Efficiënt optreden van de brandweer: Aalst doet er wat aan Krijgen problemen van dierenasiel Sint-Hubertus een oplossing? Somati lanceert nieuwe brandweerwagen 14- 11.9.192-De Voorpost In 1962 stichtte Remi Pelgrims de pvbaSomati vanuit een sterk bewustzijn brandhaard worden gebracht. Het van het groeiende gevaar van brand. werkt met 250 kg. chemisch poeder Ondertussen is de firma reeds 30 jaar aktief in de brandpreventie en ABCEen heefteen stikstofcylinder -bestrijding en is uitgegroeid tot een holding die ongeveer 200 mensen voor drukregeling, 2 slanghaspels tewerkstelt. en poederspuit met afsluitklep. De Somati-groep bestaat uit vier autonome ondernemingen. Somati Fire Protection Manage ment brengt een ruim assortiment brandbeveiligingsuitrusting op de markt, gaande van signalisatie en noodverlichting over branddekens en beschermkleding tot blusappara- ten, haspels, sprinkler-installaties en detektiecentrales. Stip biedt een volledig gamma brandwerende kompartimentering: hef-, schuif-, doorslaande-, draai deuren en poorten en glasgehelen. Cubuco bouwt brandweerwagens. Deze ondernemng heeft sinds vorig jaar een aantal produkten op de markt voor milieu-ongevallenbe- strijding. Bun (Brandweer Uitrusting Neder land) maakt brandweerwagens voor de Nederlandse markt. Via deze struktuur maakt Somati zich op voor het Europa van mor gen. Nieuwe Somati - Brandweerwagen is af De nieuwe brandweerwagen van Somati werd speciaal ontwikkeld om branden te bestrijden veroor zaakt door LPG en koolwaterstof fen. Het voertuig is met zijn hoge- en lage-druk centrifugale pomp, zijn schuim- en watertank, zijn schuimmengsysteem, zijn water/ schuimmonitor en zijn chemisch- poedersysteem, een voorbeeld van volledigheid. Deze wagen werd zo pas opgeleverd richting Thailand. Snel en efficiënt De brandweerwagen werd gebouwd op een DAF FAT 3300 DKX chas- sis-Een hoge- en lage-druk centri fugale pomp werd gemonteerd aan de achterzijde. De pomp heeft een minimum waterdebiet van 4000 liter per minuut bij 8 bar en van 200 liter per minuut bij 40 bar. Het minimum debiet van de moni tor EL 376 bedraagt 4000 liter per minuut met een spuitwijdte van 60 meter wanneer water wordt ge bruikt en van 50 meter bij schuim. De pomp, ontworpen door Somati, wordt via een aftakas aangedreven door de monitor van het voertuig, heeft een roestvrij stalen as en is uitgerust met een automatische aanzuigpomp. De hoge- en lage- druk funkties kunnen zowel indivi dueel als simultaan werken. Pomp- kontrole kan gebeuren vanuit de ka- bine en van aan de achterzijde van het voertuig. De schuimtank heeft een totale ka- paciteit van 9000 liter, verdeeld over twee gescheiden komparti- menten. Elk deel heeft een eigen zuig- en toevoersysteem, een indivi dueel mangat, zeefplaat, schuimni- veauwijzer aan elk kontrolepaneel, afstandsbediende kleppen in de verbinding toevoerlijn/schuimver- deler, schuimafvoerpijpen en auto matische afvoeropening. De kapa- citeit van de watertank bedraagt 3000 liter. Een mangat, waterni veau-indicator, afvoer- en ontluch- tingspijpen en twee druklijnen zijn voorzien. Een speciaal systeem laat toe het schuim met het water te mengen. De schuim/water oplossing kan voor elke uitlaat individueel wor den afgesteld. Ook werd een poederinstallatie achter de cabine voorzien. Dit sys teem kan autonoom naar de Gas detektie is van levenbelang Cubuco weet maar al te goed dat preventieve akties op gebied van veiligheid absoluut