PORY K.A.V.D. de grote langs poort Elegant K.A.V.D. overklast titelpretendent Oudenaarde Rijk aan spektakel Derby tegen Sint-Niklaas als waardemeter Horse ball Challenge Eendracht Aalst Slechte start voor Juventus Schoonaarde in Dendermonde De Voorpost - 11.9.192 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Een vrij eigenaardig uur om te beginnenzondagavond 19u00. Toch hadden een honderdtal Dendermondenaars er aan gehouden om de eerste échte wedstrijd van paarsblauw te gaan bekijken in het niet zo nabije Oudenaarde, waar het kermis was. Maarniet voorlang... tenzij voorde bezoekers Gedoodverfde favoriet in eerste provinciale, KSV Oudenaarde, werd bleek om de neus toen het de eerste aanvalsgolven van paarsblauw met moeite kon weren. Zoals verwacht hanteerde Floris Verstraeten achteraan de grove borstel maar tot groot plezier van de Dendermondse aanhangers lieten hun poulains zich niet intimideren, integendeel Eerste grote verrassingVanop een twintigtal meter mocht Regi De Wilde plots keeper Francoys op de korrel nemen en zijn millimeterschot ging gepast in de kruising. De plaatselijke goalie was kansloos. Na de vreugde-uitbarsting van de paars blauw gesjaalden werd het stil rond het terrein want KAVD speelde een wervelend oogstrelend voetbal. De kombinaties lukten voor 80% en steeds weer doken de spitsen De Waele (welk een wedstrijd) en Van Nieuwenhuyze (verrassend effi ciënt) in de vuurlinie op. Dendermonde beheerste tot eigen verbijstering volledig de partij in alle gelederen. Het midden veld draaide goed rond met hardwerkende kerels als Steve- linck, Celdof, Muysewinckel en De Wilde, die weer haarscher pe passen uitdeelde, achteraan zat iedereen op rozen want er werd vooral slag geleverd op de bezoekende helft. Een veld slag die door de Dendermondse lichte cavalerie werd beslecht want nog geen kwartier later scoorde Van Nieuwenhuyze zeer opportuun naast een wanhopig graaiende Francoys. Zelfs de Dendermondse aanhang en de bestuursleden werden sprake loos. Was dit wel het zo geduchte Oudenaarde dat hier op het veld stond Nog gaf paarsblauw het initiatief niet uit handen, bleef de wedstrijd domineren en ei zo na werd het 0-3 vóór de rust toen een keihard schot van alweer Regi De Wilde tegen de paal uiteenspatte. Ondertussen had het thuispubliek zich alleen maar kunnen opwarmen aan het uitjouwen van Karei De Waele, telkens hij tegen de grasmat belandde. Hij is blijkbaar een goede bekende daar in de streek... Na de rust verwachtte iedereen dus een stormloop van de thuisploeg, 't Kindt en Pot kwamen hun neus aan het venster steken maar de vuurlijn bleef in gebreke. KAVD loerde echter op de counter en De Wilde kon die meesterlijk dirigeren met verre voorzetten die de goed 'gedemarkeerde' voorspelers bereikten. Op de 72ste minuut werd dan het lot van Oudenaar de bezegeld. De Waele schoot keihard op keeper Francoys en Dirk Van Nieuwenhuyze, goed gevolgd, knalde de rebound binnen. Op het credit van Oudenaarde mag geschreven worden dat het massaal begon aan te vallen met een gevaarlijke Pot, die drie. vier spelers in de wind zette en dan een pass gaf aan Moerman die jammerlijk miste. De druk bleef aanhouden en nu kon de verdediging zich in de kijker spelen met een onberispe - lijke doelman verstraeten, een zelfzekere Van Troos en een heerlijk spelende Tom Rijdant. Moens speelde zijn rol voortref felijk geen risiko's achteraan en stuurde de bal geregeld terug naar het middenveld. Van Craen leek in die periode lichtjes zijn tweede adem te zoeken, maar die had dan ook al heelwat kilometers afgelegd, net als Muysewinckel, die samen met Geldof over een mooie haakbeweging beschikt, maar misschien iets te veel hooi op zijn vork neemt om het een ganse wedstrijd te kunnen volhouden. Dirk Van Nieuwenhuyze kreeg nog een applausvervanging, waarna Wim Galle zijn opwachting mocht maken. De strijd was echter gestreden en KAVD sprokkelt onverwacht maar over- verdiend de eerste punten van het seizoen. Tijdens de verfrissing na de match konden de bezoekers nog genieten van een vuurwerk, dat spijtig genoeg niet ter hunner ere werd afgestoken. Volgende week komt Zottegem op bezoek in Grembergen en dat het weer een spannende wedstrijd zal worden bewijst