HBC Ajax Lebbeke driemaal is scheepsrecht Handbalmarathon H.B.C. Ajax Lebbeke P.S.V. Eindhoven Voorronde Beker van België RDP Lokeren Promotie geen 'must9 Willy Davé, Yvan Bonnet, Julien Logier en Omer Van Molle, nogmaals winnaars handbal GIBO Handbalkalender De Voorpost - 4.9.1992 - 27 lUWMWt HWT-m-fc Q52/W.95.01 Reeds enkele jaren droomt Ajax Lebbeke van de promotie naar eerste nationale. Telkens lijkt de ploeg klaar te zijn voor de promotie maar stelselmatig kwam er een kink in de kabel. Tijdens de laatste vijf seizoenen strandde Ajax driemaal op de tweede plaats waarvan tweemaal één puntje meer voldoende was om de «droom» te verwezenlijken. Nochtans lijkt de klub voldoende goed gestruktu- reerd om de stap te kunnen zetten. Een uitgebreide en klasrijke spelers groep samen met een bestuur dat als voorbeeld van organisatie kan dienen lijkt ook nu voldoende gewapend om tussen 's lands elite plaats te nemen. Wordt driemaal scheepsrecht voor Ajax Doelstelling seizoen 1992-1993 P.R.-man Stijn Crombe hierover«De doelstelling van vorig jaar werd dus niet bereikt. Ajax wou naar eerste, maar bleef in tweede. Kiewit en Eynatten bleken te sterk. Ook bij Lebbeke zelf wrong af en toe het schoentje. Daarom ook schroe ven we onze ambitie iets terug. Ze wordt echter niet opgeborgen. Integendeel, Lebbeke wil nog steeds naar de top, enkel zijn we iets realistischer en willen we de boel niet laten ontploffen. Op be stuurlijk vlak wijzigt een en ander. Fran- gois De Vos kon zich niet meer voldoen de vrijmaken voor het voorzitterschap en nam daarom ontslag. Walter Bosteels, 20 jaar sekretaris en oude Ajaxied, neemt zijn taak over. Ongetwijfeld een zeer goede keuze. Ook moesten we af scheid nemen van Herman Coppens. Herman was al een tijdje ziek en vorig jaar heeft hij dan de strijd verloren. Voor het derde opeenvolgende jaar schenkt Lebbeke zijn vertrouwen aan Frank Van Uytfange. De Antwerpenaar blijft hoofdtrainer en ziet aan zijn zijde dezelfde assistentDirk Bosteels. Kiewit lokte Wim De Proft naar het Has seltse en dit gat moest natuurlijk opge vuld worden. Berisna uervisn wera ge keurd en goed bevonden. Vorig jaar trad hij nog aan voor Kraainem en is dus het ritme van tweede gewoon. Bovendien was hij een tijdje prof in Joegoslavië zodat deze 35-jarige middenman ons zeker iets zal bijbrengen. Ook Jo Van Biesen en Franky De Troch verlieten de club. Voor de rest blijft de kern quasi dezelfde als vorig jaar. Tenslotte verwelkomen we bij de «Grote Jongens» onze kadetten. Een generatie met mogelijkheden en misschien zien we daar dit seizoen al de vruchten van.» Handbal. Ajax Lebbeke rekent op de Joegoslaaf Den/ish Berisha om het aanvalsspel in goede banen te leiden (foto Piet Hermans) Op zondag 6 september van 10 tot 22 uur wordt in het gemeentelijk sportkom- plex van Lebbeke de 'Memorial Freddy Cooreman' georganiseerd met een jeugdtornooi en een veteranenwedstrijd. De apotheose wordt de 'Schaal Nopri Lebbeke' genoemd en start om 20u00. Het is een wedstrijd tussen en (1ste divisie Nederland) Het seizoen 1992-'93 gaat officieel van start het komende weekeinde met de voorronde van de Beker van België. Hierin komen de provinciaal spelende ploegen aan bod en ook sommige ploegen die in 4e landelijke aantreden. Zo werd Brabo Denderbelle vrijgeloot en schreef Berlare niet in voor de Bekerkom petitie. Meteen zijn er amper drie streekploegen in de voorronde en de kans om door te stoten naar de 1/64e finales lijkt ons niet heel groot. Het moeilijk op gang gekomen Robuco Buggenhout moet naar Houthalen en At Temse - zonder M De Clercq - moet Peer gaan bekampen. Geen gemakkelijke opdracht naar ons gevoel. Ook de dames van Robuco springen in de bekerdans met een thuiswedstrijd tegen Peer. Een volledig Robuco maakt wel een kans maar de zussen Caluwaerts lieten nog niets van zich horen. In de 1/64e finale komen HBC Dendermonde, Ajax Lebbeke, Brabo Denderbel le, RDP Lokeren en HK Waasmunster in het stuk voor en hier zit er voor de streekploegen duidelijk meer muziek .in. Deze 1/64e finale wordt gespeeld tijdens het weekeinde 26/27 september en