noodzakelijk zijn. Met de vertegenwoordiging van de AIM detektietoestellen bevestigt de onderneming dat! De gas detektoren van AIM maken het opsporen van gevaarlijke stof fen aanzienlijk eenvoudiger. De in strumenten zijn niet alleen ge bruiksvriendelijk, ze vergemakkelij ken ook het opsporen van verschil lende soorten gassen en dampen. Na het aanzetten van de detektor, worden automatisch alle funkties getest om een vlekkeloze werking te verzekeren. Daarna vangt de kon- trole op gassen onmiddellijk aan. Gedurende het funktioneren is er een konstante kommunikatie met de gebruiker, boodschappen wor den op het aanwezige scherm ge toond. Om de 30 sekonden is een toon hoorbaar die aangeeft dat de detek tor nog operatief is. In tegenstelling tot andere detekto ren moeten de AIM modellen niet gekalibreerd worden wanneer ze in werking zijn. Alle AIM detektoren zijn bij de fabrikatie gekalibreerd zodanig dat ze meer dan 33 verschil lende industriële gassen en dampen kunnen opsporen. Drie uitvoeringen zijn beschikbaar. De AIM 815Z is een uitstekend in strument om routine controles, lek kage detekties en dringende werken uit te voeren. De AIM 2000 kombi- neert zuurstofgebrek kontrole met de eigenschappen van het 815Z mo del. Het derde type is, net als de 2000, uitermate geschikt voor toe passing in afgesloten ruimtes. Deze AIM 3000 biedt naast de eigen schappen van de 2000, de mogelijk heid tot kwantitatieve monitoring van koolstofmonoxide of waterstof sulfide. Zuigpomp DE AIM zuigpomp is voornamelijk geschikt voor periodieke en conti nue steekproefnemingvan mogelijk gevaarlijke lucht in afgesloten en verzegelde ruimtes. Voor toepas sing in ondermeer tanks, riolen, oliereservoirs, enz... is de pomp ideaal. Airshelter: Bescherming waar het nodig is In noodsituaties kunnen minuten van levensbelang zijn. De Airshel ter van Cubuco biedt een optimale bescherming na slechts twee minu ten. Een innovatieve konstruktie die tegelijkertijd kompakt is en toch ruim plaats biedt voor het inrichten van een noodopvang met een kon trole-, wacht- en decontaminatie- kamer. Aalst Deze nieuwe Somati-brandweerwagen werd zopas afgeleverd richlmt Thailand (edb) 6 De Airshelter is een volledig opge blazen aërodynamische vorm met een dubbele wand. Dank zij een kleine ventilator blijft de tent haar vorm behouden, zonder dat palen of touwen nodig zijn. De Airshcltcr is ongevoelig aan lek ken of strukturele schade, de dub bele wand garandeert een goede isolatie en voorkomt interne kon- densatie. Aan beide kanten van de tent wer den deuren voorzien teneinde een vlotte doorgang te bevorderen. Met een oppervlakte van 22 m2 biedt de Airshelter een ruime werk omgeving. De Airshelter kan worden ingericht door middel van interne tussen- schotten die eenvoudig vast te ma ken zijn. Ook kunnen verscheidene j tenten met elkaar worden verbon- den. Het materiaal werd zo gekozen dat het daglicht zonder problemen binnen kan. De Cubuco Airshelter is vervaar- j digd uit extra sterk poiyurcthaan gecoat nylon met een ingebouwde I bescherming tegen indringing van ultraviolette stralen. De tent is uit-1 gerust met speciale 'waterriemen' die met 600 kg. water kunnen wor-1 den gevuld en die, in kombinatie met de flexibele aanspanriemen, zorgen voor een stabiele konstruk-1 tie, ook bij ongunstige weersom- r standigheden en bij plaatsing op as- i fait of beton. D.B. Alles wijst erop dat de onverkwik kelijke zaak van het dierenasiel