Rapide Een pittig, genietbaar partijtje Voetbal uitslagen Hamme op zijn hoede voor Waalse furie Erembodegem kan nu ver doorstoten FC Heikant zorgt voor verrassing Wieze tevreden Driedaags eetfestijn bij FC Oordegem r y VJ 20 - 11.9.192 - De Voorpost VOETBAL VOLLEYBAL V.K. Erembodegem - Borsbeke 3-1 (15-6, 9-15, 15-9,15-10) De lottrekking is voor V.K. Erembode gem gunstig, want in geval van winst tijdens de eerste ronde van de Beker van Oost-Vlaanderen tegen eerste provincia- ler Borsbeke komen nu mindere goden van de volleybal in de arena tegen de Aalsterse ploeg. Het punt voorgift dat de thuisploeg kreeg speelde een rol van betekenis in de eindafrekening. Een ver rassende 3-1 tegen een eerste provincia len maar de gastheren waren beter. Tij dens de eerste set werd de tegenstander weggespeeld en in de tweede set kon Erembodegem tot 9-9 gelijke tred hou den en dan werd het koncentratieverlies hen fataal, want tegen een hoger spelen de ploeg kan men zich geen fouten per mitteren. Vanaf de derde set hadden de thuisspelers hun lesje geleerd en de te genstrever werd in een wurggreep ge houden. De volgende tegenstander is het in derde provinciale uitkomende Heus- den. In het tussenseizoen heeft de vereniging enkele wijzigingen doorgevoerd. Zo is trainer-coach toch uiteindelijk bij V.K. gebleven en hij werd in de funktie vervan gen door Guido De Pessemier, die nu als speler stopt. Dany Heyndrickx wordt nu Tweede provinciale C Nieuwkomer FC Heikant zorgde bij de opening van het nieuwe seizoen voor de verrassing door titelkandi daat Robur Moerzeke te verslaan. Tijdens de eerste helft presenteerde Heikant een beweeglijk voetbal en waren beter in de kombinatie. Ook het middenveld was o.i. beter bezet. Dit overwicht resulteerde in een vroege treffer langs Danny Kindt op aangeven van Fierens. Robur werd even voor de rust tot tien eenheden herleid ingevolge de uitsluiting van Manu De Coninck (twee keer geel). Ondanks deze numerieke minder heid ging Robur na de kampwisse ling geweldig drukken, maar vond uiteindelijk geen gaatje in de oer sterke thuisverdediging. B.A.D. als middenaanvaller tenvolle uitge speeld. Koen Jorquin, ex-Borsbeke is de rangen komen vervoegen, zodat de nieu we coach over een brede kern kan be schikken, want tegen Borsbeke, zaten niet minder dan vier kernspelers van vo rig seizoen op de bank. 2de nationale E. Aalst-RC Mechelen 3-1 3de nationale A VW Hamme-FC Roeselare 3-3 Bevordering A Wevelgem-E.Zele 1 -.3 1ste provinciale R.Lebbeke-St.L.Houtem 0-0 Lovendegem-E.Meldert 2-1 Oudenaarde-KAVD 0-3 Zottegem-SK Lebbeke 5-0 2de provinciale B TK Meldert-Oordegem 2-1 Terjoden-SK Aalst 0-6 Onkerzele-Opstal 1-2 Herzele-Lutterzele 1-1 Oosterzele-Mere 4-2 Ophasselt-Hofstade 2-4 Bambrugge-Haaltert 1-1 2de provinciale C Heikant-Robur 1-0 3de provinciale D Ede-Gijzegem 0-0 Baardegem-Hillegem 1-0 W.Moorsel-Voorde 3-0 Aaigem-Doggen 4-1 Kerksken-Herdersem 3-0 3de provinciale F Baasrode-Sombeke 1-1 Wieze-St. Pauwels 0-0 Grembergen-Appels 2-0 Buggenh.-St Gillis-W 1-1 Vrasene-St.Gillis 4-0 4de provinciale C Westrem-Erpe 0-0 Berlare-Burst 2-0 Erondegem-Gijzenzele 1 -2 Valentino's-Serskamp 1-2 4de provinciale E Idegem-Erembodegem 0-3 Edixvelde-lddergem 1 -4 Woubrecht.-S.Moorsel 1 -1 Esse-FC Aalst 0-2 4de provinciale F Boonwijk-Verrebroek 1-2 Doorslaar-Opdorp 1-0 i^Meerdonk-VK Hamme 1 - 3 i Over het debuut in derde provinciaal was men in Wieze niet ongunstig-gestemd. - Het bleef bij 0-0 en eigenlijk is dat ook het meest logische resultaat, meent voorzitter Dolf Moens. In de eerste helft kreeg Hautekeete een kans voor de voet, maar ook aan de overkant probeerde een Waaslander onze keeper in verlegenheid te brengen. De tweede helft verliep nagenoeg evenwaardig als de eerste. De doelmannen beleefden rustige momenten. Van kansen was er immers nauwelijks sprake. We hadden natuurlijk liever de openingsmatch gewonnen. Al bij al zijn we toch niet ontevreden, aldus Dolf. EG VJ Trainer Frank Van den Bergh Ik denk dat we onze start