Bleek Waterval gecounterd door A.Z. 77 I Winst en verlies voor FC Bondgalm M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal Wal ivo 22- 11.9.192-De Voorpost In de hoogste afdeling zijn de ploe gen aan elkaar gewaagd, zodat het moeilijk te voorspellen lijkt wie zich als titelkandidaat mag vooropstel len. Alhoewel het Aalsterse Excel sior tot nog toe de beste indruk naliet, wel moet gezegd worden dat de zege tegen Snas niet met hoogstaand voetbal werd gekruid, daar Snas een reservespelers zag vertrekken die er zeker toe toe droegen om aan de top mee te draaien, maar nu als bescheiden meeloper mag gerekend worden. Kampioen Waterval zag eveneens een aantal getalenteerde spelers vertrekken die in de provinciale reeksen hun kunnen aan het tonen zijn, toch is er nog genoeg talent aanwezig om het in deze kompeti tie waar te maken, maar dan moet het sterker voor de dag komen als in haar wedstrijd tegen het bezoe kende A.Z. 77 die met wilskracht het bleke Waterval de nederlaag toediende. Honda slaat iedereen met verstomming. Een homogene ploeg met een uitstekende geest kameraadschappelijk gebonden zorgen voor het succes. Op het schitterende speelveld dat Honda bezit moest het bezoekende Camu eraan geloven in een wedstrijd die zeker het bekijken waard was. Rey- naerds was de opdoffer van vorige week 4-0 tegen Excelsior volledig te boven en gingen nu op eigen veld de konfrontatie aan met het bezoekende Melckebeekvrien- den. Deze laatste kregen een af straffing van jewelste. Leeuwerik blijft in de goede zin verrassen met dien verstande dat het bij titelkan didaat R. Sportief ei zo na de volle inzet ging halen, maar in de laatste 10 min. hun konfortabele voor sprong nog zagen teniet gedaan door de lokalen. Met een punten- deling tot gevolg. Giwo zag een paar talentvolle spelers vertrekken maar moeten met deze ploeg toch nog bij machte zijn om de top te vizeren. In de tweede afdeling lieten nieuw komers Bouw en Lion D 'orzich niet verrassen en blijven met Endoka, N. Hofstade en Blauwe Vlam bo venaan de rangschikking postvat ten na verdiende zeges te hebben geboekt. O.C. Aalst blijft in het suk kelstraatje vertoeven en staat mo menteel onderaan de rangschik king met een 0 op 4. Voorzitter Die- riek aangezicht vertrok tot een zure pruim toen zijn ploeg Dyor de kan sen niet kon benutten en door het bezoekende Berlaarse Blauwe Vlam op een nederlaag werden ge- tracteerd. In de derde afdeling herstelde Ca- pucientje zich degelijk na de op doffer van vorige week en bezorg den het bezoekende Dressel een verdiende nederlaag toe. SAF kon beroep doen op haar volledige spelerskern en won dan ook hetzij moeizaam tegen het bezoekende Cobilas na een spannende maar sportieve wedstrijd. De zondagafdeling startte dit weekend met een paar verrassen de uitslagen. Zo ging Star Boys verdienstelijk winnen bij het in het verleden onklopbaar gewaande Nieuwe Wijk. Ook Park zorgde met goed voetbal voor een verdiende zege tegen het bezoekende Gipak. OokPano en kampioen Rode Roos wonnen probleemloos bij respec tievelijk Sunset en Koszen. R. Sportief-Leeuwerik 3-3 Van konsternatie gesproken de onklop baar gewaande thuisploeg werd door de jonge Ledenaars bij de rust op een haast onoverbrugbare 0-2 achterstand ge plaatst. In de tweede helft werd het voor de lokalen nog dramatischer toen de 0-3 op het scorebord kwam te staan en op een kwartier van het einde de nederlaag nakend was kwam plotseling de kente ring. Toen de bezoekende doelman even in de fout ging en daardoor de lokalen de gelegenheid gaf om tot 1-3 terug te ko men, door deze aansluitingstreffer werd de bezoekende verdediging ontregeld, zodat de lokale ploeg met een zucht van verlichting alsnog een gelijkspel uit de brand konden slepen. In deze genietbare wedstrijd werden de doelpunten