Duurbevochten uitzege van Eendracht Zele In geschenkverpakking y Kompleet debacle Negentig minuten onder hoogspanning Nieuwkomer Terjoden zwaar onderuit Aanvallend voetbal beloond VW Hamme E. Aalst r Eendracht Zele - Union Doornik I - iH -«Mfft r' y Hamme - Roeselare 3-3 18- 11.9.192-De Voorpost VOETBAL Terjoden 0 SK Aalst 6 Voor zijn eerste derbywedstrijd had nieuwkomer SK Terjoden wijselijk voor de zaterdagavond gekozen om de kon- kurrentie met het wereldkampioenschap op de weg te vermijden. Het resultaat was een grote publieke belangstelling, maar desondanks werd het een sportieve opdoffer. Na de minuut stilte voor de vorige week overleden SK-voorzitter Jozef Vermoe- sen startte de derby. Al vlug bleek echter dat de neo-tweedeprovincialer het snel aangegeven tempo niet kon volgen. On danks het vrij goede werk van doelman Vermoessen kon de hoge score niet ver meden worden. Reeds vrij vlug in tfe-wedstrijd kon Cor nells de score openen. Dit werd het begin van een lange rij, want Aalst wilde geen vrede nemen met dat luttele doelpuntje voorsprong. Voor de rust wisten Matthijs en De Wit de score nog op 0-3 te bren gen. Na de koffie werd er verder gespeeld aan een hels tempo. Aalst haalde fraaie kombinaties te voor schijn, waarbij de Terjodenaars er als het ware als toeschouwers bijstonden. Al vrij vlug kon Van den Bergh de Terjoodse doelman voor een vierde maal verslaan. Wat de thuisploeg ook ondernam, het bleef vechten tegen een te sterke tegen stander. Ook nadat Piscador en Kestens werden ingebracht kon dit niet veel wijzi gen aan de toestand. De bezoekende ploeg echter kon zich veroorloven uitblin kers als Van den Bergh en Matthijs te vervangen nadat Cornelis de forfaitcijfers op het bord bracht en Van Audenhove het leed nog zwaarder maakte. Het was dui delijk dat Terjoden nog wat organisatie MTS A-Hef hebbersvoetbal. Blauwwit-Nieuw Hofstade (da) en beslistheid mankeerde. Vooral in het uitverdedigen werden nogal wat foutjes gemaakt. Terjoden moet duidelijk nog eventjes wennen aan de snelheid van uitvoering in tweede provinciale, vooral tegen een zeer sterk spelend Aalst dat zich toch bij de titelkandidaten mag reke nen. SK Terjoden: Vermoesen, Van Londers- ele, Goossens, Van Audenhove, Germa- nes, Meert (70' Kestens), Martens, Kie kens, Pelenga, De Blander (50' Pisca dor), De Braeckeleer. SK Aalst: Van de Steen, De Pauw, Mat thijs (73' Beurick), De Cremer, Van Au denhove, Matthijs Pascal, Van den Bergh (73' Geeraerts), Coppens, Cornelis, Ver- stuyft, De Wit. Nicolle Oefenmeester Daniel De Paepe kon er na de match niet om lachen. Zijn pappenheimers hadden de Westvlaamse tegenstrever twee doelpunten aangeboden in geschenkverpakking. In de kleedkamer zocht iedereen een hoekje op. Het verliespunt werd ervaren als een nederlaag. Er heerste ontgoocheling om het resultaat en in het biezonder over de manier waarop de halve inzet voor de zwijnen werd gegooid. Het feit dat er vooral in de eerste helft een fraaie verrichting ten beste werd gegeven, die uitmondde in een verdienstelijke 2-0 voor sprong, bleek helemaal vergeten. 