Sint-Hubertus, eindelijk opgelost geraakt. Het stadsbestuur trok 3,7 miljoen uit, als bijdrage voor infra- struktuur- en bouwwerken. Een po sitieve wending lijkt niet ver meer af. In haar buitengewone begroting plant het stadsbestuur een uitgave van 3,7 miljoen voor het Aalsterse dierenasiel. Sinds het asiel uit de Lion d'Or verdween, vonden de die ren een 'voorlopig' onderkomen in een oude varkensstal te Meldert. De omstandigheden waarin de die ren moeten verzorgd worden zijn onhoudbaar. De voorziene oplossing van de bouw van een nieuw dierenasiel in Hofstade werd geblokkeerd door aanhoudend protest van een in vloedrijke buur. Hiervoor lijkt er echter toch een oplossing in de maak. Onderhandelingen met een partikuliere eigenaar leidden tot een mondeling akkoord over ruil van gronden. Het dierenasiel zou in de buurt van het waterzuivcrings- station in Hofstade blijven, maar zou zeker 500 m dieper het land schap intrekken. Van het geld dat het stadsbestuur j heeft uitgetrokken, gaat twee mil joen naar een verbetering van de weg en de aanleg van een sobere riolering, 1,7 miljoen wordt besteed als bijdrage tot de bouw van een j nieuw asiel. Als de mondelinge toe- J zegging officieel wordt bevestigd, i ligt de weg open voor een oplossing. I Wellicht zullen het niet de dieren I alleen zijn die opgelucht ademen wanneer het zover zal zijn. PH Vorige week werd op woensdagavond in de Brandweerkazerne aan de Vrijheidstraat 55 te Aalst een nieuw voertuig, type halfzware autopomp, officieel in gebruik genomen. Nadat vorig jaar de technische middelen van de brandweer van Aalst werden uitgebreid met een bijzondere container wagen, is dit nieuwe voertuig opnieuw een bijzondere stap vooruit om de interventies van de brandweer zo vlug en zo efficiënt mogelijk te laten verlopen. Met deze investering bewijst het Aalsterse stadsbestuur op nieuw, bijzonder begaan te zijn met de verzekering van de veiligheid van de inwoners van het Aalsterse gebied. Aalst. Het nieuwe brandweervoertuig dat door hetAalsterse hulpkorps werd in gebruik genomen is uniek in zijn genre. Het werd gebouwd aan de hand van suggesties en bemerkingen van de brandweerlieden zelf Aalst. Achteraan is het biezonder kompakte en handige brandweervoertuig voorzien van een opklapbaar luik voorzien van speciale verlichting, zodat de bedienaar van de pompen beveiligd en goed verlicht kan werken (a Nadat op de gemeenteraad van vo rige dinsdag de herstellingswerken aan hoogwerker van de brandweer voor een bedrag geraamd 2.942.688 fr. werd goedgekeurd, toonde bur gemeester A. De Maght, vorige woensdag met gewettigde fierheid, het voor de brandweer aangeschaf te nieuwe voertuig, speciaal voor de Aalsterse brandweer gebouwd. Dit gebeurde in aanwezigheid van een delegatie van de Aalsterse be stuursraad en een aantal verant woordelijken van de uitwisselende hulpkorpsen. Na de nieuwe containerwagen die vorig jaar werd in gebruik genomen, pakt Aalst met deze nieuwe half zware autopomp opnieuw uit met een primeur. Na op het nut en de noodzakelijkheid van dit voertuig te hebben gewezen, met betrekking op het verzekeren van de veiligheid van de burgers, verklaarde burge meester De Maght, dat reeds alle officieren en onderofficieren van het Aalsterse hulpkorps de volledi ge toelichting hadden gekregen om trent het gebruik van het nieuwe voertuig. Commandant Boudewijn verklaar de dat het voertuig uniek is en in geen enkel ander korps bestaat. Het werd ontworpen