Grembergen 30 jaar basketbal 25 jaar Onder Ons Panters Baasrode vaandeldrager van de basketbalsport om en rond Dendermonde Basketbal kalender BSI3I1 De Voorpost - 11.9.192 - 27 BflfeHBttmSI NTODR ■LS1H0HC. ViSHANDEl Vorig weekend was het voor de Grem- bergse basketbalfamilie feesten gebla zen. Na een sporthappening, volgde er ontspanning met een jubileumfeest. Er was een dubbele reden voor. De basket- balsport wordt dertig jaar beoefend en de huidige club Onder Ons bestaat 25 jaar Eén van de pioniers van Onder Ons en de huidige secretaris Robby Segers, al meerdere keren redder in nood op spor tief vlak en nu ook als administratieve kracht, grasduinde in het verleden van de club. Onder impuls van o.a. John Cau- dron en Jean Van Damme en nog enkele anderen werd begin van de jaren zestig het idee opgevat om een basketbalclub te stichten. In 1962 werd er voor kompetitie inge schreven De thuishaven was het terrein achter dancing 'De Oude Molen'. De eer ste match moest evenwel buitenshuis worden gespeeld omdat het eigen terrein nog niet speelklaar was. De naamkeuze viel op Grembergse Sportkring (GSK), die later ook nog het handbal en het tafeltennis onder haar vleugels zou ne men. Een geleidelijke opgang wierp vruchten af. Tijdens het seizoen 1966-67 werd de eerste titel gevierd. De promotie werd tegen Racing Gentbrugge afgedwongen. In de spelerskern zaten toen o.a. John Laenen, Etienne Van Puyenbroeck, Etienne Van Driessche, Michel-Buyle, Eddy Van Rillaer naast de eigen spelers. 1967 was het jaar van de ommekeer. De toenmalige secretaris John Caudron had de intentie om een jeugdploeg in te schrijven. Dit stuitte op verzet binnen het bestuur, dat voornamelijk oog had voor de handbalploeg die op dat moment was doorgestoten naar tweede nationale. Het leidde tot een afscheuring. John Cau dron startte met een nieuwe club 'Onder Ons' en koos voor het terrein op het 'Oude Kerkhof' Vele Grembergse jonge ren vonden de weg naar hét basketbalter rein. Er werd een scholierenploeg inge schreven en ook een damesploeg zat onder de Onder Ons-vleugels. Een seizoen later sloten de meeste GSK spelers aan bij Onder Ons. De Onder Ons vlag wapperde het volgende seizoen met een titel in derde provinciale waar men sterker was dan Herleving (uit huidige Wasoclub) Waasmunster. De ploegkern was op dat moment aangevuld met het resultaat van de jeugdwerking. De jonge 'gasten' Roger Mijs, Roger Philips en Robert Segers waren paraat. De volgende periode was er één van 'ups en downs'. De club zweefde tussen tweede en derde provinciale. Oudere spelers haakten af De jonge ploeg steunde op Etienne Van Cauwenbergh en Geert Van Keer (de huidige voorzitter). Juniores-internationaal Danny D'Hondt werd trainer. Het ging sportief goed jeugdploegen, een damesploeg, een eer ste- en reserveploeg en het buitenterrein werd gewisseld voor de sporthal aan de Scheldedreef. 