Veldkompetitie steekt van wal Moerzekenaar Danny Verhelst naar de dubbele triathlon van Middelkerke Kompetitiestart f Reglementen aangepast V VJ David en Goliath j 28 - 4.9.1992 - De Voorpost KORFBAL Net als in de meeste voetbalafde lingen binden tijdens de eerste zondag van september ook de be oefenaars van het korfbal de shoes aan. De bekerkompetitie is onder tussen reeds van wal gestoken, maar zondag wordt het werkelijk ernst. Zowel voor Appels KC, oudste en hoogst vigerende klub uit het Den- dermondse, als voor Atlantis Leb- beke ziet het seizoen 1992-'93erin belangrijke mate anders uit dan het vorige. De Dendermondenaars werden gedwongen een stap terug te zetten, zakten uit ereklasse en komen nu uit in eerste klasse. Wat de zaalkompetitie betreft is het lot van de klub nog niet zeker. De Lebbekenaars van hun kant, eindigden vorig jaar in de midden moot in derde klasse en treden er dus opnieuw in aan. Beide klubs trokken bovendien een nieuwe trai ner aan. Appels wordt getraind door Rudy Ramaekers, Atlantis door Rudy Schram. Geen toeval overigens dat beiden Antwerpe naars zijn. Het Belgische korfbal is, tot nader order en tot spijt van wie het benijdt, nog altijd in hoofdzaak een zaak van in en om de metro pool. We peilden bij beide 'nieuwbakken' trainers naar hun verwachtingen. Rudy Ramaekers (KC Appels) Werken naar onmiddellijk resultaat, maar vooral op lange termijn Even voorstellen. Rudy Ramaekers was tot zijn zevenentwintigste speler van Mercurius, de laatste twee jaar van zijn aktieve karrière als speler-trainer. Hij leidde in die periode de Mercuriusjunio- ren ook naar de veld- en zaaltitel. Achteraf verhuisde hij als trainer naar Groen-Wit en begeleidde de ploeg van tweede naar eerste klasse. Vervolgens sloeg hij zijn tenten bij Sikopi op. waar hij met het fanionteam alle mogelijke titels in de wacht sleepte die er te winnen waren. Vervolgens maakte hij een ommetje naar de 'Internationale Korfbalfederatie' en trainde in '87 Engeland (3de tijdens het Wereldkampioenschap) en in '89 Duits land (3de tijdens de World Games). Hij keerde terug naar Sikopi en bekleedde er gedurende één jaar de funktie van technisch direkteur. Vanop Sint-Anneke toog hij naar Boekenberg, waar hij als assistent-trainer fungeerde en de jonge trainer die de klub aangeworven had van de nodige feed-back voorzag. In 1991 leidde hij de nationale ploeg naar de wereldtitel. Sinds enkele weken is hij de trainer van Appels KCDaarnaast is hij hoofd-opleiding bij de Internationale Korfbalfederatie en was hij in die funktie aktief in Australië, Indonesië, India, ge heel Europa en Amerika. Zijn eerste vaststellingen en verwachtin gen Appels is in de veldkompetitie ge degradeerd uit ereklasse. Het bestuur van de klub streeft ernaar die verloren positie zo snel mogelijk opnieuw in te nemen. Wat ik inderdaad tot de mogelijk heden zie behoren, vermits de mogelijk heden daartoe voorhanden zijn. Appels beschikt over een aantal goede spelers en een aantal ereklassewaardige dames. Doelstelling is dus te promove ren, al dan niet vergezeld van een kam pioenstitel. Dat speelt voor mij geen rol. Tijdens de kontakten tussen het bestuur en mezelf werd bovendien overeengeko men onze samenwerking op lange ter mijn te plannen, waarmee een periode van wel drie vier jaar bedoeld wordt. In deze optiek wordt ook aan jeugdwer king in de schoot van de klub gedaan. Er heeft zich op dat vlak, jammer genoeg, leen impasse voorgedaan, zodat Appels momenteel over bvb. geen junioren be schikt. Er is dus nog een brug te leggen tussen dit en die volgende drie, vier jaar. De eerste kennismaking