ge scoord door De Pril D. en Korte Wouter (2x) voor de bezoekers. Lambrechts J. (2x) en Arts B. zorgden uiteindelijk voor de gelijke stand. Honda - Camu 3-1 De bezoekers uit Hofstade hebben in het tussenseizoen schoon schip gemaakt met een paar onruststokers en deze be dankt voor bewezen diensten en nam de ploeg meteen een heel andere gedaante aan. Sportief als nooit te voren vatten zij nu de kompetitie aan met een degelijke ploeg, die ondanks alles toch nog haar mannetje kan staan. Al leek in deze wed strijd hun opponent Honda iets te sterk voor de moedige Hofstadenaars, die on danks hun enorme inzet bij de rust op een 1-0 achterstand aankeken. Toen Carael L. de netten bol zette in de tweede helft zag de attente scheidsrechter Eeckhout de voorsprong van de gastgevers ver dubbelen. Toen Carael Stefan een twee de doelpunt voorbij de Hofstaadse por tier deponeerde toch gaven de bezoekers zich nog niet overwonnen en gingen op zoek naar de aansluitingstreffer. Deze werd bewerkstelligt door De Man J. die tot 2-1 kon milderen, echter toen Buyl 6. de 3-1 lukte was het pleit beslecht. R. Lantaarn-De Zwaanvr. 2-2 Op een haast onmogelijk bespeelbaar speelveld zorgden beide elftallen noch- n tans voor heelwat spektakel. Ook scheidsrechter Peirlinck was in zijn dagje en floot zoals in zijn beste jaren. De bezoekers die bekend staan als een moeilijk te manuvreren elftal gingen ge leidelijk het heft in handen nemen en plaatsten de lokalen voor een voldongen feit toen Bauters F. met 2 schitterende doelpunten de lokale ploeg op een 0-2 achterstand plaatste. In de tweede helft zorgde de thuisploeg voor heelwat meer weerwerk maar konden de bezoekende doelman nauwelijks bedreigen. De ne derlaag was nakend tot op 10 m. voor tijd. Romero een nummertje opvoerde en zowel de verdediging als doelman te grazen nam en beheerst binnenknalde 1 -2. De bezoekers waren nauwelijks her steld van deze opdoffer of Schalck B. schoot de gelijkmaker tegen de netten. Gezien de wedstrijd werd dit een terechte uitslag waar beide ploegen tevreden mochten over zijn. Reynaerds dat op eigen veld Melckebeekvrienden ontving was de nederlaag tegen Excelsior uitste kend te boven gekomen en drukte deze keer hun stempel volledig op de wed strijd, alhoewel de bezoekers geen al te beste indruk nalieten. Mocht de ruime 6-1 zege niets afdoen aan het kollectief geheel van de thuisploeg, Merckx B. (2x) Van Bellinghen G. (2x), Jacobs B. en Breyne J. bezegelden het lot van de be zoekers. Giwo bracht de moeilijke uit wedstrijd bij Alexander tot een goed einde Steghers J.P. en Huylebroeck W. zorgden voor de gevleidde 0-2 winst. Ook R. Espanol toonde zich superieur en stuurde het bezoekende Octopus pun- tenloos huiswaarts. Diaz J. alias Flikka zette de kroon op het werk met 2 schitte rende doelpunten, eindstand 2-0. Voor Snas worden het ongetwijfeld moeilijke tijden na de 4-0 nederlaag vorige week bij de Zwaanvr. kreeg het dit keer op eigen veld een 0-6 pandoering te verwer ken tegen Excelsior Van de Meersche A. (2x) Heyvaert B„ De Petter S„ Pots R. en Van Houdenhove H. zetten de lokale doelman onder vuur met succes. Kampi oen Waterval deed nauwelijks haar repu tatie eer aan. Het speelde ondermaats en werd door het counterende A.Z. 77 afge straft met een 0-1 nederlaag, die de bezoekers ruimschoots verdienden. Bouw - Apostelken 3-2 De lokale ploeg begon schitterend aan de wedstrijd en overrompelde de bezoekers helemaal dat was te merken aan de 3-0 ruststand, langs Schollaert K., De Jon- ghe W. en Van Helsewe B. Scheidsrech ter Kempeneers volbracht zijn taak uit stekend, maar moest toch zijn discipline bovenhalen in de tweede helft toen hij hoogstwaarschijnlijk de eerste rode kaart van het aangangzijnde seizoen moest uitreiken aan de plaatselijke speler Adam