'Bij voetbal is enkel het resultaat wat telt. Ik krediteer de prestatie voor de rust met een «goed», maar erger mij over de manier waarop een ideale uitgangspositie werd prijsgegeven, stelt de Hamse trai ner onomwonden. Tijdens de pauze wees ik op het gevaar dat uitging bij stilstaande fazen. Geen minuut was de tweede helft bezig of we moesten ai een doelpunt toestaan. Voor de opponent beteken de de aansluitingstreffer een oppepper van formaat. Toen jarige Rik Van de Velde, na een kombinatie met Dirk Van der Stock, een derde treffer tot stand bracht, hoopte ik in stilte dat we zouden overeind blijven. Binnen de kortste keren lieten we ons achteraan andermaal op een slippertje betrappen, met een tweede Westvlaams doelpunt voor gevolg. Op dat moment had ik mij de haren uit het hoofd kunnen rukken. Over de gelijkmaker, helemaal in het slot, wil ik geen kommentaar kwijt. Hij kwam tot stand uit een hoekschop. Kortom, we hadden deze match nooit uit handen mogen geven. 'Toch wel jammer voor Frank Neve die belust was op een zege tegen zijn vroegere ploegmaats en met twee magistrale doelpunten een aardige duit in het zakje deed', merkt Jean-Luc Aerts op. Op de eerste kompetitiematch had een feestje kunnen volgen, nu uitgere kend Rik Van de Velde jarig was, en ons op een verrassing wilde trakteren. Aan onze trainer mag geenszins een verwijt worden ge stuurd. Hij wees op de kracht die uitging van de Westvlaamse tegenstander en verzocht om attenter te zijn op stilstaande fazen. Niet iedereen had blijkbaar de boodschap begrepen', stelt Aerts vast. Een opmerkelijke vaststelling in de tweede helft was de teleurgang van de middenlinie. Het gevolg daan/an was dat de druk op de al niet te stevige defensie onhoudbaar groot werd. Eendracht Aalst zette de nieuwe kompetitie in met een 3-1 zege tegen Racing Mechelen. Oververdiend die overwinning vermits de thuisploeg gedurende anderhalf uur de tegenstander onder aanhoudende druk wist te zetten, de beste kansen wist af te dwingen, maar dan toch tot de slotminuten moest wachten om de volle inzet aan huis te kunnen houden. Voor de toeschouwers was het alleszins een bekijkenswaardige wedstrijd, die ze wellicht iedere week van Eendracht zouden willen aanschouwen. Inderdaad Van Wambeke en C° tekenden de beste kombinaties uit en lokten met hun pressing-voetbal regelmatig applaus uit in de tribunes. De eerste impressies van oefenmeester Jean-Pierre Van de Velde waren uiteraard positief na de wedstrijd. «Ik had vanaf de start geopteerd voor een sterk aanvallend voetbal. Dat liep in het eerste halfuur lekker met een vroege openingstreffer. Daarna moesten we, wat normaal is, wat gas terugnemen. We kregen echter een koud stortbad toen Mechelen na een goed uitgekiende counter weer op gelijke hoogte kwam. Tijdens de rust vroeg ik de spelers weer met bewegingsvoetbal te starten, te infiltreren langs de flanken en kreeg Van Wambeke de opdracht wat dieper te gaan spelen. Dat leidde tot een kompleet veldoverwicht en de nodige doelpunten. Ik wil er echter nog aan toevoegen dat nog heel wat kansen werden gemist. Maar langs de andere kant neem ik mijn petje af voor de Mechelse doelman. Dat is een klasbak en hield Racing van een nog grotere nederlaag», aldus de Eendracht-coach. B.A.D. Zottegem - SK Lebbeke 5-0 SK Lebbeke heeft totaal de kompetitie start gemist. Het kreeg op het terrein van Zottegem een forfaitnederlaag aange smeerd, die zowel de spelers, de trainer, het bestuur als de supporters vorige zon dag zwaar op de maag lag. De mindere in alle sektoren Willy Meert, pr-verantwoordelijke van SK: «We wisten natuurlijk van tevoren dat onze eerste wedstrijd niet van de poes zou zijn. Naar mijn mening behoort Zotte gem immers tot de titelkandidaten. Dat was vorig seizoen trouwens ook reeds het geval. Pas in de laatste weken van de kompetitie heeft de ploeg toen afge haakt We kunnen uiteraard verzachtende om standigheden pleiten, in hoeverre je die als klub natuurlijk kan inbrengen. Maar de afwezigheid van Jean-Pierre