VK Rodeo - FC Avo 0-6 Walivoteek m Walivo's match van de week liefhebbersvoetbal De Voorpost - 11.9.192 - 23 Na de eerste ronde van Walivo's beker voetbal zijn tijdens het vorige weekend ook de nieuwe kampioenschappen op gestart. Een stadium waarin vele ploegen zichzelf nog hoge ambities toemeten en of deze kunnen bevestigd worden, zal de toekomst nog moeten uitwijzen. Span nende kompetities worden het bij Walivo alleszins en in een achttal reeksen wordt vooral de strijd om de titel belangrijk. Ook in de zaterdagse derde afdeling A waar FC Avo uit Hamme alvast een verrassen de en opmerkelijk goede start heeft ge nomen Beperkte ambities Het debuut van FC Avo was bij Walivo nogal merkwaardig. De Hammenaars skoorden een tweede plaats in de zater dagse derde afdeling en in de derde ronde van het bekervoetbal werden de geel-zwarten bij DVL Avanti slechts door een misverstand uitgeschakeld. Een gunstige eindbalans evenwel voor het eerste seizoen bij Walivo en het bevesti gen van deze prestaties, kan alleen nog in kompetitieverband. Voor de cup werd FC Avo trouwens al in de eerste ronde ge wipt en tegen een onvolledig VK Leo- poldstad uit Sint-Niklaas speelden we toen een rotmatch, stelt men in Hamme. Misschien was het ook allemaal nog een beetje wennen want bij FC Avo werd de spelerskern duidelijk gewijzigd. Een drie tal belangrijke pionnen hebben er ook afgehaakt met o.a. Erik Van Geyt, Glen Keymolen en Nico Van Bogaert welke zelfs door de nationale vierde klasser Eendracht Zele werd aangetrokken. Om dit verlies enigszins te kompenseren werden door FC Avo ook buitengewone inspanningen geleverd. Niet minder dan Dirk Verbustel onlangs nog bij VW Ham me, werd bij de zwartbroeken als spe ler-trainer aangesteld en de coaching van FC Avo gebeurt in samenspraak met Patrick Van Bogaert. Samen met Dirk Verbustel kwamen ook nog een vrij groot aantal nieuwe spelers aansluiten en met Chris De Clercq, Mark Van Wiele, Gun- Liefhebbersvoetbal. VK Rodeo (Iv) UITSLAGEN Wedstrijden op zaterdag 5 september 1992 (competitie) 1ste Afd. Zaterdag Den Bos 1-Avanti 1-0 Temsica - Milano 3-2 Puivelde - Portaels 1 5-0 Oud Geel 1 - Nancy Boys 3-0 2de Afd. Zaterdag Klein Sinaai - Geratex 1-2 RS Bosdorp - Rembrandt 3-2 RC Grembergen - Altodie 0-4 Fortuna Nantes - Wijnveld 1 -1 Bondgalm 1 - Hemelaer 1 0-3 Moerheide 1 - De Vlasbloem uitgesteld 3de Afd. Zaterdag Reeks A Herten Heer - Trappen Steels 1 -4 Inval Boys - Tripoli 1-1 FC Rif - Familia 5-1 Hof van Grembergen - De Kroon 3-6 Pony 2 - Ankerhof 3-2 Rodeo - Avo 0-6 Luitentuit 1 - Videoclub 0-2 3de Afd. Zaterdag Reeks B De Strijders - Jong Pekton 8-1 VK Bristol - Scoutshuis 2-2 Bingo Boys - Koningshof 0-9 Karree - Katasvilla 2-4 Dino Boys - Novelty 6-0 Leopoldstad - Nieuwe Sportvriend 4-1 Tromp - Eendracht 1-4 Competitiewedstrijden op zondag 6 september 1992 1ste Afd. Zondag Spaans Kwartier - Bondgalm 2 1-10 Cado-WereDi 1-1 Favo - Makkers 0-2 Portaels 2 - Den Bos 2 0-2 Van de Voorde - Oud Geel 2 1-3 2de Afd. Zondag Beckers - Zeemeermin 2-1 De Cock - Inter Decor 5-2 Geywa - Klub 65 3-3 Progress - Cera Stekene 5-0 Siera 2 - Pony 1 4-0 3de Afd. Zondag Reeks A Oostberg - Wijnveld 2 1-2 1000 Appels-Hemelaer 2 6-0 Moerheide 2 - Siera 4 1-1 3de Afd. Zondag Reeks B Bo Min 77 - Samara 3-2 Bridge - Witte Pen 2 0-10 Metallo's - KWB Stekene 0-5 Post - Wembley 5-3 Wijnveld 3 - Kommersanten 1 -5 Azalea - Koekoek 3-2 Gouden Leeuw - Young Bristol 2-1 Wedstrijden op zaterdag 12 september 1992 om 15 uur 1ste Afd. Zaterdag Den Bos-Oud Geel