Reservedoelman Vackier (Baasrode) deed het prima VK Hamme zorgt voor verrassing Voetbal kalender Een kommerloos seizoen Plaats in middenmoot Flinke Tony Saerens Propaganda voor het damesvoetbal Thuisploeg verdiende iets meer S.K. Terjoden Eendracht Meldert Voetbal in vierde provinciale Liga-invallers RC Mechelen 1 E Aalst 5 Derde provinciale F De Voorpost - 11.9.192 - 21 VOETBAL Valentino's Overmere ontving het be zoek van Serskamp en dat liep voor de thuisploeg slecht af. Zij werd onmiddel lijk onder druk gezet. Het bezoekend v E. Aalst: Schippers, Troch, Van Aelst, Cardon, Van Cappellen, De Wint, Temmerman, Osvaldo, Man- naert (76' Van den Haesevelde), Be nedict (71Van Der Vekens), Smet. Doelpunten: 46' Benedict 0-150' Benedict 0-2, 73' Osvaldo 0-3. Os valdo 0-4, 80' Osvaldo 0-5, 81' Vannerom1-5. BAD, 2de nationale St.-Niklase-E. Aalst Goethals 3de nationale A La Louvière-VW Hamme Romain Bevordering A E. Zele-RUS Doornik Vanhoutte 1ste provinciale E. Meldert-Temse Van Damme SK Lebbeke-Lovendegem Bauwens K A.V D -Zottegem Demeulem. Waarschoot-R Lebbeke Fierens 2de provinciale B SK Aalst-Bambrugge V.Exterghem Haaltert-TK Meldert De Wilde Hofstade-Terjoden VCauwenb. Mere-Ophasselt Verstraeten Opstal-Oosterzele V.Droogenbr Lutterzele-Meerbeke Keerstok Oordegem-Herzele Van Zande 2de provinciale C Robur-Kallo Roelandt Kemzeke-Heikant Santon 3de provinciale D Herdersem-Baardegem Holvoet Gijzegem-Kerksken Van De Laer Doggen-Nieuwerkerken Teugels St Denderl-Aaigem Staes Hillegem-W Moorsel De Troyer 3de provinciale E Oostakker-Smetlede Hoste Laarne-Schoonaarde De Vriese Wichelen-HO Kalken De Wever SK Overmere-Zaffelare De Smet Wetteren-Schellebelle Dullaert 3de provinciale F St.Gillis-Waasmunster Siccard Bazel-Baasrode Saadouni Appels-Buggenhout Put St.Pauwels-Grembergen Velleman Klein Laar-Wieze Delille 4de provinciale C Massemen-Berlare Van De Sype Erpe-Bavegem Hautman Serskamp-Houtem Baeyens Gijzenzele-Valentino's Drieghe Heusden-Erondegem Buysse Burst-Vlierzele Dufour 4de provinciale E Erembodegem-Esse Van Pulver S.Moorsel-ldegem Annaert Steenhuize-Edixvelde VD Maele 4de provinciale F Oudegem-Doorslaar Bovendaerde VK Hamme-Boonwijk Bosman Opdorp-Rupelmonde Callebaut team moest echter wachten tot twee minuten voor het rustsignaal om te kun nen scoren langs Hans Ruys op een gemeten voorzet van Frank Schepens. De tweede helft verliep in een bitsige sfeer en dat leidde tot de uitsluiting van Frank De Vrieze (Valentino's) en Dirk De Moor (Serskamp). Rond het uur nam Verschueren na een inworp gepast over en meteen hing de balans weer in even wicht. Zeven minuten later mikte Ronny Geeroms juist en meteen stonden voor de bezoekers de 1 -2 winstcijfers op het scorebord. SK Berlare kon voor eigen publiek tegen Burst het veldoverwicht afdwingen. Op het halfuur was het raak voor Berlare langs nelis en dieper in de tweede helft mikte Van Hauwermeiren juist vanaf de penaltystip. Eindstand 2-0. Opdorp zorgde tegen Doorslaar voor een stevig verweer maar moest zich op een tiental minuten van het einde toch ge wonnen geven toen op aangeven van Willy Van peteghem zijn maar Rogiers voorbij de Opdorpse doelman keilde. VK Hamme bracht een bezoek aan WS Meerdonk en mocht bij de terugkeer feesten om een 1 -3 zege. Na een halfuur keken de Wuitens op een 1-0 achter stand aan na een vrijschopdoelpunt van Johan Vonck. Nadien ontbond De Bus- schere zijn duivels en lukte twee fraaie goals. Toen Stevens op een kwartier van het eindsignaal de bal in eigen netten duwde, was het hek helemaal van de dam voor Meerdonk. BAD Valentino's-Serskamp 1-2. Danny Vanderstricht, noeste werker achter aan, rukt op (mt) In de schoot van SK Terjoden ziet men het nieuwe seizoen met een rustige blik tegemoet. Deze klub, die in het verleden te kampen had met veel ups en downs, is de jongste tijd een 'certitude' geworden in tweede provinciale. Volgens speler-trainer Jan Kiekens is tij dens het nieuwe seizoen geen toonaan gevende rol weggelegd in tweede provin- ciale-B, een reeks die gestoffeerd is met sterke teams. 