Turngild Sint-Joris eindelijk uit de problemen Lonend jeugdwerk VC Juvenes Zele V J Volleybalkalender De Voorpost - 4.9.1992-31 "MHHIIii IIHII'I in JEUGD Jongens kadetten 5.9 10 30 Oudenaarde-Juv. Zele 6.9 11.30 Thunderb Berl-Erwetegem Jongens scholieren 6.9 11.00 Eeklo-Thunderb. Berl. 10.30 Juv. Zele-Michelbeke Jongens junioren 5.9 18.30 VC Oudegem-Eeklo 5.9 16.00 Thunderb. Berl -Melsele Meisjes kadetten 5.9 14.00 VC Berlare-Pardaf Kruib. 11.30 Temse Dames-VC Oudegem Meisjes scholieren 6 9 18 00 Madavoc Hamme-VC Kalken 6.9 14.00 Biekes Eremb.-Borsbeke 6.9 10 30 Kuros Jeugd-Scorpio Aaig 5 9 14.00 Oudenaarde-VC Berlare 5.9 10.30 VC Oudegem-Erwetegem Toen het Koninklijk Turn- en Wapengild Sint-Joris in 1986 geen gebruik meer kon maken van de Vismijn stond de turnver eniging voor een groot dilemma. Waar kon er turnles gegeven worden Het stadsbestuur besefte dat de in 1898 opgerichte vereniging niet zomaar kon verdwijnen. Als voorlopige oplossing werd een stuk van de Kazerne, waar de stedelijke technische dienst gevestigd is, ter beschikking gesteld. De vereniging bloeide terug open. Haar uitstraling manifesteerde zich door deelname aan de aktiviteiten, georgani seerd door het stadsbestuur (Omme gang, Katuit, Sportbeurs...); door optre dens op diverse braderijen; door het jaar lijks galafeest in de sporthal te Appels; en vooral door de vele ereplaatsen die be haald werden, zowel in het individueel als in het groepsturnen, op gewestelijk, pro vinciaal, nationaal en zelfs internationaal vlak. Als klap op de vuurpijl behaalde Cindy Van den Abbeele, getraind door René Van den Abbeele en Marcel Peelman, in 1991 de nationale titel artistiek turnen (grondoefening, balk, brug met ongelijke leggers en sprong). Door deze suksessen kwamen zich we kelijks nieuwe leden melden. De zaal in de Kazerne barstte algauw uit haar voe gen. Alhoewel alle wedstrijden en de monstraties gehouden worden op een oppervlakte van 12 bij 12 meter, be schikte Sint-Joris in haar oefenzaal slechts over 6 bij 12 meter. De tijdens de afgelopen jaren behaalde suksessen zijn daarom alleen des te be wonderenswaardig. Toen in de zomer van 1988 de heer Danny Bruggeman, op 28-jarige leeftijd, de taak van voorzitter van de turnvere niging op zich nam, stelde hij het zoeken naar een betere akkommodatie als zijn prioritaire opdracht. Na vele, keiharde, onderhandelingen werden zijn zware inspanningen eindelijk beloond. In december van vorig jaar be gonnen de bouwwerkzaamheden naast de sporthal te Appels. Door het jarenlange zuinige beheer en de onverdroten spaarwoede van de heer Jozef Dierickx (ex-voorzitter en sinds 1988 penningmeester) is de vereniging er nu in geslaagd een model-akkommo- datie voor de turnsport neer te zetten. Zo beschikt Sint-Joris in de nieuwe turn zaal, als enige in de streek, over een professionele valkuil waarin, zonder enig risiko, de moeilijkste salto's en schroe ven kunnen aangeleerd worden. Voor iedereen Dat het turnen een sport is voor alle leeftijden en naar ieders kunnen bewijst de overvolle lesrooster van de vereni ging. - Het groepsturnen, dat de konditie op peil houdt, wordt beoefend volgens leeftijdsklasse - de kleutertjes de woensdag van 14 tot 15u30 - meisjes tot 9 jaar op zaterdag van 