niet gemist hebben en ben ik er vast van overtuigd dat we vandaag aan klantenbinding hebben gedaan. M.i. verdienden mijn jongens overigens de overwinning. Tijdens de eerste speelhelft werden een drietal reële doelkansen gekreëerd Tom De Visscher, Geert Van Moeseke en Nico Van den Bossche slaagden er niet in ze te verzilveren. Anderzijds kwamen we achteraan een paar keer in de problemen, maar dan enkel bij stilstaande fasen. Ook tijdens de tweede speelhelft toonde Rapide Lebbeke zich opnieuw de meest aanvallende ploeg. De bal van Tom De Visscher op de paal verdiende meer. Ik ben dan ook een tevreden trainer. Al bij al was het onze eerste wedstrijd in de hoogste provinciale reeks en liep iedereen er een beetje zenuwachtig bij. Akkoord dat de verdediging een paar steekjes liet vallen, maar dat kompartiment meteen gaan met de vinger wijzen, zou onrechtvaardig zijn. ledereen heeft het zowat over die verdediging de voorbije weken, maar wanneer je de mandekking toepast, en daar een libero achter posteert, worden alle individuele flatertjes ekstra in het daglicht gesteld. We hoeven er ons evenwel niet al te veel zorgen over te maken. Dat komt wel goed. Vergeet niet dat onze eerste betrachting erin bestaat ons in eerste provinciale te handhaven. Mijn spelers moeten ook nog evolueren en ik zie ze in staat meerdere punten te pakken Bedoeling is zo vlug mogelijk 25, zelfs 30 punten te oogsten en dan uit te kijken hoever dat puntenaantal ons brengt. Ik denk dat de prestatie van vandaag ons in elk geval hoopvol kan stemmen, Wedden dat we zondag in Waarschoot twee punten pakken? Voorzitter Jozef De Plecker Niemand zal durven ontkennen dat wij de betere ploeg waren. Het aantal en de aard van de kansen spreken duidelijk in ons voordeel. De pogingen van o.a. Tom De Visscher en Peter Van de Voorde hadden voor hetzelfde geld doelpunten kunnen zijn. Akkoord, in de verdediging draaide het in een paar gevallen niet zoals het hoorde, maar je mag niet vergeten dat de ploeg die vandaag op het terrein evolueerde amper een viertal keer in die opstelling samenspeelde. De spelers moeten elkaar nog leren kennen. De tijd speelt echter in ons voordeel. Het talent is voorhanden. Inderdaad, ik ben vandaag een tevreden voorzitter. Pierre Van Rossem Rapide Lebbeke - St.-Lievens-Houtem 0-0 Rapide Lebbeke, nieuwkomer in eerste provinciale, heeft zijn entree niet gemist. Voor zowat 800 toeschouwers en daarbij geholpen door de bezoekers van St.-Livi- nus, eveneens neofieten in de hoogste provinciale reeks, voetbalden de elf van trainer Frank Van den Bergh gedurende bijna tachtig van de negentig minuten op een behoorlijk peil, dwongen zij ook de beste kansen af en kwamen zij als morele overwinnaars uit het treffen. Onkans of gemis aan precisie in de afwerking - die beide formuleringen liggen dicht in el- kaars buurt - hielden echter de 0-0 stand op het skorebord. Voetbal. Sparta Appels wist vooraf dat het op SK Grembergen geen klusje zou worden (foto guy) alle spelers toen blijkbaar naar hun twee de adem zoeken. Tom De Visscher kreeg nog een (licht toegekende) gele kaart aangesmeerd, maar het laatste halfuur toonde Rapide Lebbeke zich opnieuw de betere en de meest gevaarlijke ploeg. Zelfs flankverdediger Danny Heyvaert en Patrick Van den Bussche konden hetzich permitteren rushes naar het bezoekende doel uit te voeren. Het Rapide-overwicht werd o.a. uitge drukt door een knal op het doelhout in de 35ste minuut van een goed spelende Peter Van de Voorde, die tevoren reeds met een gevaarlijke kopstoot de Houtem- se keeper bedreigd had. Nadat Kris Janssens in de slotfase een gevaarlijke bal onschadelijk had ge maakt, was het opnieuw Peter Van de Voorde die de Houtemse goalie Tomme dwong een vrije trap over de deklat te tippen. Pierre Van Rossem Afgelopen seizoen werd de voetbalploeg van voorzitter Maurice De Dycker, kampioen in 3e provinciale zodat de overgang naar 2e een inspanning heeft gevraagd, versterking door aankoop spelers enz. Dit seizoen