met de klub en de spelers is goed meegevallen. Appels is een klub die momenteel heel ambitieus bezig is en in haar bestuur een aantal mensen groepeert die toekom stgericht denken. Wat me in het korfbal van vandaag iets te weinig lijkt te gebeu ren. Tot de kern van de klub behoren een aantal nieuwe spelers. Zo zal Danny Wil- laert, afkomstig van Bornem, de ploeg meer gestalte moeten geven, is Geoffrey Picquer (ex-Loko) een snel en aanval lend ingesteld speler en moet Martine De Grauwe het dameskompartiment ver sterken. Al bij al een m.i. nog onvoldoen de ruime kern, maar in elk geval versterkt i.v.m. vorig seizoen. Feit is echter ook dat Wim De Wilde, een eigen, Appels prcdukt, ingevolge een operatieve ingreep aan de beide achilles pezen, wellicht pas tijdens de zaalkom petitie zal kunnen heroptreden. Rudy Schram (Atlantis Lebbeke) Verouderde korfbalpatronen vervangen door moderne Rudy Schram is evenmin aan zijn debuut als korfbaltrainer toe. Wegens een on heuse behandeling door een bepaalde klub - bepaalde afspraken werden niet nageleefd - stopte hij deze aktiviteit en ging een tijdlang scheidsrechteren. Rudy Schram is bovendien algemeen sekretaris van één van de belangrijkste korfbalklubs van het land Sikopi. Zijn eerste indrukken en verwachingen De mensen van Atlantis proberen hun best te doen. Ik kom echter uit een klub waar sommige zaken wel anders lopen dan hier. Eén van de grote nadelen is het feit dat ik hier vrij laat gearriveerd ben, zodat van een serieuze opbouwperiode weinig sprake kon zijn. Eigenlijk heb ik de spelers en speelsters tijdens de bekerwedstrijd met AKC als tegenstander voor het eerst zien korfbal len en heb ik me een eerste idee kunnen vormen waar ik tijdens de training de aksenten moet leggen. Een eerste vaststelling is deze dat Atlan tis nog een korfbal speelt dat tien vijftien jaar geleden in zwang was. We moeten duidelijk opteren voor een meer modem korfbal, waarin het niet langer volstaat een speler met gestalte onder de korf te laten postvatten en dan maar te hopen dat de bal in rebound geplukt wordt en na een worp opnieuw kan worden aange legd. Neen, de spelers moeten zich een zulkdanig spelkoncept eigen maken dat via een elkaar onderling helpen en steu nen de bewegingen vlotter en verrassend verlopen. Zo heb ik tijdens de wedstrijd tegen AKC vastgesteld dat er in verdediging kwasi Atlantis Lebbeke begint de kompetitie met een uitwedstrijd, op zaterdag 5 september, op het veld van Vos Reinaert St.-Niklaas. Appels ontvangt op zondagnamiddag Spartacus, de klub waar het vorige woensdag, in het kader van de bekerkompetitie, op bezoek moest. Appels staat volgende week donderdag, 10 september, bovendien een belang rijke wedstrijd te wachten. Om uit te maken wie, na het verdwijnen van Loko, in de eerste klasse van de zaalkompetitie mag uitkomen, moeten Appels en Neerlandia Gent, in de Arenahal te Deurne, dan een testwedstrijd spelen. Neerlandia en Appels, de beide ploegen die al jaren kampen om de hegemonie over het Oostvlaams korfbal wereldje. Appels-trainer-coach Rudy RamaekersDeze wedstrijd komt m.i. veel te vroeg. We zitten nog kwasi volop in de voorbereidingsperiode voor het veld en we moeten meteen al de zaal in. Ik had die wedstrijd liever in de loop van november gespeeld. We hebben dus weinig tijd wat de specifieke voorbereiding betreft, maar ik ben er vast van overtuigd dat mijn team naar best vermogen zal presteren. (p«! Bekerkompetitie ATLANTIS - AKC 12-19 Atlantis Lebbeke kreeg vorige week woensdag in het kader van de 'Beker van België' ereklasser AKC, op bezoek, één van de topklubs uit