13u30 tot 15u - meisjes van 9 tot 14 jaar op vrijdag van 18u15 tot 20u00 - juffers vanaf 14 jaar op vrijdag van 20u tot 22u - de dames iedere woensdag van 20u tot 21 u30 - jongens tot 18 jaar turnen op zaterdag van 15u tot 17u30 en op zondagnamid dag van15u30 tot 17u30 - de heren op donderdag van 21 u tot 22u - seniors behouden hun konditie op dins dag van 21 u tot 22u en op donderdag van 20u tot 2&u - de derde leeftijd vind je er op donder dag van 15u tot 16u. Aan de meer gevorderden worden ex- tra-lessen gegeven - de keurgroep C, voor de allerkleinsten, traint iedere disndag van 16u30 tot 18u30 - keurgroep B kan je er aantreffen op woensdag van 15u30 tot 17u30 - de keurgroep A, de topturners, oefenen zich iedere zondag van 9u30 tot 12u, de maandag van 18u30 tot 21u en op dinsdag eveneens van 18u30 tot 21 u. Ook sportieve ritmische gymnastiek is Sint-Joris niet vreemd - in groep wordt er door de meisjes ge oefend met de bal, hoepel, lint en knot sen op woensdag van 17u30 tot 19u - de geselekteerde talenten vervolmaken zich de zaterdag van 9u30 tot 12u, de woensdag van 19u tot 20u en op don derdag van 17u30 tot 20u. De disciplines tumbling en akrobatische gymnastiek worden bij Sint-Joris aange leerd in een gemengde groep (zowel jongens als meisjes) op zaterdag van 17u30 tot 20u en op zondag van 13u30 tot 15u30. 5.9 20.00 Wetteren-Thunderb. Berl. 19.30 Heusden-Lokeren 18.00 Wetteren-Modema Lebb 15.00 Waarschoot-Juvenes Zele 17.30 Aalst-Kangoeroes Aalst 18.00 VK Aalst-Michelbeke 20.00 VC Oudegem-Evergem 15.00 Kieidrecht-Adec Denderm. 18.15 VK Erembodegem-Borsbeke 6.9 18.30 Leeuwerik L -Wachtebeke lumen. Een ganse dag was het werken geblazen voor de leden van het Turn- en Wapengild Sint-Joris. Afscheid aan de oude lokalen...(foto Piet Hermans) Turnen. Het Sint-Joristurngild van Dendermonde popelt om te kunnen gebruik maken van de nieuwe zaal met sprlngput naast de Appelse sporthal (foto Piet Hermans) Meisjes junioren 5 9 16.30 Madavoc H-Waarschoot 5.9 15.30 Wetteren-VC Berlare 10.00 VC Oudegem-Juv. Zele Liefhebbersvolleybal, Brokkies Oudegem op het tornooi van Topfloor (foto Piet Hermans) Het bestuur van de vereniging zorgt er ook voor dat moderne disciplines niet achterwege blijven. Zo start men binnen kort met lessenreeksen jazz-dance en callanetics. Hoewel Sint-Joris binnen de nationale turnsport kwantitatief een bescheiden plaats inneemt (er zijn meer dan 50.000 leden aangesloten bij de Vlaamse Turn- federatie) spreekt de kwaliteit boekde len Cindy Van den Abbeele had de nationale en internationale kompetitie nog maar pas stopgezet toen Annelies Bogman zich deed selekteren voor de Belgische ploeg. Haar wekelijkse zondagtrainingen in Hasselt zullen binnenkort vruchten af werpen als zij aangeduid wordt voor in ternationale wedstrijden. Nu reeds zie je aan de jonge turnsters uit de keurgroepen dat ook haar opvolging zal verzekerd worden. Dit jaar behaalde Sigrid Persoon (9 jaar) de gouden me daille op de provinciale kampioenschap pen artistieke gymnastiek met een voor sprong van meer dan twee volle punten op de zilveren medaille-winnares. Ook bij de sportieve ritmische gymnas tiek wordt nationaal meegeturnd. Verle den jaar werd Els Van Acker vice-Bel- gisch kampioen met