Hals (ge kwetst), één van de beste mandekkers uit de provinciale reeksen, en het verlies van voorstopper Frans Peleman, die in de 25ste minuut, ingevolge een haakfout, een rode kaart onder de neus geduwd kreeg, hebben toch het wedstrijdverloop in enige mate béinvloed. Die uitsluiting beoordeelden wij trou wens als een zeer zware beslissing van de scheidsrechter. Geel, daar konden we nog inkomen, maar rood. Neen. Ook de mensen van hetZottegem- se bestuur dachten trouwens in die zin. Voor het overige heeft de scheidsrechter trouwens goed geleid. Trainer Cooreman heeft toen, wellicht in de hoop een dêbécle te vermijden, Peter Moens, een aanvaller, van het veld ge roepen en in zijn plaats Ronny Eeck- houdt, een meer verdedigend ingestelde speler, tussen de lijnen gestuurd. Het gevreesde débécle is echter niet uitge bleven, We waren inderdaad de mindere in alle geledingen, zowel vooraan als in het middenveld en in de verdediging. Wij hebben niet het minste weerwerk kunnen bieden. Bij de rust wees het skorebord al 2-0 aan. De derde Zottegemse treffer werd reeds in de tiende sekonde van de tweede speelhelft geskoord, wat toen duidelijk op een gebrek aan koncentratie bij de spelers wees. Geen paniek Wat wij nu als bestuur geenszins moeten doen is paniekerig gaan reageren. De supporters hebben het recht hun gal te spuwen, de vergelijking met Rapide Leb beke te maken. Dat is hun goed recht. Tenslotte betalen zij ervoor. Rapide heeft, terloops gezegd, zaterdag een zeer goeie wedstrijd gespeeld. Ik ben tot de vaststelling gekomen dat ze over een relatief sterke ploeg beschikken. Het bestuur rekent er nu op dat trainer William Cooreman erin zal slagen het vertrouwen van de spelers, dat ongetwij feld aangetast zal zijn, opnieuw bij te spijkeren. Het is bovendien zo dat de spelers hun supporters een revanche verschuldigd zijn. Een positieve vaststelling bij het intrieste gebeuren? Dan moet ik verwijzen naar de inzet van Robin Massamba, die negentig minuten lang, gelopen en bewogen heeft. Hij stond echter helemaal alleen 'in de woestijn', maar zelfs toen het kalf reeds verdronken was, heeft hij zijn inspannin gen verdergezet. Inderdaad, we hadden ons de start van het nieuwe seizoen anders voorgesteld. De wedstrijd is echter gespeeld. Er lig gen er evenwel nog 29 andere voor de boeg. Makkelijk zal het natuurlijk niet worden. Ik heb totnogtoe al drie andere ploegen - Zottegem, Rapide en St.-Lie- vens-Houtem - aan het werk gezien; hun spel vertoont kwaliteiten. Als bestuur moeten we positief blijven denken. Zowel tegenover de spelers als tegenover de trainer. Wij hopen dat de trainer er zo snel mogelijk in slaagt een vaste lijn in het elftal te krijgen. Hij heeft nog een boel werk voor de boeg, maar ik herhaai, hij geniet ons volste vertrouwen. Zijn eerste opdracht zal er van de week in bestaan de batterijen opnieuw op te la den, want zondag wacht ons met de komst van Lovendegem, opnieuw een zware konfrontatie. Lovendegem ver sloeg immers zondag Meldert Pierre Van Rossem Eendracht heeft zijn start niet gemist in bevordering door een knappe maar duur bevochten zege op nieuwkomer Wevel- gem. Het was een enthousiaste en hard aanpakkende ploeg die we te bekampen kregen, vertelde ons de Eendrachtvoor- stopper Philip Plaetinck die er direkt aan toevoegde dat de kern een beste verrich ting heeft weggegeven. Het liep nochtans niet van een leien dakje bij de Westvla mingen die een ideale start kenden want na een vijftal minuten keek men al op een achterstand, nadat er een aarzeling en