de 5-0 uitslag die het haalde tegen SK Lebbeke, al vertelden toeschouwers ons dat blauw-wit in Zottegem ontzeggelijk zwak was en dat het voor Zottegem eigenlijk een koud kunstje was geweest om de Lebbekenaren met zware cijfers in te blikken. Men diskuteerde er zelfs over of het 5-0 dan wel 6-0 was. In elk geval wordt het zondag een hoogdag voor de Dender mondse kassier, die voor de eerste thuiswedstrijd al direkt een topper mag inschrijven want dat de Dendermondenaars in groten getale naar Grembergen zullen afzakken is nu wel duidelijk. We zijn er vast van overtuigd dat er wat zal te beleven zijn. M.D.B. Eendracht Aalst - Racing Mechelen 3-1 De openingswedstrijd van het nieuwe seizoen werd voor Eendracht een mee valler van formaat. Niet alleen werd ge wonnen maar bovendien serveerde wit- zwart een spektakelrijke wedstrijd en maakte meteen propaganda voor de vol gende thuiswedstrijd. De thuisploeg pakte het eerste halfuur uit met pressingvoetbal en kwam reeds na negen minuten op voorsprong. De zich vrij dribbelende De Bilde werd op links gehaakt door Van Vaerenbergh. De Bra bander zwiepte de bal voor de Mechelse kooi waar Veljkovic de bal met het hoofd in de verste hoek knikte. Aalst bleef in die eerste periode de beste kombinaties in mekaar zetten, maar moest na een der tigtal minuten gas terugnemen. Mechelen kwam aldus sterker in de wed strijd en bij de eerste de beste gelegen heid, op een listig en snel uitgesponnen zoekende doelman. Na de kampwisseling blies Eendracht opnieuw de aanvalstrompet en Racing werd letterlijk op de eigen helft terugge drongen. Aalst drong een resem hoek schoppen af, kreeg al evenveel kansen, maar voorlopig kon niemand het orge- of het was eindelijk weer raak. Aan de basis lag een terugspeelbal van een Me chelse verdediger. In de hoogste nood zond die van dichtbij de bal terug op zijn doelman en die maakte een fout tegen het nieuwe reglement. Van Peteghem be diende Benedict met een korte voorzet en Ipunt plaatsen. De Bilde kende een hoop die schoot hard voorbij de op de doellijn miserie toen een trekbal tegen de binnen kant van de paal strandde en langs de overzijde van het terrein zat Mechelen opgestelde Mechelse muur. In de aller laatste minuut scoorde Veljkovic nog een derde treffer, maar toen was men in het dan toch nog dicht bij een tweede treffer Aalsterse kamp die eerste overwinning al toen Scholliers de paal trof. Aalst gaf echter niet af en Racingdoel- man Van der Straeten werd ywee keer scherp op de korrel genomen op schoten van De Bilde en Cooman. Hij kon telkens schitterend redding brengen. Nadat op aan het vieren. ScheidsrechterVer Eecke Toeschouwers2.500 E. AalstDe Schrijver, De Wolf, Van Coillie, Lamberg, Cooman, Okpara, Van Wambeke, Zakkas (85' Baert), Van Pe- een kwartier van het einde een doelpunt teghem, Veljkovic, De Bilde (80' Bene van Zakkas wegens een voorafgaandelij- diet). Op zondag 13 september heeft de tweede manche van de Belgische 'Horse Ball Challenge' plaats in de manege van Rijbaan Piet te Dender monde met steun van het stadsbe stuur. Deze jonge paardesport, die haar oorsprong vond in de Afghaanse vlakten van Genghis Khan (12de eeuw), is thans populair in onze Europese kontreien. De wedstrijden worden het best om schreven als een kombinatie van basketbal, rugby en ruitersport. Het plaatselijk team van Rijbaan Piet bestaat uit zes spelersPeter Pele- man, Martijn Vanden Brande, Janik Duytschaever, Steven Mornaey, Benjamin Pieters en Ann Van Gijsel. Zij zullen het opnemen tegen ploe gen afkomstig van Waver, Brussel en Libramont. ledereen kan kosteloos de enige Vlaamse ploeg komen steunen, nu zondag op Rijbaan Piet. ke fout door ref Ver Eecke geannuleerd counter, hingen de bordjes weer gelijk. werd en de tijd voor Aalst begon te drin- Even vóór rust geraakte Veljkovic nog Qen, greep oefenmeester Van de Velde eens los op de rechterflank, maar zijn 'n- Hij haalde Zakkas van de voetbalwei eindrush werd knap gestopt door de be- en stuurde Benedict in de vuurlinie. Deze laatste stond pas één minuut op het veld E. Aalst-RC Mechelen 3-1 (da) Eendracht Aalst dat zondag II. de nieuwe kompetitie glansrijk inzette met een 3-1 zege tegen RC Mechelen, gaat zaterdagavond om 20 u. in de clinch