'Wat een luxe voor die tijd', geeft Robert Segers er nu nog als bemerking bij. Maar de financiële weerbots volgde. Na één seizoen keerde men terug naar het centrum van de gemeente en het buiten terrein. De jeugdploegen en damesploeg werden opgedoekt. Een nieuwe start tijdens het seizoen 1974-75. Op bestuurlijk vlak was de inbreng van M. Van Keer en E. Van Caute- ren positief. De sportieve lijnen werden uitgezet door trainer-speler Jef Piron. Het uitbaten van een eigen clublokaal gaf de ploeg meer financiële armslag om een degelijke tweede provincialer te zijn. In het seizoen 1982-83 werd in een testmatch om een plaats in eerste provinciale gestreden met volgende ploeg Noel Colpin, André Goossens, Eddy Straetman, R. Meeus- sen, Francis Cuypers, Robert Segers, Rudy De Clercq, Eric Mijs en trainer- coach Eddy Cornelis. Het overlijden van M. Van Keer en het zich terugtrekken van Egon Van Cauteren bracht de club opnieuw in serieuze orga nisatorische problemen. Er volgde een vrijwillige degradatie naar derde provin ciale. Enkel Rudy De Clercq en Robert Segers bleven over. Na het donker gat kwam er in 1985 een lichtpunt toen de club kon verhuizen naar de sportzaal van de gemeenteschool. De jeugd werd opnieuw aangesproken. Vele mensen zorgden voor een voorbeeldige inzet onder leiding van voorzitter Geert Van Keer, John Caudron en Henk Schol- liers. Vijf tot zes jeugdploegen speelden kompetitie. Na 25 jaar Onder Ons speelt de club nog altijd in tweede provinciale. Sedert een paar seizoenen heeft het daar een 'outsidersrol'. Met eigen gevormde jeugdspelers de opgang bestendigen is de uitdaging voor de komende periode. Momenteel zijn er nog drie leden actief van de 'Grembergse Onder Ons-start' Eric Mijs, Robert Segers en John Cau dron. BENO Basketbal. BBC-trainer Mare Pauwels (Iv) BBC Panters-St.-Truiden. Michaël Dubois gaat niet voorbij de Baasrood- se Rudy Vermeersch (Iv) Basketbal. Het bestuur van de jarige Grembergse basketbalklub (foto 9uy) Dit weekend start de basketbalkompeti tie. Het moment om even vooruit te blik ken op wat komen moet. Of het een goed seizoen wordt blijft een open vraag In ieder geval is Panters Baasrode de enige club die nog in de nationale afdelingen speelt. De Panters hebben het de laatste seizoenen moeilijk gehad om hun ploeg in derde afdeling te handhaven. Het lijkt er op dat ze betere kansen maken op zich opnieuw als een reuzendoder te manifesteren. Hun prestaties in de beker kompetitie zijn een goed voorteken. Vori ge week wipte Baasrode de tweede klas se ploeg St.-Truiden. De sfeer zal er opnieuw zijn in de Pantershal. De ploeg onderging heel wat wijzigingen. Coach Mark Pauwels werd goed gevolgd door het transfertkomitee. Mario Zaman (Wasoclub Waasmunster) en Luc Van de Watering bleven. Met de komst van Eric Van Houck (Wilsele), Eric Van Gestel (Rubo Niel) en Gorik Spoelders (Wille broek) werden de zwakke plekken in de ploeg goed opgevuld. Een streep door de rekening is de vier weken schorsing die centerspeler Luc Van de Watering staat te wachten. Panters rekent op Leo De Rijcke als doublure, maar die heeft dan de legerdienst voor de boeg. Op de spelverdelersplaats heeft Panters nu meer ervaring met Eric Van Hout met de 37-jarige routinier Eric Van Gestel als wissel. De Willebroekse junior Gorik Spoelders moet het op de vleugel waar maken. Een stek rond de vijfde plaats mag de derdeklasser zeker ambiëren. Kern Rudy Vermeersch, Guido Verstap pen, Geert Dierick, Pascal De Koning, Jan Hiel, Luc Van De Watering, Mario Zaman, Eric Van Houck, Eric Van Gestel, Leo De Rijcke, Gorik Spoelders, coach Mark Pauwels. In eerste provinciale is Hemaco Dender monde de enige streekvertegenwoordi- ger. Een dieptepunt. De Dendermondse Collegeploeg wil het als nieuwkomer waarmaken met dezelfde