misverstand gebeurde in de Zeelse ver dediging. Tweede handicap was het feit dat na een kwartier Eendracht Fabrice De Beule verloor toen die bij een doorbraak door twee tegenstrevers belaagd en ge blokt werd, waarbij hij de rechterknie kwetste. De Beule werd direkt door zijn vader naar de Dendermondse kliniek ge voerd en men vreest ofwel een menis cuskwetsuur of gescheurde kruisban den, wat de vaardige middenvelder een tweetal maanden van het terrein zal hou den, Eendracht nam na dat eerste tegen doelpunt resoluut het roer in handen. Daarbij hield men achteraan, waar Plae tinck en Verwilligen als mandekkers fun geerden, alles goed gesloten met Jans- sens als libero en steun van de midden velders Christiaens en De Vleeschauwer Patrick Maache, Van Bogaert en de goed ingekomen De Vlieger zorgden voor vlot te kombinaties waarbij Philip Seymortier als eenzame spits, die hulp kreeg vr aanvallend kanthalf Filip Fiers, de lok* achterhoede in problemen dribbelde e spurtte. In onze voorbeschouwinge spraken we al van de Zeelse Czerniatyni kï. Wel, Seymortier deed het ook n Wevelgem. Eerst met de gelijkmaker! het derde kwartier toen hij een doorD Vlieger verlengde inworp van Maaci- met het hoofd tegen het net kreeg. Bij he derde doelpunt van Eendracht wat zeke heid bracht in het laatste kwartier vantf wedstrijd toen er 1-2 op het bord stonc drong Seymortier aan bij een voorzet ve de op de rechterflank door De Vliegt weggestuurde Fiers en de lokale verderf ger Stragier verwerkte in eigen doel. Voordien kenden de Humojongens er geweldige druk van de gastheren om ft gelijkmaker op het bord te krijgen. Eer, dracht had immers vroeg in de tweed speelhelft een cruciaal moment gekend Waakhond Verwilligen ontzette voor A muit van doelman Van Puyvelde tegen A dwarslat en hieruit vloeide een aanval dn tot vrijschop leidde. Fiers legde de b; voor de voeten van Verwilligen en dj nam de bal direkt op de sloef en meter 1-2 als score. Te begrijpen dat Weve- gem alle zeilen bijzette maar de Eer- drachtverdediging verijdelde dat het tc scorekansen kwam Een overwinning met inzet en ploeggeest werd bevochter EDI Op 13 september heeft de Vlaamse Beurs plaats op de Vlaamse Kaai 83a te Antwer pen. Voor de tweede keer staan de Tele- cards centraalMen kan er terecht van 10.00 tot 17.00 uur. De MS Liga beschikt over een sociale dienst voor MS patiënten in de vijf provin cies van Vlaanderen. De dienst beschikt over een goed lopende struktuur en de inzet van velen, vrijwilligers en maatschappelij ke assistenten. Zondag 13 september om 15 uur Zondag komt Union Doornik op bezoek. Een club die vorig seizoen als vier^ J eindigde in vierde klasse A, dit met 33 punten en op gelijke hoogte met RaoA Club Heirnis Gent. Trainer Jaak Goossens heeft verleden week zaterdag dt vier ploegen uit de reeks aan het werk gezien en reed na de wedstrijd op Wevelgem naar het dichtbijgelegen Doornik waar Evergeit) de zege wegsnoepte. De Eendrachttrainer heeft dus al vijf tegenstrevers aan het werk gezien (voeg daarbij ook nog Gent en Ronse die in de beker van'.Oost bekampt werden) en opvallend hierbij was het gevechtsvoetbal dat primeerde. Tegen Union Doornik wordt het dus even moeilijk als tegen Wevelgem, want de Henegouwers zullen trachten om die gevallen steek van vorige zondag op «Ter Eist» op te halen. Union Doornik versterkte zich met Mare Bourdeaud'hui (26) of de ex-Een- drachtspeler die onlangs een ongeval opliep en tegen Evergem belet diende te geven, maar wel speelklaar zou komen om zijn ex-ploeg te bekampen; verder nog met