vootreffelijke oefe ningen met lint en knotsen. Invloedrijk De bestuursleden van Sint-Joris kunnen hun zeg doen op alle hiërarchische ni veaus. De heer Léon Verhelst, algemeen leider van de vereniging, is reeds jaren lang voorzitter van de Belgische Techni sche Commissie. Ondervoorzitter Lisette Rosez zetelt sinds jaar en dag in het dagelijks bestuur van de Oostvlaamse Turngouw voor meisjes. Leidster Sandra Van den Ab beele is sinds verleden jaar bestuurslid van dezelfde turngouw, zij is er bevoegd voor de sportieve gymnastiek voor gans de provincie. Voorzitter Danny Bruggeman kijkt, als jongstebestuurslid van de provinciale turngouw voor heren, nu reeds hogerop Al deze prestaties en ambities van tur ners, turnsters, leiding en bestuursleden van Sint-Joris werden nu bekroond met de nieuwe zaal naast de sporthal te Ap pels. Verdiend Turnen. Vele handen maken het werk licht. De Dendermondse turners van Sint-Joris verhuisden van de kazerne in Dendermonde naar de terreinen van de sporthal in Appels (foto Piet Hermans) Volleybalclub Juvenes heeft als nieuwe trainer Rudy Everaert ingehaald. Een ex- Juvenesspeler die bij de ploeg hoorde die in het seizoen 1983-84 de titel be haalde in 4e nationale zodat Juvenes naar tweede landelijke promoveerde. Dan trok Rudy als speler-trainer naar Blauwen Hoek Hamme dat toen debu teerde in vierde provinciale en onder lei ding van Rudy op vijf jaar tijd naar derde landelijke steeg. Dan kapte Rudy Eve raert ermee en Blauwen Hoek zakte terug naar lagere regionen en het werd zelfs zo erg dat het nu moest starten in tweede provinciale maar de kompetitie vaarwel zegt. Het bestuur van Juvenes heeft er goed aan gedaan om deze ervaren volleybals peler en trainer in te schakelen, iets wat Rudy met hart en ziel aanvaardde. Op het volleybaltornooi dat verleden week plaats vond in sporthal De Zeven hoorden we meerderen zeggen dat moet toch aangenaam zijn om zo'n jonge ploeg in handen te krijgen. Het is immers zo dat Juvenes, dat een enorme jeugdwerking kende en nog kent, steeds de kaart van de jeugd heeft getrokken. Wel een gok, aldus een entoesiaste trainer Everaert maar toch wel een goede gok. Behoud in eerste provinciale verze keren Rudy Everaert stelt twee doelstellingen voorop met een kern van 20 spelers, waarin tal van jeugdigen die verleden seizoen kampioen speelden met de scholierenploeg van Juvenes, een ploeg uitbouwen en daarmede in een later sta dium van de kompetitie het behoud ver zekeren in eerste provinciale. Daarom dat hij er op hamert dat zowel de voorbe reiding tot de kompetitie als de eerste zeven kompetitiewedstrijden als een pe riode van oefening wordt beschouwd. Beker van Oost-Vlaanderen Winnen mag maar hoeft niet, aldus trai ner Everaert die beseft dat die jeugdigen die in de vorige kompetitie de ene zege na de andere mochten smaken, nog moeten leren verliezen. Nu is er nog maar ge traind op verdediging en blokvorming, zodat het aanvalswerk nog moet volgen. Er zit natuurlijk talent in de kern en dat dient geschaafd te worden, waarbij de ervaren spelers als een Bruno De Vijlder, Simon Tempels, Zeger Decommer, Kelly De Brandt, Ives De Rycke en Peter Ver strepen ook de taak en het genoegen meekrijgen om dat jonge talent op de goede