'Ik wil de nieuwe kompeti tie kommerloos afwerken en mikken op een plaats midden van de rangtabel. Om dat te bereiken beschik ik over het pas sende spelerspotentieel. Alles hangt af van het feit hoe de vele nieuwelingen de aanpassing zullen verwerken', aldus Jan Kiekens. Om de overgang van derde naar tweede provinciale zonder kleerscheuren te kun nen overbruggen werd beroep gedaan op Kestens (vrije speler), Van Londersele (Heldergem), Martens (Knokke), Germa- nes (Pamel), Goossens (Heldergem), Piscador (E. Zele) en Volckaert (Bam- brugge). Dat zijn elementen die het klap pen van de voetbalzweep kennen en bij machte moeten zijn om hun nieuwe ploeq een sterke rugqeqraatte bezorqen. B.A.D. FC Baasrode ontving Sombeke en moest na een kwartier de zieke doelman Verstrepen vervangen door de reserve goalie Vackier. De thuisploeg stond toen al op een 0-1 achterstand door een own-goal van Wauters. Nog voor de rust kon Nico De Braeckeleer weer orde op zaken stellen. Sombeke was na de kampwisseling de meest dominerende ploeg, maar doelman Vackier speelde tussen lat en staken een uitstekende par tij. Tijdens de eerste helft liet Racing Boon- wijk de beste kansen liggen via De Bondt en Van Herdegem. Verrebroek was han diger en kon langs Van de Vijvere en Rijsbrack een 0-2 voorsprong uitbou wen. In de slotminuten milderde De Bondt tot 1-2. Voor de rest zat er niets meer in voor de Boonwijk. SK Terjoden-SK Aalst 0-6. Een sfeerbeeld in de kantine van Terjoden, waar de stemming toch vrij bedrukt was (da) Eendracht Meldert is een van die ploegen die zich de jongste jaren heeft kunnen aanpassen aan het voetbal in eerste pro vinciale. Verleden seizoen eindigde geel-blauw op een zevende plaats. Men had er wel wat meer verwacht maar langdurige kwetsuren van basispionnen beletten een gestadige opgang. In de schoot van Eendracht was het deze keer een gaan en komen Ravijdts (Liedekerke), Van Vaerenbergh (Wieze), De Vlieger (E. Zele), Pieters (Herdersem) en Meganck (VK Ninove) hielden het bij Eendracht voor bekeken Versterking werd aangevoerd met Johan De Vrieze (Lovendegem), Chris De Vrie ze en Mare Goethals (Ertvelde), Nico Buyl (SK Lebbeke), Pascal Van der Mijnsbrugge (SK Lombeek), Renaat De Schrijver (E. Aalst) en Tom Van den Eede (VJ Baardegem). De sportieve leiding is thans toever trouwd aan Freddy Buyl. Die beleefde een oefenkampanje met hoogten en laagten. Tegen klubs als FC Dender leeuw, VK Ninove en FC Hekelgem no teerde de nieuwe Eendracht-coach posi tieve dingen in zijn notaboekje. Tegen zogenaamde zwakkere broertjes verliep het al wat minder gunstig. Freddy Buyl denkt dat de nieuwe elementen thans voldoende zijn aangepast om het zware werk in eerste provinciale te kunnen aan pakken. D.A.B. Buggenhout- Sint-Gillis-Waas 1-1 Sparta Buggenhout kwam op eigen veld niet verder dan een gelijkspel. Guy Chris- tiaens scoorde heel in het begin, maar halverwege de eerste helft volgde de gelijkmaker. Van toen af verhoogde het bezoekende team stelselmatig de druk en dreigde meerdere keren. Gelukkig voor Sparta was doelman Tony Saerens bij de pinken. Het winstpunt is ongetwij feld aan hem te danken. Sint-Gillis-Waas liet een stevige indruk en komt in deze competitie ongetwijfeld in aanmerking voor een belangrijke rol, meent