Jurgen die zijn boekje te buiten was ge gaan. Dit werd het sein voor de bezoe kers om terug in de wedstrijd te komen, want met 10 tegen 11 dwongen zij de lokale ploeg tot het uiterste en kwamen een stap te kort om de gelijkmaker te netten. Lion d'Or - Edo 3-0 MTS A-Hef hebbersvoetbal. Blauwwit-Nieuw Hofstade (da) MTSA-liefhebbersvoetbal. Tiger Pub - Breughels (da) Deze 3-0 zege zegt nochtans niet alles over deze wedstrijd. De bezoekers speel den meer dan behoorlijk mee, maar de handikap kwam tussen de doelpalen hun talentvolle doelman Van Eeckhoorn Jozef was afwezig, daar hij bij Borsbeke in de provinciale reeks een testmatch mocht afleggen voor een al of niet aanwerving bij deze laatsten, zodoende moest nood gedwongen Ceuppens Patric de taak van doelman op zich nemen, daar waar hij normaal als doelpuntenmaker in de front linie staat, moest hij nu lijdzaam toezien hoe de lokale ploeg hem 3x zelf te grazen namen. Men kan echter niet ontkennen dat de zege van de lokale ploeg niet verdiend was, maar het werd een overwinning met overdreven cijfers, wat de thuisploeg achteraf ook beaamde. Cami R. en De Wolf J. zetten de zegemars van hun ploeg verder. Endoka kwam fors uit de start blokken na de ruime 5-1 zege van vorige week tegen O.C. Aalst, moest het plaat selijke Eekhoorn er nu aan geloven. De thuisploeg werd vernederd met 1-4. Houtmarkt boekte een knappe winst 3-2 tegen het bezoekende Bamboe. Grote uitblinker werd Oscar De Wit die bij Cobi las werd weggehaald. Blauwe Vlam uit Berlare kwam de ploeg van trainer Rony Daeleman (Dyor) de punten afhandig maken en keerden met een verdiende 1 -2 zege huiswaarts, dit door het feit dat de lokale ploeg de geboden kansen onbenut lieten en enkel op strafschop langs Mens J. de aansluitingstreffer lukten, O.C. Aalst kon voor het eerst dit seizoen be roep doen op hun volledige kern, maar werd toch met de neus op de feiten gedrukt door de bezoekers Galop die een sterkere indruk lieten en langs Van der Eecken C. met een kleine winst 0-1 aan de haal gingen. Capucientje - Dressel 3-0 De thuisploeg was de onverdiende ne derlaag van vorige week nog niet verge ten en wilde iets terug doen en dit tegen een ploeg die in het verleden heelwat sterke ploegen deden struikelen, maar zoals ik reeds eerder meldde is Capu cientje niet de eerste de beste, want met het spelerspotentieel dat ze in huis heb ben, moet men meer kunnen dan tegen Pie Boys. De aanval is de beste verdedi ging moet men gedacht hebben en zo waar er zat snee en dat sneed de bezoe kers volledig de adem af. De nummerie- ke meerderheid werd nochtans niet om gezet in doelpunten, zodat de rust werd gefloten met een 0-0 gelijkspel. In de tweede helft werd men uiteindelijk be loond toen Van Lysebeth Jan de bezoe kers op achterstand plaatste. Dressel vond geen tegenzet en moest in de slot- faze definitief de winst aan de thuisploeg laten die langs Steenhout F, en Geeroms J. een meer dan verdiende zege op het scorebord trapte. H. Maantje - Melody 3-2 Ondanks de bezoekers meer talent in huis hebben dan de lokale ploeg, toon den deze laatsten zich kollektief sterker en gingen met goed voetbal het vuur aan de schenen leggen van de bezoekers. Sukses bleef niet uit want Mertens en Osselaer trapten de bezoekers op achter stand. net voor rust lukte Sterckx J, M. nog de aansluitingstreffer. Amper had de goed leidende Van den Eeckhout de tweede helft op gang gefloten of de 3-1 stand stond op het bord, toen Osselaer met zijn tweede treffer suksesvol was. Even zag er nog benard uit toen Anné D. voor de 3-2 eindstand zorgde. Saf - Cobilas 2-1 Men zag een uitstekende wedstrijd waar in beide ploegen niets aan het toeval overlieten en voluit voor de zege gingen. Bij de lokale ploeg speelden de oudjes de pannen van het dak. Wilfired Van Royen