de Belgische korfbalwereld. Hoewel Atlantis, ingevolge het klasseverschil, kon rekenen op een voorgift van zes korven, werd die achterstand vrij vlug weggewerkt en viel meteen het klasseverschil tussen ereklasse en derde klasse op. Zowel kwa snelheid van uitvoering, kombinatievermogen, fysieke kracht en trefkracht, gaf AKC aan de Lebbekenaars korfballes. De waarden zouden totaal omgekeerd zijn mocht het anders verlopen zijn. Wat niet belet dat we moesten vaststellen dat de Lebbeekse dames duidelijk beter de stress aankonden dan sommige heren. De dames speelden zowel aanvallend als verdedigend duidelijk beter dan hun mannelijke kollega's. Was de stand bij de rust al opgelopen tot 10-12, dan liep de eindskore op tot 12-19. Een al bij al logisch verschil. De zes effektief geskoorde Atlantiskorven vertrokken uit de handen van Carla Van Rossem (doorloopbal), Sandra Van Rossem (dichte afstandsworp) en Robin De Backer (viermaal raak vanop de strafworpstip). Atlantis had als eerste tegenstander eigenlijk een zwakker broertje verdiend. (pvr) Vanaf dit seizoen worden in het veldkorfbal een aantal wijzigingen aan de reglementering doorgevoerd. Zo werden de afmetingen van het speelveld - 60 bij 30 m - gereduceerd tot 54 bij 27 m. En werd de spelduur van 2 x 30 minuten verlengd tot 2 x 35 minuten. De mening van Rudy Schram en Rudy Ramaekers over deze innovaties Rudy Schram «Ik ben altijd voorstander van tweevakskorfbal geweest, maar ik heb de indruk dat men op weg is al te fel de zaalkompetitie te transponeren naar het veld. Wat voor mij niet hoeft. De zaal heeft zijn charmes, het veld echter evenzeer. Streef je ernaar van de ene kompetitie een kopie van de andere te maken, ben je m.i. duidelijk verkeerd bezig. Het is niet omdat je - op een paar uitzonderingen van enkele spelers uit de topklasse na - geen pas rechtstreeks van de ene korf naar de andere ziet geven, dat je de speeloppervlakte moet indrukken.» Rudy Ramaekers «Positieve maatregelen, m.i. En wel omdat er, niettegenstaande er in twee vakken gekorfbald werd, nog altijd een 'middenvak' bestond, een zone van zowat vier meter vertrekkend bij de middellijn, zowel in de richting van de aanval als van de verdediging, die kwasi niet gebruikt werd. M.i. kan het spel er alleen maar vlugger gaan bij verlopen.» (p«r) Korfbal. Het Atlantis-potentieel klaar voor een nieuw seizoen (foto guy) Korfbal. Rudy Ramaekers, nieuwe trainer bij Appels K.C. (foto guy) geen informatie onder de spelers wordt doorgespeeld, waar het moderne korfbal vereist dat de medespelers konstant op de hoogte zijn van eikaars funktie. Je begrijpt ook dat de spelers zich derge lijke automatismen, want dat moeten ze worden, niet van vandaag op morgen eigen kunnen maken. Dat vergt tijd. Ik hoop op dat vlak tegen het begin van de zaalkompetitie in belangrijke mate resul taten te zien. Wanneer ik daar niet in slaag, zal ik mij deels in mijn opdracht als trainer zien falen. Anderzijds stel ik bij de mensen een grote bereidheid vast om datgene wat ik ver lang, naar best vermogen, uit te voeren. Blijkbaar waren ze op dat vlak evenmin bepaalde zaken gewoon. Zo beschouw ik de augustusmaand als de maand tijdens dewelke de konditie op peil moet worden gebracht. Maar ook op dat vlak zijn we op dit moment op de goeie weg. Inderdaad, wanneer ik het spelersmateri- eel overschouw, bemerk ik een tekort aan gestalte. De gestalte waarover ik beschik is dan overigens nog vrij jong aan het korfballen. Toegegeven, er bestaat, vooral in de hoogste reeksen, een tendens om twee lange dames of heren de paalposities te gaan laten bezetten en op die