hier komen wij dus later op terug. EVA iy Beker van België HEREN Zat. 5/9 te 20.30 u.: Houthalen-Robuco Buggenhout Zat. 5/9 te 19.00 u.: Peer-Attila Temse DAMES Zat. 5/9 te 15.15 u.: Robuco Buggenhout-HV Peer OEFENWEDSTRIJDEN Zond. 6/9: Handbalmarathon Ajax Lebbeke vanaf 10.00 u.: pupillen- en miniementomooi om 16.00 u.: Veteranenwedstrijd om 18.00 u.: Ajax Lebbeke ll-DB Gent om 20.00 u.: Ajax Lebbeke-Eindhoven De voorbereiding De voorbereiding op het seizoen 1992- '93 is gestart op 28 juli met een duurloop in Buggenhout-Bos en vanaf augustus werd er driemaal per week getraind in zaal en een reeks oefenwedstrijden wer den afgehaspeld vanaf 15 augustus, zo wel door de beloften als door hetfanion- team. Zo werd er deelgenomen aan het tomooi van Mechelen, werd er gespeeld tegen landskampioen Merksem, in Ho boken werd er gespeeld tegen Sasja en Zierikzee en het voorbije weekeinde werd gespendeerd aan een stage in het sport centrum van Tervuren met op zondag wedstrijden tegen Vlissingen en Lokeren. Vóór de kompetitiestart op 12 september in Luik - S. Joseph Loncin - wordt er nog deelgenomen aan het tomooi van Zevenbergen - 2 wedstrijden - en wordt op zondag 6 september gespeeld in Leb beke tegen Eindhoven in het kader van de Handbalmarathon. In de laatste week voor de kompetitiestart gaat het er wat rustiger aan toe met slechts twee trai ningsavonden maar eens de kompetitie gestart neemt men bij Ajax opnieuw de draad op met drie oefenstonden per week. Ploegen in kompetitie Ajax Lebbeke schreef dit seizoen 5 ploe gen in de VHV-kompetitie. Pupillen en miniemen nemen deel aan de Oostvlaamse jeugdkompetitie, een scholieren-team speelt landelijk en de beloften en 1 e ploeg starten in 2e natio nale. Over de jeugd ontfermt zich het trainersduo Bart Van Ransbeeck-N. De Decker, de beloften staan onder de lei ding van Dirk Bosteels en Frank Van Uytfange blijft dus trainer-coach van het fanionteam. Hij beschikt over een spe lersgroep van 35 man waarvan er elke week maximaal 24 kunnen geselekteerd worden. Hierbij de lijst van de in aanmer king komende spelers: Berisha Dervish, Bosman Geert, Christiaens Johan, Cley- Handbal. Kan Ajax Lebbeke dit seizoen de promotie naar eerste nationale afdwingen (foto Piet Hermans) Handbal. Koen Verhofstadt doet er nog een jaartje bij als speler van RDP Lokeren (arch) mans Koen, Cooreman laf, De Bruyn Christophe, De Bruyn Dirk, De Bussche- re Geert, De Cock Jürgen, De Cock Tom, De Decker Geert, De Decker Niko, De Hauwere Benny, De Man Andries, De Man John, Goossens Dirk, Heyvaert Yves, Hiel Bart, Maesschalk Piet, Paer- mentier Jürgen, Pultau Jan, Putteman Bart, Van Biesen Jan, Van Bosbeke Hans, Van den Borre Bart, Van Henden Wim, Van Keymeulen Mark, Van Leugenhage Herman, Van Peteghem Sven, Van Rans- beek Bart, Van Rossem Kris, Verheyden Filip, Verlinden Alex, Vlassenroot Martin, Vlassenroot Stefan. De thuiswedstrijden worden gespeeld in de sporthal in Lebbeke jeugd speelt op zaterdagnamiddag, de beloften om 18.45 u. en de 1e ploeg om 20.15 u. Het bestuur Erevoorzitter: Senator-Quaestor Octaaf Van den Broeck. Voorzitter: Walter Bosteels. Sekretaris: Hendrik Cleymans. Financiën: Adolf Verheyden. Pers: Stijn Crombe. Jeugd: Louwelle Vercammen. Varia: Jozef De Bruyn, Frans Van Bosbe ke, Frangois Vlassenroot. Medische Staf: Cyriel en Lieven Maes- schalck. EVA Zaterdagnamiddag nodigde RDP Loke ren-voorzitter Luc Marechal de pers uit in zijn riante tuin om de ploeg voor het seizoen 1992- 93 voor te stellen. Het werd een ongedwongen «babbel» en het bleek al vlug dat de spelersgroep het wel ziet zitten met de nieuwe trainer-coach Wim Van der Borght. Er is inderdaad het een en ander veranderd t.o.v. de voorbije seizoenen. Jef Princen, drie seizoenen lang de sportieve baas bij Lokeren, strandde telkens op een zucht van de promotie maar blijkbaar heeft deze on dankbare tweede plaats in de rangschik king geen frustraties nagelaten. Niemand van de basiskern verliet de klub en de nieuwe aanpak van Van der Borght lijkt bijzonder goed mee te vallen. Dit was ook de mening van «peetvader» Koen Ver hofstadt die