dolde met zijn tegenstanders en doelman C ooreman Adolf (klein duimpje) redde een paar gemaakte doelpunten op mira- kuleuze wijze. Toch moest hij zich op de 20 m. gewonnen geven toen Saeys R. een schitterende bal in de kruising depo neerde 0-1. Amper 2 minuten later hin gen de bordjes in evenwicht toen Van Damme P. een misverstand uitbuitte en de bordjes in evenwicht bracht. Met deze stand floot scheidsrechter Roelandt de rust. De tweede helft was nauwelijks 3 m, oud of de lokale ploeg klom opnieuw op voor sprong toen Van Royen Jurgen door va der Wilfried de ruimte werd ingestuurd en van uit een scherpe hoek de bezoekende doelman het nakijken gaf. De gasten lie ten niet betijen en trokken het tempo op maar Suys R. die in de tweede helft de verdediging was komen versterken speelde subliem en samen met doelman Cooreman moesten zij heelwat gevaarlij ke standjes onschadelijk maken en kon den zo de knappe winst in eigen huis houden. Alewin had heelwat moeite om het be zoekende V.V.T.T.A. in het zand te doen bijten, het werd een nipte 1-0 zege toen doelman Uyttendaele Eric zijn overbuur vanop de strafschopstip te grazen kon nemen. Pie Boys blijft verrassen na winst bij Capucientje moest dit keer Brughuis de duimen leggen na een matte en ongeniet bare wedstrijd, eindstand 0-2. De Zwaan blijft het zwakkere broertje en moest tegen het bezoekende Jong Ti- marcha een 0-6 nederlaag toestaan. Ook Sixties komt maar niet van de grond en moest met 1 -6 het onderspit delven te gen het bezoekende Animalia en tot slot eindigde Tiger Pub-Breughels op een 1 -1 gelijkspel, met doelpunten van De Mil P. en Eeman L. De zondagafdeling kende dit weekend haar beloop of Rode Roos opnieuw voor op wordt gesteld voor de titel moest men zeker niet in deze wedstrijd zoeken daar de tegenstander het plaatselijke Koszen geen partij werd voor de sterkere kampi oen. Deze wonnen ruimschoots met 0-7, Huylebroeck W. (2x), Verhofstadt G. (2x), Cornand B., De Smet J. en Bom- beeck G. zorgden voor deze ruimschoot- se zege. N. Wijk - Star Boys 0-3 Wie dit seizoen het vuur aan de schenen kan leggen van Rode Roos is ongetwij feld Star Boys dat Nieuwe Wijk in alle onderdelen de baas was en probleem loos naar een verdiende zege afsteven de. Van der Eecken C., Ringoir D. en Temmerman D. gaven de verouderde lokale ploeg het nakijken. Park - Gipak 2-0 De lokale ploeg druipt van talent met het spelerspotentieel waar men op dit ogen7 blik over beschikt zou de zondagkompe titie wel eens spannend beloop kunnen kennen. Enkele aanwinsten MuylaertGe- rrit en Rivera Pedro vooraan een top schutter Podevijn Eddy die zijn torinstinkt de vrije loop gaf en beide doelpunten voor zijn rekening nam. Ook Pano wordt een geduchte tegenstander na de 2-5 winst tegen Sunset mag men gewagen van de spanning die in het verloop van de kompetitie nog te wachten staat. Van der Meersche A., De Neef G., Parewijck P., MTSA-liefhebbersvoetbal. Doel man Johan Van den Berghe van Half Maantje (da) Liefhebbersvoetbal. De Pie Boys uit de MTSA-kompetitie lijken zowaarte gaan picknicken tijdens de rust...(da) Braem R. en Neyts K. maakten het ver- voetbalgenot te wachten. Aanschouwde schil, voor Sunset scoorde Cornand L. kalender in dit blad en Pedragosa V. Volgend weekend staat er weer heelwat Op een beperkt aantal na, hebben alle ploegen de start in Walivo's voetbalkam pioenschappen genomen. De eerste winst is er al gevierd en bij anderen werd een ontgoochelend begin misschien al doorgespeeld. Bevestigen of zich revan cheren kan reeds tijdens het komende weekend en de verwachtingen daarvoor, staan bij de meeste ploegen wéér op gunstig afgesteld Zaterdagse eerste afdeling In deze reeks al een topmatch op de kalender met VK Den Bos tegen DVL Avanti. Twee ploegen welke in een aantal vorige