Thierry Blampain (29, Marcienne), Luc Paul (21Harchies via Racing Doornik), Dany Vandenhaute (21, Bernissart), Christophe Lenelle (26, Ge- raardsbergen). Het heeft een ploeg met nogal wat ervaren spelers zoals doelman Guilbert (31), Gino Alfonso (27), Alberto Casas (35), Gilles Letellier (33), Daniel Misonne (30), Guy Pierart (27). Een team waarin de spitsen Casas en Pierart zwaar wegen op een verdediging, daarin gesteund door een paar middenvelders die langs de flanken trachten door te breken. Begrijpelijk dat bij Eendracht verwacht wordt dat de zege van vorige week bevestigd wordt door een nieuw succes en dat met degelijk voetbalspel dat de kijkers wat vreugde brengt. Trainer Goossens moet De Beule missen en hoopt dat Patrick Maache fit komt voor deze wedstrijd. (edw) De match tussen VW Hamme en FC Roeselare is uitgegroeid tot een span nende thriller, gekruid met zes doelpun ten, nog meerdere kansen en vele opwin dende momenten. Hamme etaleerde kwalitatief het betere voetbal, verwierf na een spetterende eerste helft een ideale uitgangspositie, maar liet zich na de kampwisseling betrappen op enkele slip pertjes die door een fysisch sterke oppo nent werden afgestraft. Het technisch vaardige Hamme had in deze partij nooit een punt mogen prijsge ven. Gelet op een overwicht aan kansen, had de match al bij de rust moeten be slecht zijn. De start was in elk geval denderend. Op voorzet van Filip De Bor ger kon Frank Neve al na twee minuten met een magistrale kopstoot het eerste doelpunt verzilveren. Frank, uitgerekend vorig seizoen bij FC Roeselare laureaat van een Zilveren Voetbal, was er duidelijk op uit om zijn gewezen maats op een nederlaag te trakteren. Omstreeks het halfuur zou hij de auteur worden van een tweede doelpunt waarvoor hij zowel van vriend als tegenstander, op een daverend applaus werd onthaald. Voegen we hier meteen aan toe dat Filip De Borger een ruim aandeel had bij de voorbereiding. Op slag van rust kreeg Bert Vleesschou wer een kans voor de voet, zo groot als een wolkenkrabber. Had hij deze kunnen verzilveren, dan was de match wellicht gespeeld. Daarvoor had ook al jarige Rik Van de Velde een vuist gemaakt, een schot dat door de bezoekende doelman net op tijd kon gepareerd worden. Een misverstand in de Westvlaamse defensie deed Danny Clinckemaillie ei zo na in eigen netten besluiten. Voegen wij hier tot slot nog een kanjer van Guido Vergey- len aan toe, afgeweerd door Chris De Rijckere, dan kom je tot de vaststelling dat de Hamse voorsprong bij de rust niet onverdiend was. Na de hervatting volgde er al meteen reaktie langs Hinderickx die ongehinderd mocht vuren. Frankie De Pelsmaecker kon de bal niet onder kontrole houden. Rik David, op vinkenslag, maakte hij handig gebruik van om de aansluiting); treffer op de plank te spijkeren. Van tos af sloop er enige onzekerheid in de Ham se rangen. De middenlinie deemstere zoetjesaan weg, waardoor men achtój aan steeds meer onder druk kwam: staan. Rik Van de Velde kon een dere doelpunt tot stand brengen, maar defe', dat Roeselare in extremis een punt uiU brand kon slepen. Hamme: De Pelsmaecker, Aerts, Sf gers, Van der Stock, Vleesschouwer, Dj Borger (84' Vermeire), Neve, Van Velde, Vergeylen, Malfliet, D'Hondt. Roeselare: De Rijckere, Kulozua, Davi: Hinderickx (83' Van den Berghe), So mers, De Wispelaere, Clinckemaillie, Le miengre, Van Hal, De Pypere (75' He' man), Geloen. Doelpunten: 2' Neve1-0,32' Neveli 46' David 2-160' Van de Velde 3-16i Lemiengre 3-2, 89' Clinckemaillie 3-3

De Voorpost | 1992 | | pagina 18