I SK Aalst veegt met grove borstel Thuisploegen in beste doen Doeltjeskermis in Schellebelle SK rekent op eigen jeugd Lutterzele opgetogen met gelijkspel Twee goals van Nico De Smedt I Baasrode een puntje 2de provinciale B 3de provinciale E 3de provinciale D De Voorpost - 11.9.192 - 19 VOETBAL Grembergen 2 Appels 0 Het valt niet ieder jaar voor dat SK Grem bergen de openingsmatch wint. Vaker gebeurde het tegenovergestelde Deze keer hadden de groenwitten een makkelijke kluif aan een zwak reagerend Sparta Appels. - De eerste helft verliep nagenoeg gelijk- opgaand, stelt voorzitter Herman Burgh- grave. Het bezoekende team heeft ons geen enkele keer in verlegenheid ge bracht. De kansen bleven beperkt, al kreeg Bart Nobels er in de aanvangsmi- nuten toch een voor de voet. In de tweede periode waren we duidelijk de betere ploeg. Rond het kwartier verwierven we voorsprong uit een dieptepas langs Said Tahiri, via de onderkant van de lat door Bart Nobels in doel gewerkt. Achteraf kregen we nog enkele kansen. Niettemin duurde het tot in het laatste kwartier vooraleer Johan Dierickx met een tweede treffer, zekerheid bracht. Het werd al bij al een verdiende zege. We doen dit jaar opnieuw verder met eigen volk. De kern is niet zo ruim, maar op zichzelf sterk genoeg. Alleen bij al te veel onbeschik- baren zouden we in nesten kunnen gera ken. Hiervoor zullen we ons zeker en vast moeten hoeden, aldus de voorzitter. EG RACING BAMBRUGGE moest in eigen vesting een puntje prijsgeven aan Racing Haaltert. Juist vóór rust werd bij de gast en Dervaux uitgesloten en bij de thuis ploeg werd Moreels (twee keer geel) met hetzelfde lot beschoren. De bezoekers kwamen op voorsprong na een snedig uitgevoerde counter van Payne. Bij Bam- brugge kreeg nadien Van Gijseghem een meer aanvallende rol toebedeeld. r~ I V: 3ka les nge tyns kc ;er< irD aclt ijS ske in f one tw ege fee I. i ee Tl 4 Eer- see ene ira na lift its id- tee ive- Eer tic ite: :DT tr ei m )e iQ sn lik; te er ig Is 5f IS V ik Ie Tt ^foto'guy)6 P'°eg Van SK Grembergen deed het ponder goed in de eerste wedtrijd en klopte Sparta Appels In derde provinciale D was Lebeke de voorsprong tegen Voorde via een elfme- enige uitwinnaar De thuisploegen beten ter ongenadig omgzezet door Van dus flink van zich af. VJ BAAROEGEM Weyenbergh. Tijdens de eerste helft ver won nipt van Hillegem na een vroeg grootte De Neef de voosprong tot 2-0. doelpunt langs Christiaens. Het weer- Later in de tweede helft legde Van werk van Hillegem was te zwak om de Weyenbergh een verdiende 3-0 eind- thuisploeg werkelijk in gevaar te bren- stand vast. gen. Bij de bezoekers werd Vermeeren getrakteerd op een rode kaart AAIGEM nam met 4-1 de maat van DOGGEN EREMBODEGEM De thuis- FC GIJZEGEM was tijdens de eerste ploeg beheerste doorlopend het spel- helft de zwakkere ploeg op Ede, maar beeld en de thuisdoelpunten bleven niet kwam na de kampwisseling sterker aan uit. Voor de vier thuistreffers zorgden bod. Langs weerszijden hielden de ver- Schockaert, De Vadder (2) en De Wilde, dedigingen zich stug, zodat een logische Waterinckx redde de eer voor de Dog- 0-0 brilscore op het bord verscheen. gen. WILSKRACHT MOORSEL kwam op Ook FC NIEUWERKERKEN zette de nieuwe kompetitie suksesrijk in. Het nam met 4-1 de maat van Borsbeke. Tijdens de eerste helft scoorden Vernaillen, Scheerlinck en Paepe. Na de rust milder de lemants tot 3-1Op een kwartier van het eindsignaal legde Vernaillen de eind cijfers vast. HERDERSEM was op bezoek bij KERKSKEN en kwam er met een 3-0 nederlaag nog goed vanaf als men weet dat bij de thuisploeg De Winter nog een reuzekans miste en De Ville de deklat trof. De schutters bij Kerksken waren: Van der Hoeven, Van den Steen en De Winter. B.A.D. SK AALST ving de nieuwe kompetitie aan met een daverende 0-6 uitzege op TER JODEN. De Aalstenaren waren op het taktisch en technisch vlak duidelijk een klasse sterker dan hun geburen. Aan de rust (0-3) was met doelpunten van Cornelis, Matthijs en De Wit de over winnaar al gekend. Na de kampwisseling ging SK op zijn elan verder en scoorde nog drie keer via Van den Bergh, Cornelis en Van Audenhove. Als aanhef kan dat in ieder geval tellen. FC OPSTAL miste als nieuwkomer in tweede provinciale zijn entree niet. Na iW®'.