kampioenschappen telkens bij de titelkandidaten werden geklasseerd en heel waarschijnlijk, dit hu ook zullen be vestigen. Het werd in alle geval een zeer spannende strijd met nog een late uitslui ting voor Ivan Stroobandt van DVK Avan ti. Een doelpunt besliste in Hamme over winst en verlies en het voordeel was tenslotte nog voor de thuisploeg. Zaterdagse tweede afdeling Voor het debuut in de tweede klasse heeft FC Altodie nog aangenaam verrast. Bij RC Grembergen dat in het vorige seizoen nog tot de koplopers behoorde, werd trouwens een duidelijke winst bereikt en meteen heeft FC Altodie ook de reekslei ding genomen. Bij RC Grembergen had men alleszins beter verwacht en indien de paarsbroeken zich als een topploeg willen manifesteren, wordt winst tegen RS Bosdorp al noodzakelijk. In het duel tussen de ex-topklassers heeft FC Bond galm tegen PW Hemelaer duidelijk ont goocheld. Door de Hamse ploeg werd er zelfs niet geskoord en de gasten met méér punch, konden driemaal juichen. Bij FC Bondgalm is een moeilijke periode blijkbaar ook nog niet voorbij en kunnen de Wuitens slechts hopen op een nabije en gunstige kentering. Zaterdagse derde afdeling A De konfrontatie tussen VK Rodeo en FC Avo werd door velen reeds als een topper beschouwd. Misschien dan nogal lo gisch ook Walivo's match van de week en zes doelpunten, waren eveneens het resultaat van FC De Kroon bij FC Hof van Grembergen. Die ploeg skoorde zelf ook driemaal zodat de schade nog enigszins kon worden beperkt. Bij de openings match in het vorige seizoen stonden de beide ploegen ook tegenover elkaar maar dan in omgekeerde volgorde. Toen won FC De Kroon eveneens met drie doelpun ten verschil zodat het koncept van nu, niet eens is veranderd. Mindelr duidelijk werd echter het verschil bij FC Luitentuit waar FC Pauls Videoklub tweemaal! skoorde en in Sinaai, werd dat uiteindelijk j nog goed voor de volle winst. Een drawn was het resultaat tussen FC Inval Boys en FC Tripoli. In de.eerste helft van deze sportieve match waren de gast- heren de beteren en hadden sukses via Ivo Van Keer. De bezoekende verdedi- ging voorkwam toen ook erger en na de rust met wederzijdse kansen, forceerde Jimmy Van lersel nog een late gelijkma- j ker voor FC Tripoli. Zondagse eerste afdeling Dubbele winscijfers voor FC Bondgalm j bij FC Spaans Kwartier en in verband met het verloop van de match, is het resultaat wel duidelijk. In de andere wedstrijden was er telkens méér spanning en met twee goals verschil, won VK Den Bos bij I FC Portaels Sport. Een belangrijke winst ook voor de Hammenaars waarbij heti behoud misschien nog het meest een- traal wordt gesteld. Minder gunstig voor VK Den Bos waren echter de uitsluitingen van Johan Vernimmen en Ronny De Dec- ker. Zondagse tweede afdeling Tegen FC Pony skoorde VK Siera 4 nog een ruime winst. De rust werd in Hamme met een doelpunt voorsprong bereikt en nadien kwamen er een drietal bij. In een uiterst sportieve match werden door VK Siera 4 ook nog meerdere kansen onbe nut gelaten. In deze reeks ook één drawn en die werd tussen FC Geywa en Klub 65 gespeeld. Iedere ploeg nam drie doel punten op de eigen rekening en dat wa ren er dan zes in totaal. Hetzelfde aantal dat FC Geywa aan gele kaarten inkas- seerde en dit waren dan de negatieve punten uit een anders zeer spannende match. Zondagse derde afdeling A In deze reeks een beperkt aantal matchen voor de eerste speeldag en een Hamse derby tussen SK Moerheide en VK Siera 4, eindigde er gelijk. Bij de twee ploegen worden de verwach tingen aan het optrekken van de presta- tielijn gekoppeld. In het vorige seizoen skoorde SK Moerheide toch al een derde j plaats bij de zondagse derde klassers en dat werd in Hamme toen ook als een zeer j goed resultaat beschouwd. Kim

De Voorpost | 1992 | | pagina 22