SR: De Loose St. Vrienden-Portaels 1 SR: Pannecoucke Avanti-Milano Sportwereld-Puivelde Nancy Boys-Temsica Raap-Corner VKW 70-Siera 1 2de Afd. Zaterdag Altodie-Fortuna Nantes Briel 1-Bondgalm 1 Moerheide 1-Woodstock '66 RC Grembergen-RS Bosdorp Rembrandt-Wijnveld 1 De Vlasbloem-Hemelaer 1 Klein Sinaai-Geratex 3de Afd. Zaterdag reeks A Herten Heer-Inval Boys Avo-Videoclub Ankerhof-Luitentuit 1 De Kroon-Rodeo Familia-Pony 2 Tripoli-Hof v. Gremb Trappen Steels-Venco 3de Afd. Zaterdag reeks B De Strijders-Bristol N. Sportvriend-Eendracht Novelty-Tromp Katasvilla-Leopoldstad Koningshof-Dino Boys Jong Pekton-Welkom Sport Wedstrijden op zondag 13 september 1992 om 10 uur 1ste Afd. Zondag Den Bos 2-0ud Geel 2 Jong KWB-Bondgalm 2 Luitentuit 2-Makkers Spaans Kwartier-Cado Volksunie-Favo Troch Textiel-Portaels 2 Were Di-Van de Voorde 2de Afd.Zondag Klub 65-Siera 2 Cera Stekene-Beckers SK Bosdorp-Atlantic Briel 2-De Cock Geywa-Pony 1 Progress-Inter Decor Zeemeermin-Scoutshuis 81 3de Afd. Zondag reeks A Jong Rembrandt-1000 Appels Klokhuis-Witte Pen 1 Moerheide 2-Brouwershof De Roos-Oostberg Wijnveld 2-0ud KWB Siera 4-KWB St.-Anna Hemelaer 2-SK Belsele 3de Afd. Zondag reeks B Bo Min 77-Bridge Koekoek-Young Bristol Kommersanten-Gouden Leeuw Wembley-Azalea KWB Stekene-Wijnveld 3 Witte Pen 2-Post Den Yzer-Metallo's SR: Van Hoornyck SR: V.d. Voorde A. SR: Deckers E. SR: Van Remoortere J.-P. SR: Windey R. SR: Van Cleemput D. SR: Lamote G. SR: Steeman E. SR: Foubert R. SR: Badrani M. SR: Uytdenhouwen M. gesp. op 5/9/'92 SR: Bals E. SR: Vergauwen J. SR: Badrani M. SR: V.d. Brande L. SR: Janssens L. SR: Bruggeman W. SR: Laheyne W. SR: Janssens L. SR: Verhaegen G. SR: Heyndrick L. SR: Pleunis A. SR: De RuysscherG. SR: Verscheuren F. SR: Pannecoucke R. SR: Janssens L. SR: Van Puyembroeck R. SR: Boënne A. SR: Foubert R. SR: V.d. Voorde A. SR: Beniers D. SR: Badrani M. SR: De Loose G. SR: Sack R. SR: Lamote G. SR: Simoen A. SR: V. Cleemput D. SR: Descamps B. SR: De Keyzer M. SR: Baert E. SR: Schaeck F. SR: Steeman E. SR: Roosenboom W. SR: V. Vlierberghe J. SR: Deckers E. SR: De Smedt F. SR: Bmggeman W. SR: Uytdenhouwen M. SR. Beeldens M. SR: Van Boven M. SR: Verhelst A. SR: Torfs A. Liefhebbersvoetbal. FC Avo in Walivo's wedstrijd van de week (Iv) ther Keymolen, Herman Peelman en Erik met Lucien Heyndrickx als een vrij ver- Vehent, beschikt FC Avo ook over een dienstelijk scheidsrechter, tamelijk jonge en ruime spelerskem. Samen met het windvoordeel waren de Over een aantal routiniers eveneens en eerste aanvalsmaneuvers voor VK Ro- na de mislukte ouverture in de beker, deo. Echter zonder doelgevaar en het werd het kampioenschap met sukses bleef bij vruchteloze pogingen om de aangesneden. Het inpassen der nieuwe- Hamse verdediging te ontgrendelen. De lingen werd in Belsele ook als bijzonder start van die ploeg was duidelijk op voor- gunstig ervaren. Toch wordt het behalen zichtigheid afgesteld met een mannetje van hetzelfde kompetitieresultaat als vor- méér in verdediging maar bij de klaar- ig seizoen uiterst moeilijk. Ernstige titel- blijkelijke onmacht van VK Rodeo om kandidaten zijn er trouwens voldoende in kansen te forceren, won FC Avo ook aan die reeks en een plaats afdwingen in de zelfvertrouwen. De eerste doelpoging in betere helft der klassering, lijkt voor FC deze match kwam dan ook van de bezoe- Avo en voorzitter Jimmy Ruys zelfs al kende Gerrit Keymolen en voor het kwar- bevredigend. Indien het kampioenschap tuur, kreeg Geert Van Moortel eveneens