** w J een half uur keken de Buggenhoutenaren SK Grembergen Sp. Appels 2-0. Al deden de Spartanen wanhopige op een 1-0 achterstand neer na een re- poqingen, de jonge Grembergse ploeg bleef de baas (foto guy) bound van Nic Larno. Opstal pakte na de rust de zaken sneller aan en kwam op gelijke hoogte langs Nico De Smedt. Op stal bleef nadien voor meer doelgevaar zorgen en in de slotfaze botste een schot van Nico De Smedt via de onderkant van de lat over de doellijn. Onkerzele kon meteen inpakken. Herzele 1 Lutterzele 1 Het lag niet meteen in de lijn van de verwachtingen dat FC Lutterzele een punt zou meegraaien in Herzele. In de Sint-Gil- lisse middens, waar naar aanleiding van de Bloemencorso al druk feest werd ge vierd, was men hierover biezonder op getogen. - Zowat een kwartier hebben we volop kunnen domineren tegen een team dat veel kracht en vooral gestalte aan boord heeft, aldus onze zegsman. Nadien werd het langs beide kanten een over en weer getrap. In het begin van de match kregen we enkele kansen voor de voet langs ondermeer De Pauw en Moens. Toen na de rust Foselle een te rugspringende bal van de lat binnenduw de, stonden we meteen 1-0 achter, ledereen was toen de mening toegedaan dat voor ons de strijd verloren was. In de laatste twintig minuten hebben we ons echter kunnen herpakken. De Pauw zou uiteindelijk de gelijkmaker op het bord plaatsen. Reid en Van Keer hadden een ruim aandeel bij de voorbereiding. Met een beperkte kern hebben we het er alleszins goed vanaf gebracht. Een punt op verplaatsing beschouwen we in de gegeven omstandigheden als een over winning. Bovendien is een achterstand ophalen ook al niet onbelangrijk. Hopelijk kunnen we komende zondag aan huis een eerste seizoenzege verzilveren. EG Onkerzele 1 speler zich op een slippertje had laten Opstal 2 Jappen- Het doélpunt betekende niet alleen de Eendracht Opstal heeft zijn debuut in gelijkmaker maar ook een morele oppep- - tweede provinciaal met een overwinning per. Tien minuten voor tijd kreeg ik gele- verzilverd. Nico De Smedt kwam na de genheid om aan te leggen. De bal plofte kampwisseling twee keer tot scoren. tegen het doelhout en vervolgens over de -In de eerste helft hebben we geen beste lijn. Er rees discussie maar de grens- partij geleverd, meent Nico. De thuis- rechter die zich op gelijke hoogte be ploeg, vaker in balbezit, verwierf rond het vond, bevestigde formeel. Fijn dat we de halfuur een niet onverdiende voorsprong, eerste match als neo-tweede provincia- Tijdens de rust hebben we mekaar on- Ier hebben gewonnen. Toch mèen ik dat derling opgepept, wat vruchten oplever- we hard zullen moeten knokken om over- de. eind te blijven. Tweede provinciaal is In de tweede helft waren we meester van derde niet, merkt Nico op, de situatie. Door een toeval kwam ik na EG een kwartier tot scoren, nadat een lokale JUVENTUS SCHOONAARDE slaagde er Toen hij door de bezoekende doelman foutief werd gestuit kon Gabriels vanop de strafschopstip de balans weer in evenwicht brengen. FC MERE vond tegen Oosterzele nooit zijn goede draai en kon enkel tot aan de rust (1-1) gelijke tred houden. Na de kampwisseling