clubleider Isidoor Luypaert. Over het resultaat kunnen we geenszins on tevreden zijn. Na tien minuten in de twee de helft kwamen we numeriek in de min derheid terecht, nadat Mario Van Der Stappen was uitgesloten. Van toen af hebben we moeilijke momenten door staan. Onze keeper diende regelmatig tussenbeide te komen. Gelet op de om standigheden zijn we tevreden met een winstpunt Na de degradatie uit tweede, moeten we trachten om hoe dan ook een belangrijke rol te spelen. Nu zondag wor den we met Sparta Appels geconfron teerd. EG Het stadsderby tussen SK Grembergen en Sparta Appels werd verdiend ge wonnen door de thuisploeg. Tijdens de eerste helft was het geschut verstomd in beide kampen. Na de rust kon de thuis- aanhang een eerste keer juichen toen Nobels een voorzet van Tahari suksesrijk kon afronden. Een kwartier voor het einde zorgde Johan Dierickx voor dubbe le cijfers. De Spartaan Geerinck werd met rood uit het veld gestuurd. Sparta Buggenhout moest in eigen vesting een puntje afstaan aan Sint-Gil- lis-Waas. Sparta was nochtans het eerst in zwier en opende de stand al na 5 minuten via Geert Christiaens. De Waas- landers gingen na een kwartier wat meer drukken en hingen de bordjes gelijk op de 25ste minuut dankzij een kopbal van Ronny De Smedt. Een paar minuten na de kampwisseling inkasseerde Van der Stappen zijn tweede gele kaart en Sparta moest de rest van de wedstrijd doorma ken met tien man. De bezoekers drongen nog sterk aan maar doelman Saerens was niet meer te vermurwen. FC Wieze ontving Sint-Pauwels en slaagde er niet in te scoren. De thuis ploeg kon alleen maar dreiegn langs Hautekeet. Voor de rest waren de aanval lers in beide kampen onmondig. De tweede helft was van een betere makelij maar opnieuw bleef de afwerking zoek, al kregen Hofmans en Bornauw nog de betere kansen. Eendracht Sint-Giilis-Dendermonde werd door Herleving Vrasene met 4-0 ingepakt. Herleving was op technisch vlak duidelijk de betere ploeg maar moest niettemin tot de 39ste minuut wachten om via De Prekel de Dender- mondse doelman te kunnen verslaan. Nadat Van Hassel de stand tot 2-0 had verhoogd en de Eendrachter Van Biesen wegens natrappen rood had gekregen, was bij de bezoekers de fut eruit. Vrasene kon tijdens dit meesterschap nog twee maal scoren langs Van Wijnsberghe en De Prekel. BAD Kamillekes Aalst Standard Luik Het werd op de Zandberg een echt voet- balfeest. De komst van kampioen Stan dard voor deze eerste kompetitiewed strijd kreeg misschien niet de verwachte supportersschare maar op het terrein werd toch door de 22 speelsters een spannende en sportieve wedstrijd op hoog niveau gespeeld. De Kamilleks hielpen het spel maken, groeven zich niet in en kreéerden even veel doelkansen als de beroemde be zoeksters. Er waren spannende momenten voor beide doelmonden met snel voetbal, in één tijd, vlug en doeltreffend. Het eerste doelpunt werd gescoord door de Engelse Standardspeelster Stanley, die op de 33ste minuut bij een persoonlij ke poging en door wat meeval van dicht bij raai trof0-1. Eén minuut later stonden beide ploegen weer gelijk. Een uittrap naar rechts tot bij Myriam Van Slembroeck, die gaf vanop rechts in één tijd voor doel en Katleen Stevens werkte kalm af1 -1 De tweede helft bracht ons een Standard dat voetbalde in hoogste versnelling. Ferraguzzi, de kapitein van de nationale Italiaanse ploeg en tevens kapitein van Standard, kon toen haar stempel op de wedstrijd drukken. Zij was tientallen ke ren bij de bal en bleek totaal onhoudbaar voor de stilaan vermoeide Kamillekes. Een inzenden vanop rechts door de Lu xemburgse Schrymecher en Ann Eloot werd belaagd door Stanley. Zij