Kanton Aalst kiest verruimde PW Huisvuil mag alleen nog in plastiekzakken in Erpe-Mere Open monumentendag Aalst opnieuw kastelentocht Rp Weekblad van Dender» Durme- en Scheldestreek Voor wie iets beter zoekt vS] Wt) UmBERaen Fietstocht - Open Monumentendag volgt uitziet. Het kasteel de Rozerie, Brusselse steenweg 75. Het gelijkvloers van het kasteel, de kapel en het kasteel park worden opengesteld. In de ka pel licht een tentoonstelling de be zoekers in over de familie De Be- thune en de typische bouwstijl van de kapel, de neogotiek. Om 11 uur vergast het strijkkwartet Arioso (org. Jeugd en Muziek) de muziek liefhebbers op de eerste verdieping van het kasteel op een koncert. Tus sen 14 en 16 uur treedt Alkuone op. Het kasteel Ronsevaal, Brusselse steenweg 213. Het gelijkvloers van het kasteel en het kastcelpark zijn toegankelijk. Op de binnenkoer voert toneelgroep Tijl en Nele doorlopend tijdens de namiddag een middeleeuw wagenspel op 'De klucht van de dood van Pierlala' van Etienne Notteboom. Het Waterkasteel, Opwijkscsteen- weg te Moorsel. Het gelijkvloers van het kasteel, de binnenkoer, het kasteelpark en de konciërgewoning kunnen bezocht worden. R. Mon kel het kasteelpark wordt openge steld. Tussen 14 en 16 uur koncert door Cantate Domino o.l.v. Mi chael Ghijs. Het kasteel Ter Lokeren, Churchill- steenweg 2 (Houten Hand) te Erembodegem. Er kan gewandeld worden in het kasteelpark. De voor- en de achterdeur van het kasteel zullen openstaan zodat de mooie mozaïekvloer in de hall bekeken kan worden. In de kelderverdieping van het kasteel, de bijgebouwen en het park stellen lokale kunstenaars (J. Dreesen, L. Huybrecht, R. De Smedt, J. Schouppe en J. Willems) hun werken tentoon. Tussen 14 en 16 uur treedt de Joriskantorij op. Het kasteel Van Muylem, Gentse steenweg 380, het volledige gelijk vloers en de tuin kunnen bezocht worden. In het kasteel loopt een tentoonstelling over 40 jaar WAK-werking. De Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon is on der andere gekend om haar jaarlijk se prijs voor restauratiearchitec tuur, vorig jaar uitgereikt aan het steel wel doorlopend rondleidingen voorzien. In elk kasteel wordt de geïnteres seerden een tekst overhandigd zo dat ze alles achteraf nog eens rustig kunnen nalezen. De 6 teksten kun nen opnieuw in een map verzameld worden. Die map zelf bevat enkele praktische gegevens (het program ma, een stratenplan, openingsuren, animatie, en is in elk openge steld kasteel verkrijgbaar. Iedereen kan zijn kastelentocht dus in eender welk kasteel aanvangen. De gede tailleerde teksten over de kastelen Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie Lees door op p. 4 Aalst Ruim 200 stemgerechtigden waren aanwezig in de bovenzaal van de 'Graaf van Egmontom deel te nemen aan de verkiezing van hel nieuwe kantonnale PW -bestuur (a) Er was reeds vroeger aangekondigd dat er b(j de huisvuilophaling veran deringen op til waren. Het kontrakt met de nieuwe firma die deze dienst zal verzorgen houdt o.a. in dat voortaan kartonnen dozen en plastieken vuilnisemmers zullen geweigerd worden. Alleen plastiekzakken worden nog meegenomen wat zowel de gemakkelijke behandeling als de hygiëne moet in de hand werken. De start van nieuwe huisvuilophaling was echter niet bijster gelukt want bij de eerste rondrit bleef er heel wat langs de stoep staan, ook plastiekzakken. De gemeenteraadszitting besloot met een aanpassing van het bijzon der bestek tot het inrichten van een prijsvraag voor het ophalen van het huisvuil. Er was reeds vroeger een periode van vijfjaar voorzien maar de termijn wil men inkorten tot slechts drie jaar. Er werd een ra ming van acht miljoen gemaakt. Volgens SP-raadslid J. De Wolf was het onmogelijk om het bestek nog te wijzigen vermits de firma reeds met de werkzaamheden begonnen is. Dit viel onder de bevoegdheid van schepen P. Ecckhout die echter de zaal had moeten verlaten voor tand heelkundige zorgen. Dit nam niet weg dat De Wolf verder ging met zijn klachten over deze dienst. Hij voegde eraan toe dat de bevolking niet ernstig genoeg geïnformeerd was over de nieuwe regeling, niette genstaande er wel degelijk een pam flet hieromtrent verspreid werd be gin augustus. Voor de meeste men sen was dit rondschrijven vrij ondui delijk. Hij bekloeg zich over de wij ze van ophaling en hij had het in dit geval nuttig gevonden om een korte overgangsperiode in te lassen voor aleer de mensen voor een voldon gen feit te stellen van de ene op de andere dag. In plaats van de bevoegde schepen stond burgemeester De Langhe hem te woord en wees De Wolf erop dat hij toch met vijgen na Pasen kwam aandraven vermits het bestek reeds op 9 juni l.i. unaniem goedge keurd werd. Schepen H. Van Wil der van zijn kant beweerde dat al leen de kartonnen dozen zijn blij ven staan maar zeker niet de plas tiekzakken. Volgens hem kan de dienst voortaan hygiënischer en sneller werken. Toch verzocht raadslid De Wolf op degelijke infor matie voor de bevolking die niet weet waaraan zich te houden. Men deed hem de belofte van dit punt nog eens duidelijk uiteen te zetten in het Infoblad. Lees door op p. 4 Aalst. Voor de deelnemers aan de verkiezing van het PW-bestuur was het duidelijk dat er elektriciteit in de lucht hing. De verruiming van de PW moet immers in de loop van de komende maanden gerealizeerd worden (a zitter Verhofstadt, én burgemees ter én volksvertegenwoordiger mag blijven, verdedigde de verruimings gedachte van haar voorzitter ver der. 