kwam duidelijk tot uiting dat Oosterzele over meer kracht beschik te. Dat resulteerde in een 4-2 eindzege. Bij Mere zorgden De Luyck en Impens voor de tegentreffers. TK MELDERT boekte een verdiende 2-1 zege tegen een zich sterk verdedigend FC OORDEGEM. De thuisploeg kwam het eerst op voorsprong via D'Hauwers. Na de'rust liep Meldert uit tot 2-0 na een treffer van Peerlinck. Na het uur kon Michiels milderen tot 2-1. BAD SK Terjoden-SK Aalst 0-6. De bezoekers kwamen in de kompetitie langs de grote poort (da) FC Baasrode hield aan huis tegen Sombeke niet veel over. Al tijdens het eerste kwartier werd Verstrepen uit het veld gestuurd. Nummeriek in de minderheid was het voor de geelblauwen een moeilijke opgave om overeind te blijven. Gelukkig was doelman Vachier bij de zaak. Halverwege de eerste helft werd hij door een eigen maat voor een voldongen feit geplaatst. Net voor de rust was er Nico De Brackeleer die voor de gelijkmaker zou zorgen. In de tweede periode kwamen de Baasrodenaars er niet vaak meer bij te pas. Het sterkere Sombeke verscheen geregeld in de zone van de waarheid. In de Baasroodse middens klonk opluchting toen de spelleider er een einde aan maakte. Het ziet er naar uit dat het voor de geelblauwen geen makkelijk seizoen zal worden. WICHELEN was op FC Eksaarde duide lijk de betere ploeg op het technisch vlak en vergat ook niet te scoren. Dat deden Blondeel en Fontaine. Op slag van rust kon Baert vanop de strafschopstip tegen- scoren. Na de rust nam de thuisploeg risico's. Wichelen loerde op de counter en scoorde nog twee keer langs Van Sinaai en Verleyen. Eindstand: 2-4. SK OVERMERE kwam tegen Lochristi nauwelijks aan bod. De Donkjongens konden slechts een half uur gelijke tred houden, maar werden nadien voor een voldongen feit geplaatst door doelpunten Voetbal. Bij SK Grembergen werd Patrick De Wael gehuldigd voor de eindeloze reeks wedstrijden die hij van Roggeman, Houbracken en Boone. sPeelde in het fanionelftal (foto guy) De toeschouwers op de wedstrijd Schel- lebelle-VSV Gent kregen waar voor hun inkomgeld. Er werd niet minder dan 9 keer gescoord. Na een evenwichtige wedstrijd met wisselende kansen wist SCHELLEBELLE uiteindelijk het laken naar zich toe te trekken met 5-4. Het werd bovendien nog een echt spannende wedstrijd. De Busscher scoorde eerst voor de bezoekers, maar Cleerbout en Van den Hede brachten SOS aan de leiding. Nevejans hing nog voor de rust de balans in evenwicht. Kort na de kamp wisseling werd thuisspeler Schuddinck uitgesloten. De bezoekers profiteerden van hun numerieke meerderheid en lie pen uit naar 2-4 langs Schoels en Neve jans. Daarmee was echter de kous nog niet af. De thuisploeg lanceerde geduren de het laatste kwartier een slotoffensief en Van den Hede zorgde uiteindelijk nog voor drie thuistreffers. boys langszij te brengen. Toen nadien bij Smetlede De Vuyst en De Moor tegen een rode kaart aankeken, scheen het hope loos voor de thuisploeg. Schuddinck en Van Impe zorgden ad finem echter nog voor een onverwachte overwinning. B.A.D. niet in om FG Oostakker van zich af te schudden. Juventus kwam nochtans na een 30-tal minuten op voorsprong via Holbrecht. Nadat een fout van Bogaert in de tweede helft was bestraft met diens uitsluiting, kon Pennoit de toegestane vrijschop rechtstreeks binnentrappen. Het «geteisterde» Schoonaarde kon na dien niet beletten dat Ceulemans en Van Renterghem hun ploeg op rozen bracht Eindstand: 1-3. Ook FC SMETLEDE had tegen Edeboys droog poeder in huis. Wijnant opende nochtans het eerst voor de bezoekers, maar nog vóór de rust stelden De Jae- gher en De Frenne orde op zaken. Na de koffie was Wijnant weer paraat om Ede-

De Voorpost | 1992 | | pagina 19