Leo Brusselmans behaalt 5de plaats in wereldtop Appels en Lebbeke nemen goeie start Wim De Keyzer (AC Lebbeke) provinciaal kampioen 10.000 m Fitatlon mikt op sportieve all-rounders ry A.C. Denderland Belgisch kampioenschap voor veteranen W.K.voor veteranen over 10 en 25 km 24 - 11.9.192 - De Voorpost ATLETIEK Atletiek. De atleten begeven zich naar de startlijn van de 25 km tijdens het W.K. in Birmingham. Leo Brusselmans kijkt recht naar de camera (vh) Atletiek. Leo Brusselmans in derde positie tijdens de 25 km-loop (vh) Om het klubleven in de tientallen fitnesscentra van deze regio een extra dimensie te geven, werd de Fitatlon '92 boven de doopvont ge- Op zondag 6 september werden in Willebroek de nationale atletiekkam- pioenschappen voor veteranen ge organiseerd. AC Denderland stuur de een delegatie en behaalde vol gende uitslagen Amand De Blende nationaal kam pioen hoogspringen Julien Lauwerstweede plaats hoogspringen en derde plaats 200 meter Omer Vercammen tweede plaats 3000 m steeple Hugo De Looze zesde plaats 100 meter en zevende plaats speerwer- houden. Deze eersteling wordt opgevat als een in- door-wedstrijd fietsen, stappen en roeien en dit op de allernieuwste fitnessapparatuur Het is de bedoeling dat men eerst in klubverband op zoek gaat naar het beste mannen- en/of vrouwenteam, dat in deze drie disciplines samen over 12 minuten zoveel mogelijk kilo meters dient af te leggen Dit trio moet wel samengesteld zijn uit iemand jonger dan 30 jaar, iemand tussen 30 en 40 jaar en een oudere persoon. In de maand november worden dan de regio nale schiftingen afgewerkt en de besten gaan door naar de nationale finale, die dankzij de steun van o.a. AA Drink en KLM extra gespij zigd is. Zo mogen de winnaars een zeven daagse all-in-reis naar de Verenigde Staten verwachten en voor de eervolle tweedes zit er een driedaagse reis naar het Parijse Eurodis- ney in Men dient zich als fitnessklub wel vooraf in te schrijven en dit bij Life Fitness, dat op het nummer 03/541,04.67 tijdens de kan tooruren te bereiken is. Vanaf 30 september kunnen individuele geïn teresseerden op dat nummer de adressen van de deelnemende klubs bekomen, zodat men tijdig de apparatuur kan gaan uittesten Tot hiertoe betoonden reeds een dertigtal centra hun interesse, maar de organisatoren maken zich sterk dat dit aantal tegen het eind van de maand minstens zal verdubbeld zijn Dirk Daelemans De meeting begin september door AC Lebbeke georganiseerd, had te lijden on der het slechte weer. Voor diverse disci plines bestond niet de minste belangstel ling en enkel voor het provinciaal kam pioenschap op de 10.000 m. en voor de 1.500 m. bij de mannen, was de interes se groot te noemen. Zo groot dat de jury besloot, bij de man nen twee reeksen te laten lopen. Tot groot ongenoegen van sommige minde re goden, die vrij laat aan de 25 pisteron den moesten beginnen. In de weten schap dat in de eerste, sterkere reeks, tal van atleten er de brui zouden aan geven. Wat trouwens ook gebeurde: van de ze ventien in deze reeks gestarte lopers, gaven er niet minder dan negen op... AC Lebbeke In de nevennummers noteerden we vol gende uitslagen van AC Lebbeke-atleten: Antoine Van Gucht slingerde de hamer 35m42 ver, haalde 11m23 in het kogel stoten en 43m84 in het speerwerpen, miniemedochter Kelly wierp de speer 24m68 ver. Ook de jongensminiem Gert Brijs en Bert Michiels namen deel aan het speerwerpen, ze haalden resp. 33m52 en 32m60. Pupil Kevin Hermans sprong 3m87 ver en Koen Heyvaert (junior) liet in het ko gelstoten een worp van 10m36 opteke nen. Laatstgenoemde liep later de 300 m in 40.81. Bij de kadetten meisjes verschenen twee 'Lebbeekse' aan de start in het 100 m.