Eerste zege voor Cornel Van Gorp (C1) en Rudy Van Linden (A1) Gary De Cock Alfons Van Den Bossche, René Fiers en Jos Verhaert Velina Wielerfederatie Amateurs in Berlare 28 - 11.9.192 - De Voorpost WIELRENNEN VWF-wielrennen. In Wetteren won Rudy Van Linden de A'-reeks en Mare De Peuter de A2-reeks (xl) Jos Verhaert heeft er nog eens voor gezorgd dat zijn vrienden-renners aan de slag konden in Laarne want hij had nog eens diep in zijn geldbeugel getast om een nieuwe wedstrijd mogelijk te maken. In de eerste reeks kregen we 25 renners aan de start voor een rit van 45 km die op een massaspurt geëindigd is. Het was de zeer snelle Jos Verhaert die als eerste over de lijn bolde. In de tweede reeks kregen we 35 deelne mers aan de streep waaronder de twee plaatselijke renners Lievin Troch en René Fiers. Zij deden het bijzonder goed want Fiers mocht de bloemen en kussen voor zich opeisen en Troch legde beslag op een mooie vijfde plaats. In de derde serie kregen we nog eens 26 renners aan de start zodat de namiddag niet meer stuk kon en Henri Neyt gerust kon glimlachen. Half-wedstrijd kregen we een ontsnap ping van vijf renners en dat zou de goede zijn want ronde na ronde vergrootten ze hun voorsprong. Ook dit vijftal viel ten slotte nog uiteen na een uitval van Alfons Van Den Bossche, gevolgd door Van de Perre en het drietal Roels, Van Peteghem en Loots. Het peloton volgde op 2' van winnaar Van Den Bossche. Uitslagen Reeks C+D 1. Alfons Van Den Bos sche, 2. Herman Van de Perre, 3, Mauri ce Van Peteghem, 4. Willy Roels, 5. Juliaan Loots, 6. Millo Moentjes, 7. Eric Van Landschoot, 8. August Van Woen- sel. 9. Jan Brandt, 10. Jozef Goossens. E-reeks 1 René Fiers, 2. Frans Van Hoof, 3. Roger Vermeersch, 4. Marcel Mortier, 5 Lievin Troch, 6. Albert Keste- loot, 7. Victor Janssens, 8. Frans Van Looveren, 9. Sylveer De Vos, 10. Mauri ce Verbeke. Rpm? r'J \y u i '/c? Wielrennen. Amateur Gary De Beul, 3. Maurice Van Heule, 4 Etienne Cock klopte medevluchter Mare Verhegge, 5 André De Vos. 6 Robert Bracke in Uitbergen met veel ge- Van Weynsberghe, 7 Raymond Pieters, mak (mt) 8 Etienne De Vreese, 9 Maurits De Smet, 10. Theo Wymeersch. Zondag in Wetteren met twee ronden ingekort en dat had voor Wedstrijdpromotor Adolf Van den gevolg dat het tempo zo hoog lag dat er Abbeele had voor een prachtige doodeenvoudig niemand meer dan 50 omloop van 9 km gezorgd die meter voorsprong kon nemen. Mede deels over het grondgebied van door de stevige wind en de snelheid van Laarne ging. De politie van Wette- 45 km/u die er werd gehaald bleef alles ren deed vóór de start van de C- samen en reed men op een regelrechte renners de kontrole van het circuit, massaspurt af. Met nog zeker 40 van de Alles was in orde en de renners 55 gestarte renners kregen we dus een konden starten. Op het grondge- sprint om van te snoepen met bij de bied van Laarne werden ze tegen- C1-renners een onverwachte Cornel Van gehouden door een politieagent Gorp, die snelle pedalen als Wilfried De die zegde dat er nog twee seinge- Pauw, kampioen van België Danny Ver vers ontbraken. Men vond nog ekens en Etienne Rolus achter zich hield. twee vrijwilligers en stelde die op Bij de C2's was het Julien Simoens die aan