manier de rebound voor 80 k 90% in eigen handen te houden. Maar dergelijk spelkoncept vormt in feite geen conditio sine qua non. Dat gebrek aan lengte kan je opvangen -door een bepaald spelkoncept aan te kleven vanuit de zone achter de paal konstant inkomen enz. Dat vergt echter allemaal training. En totnogtoe - ik heb het reeds beklemtoond - hebben we ons gekoncentreerd op het aankweken van de nodige fysiek. Mijn streefdoel wat de klassering van Atlantis aan het eind van de kompetitie betreft Zeker zo dicht eindigen als dat vorig jaar het geval was. Al wat we beter kunnen presteren zal in hoofdzaak afhan gen van de mate waarin we het spelkon cept dat ik wil invoeren, in meerdere of mindere mate beheersen. Pierre Van Rossem Korfbal. Rudy Schram kreeg bij At lantis Lebbeke het sportief bewind in handen (foto guy) Het jaar daarop begon hij met de fiets naar het werk te rijden en toen hij ook nog geregeld ging zwem men, groeide het idee om eens deel te nemen aan een kleine triathlon. Toen dat meeviel werd er ver der getraind om meerdere wedstrijden te kunnen afhaspelen. Daarna kwam de halve triathlon aan de beurt en later de volledige afstand. Zo'n volledige triathlon heeft hij totnogtoe zes keer uitgelopen. In begin 1992 werd er melding van gemaakt dat er een dubbele zou georganiseerd worden en uiteraard ging Danny zich daan/oor inschrijven. Van de 27 kandidaten werden er toen uiteindelijk 18 geselekteerd, waarvan er naar alle waarschijnlijkheid nog enkelen zullen afhaken. Al gaat de dubbel triathlon door in Middelkerke, toch zal er gezwommen worden in het Olympisch zwembad van Oostende, waar 76 banen van 100 meter moeten getrokken worden. Daarna volgt het fietsen met een aanloopstrook van 10 km, 10 rond en van 32,650 km en een finishstrook van 23,5 km. Samen dus 360 km. Dan volgen 11 ronden lopen met een totaal van 84 km. De start wordt gegeven op 12 september om 1u30. Steun krijgt Danny Verhelst voldoende van het le ger, waarvan hij voor de maand augustus enkele faciliteiten heeft gekregen. Van Triathlonklub Loke ren, waarbij hij aangesloten is, krijgt hij een ganse wedstrijd drank en voeding van Extran. Drie spon sors, nl. Marc Mys, Etienne Van Haute en de plaat selijke frituur Piccadilly, hebben bijgedragen om de vrij zware financiële dobber te verwerken. Op vrijdag 4 september wordt in café Castel een eetfestijn gegeven om de andere onkosten te dek ken. Danny wordt daarbij geholpen doorzijn ganse familie en de vele sympathisanten. Totnogtoe zijn de trainingen vlot verlopen zodat hij veel van de wedstrijd mag verwachten. Arriveren is in elk geval zijn eerste betrachting, wat zijn spon sors en vele supporters, die allicht talrijk zullen aanwezig zijn, zeker zal plezieren. Danny hoopt dat 12 september een hoogdag wordt voor de triathlonsport in ons land en vooral voor Moerzeke. Last but not least. Danny Verhelst liep op de volledi ge triathlon in 1991 11u01en in 1992 12u46'. Danny Verhelst uit Moerzeke is een bijzondere triatleet en zal als enige uit onze regio deelnemen aan de dubbele triathlon van Middelkerke. Deze eerste editie is goed voor 7,6 km zwemmen, 360 km fietsen en 84 km lopen. Dat is een respektabele afstand en moet in goede konditie zijn om daaraan te beginnen. De Moerzeekse tri-atleet Danny Verhelst (vh) Hoe Danny op dat eigenaardige idee is gekomen? Hij begon in 1985 als scheidsrechter bij de voetbal bond en toen hij gewaar werd dat hij daar zelfs met de allerkleinsten niet meekon is hij beginnen trai nen. Wat begon met 1 .OOO meter lopen, groeide al vlug uit tot een halve marathon.

De Voorpost | 1992 | | pagina 28