kern waarmee ze vorig seizoen in tweede provinciale furore maakte en kampioen speelde. On danks dat men in bestuurskringen aan een vervanger dacht, is Jan Van Hoey- weghen, op vraag van de spelers, als sportieve leider gebleven. Op basis van technische- en taktische vaardigheden moet Hemaco bekwaam zijn binnen de eerste vijf te eindigen, als promotor van de club die de eigen jeugd nog voluit de kans geeft om zich tot volwaardige basispionnen te ontwikke len. Kern Dirk Van Liedekerke, Frank Mel- ckenbeeck, Peter Van Acker, Kris Baten, Tom Dekocker, Jo Raes, Christophe Platteaux, Peter Vermeulen, Tom Van Acker, Stef Aelvoet, Koen Vermeiren, Jo- Basketbal. Met deze ploeg moet Panters Baasrode de toon aangeven in de Dendermondse regio (Iv) Basketbal. Bestuur en spelers van de Grembergse basketbalklub tijdens de jubileumviering (foto guy) han Vermeulen, Wim Goedgezelschap. Coach Jan Van Hoeyweghen. De tweede provinciale B-reeks moet voor de span ning, de derby's en eventueel voor de :lubs met kampioenallures zorgen. Na een rondvraag bij de ploegen, wordt Dendermonde als de grote titelkandidaat aangewezen met Waasmunster, Eksaar- de als outsiders. Dendermonde eindigde vorig seizoen vierde en kon zijn kern fel versterken. André Van Wauwe (Westmalle) en Mare Van de Vijver (Melsele) als spelers en Jules Meire als trainer-coach. Deze laatste staat voor een moeilijke taak om een ploeg aan de opworp te brengen waar lijn in zit. De pionnen daarvoor zijn aanwezig. Een formidabele uitdaging voor trainer Meire om de, door omstan digheden, individualistische ingestelde spelers in het gareel van de teamspirit te laten lopen. Derde afdeling 20.15 u. (12/9): Mont sur Marchienne - Panters Baasrode 1' provinciaal 20.00 u. (12/9): Hemaco Dendermonde - Ronse 20.30 u. (12/9): The Tower Aalst - Tissac Gentbrug ge 2' provinciaal B 18 00 u (13/9): Zele - Eksaarde 11.00 u. (13/9): Bolas Dendermonde - Melsele 18 00 u (13/9) Erembodegem - Dendermonde 20.00 u. (12/9): Moerzeke - Buggenhout 16.15 u. (13/9): Waasmunster - Lokeren 20.15 u. (12/9): Waasland St. Niklaas - Grembergen 3' provinciaal 15.30 u. (13/9): White Star - Cibo Zele 1' provinciaal dames 11.15 u. (13/9): Zele-Ronse 11.15 u. (12/9): Sipiba Gent-Pan ters Baasrode Er is binnen de Dendermondse bestuurs- kern ook ambitie aanwezig en die reikt zelf tot het opnieuw inschrijven van een Het jubilerende Grembergen eindigde vorig seizoen net na stadsgenoot Den dermonde. De spelers van vorig seizoen vormen ook de groep van dit seizoen. De vijfde plaats wordt de nieuwe uitdaging. En in die eigen gemeentezaal een topfa voriet, van het genre Dendermonde, kloppen, pleziert de eigen aanhang. Zele hoopt eindelijk de degaradatietrein tot stoppen te brengen. Van tweede klas se naar tweede provinciale veroorzaakte een hele schok. Mark De Vriese werd als trainer-coach aahgesteld en moet nu trachten orde op zaken te stellen en zo wel sportief als organisatorisch de ploeg tot rust te bregen. De eigen jeugd staat nog altijd op de eerste plaats. De immer parate veertiger en ex-Dendermonde- naar Guido Biesemans (Akron Ronse) moeten samen met Thierry Verhoeven en Dirk Claessens, The Jimmy's Aalst, voor de routine zorgen. De ambitie is er op nieuw in het vernieuwde bestuur dat bin nen de drie seizoen opnieuw nationaal basketbal zou willen zien in