wil men dan onmiddellijk inhaken bij de besten, zodat noch moeite, inzet en kosten mag wegblijven. Om de financiële kant wat te spijzen wordt er terug een traditionele mosselsou per georganiseerd (ook kip verkrijgbaar) en dit op VRIJDAG 18 SEPTEMBER van 18 tot 22 u„ ZATERDAG 19 SEPTEMBER van 18 tot 22 u. en ZONDAG 20 SEPTEMBER van 11 tot 15 u. Deelnameprijs - 450 F mosselen - 300 F kip - 200 F kindermenu Een gezellige smakelijke sfeer staat borg voor deze driedaagse smulpartij, waarbij zeker geen enkele supporter, vriend en sympathisant mag ontbreken, en eens vooruitblikken op het komende seizoen. Alvast iedereen welkom. Info: De Cooman, 091/69.29.18. De eerste uitwedstrijd in derde brengt Hamme zaterdagavond naar La Louvière. In een commentaar in enkele Waalse kranten, worden het Westvlaamse Wervik en Vigor Wuitens als de zwakke broertjes van de reeks bestempeld, en genoemd als degradatiekandidaat. Dat men de Hammenaars aan de andere kant van de taalgrens minachtig bejegent zal voorzitter Van den Broeck en zijn medewer kers een zorg wezen. - Het is aan de spelers om het tegendeel te bewijzen, stelt oefen- meester Daniel De Paepe. La Louvière wordt geenszins een makke lijke kluif. Het is een ploeg die steunt op kracht. Indien we er wat oogsten ben ik gerust in het verdere verloop van de competitie. Persoonlijk beschouw ik La Louvière als een belangrijke waardeme ter. Over het verliespunt van vorige zondag tegen Roeselare werd na de dinsdagavondtraining onderling van gedachten gewisseld. - Ik heb de tekortkomingen ontleed, maar niemand met de vinger gewezen vervolgt Daniel De Paepe. ledereen weet voldoende wat mis is gelopen. Wie fouten heeft gemaakt, moet er uit leren. De drie doelpunten die wij scoorden, waren het gevolg van vaardige combi naties die er aan voorafgingen. De tegenstrever was even produc tief, maar puurde zijn resultaat uit kracht. Hier ligt het verschil. Wat vaardigheid betreft, stonden we alleszins een trapje hoger. Niette min zullen we in de toekomst meer op onze hoede moeten zijn, in derde worden slippertjes vaker afgestraft dan in bevordering. We hebben dat inmiddels aan den lijve ondervonden. Opstelling Oefenmeester Daniel De Paepe besloot dezelfde opstelling te be houden. Hij heeft niet veel keuze. Verschillende basisspelers zijn ingevolge kwetsuren onbeschikbaar. Alleen Ives Van Parijs en Paul Coucke hebben de trainingen hervat en debuteren vanmiddag met het invallersteam. Voor een functie in de basis komen ze voorlopig nog niet in aanmerking. De ploeg: De Pelsmaecker, Aerts, Segers, Van der Stock, Vlees- schouwer, De Borger, Neve, Vergeylen, Malfliet, D'Hondt(Vermeire, De Smet, Nardus). EG Wervelende partij De wedstrijd was inderdaad van in den beginne best te genieten. Beide ploegen speelden resoluut de aanval en het spel bewoog zich tegen een lang niet onaardig tempo op- en afgaand op de beide veld- helften. Na amper elf minuten spel had de thuis ploeg, via o.a. Donny Van Hauwermeiren en Tom De Visscher, al een paar keer gedreigd. Beide ploegen koppelden vrij behoorlijke kombinaties aan een totale fysieke inzet, zodat de toeschouwers waar voor hun geld geserveerd kregen. Legde de thuisploeg een duidelijk veld- overwicht aan de dag, ook St.-Lievens- Houtem toonde zich bij momenten ge vaarlijk en na een dekkingsfoutje in de Lebbeekse verdediging moest Kris Jans sens zijn pakkapaciteiten demonstreren. I Doelhout in de weg eerste tien minuten van de tweede Voetbal. Na de eerste thuiswedstrijd yan Rapide Lebbeke voerden de speelhelft kreeg Rapide het eniqszins persjongens een gesprek met de tramer (foto guy) moei|i|k| de bezoekers ware„ |jch. tjes de betere, maar de verdediging, met als laatste man Geert Carlier, hield stand. De thuisploeg vond echter opnieuw haar draai en Tom De Visscher besloot in de 18de minuut op de paal. Even moesten Voetbal. Onze medewerker Pierre Van Rossem interviewt voorzitter Jozef De Plecker van Rapide Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20