met Sint-Niklaas. Eigenlijk kan dit Oostvlaams derby omschreven worden als een «topper». De strijd gaat immers tussen twee ploegen die bestempeld worden als kanshebbers op een ereplaats in tweede nationale en die beide de hoop koesteren de eindronde te bereiken. Voor Eendracht zal het er in de eerste plaats op aankomen te bevestigen, rekening houdend met het feit dat de wedstrijd tegen RC Mechelen, dat niet kan beschouwd worden als een dooddoener, eigenlijk niet zo moeilijk was. Eendracht moet dus bewijzen tegen een ploeg als Sint-Niklaas, die wel hoog gekwoteerd staat, het op verplaatsing eveneens aan te kunnen. Bij Eendracht koestert men de stille hoop bij de Klaasjes minstens één punt weg te graaien na een goede prestatie, die vriend en tegenstander kan bevredigen. In ieder geval kan oefenmeester Jean-Pierre Van de Velde beschikken over zijn volledige formatie. Alle lichte kwetsuren zijn in de loop van de week geheeld. Klubsekretaris J.P. Van Droogenbroeck:Een derby kan alle kanten uit. Ik beschouw die match tegen Sint-Niklaas als een waardemeter waaruit moet blijken hoever onze ambitie reikt op dit ogenblik. Verder is het begin van de kompetitie een stap in het onbekende. Dat geldt evenzeer voor Eendracht als voor Sint-Niklaas.» B.A.D. Doelpunten 9' Veljkovic 1 -0,32' Clar ke 1-1, 82' Benedict 2-1, 90' Veljkovic 3-1. BAD Oudenaarde 0 K.A.V.D. 3 Tevredenheid alom in Dendermondse voetbalmiddens na een verdienstelijke verrichting die uitmondde in een ruime overwinning. Dirk Van Nieuwenhuyze werd auteur van twee doelpunten. Tel kens was Karei De Waele bij de voorbe reiding ervan betrokken. Tussendoor verrast Regi De Wilde de lokale portier vanop zo'n 20 meter. 'Ik meen dat we vooral in de eerste helft duidelijk onze stempel op deze ontmoe ting hebben gedrukt, zegt voorzitter Jef Nijs. Naast dat overwicht, wat resulteer de in twee doelpunten, hebben we nog een paar fraaie pogingen ondernomen. Van de thuisploeg ging geen enkele be dreiging uit, wat mij enigszins bevreem de. In de kommentaren als vooruitblik op de kompetitie werd S.V. Oudenaarde im mers als een belangrijk titelkandidaat naar voren geschoven. Op mij heeft deze ploeg bepaald geen grote indruk gelaten. Pas in de tweede helft kon zij zich een periode manifesteren. Gerrit Verstraeten werd toen enkele keren op de proef ge steld maar nooit echt in verlegenheid gebracht. Met zowel de globale verrich ting als het resultaat ben ik bijzonder opgetogen. Nu zondag staan we meteen voor een topper met de komst van het sterke Zotte gem dat de openingsmatch met forfait- cijfers won'. In de Dendermondse voetballokalen de den positieve verhalen de ronde over Karei De Waele en Regi De Wilde, die in Oudenaarde heelwat werklust en techni sche vaardigheid aan de dag legden. Het wordt nu uitkijken naar de match van volgende zondag. Zottegem is de kom petitie zeer ambitieus begonnen. Voor paarsblauw komt het er nu opaan om deze positieve trend verder te bevesti gen. Dat wordt zeker geen gemakkelijke klus. E.G. E. Aalst-RC Mechelen 3-1 Tegen Oostakker trok Juventus Schoonaarde op eigen veld aan het kortste eind. Een nederlaag die volgens secretaris Oscar Beuckelare enigszins een streep door de rekening is. - We hadden vurig op winst gehoopt bij deze eerste match in derde. Tijdens de eerste helft zag het er nochtans niet onaardig uit. Rond het halfuur bracht Holbrecht ons aan de winst. Tien minuten later volgde de gelijkmaker. Jammer dat dit gebeurde net voor de rust. Hadden we overeind kunnen blijven dan had de match misschien een andere wending genomen. In de tweede helft werden we door een actievere opponent tot een terugtocht verplicht. Eens een tweede doelpunt op het bord, was voor ons de kous af. Niemand bleek in staat om in extremis een reactie uit te lokken. Ik wil toch verzachtende omstandigheden inroepen. Leo Van Hamme, Govaerts en Dany De Sutter waren er niet bij ingevolge een kwetsuur. We hopen dat zij snel weer fit zijn, zodat we met een volledige kern de kompetitie verder kunnen afwerken, aldus de secretaris van de neo-derde provincialer. E. Aalst-RC Mechelen 3-1. En zoals steeds kon zwart-wit weer op het publiek rekenen (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 17