besloot in eigen doel1-2. Tien minuten voor affluiten kwamen er nog overdreven cijfers op het bord toen Van Herle vanop rechts met een schuin schot er 1-3 van maakte. Kamillekes Aalst, dat op het veld van Cercle brugge al de Beker Van Vlaande ren veroverde en een schitterend voor seizoen bijeenvoetbalde, is terug een jong voetballend geheel waarmee tijdens hun zevende sezoen in de hoogste reeks terdege rekening zal moeten gehouden worden. Kamillekes Conny Adam. Ann Eloot, Hilde Van Calenbergh, Sarah Poedts, Katty Camphijn (32' Ann Scheirlinckx, 65' Anja Van de Moortel), Laurence Faig- nart, Eva Wanderstein, Ann Eeckhoudt, Renilde Clompen, Katleen Stevens en Myriam Van Slembroeck. Programma Op zaterdag 12 september speelt de jeugdploeg thuis op de Zandberg om 11 uOO tegen DVK Gent en om 12u45 speelt de provinciale ploeg tegen Zultse W. Het eerste elftal gaat op bezoek bij FC Nijlen. Voeisj doeng, Kamillekes Valentino's moest voor zijn eerste kom petitiewedstrijd partij geven aan Sers- kamp, een ploeg die vorig seizoen degra- deerde uit derde provinciale. In het eerste kwartier was het al duidelijk dat de be- B TpBBk' - zoekers de ambitie koesteren om zo vlug li>*-mogelijk terug in die derde provinciale Hl.- m -, afdeling te geraken. ^ÉL*" - Valentino's kreeg dan ook in het begin gÉjjjlp. - TL weinig vat op de wedstrijd. Het duurde tot 4 de 20ste minuut vooraleer de thuisploeg de neus aan het venster kwam steken en r jifofb/' 4''"gelijke tred kon houden met Serskamp. -f De partij werd toen ook veel aantrekkelij- ffodwlfe' ker toen eerst Verschueren en daarna 1 Vanderstricht de bezoekende doelman Valentino's-Serskamp 1-2. Luc °P de korrel namen. x Maes (Val.) zal er alles uitpersen Aan de overzijde moest echter de lokale om een puntje uit de brand te sle- verdediging op haar tellen letten want de pen maar de Serskampse verdedi- hard werkende Frank Schepens lag ging hield goed stand (mt) steeds op vinkenslag. Het was trouwens diezelfde Schepens die in de 43ste mi nuut de bal doorstuurde naar Hans Ruys en deze liet doelman Simons geen schijn van kans. Aan de rust was het dus 0-1 De tweede speelhelft werd ontsierd door enkele bedenkelijke ingrepen van ref Kurt Dierick, die zijn debuut maakte in de provinciale afdelingen. Zo werd kapitein De Vrieze van de thuisploeg in de 58ste minuut naar de kleedkamers gestuurd na een tweede waarschuwing. Valentino's bleef echter niet bij de pakken zitten en in de 60ste minuut werd het 1 -1Na een inworp van Onselaere stuurde Danny Vanderstricht het leder vakkundig in de loop van Verschueren en doelman Uyt- tersprot had geen schijn van kans bij zijn schot. Even later liet ref Dierick zich opnieuw opmerken toen hij ook Dirk De Moor naar de douches stuurde. Het werd dus 10 tegen 10. In de 67ste minuut was het opnieuw Frank Schepens die aan de ba sis lag van de tweede Serskampse tref fer. Hij speelde de bal mooi tot bij Ronny Geeroms en deze besloot hoog in doel buiten bereik van Simons. Valentino's probeerde nog terug te slaan maar de goed georganiseerde verdedi ging van Serskamp met Van Hoorde en Dirk Bogaert in de hoofdrollen qaf qeen Valentino's-Serskamp 1-2. Als Claude Onselaere aan de bal was ston- Won c/ooWo fw/oo i/orWoW/'/iorc» t/on Coretomn Ir/oor l/oronfii loron krimp. Het was in de slotfase dat doel man Uyttersprot de Valentino's van een puntendeling hield toen hij een schot van Vanderstricht knap over de dwarsligger tikte en alzo Serskamp aan de overwin ning hielp. M.T. den steeds twee verdedigers van Serskamp klaar. Ook Verschueren houdt een oogje in het zeil (mt) Valentino's Overmere - E. Serskamp 1 -2

De Voorpost | 1992 | | pagina 21