- nummer: Wendy De Ridder liep die af stand in 14.83 en Liesbeth Van Steen in 14.86. Veteraan Gilbert Vermeir liep de 100 m in 13.48 en had voor de 300 m. 42.66 nodig. Seniore Carla Hofmans van haar kant, zette aan in een 300 m. en finishte na 44.20. Over dezelfde afstand bij de mannen haalde junior Koen Verhulst 39.10 en veteraan Gentil Dierickx 39.11 Kadet Roel Robberecht liep de 400 m. in 48.39. Bij de scholieren over die afstand verschenen vier AC Lebbeke-atleten aan de start. Hun tijden: Kurt Rottiers 53.20, Yoeri De Meester 53.40, Dimitri De Meester 57.04 en Dirk Van Campenhout 58.67. AC Hamme-AC Denderland Dirk Van Hecke (AC Hamme) liep de 100 m. in 13.43; scholier Nico Berloo (Denderland) finishte in de 400 m. na 55.86. Provinciale kampionschappen 10.000 m Bij de dames-veteranen stond geen maat op Hildegarde Eemans (Eendracht Aalst). Zij werd met een tijd van 40.52.83 provinciaal kampioene in haar kategorie; Greta Van Doorselaer (Denderland) werd tweede in 43.05.23. Bij de heren-seniors ging de overwinning naar Peter De Vocht (30.19.47). De eer ste Oostvlaming. Wim De Keyzer (AC Lebbeke), eindigde tweede in 30.33.96 Filip Van Damme (AC Lebbeke) finishte als vierde (30.54.27), maar mocht als tweede Oostvlaming op het ereschavot. De uitslagen van de overige atleten uit de regio: Marc Van Damme (Zele) 31.36.93; Freddy De Munter (Lebbeke) 31.43.21; Peter Maes (Denderland) 33.10.81; Danny De Block (Lebbeke) 33.48.53; Frans Brunclair (Denderland) 34.27.11; Kris Geeroms (Lebbeke) 34.38.03; Hendrik Pletinck (Zele) 35.47.14; Dirk Van Hecke (Hamme) 38.10.67; J.P. Van Kerckhove (Zele) 38.34.04 en veteraan Omer Vercammen (Denderland) 41.04.51. KORFBAL De veldkorfbalkompetitie is voor de bei de klubs uit het Dendermondse onder een goed gesternte begonnen. Zowel At lantis Lebbeke als Appels KC boekten een overwinning. Voor de Lebbekenaars gebeurde dat reeds zaterdag, zonder problemen eigenlijk, op het veld van Vos Reinaert St.-Niklaas. Appels KC had zondagnamiddag op ei gen terrein meer moeite met Spartacus, maar boekte al bij al een verdiende over winning. Revancheerde zich eigenlijk, want de donderdag tevoren, in de beker kompetitie, hadden beide ploegen ook reeds tegenover elkaar gestaan en had den de Antwerpenaars, met het kleinste verschil evenwel, het laken naar zich toe gehaald. Appels KC - Spartacus: 13-10 Verdiende thuisoverwinning De wedstrijd Appels-Spartacus werd te gen een vrij hoog tempo betwist De thuisploeg, met nieuwelingen Martine De Grauwe, Geoffrey Picquer en Danny Willaert in de basis-acht, toonden zich in de beginfase het best korfballende team. Het kreëerde kansen bij de vleet, maar schoot tekort in de afwerking. Pas na zowat vijf minuten spel opende Ann Schuddinck, van halfver, de stand. 'Het gat was blijkbaar gemaakt', want Frank Janssens verdubbelde de Appelse voorsprong. Spartacus skoorde in de elfde minuut echter, vanop de strafworp- stip, de aansluitingstreffer Danny Willaert zorgde, van halfver, op nieuw voor een tweepuntenkloof, maar opnieuw mochten de bezoekers, via een strafworp, de achterstand tot één korf reduceren. Het Appelse verdedigend vak stond op dat moment sterk te spelen en cijfers vast. Appels won verdiend de wedstrijd, voor al dankzij een goeie eerste wedstrijdhflt? en een wedstrijdeind waarin het bewees* te kunnen terugboksen. Positief faas ook de vaststelling dat de nieuwelingen zich reeds duidelijk manifesteerden in het ge heel. Zondag gaat Appels op bezoek bij Bor- nem. Vos Reinaert St.-Niklaas - Atlantis Lebbeke: 4-10 Eén helft genietbaar Op het veld van Vos Reinaert St.-Niklaas zagen we gedurende één speelhelft vrij genietbaar korfbal. Vrij vlug bleek im mers dat Atlantis Lebbeke, in alle spele lementen -snelheid van uitvoering, kombineervermogen, inventiviteit, af werking - de betere was van de thuis- ploeg. Dat overwicht resulteerde reeds na acht minuten in een 0-2 voorsprong, via twee afstandsworpen van aanwinst Guy De Backer. Vos Reinaert vocht, met de mid delen waarover het beschikte, terug, skoorde ook, maar Cindy Meersman sloeg, van dichtbij, opnieuw een twee puntenkloof. Even leek het erop dat At- lantis aan het krasselen zou gaan, wat de thuisploeg in staat stelde gelijk te stellen, j Tijdens erg produktieve laatste tien minu ten van de eerste speelhelft stelde Atlan- tis echter orde op zaken. Via korven van Cindy Meersman (doorloopbal), Robin j De Backer (van dichtbij) - toen viel een tegenkorf (4-5) - Carmen Henckens (van dichtbij), Robin De Backer (van dichtbij) en Mario Bernard (afstands worp) gingen beide teams bij een 4-8 stand de rust in. De tweede helft had niets meer om het lijf. Beide teams wilden wel, maar kon- den blijkbaar niet. De totale onproduktivi- teit werd duidelijk geïllustreerd door het feit dat pas in de 33' minuut van de wedstrijd de eerste korf viel. Guy De Backer skoorde toen vanop afstand, De eindstand werd door Steven