volleybalweg te leiden. De Juveneskern bestaat dus uit volgende spelersde jeugdigen Kris Cornelis, Thomas De Pieker, Franky De Waege- maeker, Dimitri Landuyt, Bart Pletinck, Nico Tackaert, Geert Van Acker, Tim Van Heusden (overgekomen van Assenede), Sven Christiaens. Met daarbij Kelly De Brandt, Yves De Rycke, Hugo De Smet, Bruno De Vijlder (ex-Baasrode 1e prov.), Simon Tempels, Jurgen Goossens, Peter Verstrepen, Zeger Decommer, Johan Van den Berghe, Steven De Ridder en Alain Van Avermaet (ex-Blauwen Hoek Hamme). Trainer Rudy Everaert, een analyst-pro- grammeur die bij de BBL te Brussel op de afdeling informatica werkzaam is, gaat in die oefenperiode die zich tot zeven wed strijden ver in de kompetitie uitstrekt, uitmaken of hij met één of twee passeurs gaat akteren. Voor de taak van passeur komen ondermeer in aanmerking Ives De Rycke, Bruno De Vijlder, Franky De Waegemaeker, Tim Van Heusden. Als middenspelers ziet men o.m. Alain^Van Avermaet, Geert Van Acker die zich als een all-roundspeler toont, Thomas De Pieker, Peter Verstrepen. Als aanvallers ziet men Kelly De Brandt, Bart Pletinck, Simon Tempels, Ives De Rycke. Kortom, trainer Everaert ziet het wel zitten maar legt er meermaals de nadruk op dat hij de kompetitiedruk wil wegnemen, wat in houdt dat verlieswedstrijden geen paniek zullen of mogen zaaien in de rangen van spelers en supporters. Natuurlijk dat overwinningen graag meegenomen zijn. Deze mogen echter niet tot euforie lei den. Met die enorme jeugdwerking van Juvenes ziet trainer Rudy Everaert het wel zitten en op lange termijn is de toe komst verzekerd voor VC Juvenes. Bestuur Bij VC Juvenes blijft nog steeds Piet Certijn de voorzittershamer hanteren. Hij krijgt de nodige hulp en steun van sekre- taris Jeanne De Maesschalck, onder voorzitter Toon De Kimpe, penningmees ter André De Vriese en de ploegverant- woordelijken Tuur De Waegemaeker (1e elftal, invallers en kadetten), Michel Ple tinck (scholieren jongens), Jan Van Ac ker (juniores meisjes). Een bestuur dat langs deze weg een oproep doet aan personen die zich ten dienste willen stel len van VC Juvenes op een of andere manier. Vergeten we niet dat volleybal bijna gans de week beoefend wordt in sporthal De Zeven. VC Juvenes heeft immers naast zijn fanionspelers en inval lers nog jongens-scholieren (trainer Kel ly De Brandt), jongens-kadetten (trainer Hugo De Smet), jongens-miniemen (trai ner Jan Van Acker), meisjes-juniores (trainer Jan Van Acker) en nog twee rekreatieploegen (dames en heren). Wie graag volleybal speelt kan dus zeker te recht bij Juvenes in sporthal De Zeven. Als sponsors heeft VC JuvenesBrou werij De Bus, verzekeringen Patrick Van Kerckhove, schrijnwerkerij André De Vriese, bouwonderneming Patrick Scho- ckaert en Schoenpark Zele. Met daarbij supportersklub Vivaldi die enorm steunt door de aankoop van truitjes e.a. Beker en kompetitie Zaterdag 5 september reist VC Juvenes naar Waarschoot (2de prov.), in het ka der van de Beker van Oost-Vlaanderen. Op zaterdag 12 september om 20 uur -Juvenes speelt zijn thuiswedstrijden steeds op zaterdagavond om 20 u. - in Sporthal De Zeven, doet de ploeg van trainer Rudy Everaert zijn debuut in eer ste provinciale tegen Ninove.

De Voorpost | 1992 | | pagina 31