er nog maar eens met volle inzet tegenaan gaat en een voorbeeld wordt genoemd van trainingsijver. Voorzitter Luc Marechal Een greep uit de toespraak van de RDP Lokeren-voorzitter die zopas opgeno men werd in het Uitvoerend Komitee van de VHV«Na drie seizoenen op de twee de plaats te zijn geëindigd, vertrekken wij nu met het idee dat de promotie geen «must» is. Met Wim Van der Borght aan het sportieve roer krijgt de ploeg nieuwe impulsen en het is hoopgevend dat onze jeugdwerking vruchten begint af te wer pen. Ik meen dat enkele jongens dit sei zoen zullen doorbreken. Financieel zit de klub op het goede spoor. Niet in het minst dankzij de inbreng van de heer Robert De Pauw onze hoofdsponsor, hier aanwe zig, die echt dicht meeleeft met de spe lers. Zakenkantoor De Bondt zorgde voor nieuwe trainingspakken en ik meen te mogen zeggen dat RDP Lokeren duidelijk op de goede weg is. Trainer Wim Van der Borght .De nieuwe trainer-coach was tijdens het voorbije seizoen speler bij Lokeren maar werd toen al beschouwd als de opvolger van Jef Princen. VOLLEYBAL Als speler was hij meer dan 20 jaar ver bonden aan het «ter ziele» gegaan EV Aalst en trainer-ervaring deed hij op als jeugdtrainer bij Aalst en trainer-coach bij de Robuco Buggenhout dames. Van der Borght voelt zich duidelijk een tevre den man in zijn nieuwe funktie en is dan ook bijzonder hard aan het werk. «Met deze ploeg is er iets te bereiken. Doel man G. Van Vaerenbergh diende welis waar definitief af te haken maar met de van Dendermonde gekomen R. Coppens beschikken wij over een waardige ver vanger die ook kan steunen op zijn doel wachter-kollega's J. MertensenJ. Smet zodat Lokeren goed is ingedekt in deze sleutelpositie. T. Wellekens, overgeno men van HK Waasmunster, geeft een goede indruk - vooral als verdediger - en enkele jongeren kloppen aan de poort van het eerste team. Lokeren komt er dus minstens even sterk voor als tijdens het voorbije seizoen maar toch blijft onze ambitie aan de realistische kant. Een plaats in het eerste deel van de rang schikking lijkt zeker haalbaar en wat er bijkomt is meegenomen. Overpelt en vooral het zwaar versterkte Don Bosco Gent zijn uitgesproken titelfavoriet.» De voorbereiding Lokeren startte begin augustus aan de voorbereiding van het seizoen 1992- 93. Er werd opvallend veel gewerkt aan de konditie waarvoor men in het «Verloren Bos» over een prachtig terrein beschikt. Ook een reeks oefenwedstrijden werden ingelast. Zo werd er al gespeeld tegen Geel, Denderbelle, Robuco Buggenhout en Hasselt 2. Het voorbije weekeinde werd er op zaterdag aan de konditie gewerkt met een bosloop, speelde men 's avonds, tegen HK Waasmunster en ging men zondag naar Tervuren waar het op stage vertoevende Ajax Lebbeke werd partij gegeven. Nu volgen er nog oefenwedstrijden tegen Evere, Ransart, Roeselareen Brasschaat vooraleer men op zaterdag 19 septem ber start aan de kompetitie met een thuis wedstrijd tegen Kortessem. EVA O.V.W.B.-wielrennen Bij een betrokken hemel namen zestien wielerveteranen de start in de industrie zone van Ganshoren. Er werd gereden in vier afzonderlijke reeksen. In de A-reeks was het opnieuw Willy Davé die won met 2' voorsprong, vóór een sterk rijdende Marcel Delanghe. Yvan Bonnet ontsnapte tijdens de laatste kilometers en boekte zijn derde zege van het seizoen in de B-reeks met een voor sprong van 35". Om niet uit de toon te vallen boekte ook Julien Logier zijn 14de zege in de C- reeks. Hij had 1voorsprong. Nestor van de bende, Omer Van Molle, ging er gewoontegetrouw in de laatste kilometer vandoor en won voor de zeven de keer dit seizoen. Deze Norta-renner is als de wijn hoe ouder, hoe beterHij had een voorsprong van 20". Uitslagen A-reeks 1Willy Davé, 2. Marcel De langhe, 3. Antonio Cecchinato B-reeks1Yvan Bonnet, 2. Patrick Herkin, 3. August Delaet C-reeks1Julien Logier, 2. Marcel Van Lierde, 3. Emiel Semeels D-reeks 1Omer Van Molle, 2. Pol Van den Berghe, 3. Robert Van Muylder. PtethHer>erS,V°)lleybal De Hamse ploe9 'Bruine Beren' tijdens het tornooi, georganiseerd door Topfloor (foto

De Voorpost | 1992 | | pagina 27