'Wie onze basisprincipes aan vaardt en met ons mee wil opstap pen, kan dat gerust doen. Wij slui ten voor niemand de deuren. Wij vinden onze draai wel terug, want wij zijn een menselijke partij', be sloot zij. A. De Maght verheelde niet dat de teksten die de partij moeten verrui men en die aan het nationaal kon- gres in november moeten voorge legd worden, velen tot nadenken zullen stemmen. 'Maar pas nadien breekt de moeilijkste periode aan, vooral voor de mandatarissen. Sommigen zullen plaats moeten ruimen en dat zal pijn doen. Wij moeten eerlijk zijn met ons zelf. Ook in onze afdeling moeten wij die problemen oplossen', bekende zij. P.H. VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1992 45e JAARGANG NR. 36 - 50 F Vorige week vrijdag werd onder vrij grote belangstelling - er waren ruim 200 stemgerechtigden in de bovenzaal van de 'Graaf van Egmont' aan de Grote Markt te Aalst, een nieuw Kantonaal PW-bestuur verkozen. Dit betrof de gemeentelijke entiteiten Aalst, Erpe-Mere en Lede. Door burge meester-volksvertegenwoordiger A. De Maght werd de verruimde gedachte belicht die door een groot deel van de partij wordt voorgestaan. Op zondag 13 september is de Vlaamse Open Monumentendag aan zijn vierde editie toe. Niettegenstaande als algemene blikvangers de schoolge bouwen werden uitgekozen, heeft Aalst geopteerd voor het hernemen van de kastelentocht van vorig jaar. Dit gebeurde op vraag van heel wat Aalstenaars die hadden ondervonden niet rond te geraken op één dag met de voorgestelde bezoeken en graag de gemiste konfrontaties met oude kastelen van vorig jaar aan te vullen. Wel werd het programma van vorig jaar in die zin vernieuwd, dat nu in elke lokatie voor een gepaste kulturele animatie is gezorgd. In Aalst kan men dus op zondag 13 september, tussen 10 en 18 uur, zes uitzonderlijk opengestelde kastelen (opnieuw) bezoeken. De bezoekers kunnen deze maal ook meegenieten van aan het kader aangepaste mu ziek (mede dank zij de werkgroep Muziek van de kulturele raad). Er staan ook een aantal tentoonstellin gen op het programma dat er als teyne stelt zijn beelden tentoon in het park tussen 14 en 16 uur kunnen geïnteresseerden nabij de konciër gewoning luisteren naar een optre den van het koor Laat blijde weer galmen o.l.v. Karei Van Daele. Kristiaan Van Ingelgem bespeelt de piano in het kasteel. Het kasteel Ten Berg, Baron Moyer- soenpark 91, Bergekouter 99A. En- kasteel Van Muylem. Een tiental WAK-leden-kunstenaars expose ren een keuze uit eigen werk. Net als de vorige jaren worden de bezoekers in of bij de kastelen ver welkomd door een deskundige gids die een toelichting geeft over het kasteel, zijn historiek, zijn bewo ners, Hou er wel rekening mee dat de gidsen pauzeren tussen 12.30 en 14 uur. Het kasteel Ronsevaal kan enkel onder begeleiding van een gids bezocht worden; het zal bijgevolg niet toegankelijk zijn tus sen 12.30 en 14uur. Alle andere kas telen kunnen tijdens de middag wel bezocht worden, maar dan zonder begeleiding. Enkel in het Waterka steel zijn er, gezien de traditioneel enorme belangstelling voor dit ka- Antoon Paridaens wordt de nieuwe voorzitter, die Georges De Langhe opvolgt. Hij wordt in zijn bestuur bijgestaan door de nieuwe onder voorzitters Raymonde Reynaert en Mare De Lat. De vergadering duid de ook zeven bestuursleden aan: Frans Daeleman (Aalst), André Van Bremt (Erpe-Mere), Benoni Van de Steen (Lede), Michel De Gols (Aalst), Oscar Redant (Aalst), Dirk De Paepe (Aalst) en Roger Van Goethem (Aalst). De nieuwe bestuursploeg staat allicht een bij zonder zware tijd te wachten. De verruiming van de PW moet im mers in de loop van de komende maanden gerealiseerd worden. Tussen de kiesverrichtingen door, hield burgemeester-volksvertegen woordiger Anny De Maght een ge laden en warm pleidooi voor de ver ruimingsgedachte die door PW- voorzitter Verhofstadt wordt uitge dragen. Voor de deelnemers was al duidelijk dat er elektriciteit in de lucht hing. 'Wat er nu binnen de partij gaande is, ligt in de lijn van wat wijlen Louis D'Haeseleer reali seerde in de streek van Aalst', be toogde A. De Maght. 'Wij zijn altijd al liberaal en sociaal geweest. Op een bepaald ogenblik heeft men binnen de partij geoordeeld dat de kloof tussen de politici en de burger moet gedicht worden', betoogde zij. De burgemeester, die ondanks het voorheen hevige verzet van Voor-

De Voorpost | 1992 | | pagina 1