echter gunstig zou evolueren met de een kans. In die periode speelden de Hammenaars in een voordelige positie, beide ploegen technisch ook uitstekend zouden de eventuele promotiekansen en VK Rodeo, dreigde zelfs langs Sorin ook niet worden afgewezen. Mogelijkhe- Goga en Theo Salembier. den welke zich in de toekomst misschien Als aanbrenger van de plaatselijke kan- duidelijk zullen stellen en dat wordt bij VK sen was telkens Guy Van de Sompel bij Rodeo ook aan de verwachtingen gekop- betrokken en langs de linkerflank, kon peld met een plaats binnen de eerste vijf. deze nog het meeste gevaar forceren. Dit Een ploeg uit Sint-Niklaas welke nu al zou echter afnemen doordat FC Avo dui- twintig jaar bij Walivo is aangesloten en delijk het middenveld veroverde en met in'74-75 kampioen werd in de zaterdag- Gerrit Keymolen als een ongehinderde se tweede reeks. Van toen tot het midden smaakmaker, waren er in het tweede der tachtiger jaren kon VK Rodeo bij de kwartuur ook minder gemakkelijke mo- topklassers ook als een vrij goede mid- menten voor de verdediging van VK Ro- denmoter worden beschouwd. In diepe- deo. In het countervoetbal was deze riode werd trouwens ook éénmaal ploeg ook nog het gevaarlijkst met een Walivo's algemene bekerfinale gespeeld poging van Gerrit Van Overloop waarop met verlies na verlengingen tegen het de bezoekende goalie zich bijna verkeek, destijdse FC 't Beenhouwerken. Het sta- Nochtans konden de aanvallers van VK tuut als degelijke middenmoter werd ook Rodeo zich amper manifesteren en voor nadien in de tweede klasse behouden de gastdefensie, waren er dan ook wei met tweemaal een vijfdie plaats als de nig problemen, beste resultaten. Tijdens het vorige sei- Voetbalkundig was FC Avo toen ook be- zoen eindigde VK Rodeo echter als ne- ter ingesteld en bij de vlotte kombinaties, gende en skoorde meteen ook een de- liet alleen de afwerking het een beetje gradatie naar de derde reeks. Daarin een afweten. Desondanks werd een uiterste promotie afdwingen wordt alvast niet ge- reflex van de plaatselijke doelman nood- makkelijk voor coach Willy Van Steelant zakelijk om Gunther Keymolen het sko- en VK Rodeo waarbij de spelerskern ver- ren te beletten en bij de daaropvolgende der werd aangevuld met Raf Verhasselt, hoekschop, raakte Geert Van Moortel de Ivan Wauman, Gilbert Van Broeck en paal. Ook Marc Van Wiele moest^eens vroeger ook nog met de Roemenen Vik tor Cimpean en Sorin Goge kansloos na een uitstekende balkontrole van diezelfde Hans Haentjes (0-2, 53e min.). Tegen een vlot spelend FC Avo kon VK Rodeo nadien nog weinig inbrengen en een duidelijk aangeslagen thuisploeg, werd zelfs verder in het verlies gespeeld. Even voor het uur forceerde Gunther Key molen zichzelf een kans en die werd ook met sukses besloten (0-3, 57e min.). Twee minuten later werd de voorsprong der Wuitens ook nog opgedreven toen Gunther Keymolen wéér skoorde nadat doelman Descamps de bal nog aanraak te (0-4, 59e min.). Voor VK Rodeo was de nederlaag toen al duidelijk onafwend baar en desondanks, probeerde men nog iets te forceren. Het werd ook de aanloop naar een enigszins betere periode voor de thuisploeg met daarin zelfs een aantal mogelijkheden voor Gerrit Van Overloop, Mario De Cauwer en André De Poortere. Deze pogingen werden telkens rakelings naast besloten en bij een goed afdrukken van eerstgenoemde na een hoekschop, was de gastdoelman uiterst waakzaam. Na dit tijdelijk en weinig positief aandrin gen van VK Rodeo had FC Avo bij de eerste noemenswaardige