Callaert van- op de strafworpstip vastgelegd. Zondag krijgt Atlantis Lebbeke Technico Turnhout op bezoek. Pierre Van Rossem In het Kon. Museum voor Schone Kunsten aan de Leopold de Waelplaats te Antwer- j pen heeft van 19 december tot 7 maart een tentoonstelling plaats met als tema 'Van Bruegel lot Rubens, de Antwerpse schil derschoolvan 1550 tol 1650'. Febiac, de Belgische Federatie van de Au tomobiel- en Tweewielerindustrie, ontkent de valse geruchten over het bedrijfvoertuig- ensalon. Dat salon gaat door zowel vol- Korfbal. De organisatoren en medewerkers van het mosselfestijn ten voordele van de Lebbeekse korfbalklub gend jaar als in 1995 waarvoorde datum al Atlantis (foto guy) vastligt. vermits Geoffrey Picquer vanop afstand raak trof, wees het skorebord na een goed kwartier spel een 4-2 stand aan. De wedstrijd werd vrij bitsig betwist en tussen Danny Willaert en zijn recht streekse tegenstrever ontspon zich een pittig duel. De bezoekers skoorden op nieuw, maar in amper twee minuten en dankzij korven van Dirk Duym (afstand), Geoffrey Picquer en Ann Schuddinck (vanonder de korf), slaagde Appels erin een vierpuntenkloof te slaan (7-4). Op slag van rust milderde Spartacus tot 7-3. Wie tijdens de rust dacht dat Appels op een probleemloze overwinning afsteven de, had het bij het verkeerde eind. Vlak na de rust voerden de bezoekers immers de pressing. Appels stond er bij en keek er naar en in amper acht minuten tijd had Spartacus zijn achterstand omgebogen tot een 7-8 voorsprong. Appels, aldus een vrouwelijke supporter, is aan zijn 'godsdienstig kwartiertje' bezig. Spartacus verzuimde, via het missen van een door scheidsrechter Dequinnemaere betwistbaar toegekende strafworp. zelfs een tweepuntenkloof te slaan, maar wist na twaalf minuten spel toch een 7-9 voorsprong te versieren. Appels klom, vooral onder impuls van Ann Schuddinck, die een zeer goede wedstrijd speelde en in deze cruciale momenten tweemaal skoorde -van dichtbij en van halfver - uit het dal en stelde gelijk. Niet voor lang echter, want opnieuw kwamen de bezoekers op voor sprong. De wedstrijd won vanzelfspre kend aan spanning en kende een boeiend eind. Nadat Danny Willaert, vanop af stand, 10-10 gelijk maakte, legden Geof frey Picquer (vanop afstand) en Dirk Duym, vanop de strafworpstip, de eind- Op donderdag 17 augustus reisden een zeventien leden en sympathisanten van A.C. Denderland naar het wereldkam pioenschap voor veteranen over tien en vijftien kilometer in het Engelse Birming ham. Op zaterdag 29 augustus werd, naast een omkadering door joggers en snel wandelaars, te 15u00 de start gegeven van de race om de wereldtitel over de 10 kilometer. In deze wedstrijd behaalden de volgende atleten van A.C. Denderland een eervolle prestatie Greta Van Doorsselaer werd bij de dames W 35 28ste in een tijd van 0.42.40, Gerard Van Cauwenberg werd bij de heren M 50-54, 64ste in een tijd van 0.38.45 en Omer Vercammen ein digde in deze reeks op de 112de plaats in een tijd van 0.41.48 op 1434 aankom sten. Op zondag 30 augustus werd dan de start van de 25 kilometer gegeven met de wereldtitel als inzet. In deze wedstrijd, die doorging onder een striemende re gen, aangevoerd door een beukende wind, behaalde Leo Brusselmans een prachtige vijfde plaats in de jongste reeks heren M 40-44 met een tijd van 1u24'46". Er kwamen 1500 atleten aan de start. Na 12,5 km en de eerste doortocht zat het er nochtans allemaal nog in. Zeven lopers hadden zich reeds een ruime voorsprong kunnen verwerven op een geweest, achtervolgend groepje. Allicht droomde We hunkeren alleszins nu reeds naar een Leo er toen van om wereldkampioen te klinkende revanche in een volgende uit kunnen worden of anders toch een po- gave van het wereldkampioenschap, diumplaats te kunnen bezetten. Een andere streekgenoot, Jean Bock- Tussen droom en werkelijkheid is echter landt, aangesloten bij AC Hamme, be- een hemelsbreed verschil en daarmee haalde in de reeks M 50-54 een puike moet iedereen het stellen. Rekening hou- 20ste plaats over de 10 km in een tijd van dend met Leo's palmares was het onder o.35'22". een beter gesternte nochtans mogelijk q. Van Cauwenberg Atletiek. Grembergenaar Gerard Van Cauwenbergh in tweede positie tijdens het W.K. over 10 km in Birmingham (vh)

De Voorpost | 1992 | | pagina 24