Verbeken (A), 9. Jozef De Bruyr (B), 10. Edwin Nevens (B). C- en D-reeks 1André Van der Eec ken (C), 2. Etienne Lievens (D), 3. Fredd) Van Steerthem (C), 4. Frank Veldemar (C), 5. Paul Boel (D), 6. Georges Goubec (D), 7. Willy Van Londersele (D), 8. René De Bruycker (D), 9. Maurice Van Ginder- deuren (C), 10. Walter Matthijs (D), 11, Etienne Daneels (C). De twee beste renners bij WA0D in het Waasland zijn ontegensprekelijk de bo vengenoemde Beverse dokwerkers. In het avondkriterium, donderdagavond te Beveren, zouden ze het eens uitvech ten wie de beste van de twee was. Half koers reden 13 renners aan de lei ding met 20" voorsprong op een vijftal achtervolgers. Het peleton volgde op 50". De vele premiën bracht nog een splitsing teweeg vooraan, zodat 6 renners de laatste ronde ingingen en de spurt zou beslissen. Onze twee favorieten kwamen zij aan zij op de meet afgevlogen; Jan Meul gaf de indruk het te zullen halen, doch Marco Smet wierp zijn fiets naar voor zodat het scheen of die won. De jury zat met een kluif en besliste de twee gelijk te plaatsen, hetgeen nadien 0. door een aanwezige videoopname be- Amateurs in Hamme. De Hamse renner Siggy De Maere leidt de achter- vestigd werd. volging (vh) Uitslag: 1e gelijk: Jan Meul en Marco Gino De Munck. 8 Rudy Haentjens, 9 triDeMunck. 15. Gino Verbraecken, 16. Smet (Beveren) de 60 km in 1.23 uur, 3. Bob Pissiersens, 10. Serge Van Assche, Erwin Van Sande. 17. Sven Renters, 18. Patrick Demaere, 4. Guy De Jonghe, 5. 11. André Van Paemel, 12. Luc Van Johan Bollaert. 19. Theo Van Handenho-j Wim De Waal, 6, Mare Steenberghe, 7. Puivelde. 13. Mare Borggraef, 14. Dimi- ve, 20. Dirk Vandenbrande. Wielrennen. De start van de juniores in Overmere liep niet van een leien dakje. Een band van de volgwagen had het begeven en na een kwartiertje wachten konden de renners dan toch de baan op (mt) Aan 54 renners werd de start gegeven voor 72 km. of 12 ronden. Luc Joos was de eerste aanvaller. Hij kreeg gezelschap van dorpsgenoot Rudy Saelens en twee ronden later sloten nog eens negen ande ren aan zodat half koers elf renners aan de leiding fietsten. Eerst gingen vijf renners in de achtervol ging, kregen versterking van vier andere en zo ging het elf tegen negen. Het pelo ton reed er verslagen bij en volgde op 1*30". Vooraan gingen drie renners weg die het zouden uitvechten voor de bloemen. De drie Stekenaars maakten er een lange spurt van en Rudy Haentjens haalde het van Rudy Saelens. Uitslag: 1Rudy Haentjens (Stekene) de VOETBAL 72 km in 1.48, 2. Rudy Selens op 1 lengte, 3. Filips Baes, 4. Patrick Hotomé, 5. Eddy Geerinckx, 6. Rudy Taelman, 7. Mare Boelens, 8. Johan Claeys, 9. Gun- ter De Cock, 10. Wim Cornelis, 11. Luc Joos, 12. Dirk Vandewille, 13. Luc De Moor, 14. Adrien Maes, 15. Roger Hoof, 16. Patrick Gillis, 17. Luc Maris, 18. Fabien Verbraeck, 19. André Syvertsen, 20. Kamiel Raes Volgende wedstrijden WAOD: Maandag 7/9 St. Gillis-Waas, 15 uur, Taverne De Bollewaard, Kerkstraat 80 km, 11 ronden, 10.000 fr. prijzen. Donderdag 10/9 Moerzeke, 14 30 u Café Robur, Ommegangstraat 76 km, 10 ronden, 10,000 fr. prijzen. Voetbal. De Aalsterse aanwinst Masesa Koka (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 26