na meer dan een jaar zoeken en het evalueren van een opgemerkte noden en wensen van het brandweerpersoneel zelf. Deze half-zware autopomp - die zo'n kleine zes miljoen kost - is ont worpen als een sterk basisstation voor een kleine brandweerploeg (6 man) van waaruit kan vertrokken worden met een grote variatie aan uitrusting en kapaciteit en waar men kan op verder bouwen voor de verdere brandbestrijding. Bijzondere aandacht is gegeven aan het gebruiksvriendelijk karakter van de wagen. Zo werden een aan tal nieuwe ideeën ingebouwd die van het nieuwe voertuig een bijzon der praktisch en revolutionair rea listisch uitgewerkt concept hebben gemaakt. Het nieuwe voertuig, type Merce des 1.222 F is voorzien van een 220 pk motor die het 14 ton wegende gevaarte eensnelheidsbereik van 115 km/uur kunnen geven. De rem men zijn voorzien van een anti- blokkeringssysteem (ABS). In de zeer ruime en gemakkelijk toegan kelijke kabine is een funktioneel to taal elektriciteitsbord gebouwd. Het voertuig is voorzien van een opmerkelijk goede verlichting en signalisatie, zo gaan bv. alle werk- lichten op het dak branden, bij het achteruitrijden. Op het dak staat een automatisch uitschuifbare lichtmast van 5 meter voorzien van twee verlichtingselementen van 1.000 watt. Een onafhankelijke lichteenheid op mast kan ook bij zonder vlug bijgeplaatst worden, zodat een werkzichtbaarheid opti maal wordt. De wagen heeft een totale breedte van 2,5 m., een lengte van 6m90 en een hoogte van 3ml7, wat een ingenieus bestudeerde kompakte bouw is, wanneer men eens nagaat wat in de wagen alle maal is ondergebracht. Eerst en vooral beschikt de interventiewa gen over een grote watervoorraad van 3.000 liter wat toelaat langer te kunnen werken zonder externe voe ding. Verder is in de wagen een pomp gebouwd die 4.700 liter bij 8 bar oplevert, waarbij een hogedruk- haspel van 60 meter 250 l./minuut levert. Daarnaast kan nog een hulp- pomp voor 700 liter bij 3 bar zorgen. Een spuitschuimreservoir kan be diend worden met 2 zwaarschuim- lansen en 2 middenschuimlansen. Een slangenarsenaal van een totaal bereik van zo'n kleine 600 meter laten een vlug ingrijpen bij brand mogelijk. Naast het gewone kleine materiaal van, bijlen, koevoet, slangenbrug- gen, springzeil, verbandkisten, spa den, afdichtingsmateriaal, touwen enz... is er ook voor 6 ademhalings toestellen en 1 verkenningstoestel gezorgd. Achteraan zorgt een om hoog geklapt luik voor volledige be scherming en verlichting voor de bedienaar van de technische instal- Aalst. Brandweerkommandant Boudewijn geeft toelichting bij het nieuwe in dienst genomen interventievoertuig (a) laties. Daarnaast zorgt een volledi ge ontdubbelde radiobediening, zo wel in de bestuurskabine als aan de pomp voor een efficiënte en duide lijke kommunikatie. Een motorpomp die bij gewoon ge- bruiksregime heel wat minder la waai maakt dan gebruikelijk, werkt de vlotheid in radioverbinding nog in de hand. Alle brandweeruitrus tingen zijn overzichtelijk en gemak kelijk toegankelijk langs draaipane- len, uitschuifladen enz.. De bouw van het nieuwe brand weervoertuig, werd toegewezen aan een Oostendse firma, nadat ook be- i drijven uit de streek een prijsofferte hadden ingeleverd. De opdracht werd toegewezen aan de laagste; prijs biedende - hierin waren ver- i schillen gaande tot 130.000 F. Hel gemeentebestuur staat zelf in voor de financiering van het project. P.H.

De Voorpost | 1992 | | pagina 14