sportcentrum VHVD. Moerzeke, terug van weggeweest, in tweede provinciale, heeft zich gewapend om de terugkeer niet tot één seizoen te beperken. Wim Van Damme van Panters Baasrode werd aangetrokken en zijn win- naarshart moet Moerzeke op het goede pad zetten. De spelersgroep werd ook verruimd en Stefaan Van den Bossche (Dendermonde) en Christophe Verneirt (Zele). Roland Verbeke is de nieuwe trai ner. Vlinders Buggenhout kon vorig seizoen, na een testmatch, het behoud in tweede provinciale veilig stellen. De ploeg hoopt dat het nu vroeger geruststelling krijgt. Eddy Albrecht stopt, dat is een tegenval ler. Maar de groep wordt versterkt en verruimd met Ivan De Doncker, Steven De Doncker, beiden van Geranimo Bor- nem, met de dubbele meter Karei Muys- hondt, St.Amands en de teruggekeerde Eric Van Assche van Animo Bornem. Stijn Struyf is de trainer-coach. Bolas, is de derde ploeg van Dender monde in tweede provinciale. Voor de eerste keer speelt de ploeg van de Abdij school in die reeks. Ze maken zich geen begoochelingen en hun ambities zijn dan ook beperkt. Dat het zeer moeilijk zal worden om langer dan één seizoen in tweede te spelen dat beseffen ze. Tot de weinige damesploegen die de streek nog telt behoren Zele en Panters Baasrode. De ploegen zijn niet onmiddel lijk titelkandidaten alhoewel Zele wel hoog zou kunnen eindigen. Ook Panters zal proberen om de goede lijn van vorig jaar aan te houden. Vlinders BuggenhoutIvan De Don cker, Steven De Doncker, Karei Muys- hondt, Eric Van Assche, Johan Van Gucht, Jan Van den Breen, Johan Van Riet, Jozef Van der Straeten, Jurgen Sae- rens, Pat Mertens, Frank Jaspaert, Geert Albrecht, Daniel Boeykens. Trainer- coach Stijn Struyf. Grembergen Pat Van Lembergen, Luc Blancquaert, Wouter Vermeulen, Mare De Kimpe, Tom Van Wambeke, Jo Van Wambeke, Chris Crick, Pat Verhelst, Bart Vereecken, Raf Delagayen, Guy De Win- ne. Trainer-coach Jozef Piron. B.B.C. Dendermonde Dirk Piron, Eric Willockx, Guy Goedgezelschap, Paul Van Kerkhoven, Marc Bulteel, Jan Van den Bossche, André Van Wauwe, Mare Van de Vijver, Giovanni Van Doorslaer Filip Tijtgat, Jan Moens. CoachJules Meire. Bavo Geywa Moerzeke Gunther Van de Velde, Wim Van Damme, Jum De Caluwé, Christophe Verneirt, Dirk Van Cleemput, Stefan Van den Bossche, Filip Weemaes, Gert Wouters. Trainer Rolan Verbeke. B.C. ZeleFreddy Gijsens, Filip Van Cauteren, Geert Van Acker, Jaime Van Malderen, Thomas Christiaens, Sven Christiaens, Johan De Maesschalck, Thierry Verhoeven. Guido Bieseman, Dirk Claessens. Trainer-coach Gunther De Ridder. Bolas Dendermonde Kamiel Dupont, Paul Meireman, Luc De Petter, Pepijn De Petter, Jurgen De Ridder, Bart Veule- mans, Patrick Bonner, Jan Nuel, Frank Timmerman, Eric Veulemans, Eric Du- pont. Trainer-coach Gunther De Ridder. Zele Myrite Van Cauteren, Kathy Goos sens, Mieke Pletinck, Veronique Fa- maey, Lieve Goossens, Marianne De Bock, Karine Ost, Erna Kint, An Mielnicki, Lieve Hermans, Lieve Van der Kelen, trainer-coach Lieve Hermans. Panters Baasrode Kathleen De Mul der, Donate Cathry, Martine Van de Troost, Petra Ringoot, Nicky Van der Straeten, Rita Hendrickx, Nadine Heir- wegh, Veronique Vermeersch, Carla Van Hecke, Isabel De Vleeschauwer, Christel De Schutter, An Meskens, Ingrid Ver meersch. Trainer-coach Mare De Vriese. BENO

De Voorpost | 1992 | | pagina 27