tegenaktie wéér sukses langs Chris De Clercq (0-5, 76e min.). Een tweetal minuten later was het dan de beurt aan Mark Van Wiele op een aangeven van Gerrit Keymolen (0-6, 78e min.). Daarmee werd door de gasten ook het half dozijn bereikt en daar bleef het bij. Ook al omdat Geert Van Moortel en Chris De Clercq in dezelfde fase tel kens de paal raakten en toen kwam VK Rodeo eigenlijk nog gelukkig weg. Een ploeg met ook nog een late en gemiste kans langs Alain Thibaut en een tegen- punt, hadden de gastheren alleszins ver diend. Desondanks speelde VK Rodeo in eigen huis een ontgoochelende match en om de aansluiting bij de kopgroep niette verliezen, wordt winst voor morgen al noodzakelijk. Bij FC Avo liggen de kaar- tijdig door Jacques Descamps worden ten echter anders. Na een goede koliek- afgeremd en bij een aantal andere situa ties, ontbrak bij de Hammenaars ook een beetje geluk om de skore te openen. Zelfs nog juist voor de rust als Geert Van Moortel zijn bewaker omspeelde en het inzenden met een kopbal van Mark Van Wiele werd besloten. Toen hield Jacques Descamps met een gevatte reaktie zijn ploeg ook overeind en de skoorloze stand bij het wisselen, kon voor VK Ro deo zelfs een beetje als gevleid worden beschouwd. Een dubbele wijziging tijdens de rust zou voor de gastheren beterschap moeten inhouden maar als VK Rodeo achteraan even slipperde, weifelde Hans Haentjes niet (0-1, 48e min.). Een doelpunt dat coach Van Steelant tot een nieuwe wissel dwong en met de straks 53-jarige André De Poortere, werd voor de routine geko zen. Het zou evenwel niet baten en een hard schot van gastspeler Mark Van Wie le werd nog over de dwarsligger ge duwd. Het bleek slechts uitstel want even later stond Jacques Descamps toch tieve prestatie met Gerrit Keymolen en Dirk Verbustel als de belangrijkste smaakmakers in Belsele, staat thans een gemeentelijke derby tegen FC Pauls Vi- deoklub op de kalender De ploegen VK Rodeo: Jacques Descamps, Gerrit Van Overloop, Robert De Puysseleyr, Kris Van Hecken, Walter De Kimpe, Filip Moorthamer (50e min. André De Poorte re), Ivan Wauman, Viktor Cimpean (46e min. Raf Verhasselt), Guy Van de Sompel (46e min. Mario De Cauwer), Theo Sa lembier (33e min. Alain Thibaut) en Sorin Goga. FC Avo: Carl Van den Broeck, Dirk Ver bustel, Jean-Pierre Van Gyzeghem, Chris Van der Heyden, Mark Scheirs, Gerrit Van Moortel, Gerrit Keymolen, Erik Vehent, Mark Van Wiele, Gunther Key molen en Hans Haentjes (55e min. Chris De Clercq). Spelleider: Lucien Heyndrickx Kim Liefhebbersvoetbal. Scheidsrech ter Lucien Heyndrickx leidde Walivo's wedstrijd van de week (Iv) Half dozijn goals in tweede helft Ondanks de eerste kalenderdag in deze reeks werd de konfrontatie tussen VK Rodeo en FC Avo reeds als eentopmatch beschouwd. Tenminste volgens de «kenners» dan toch en de roemloze af slachting van de plaatselijke blauw- hemden, werd er zelfs niet helemaal ver wacht. Het Hamse doelpuntenfestival manifesteerde zich alleen in de tweede helft en daar kon VK Rodeo weinig of niets tegenover stellen. Bij die ploeg was de beperkte weerstand in het middenveld toen al opgevallen en aan flexibiliteit had VK Rodeo ook een duidelijk gebrek. Uit erst belangrijke faktoren trouwens en die tenslotte nog mee het resultaat hielpen bepalen. Ondanks een duidelijk afgete kende eindskore werd het in Belsele toch Korfbal. Welgevulde buikjes op het mosselfestijn van Atlantis Lebbeke nog een aangename en sportieve match (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 23