de twee veldwegen die enkel Gaston Van Den Hoecke, Marcel Doerae- door landbouwers gebruikt wor- ne en Jozef Boone achter zich hield. den. Na dit spijtig oponthoud kon- B-reeks Patrick Malbrecq en Mare den de C-renners dan toch starten Hendrickx terwijl rrad/'en de A- en B-renners Qeze prachtwedstrijd werd gedomineerd zonder obstakels hun wedstrijden door drje renners Patrick Ma|brecq Djrk konden betwisten. Verguit en Mare Hendrickx. Deze klep- C-reeks Cornel Van Gorp en Julien pers konden al vrij vlug in de wedstrijd Simoens ontsnappen nadat we reeds een poging Door het oponthoud werd de C-reeks van Frank Veldeman, Luc Ruys, J. Mi- chiels P. Muys, H. Moerenhout en Al- bert De Langhe hadden gekregen. Hoe wel de drie koplopers nooit meer dan 25" konden nemen, zou het peloton er nooit ijn slagen om ze te grijpen. Vooral Den- dermondenaar Dirk Verguit was weer de spilfiguur en als deze renner in zijn dagje is mag men hem nooit teveel meters geven. In de laatste ronde kregen we nog een knap stukje sport. Daniël Noens wip te weg uit het peloton en alleen Mario Bauwens kon in een samenbundeling van zijn krachten nog tot bij Noens gera ken. Hij had echter zo diep moeten gaan dat hij voor Noens niet veel versterking betekende. Na tweemaal zijn beurt aan de leiding te hebben gedaan was Mario uitgeblust en kon zich nog alleen beper ken tot aanklampen. Noens, in een fan tastische dag, bleef de forcing voeren en de drie koplopers zagen het duo komen. Ook zij gaven nu alles maar toch schoof Noens meter na meter dichterbij. In de laatste bocht, op een driehonderd meter VWF-wielrennen. Rudy De Jonghe van de meet kon hij aanpikken maar toen uit Serskamp (xl) begonnen ze al te spurten. Dirk Verguit haalde er alles uit en een goed gevolgde Malbrecq had geen moeite om Dirk te kloppen terwijl Hendrickx het haalde bij de B-renners. Ook Bauwens bleef nog uit de greep van het peloton dat een spette rend spurtje leverde voor de ereplaatsen. René Marissen haalde het bij de Ban ners, vóór Gryseels, Van Wittenberghe en kampioen Luc Ruys terwijl bij de B2-renners, kampioen Germain D'Hondt het haalde vóór Messeman, Noël Maes en Edgard David. A-reeks Rudy Van Linden en Mare De Peuter Reeds na één ronde kwamen Rudy De Jonghe en Jozef Watteny er afgeschei den door. Meteen sloeg de vlam in de pan en werd er een aardig stukje gefietst, nadat die twee tot de orde waren geroe pen, kregen we nog tal van uitvallen maar het was in de vierde ronde dat Mare De Peuter wegflitste dat het menens werd Na een ronde voorop te hebben gereden, kreeg Mare versterking van Helmut Tas. Onder hun beiden namen ze tot 30" voor sprong. Na een poging van Johan Hutse- baut wipten Serge Van Assche, Rudy Van Linden en René De Breucker uit het peloton weg op zoek naar de twee vluch ters. Ook Ronny Samson zag het gevaar in en sprong achter het drietal aan. Hij sneuvelde op een vijftigtal meter en moest terug in het peloton. Vooraan ble ven de twee standhouden. Nadat de drie jagers tot op 10" waren genaderd wer den ze terug op 35" gefietst en kregen we bij het ingaan van de laatste ronde De Peuter-Tas aan de leiding, op 35" Van Linden, De Bruecker en Serge Van As sche. Maar Serge, die door zijn beste krachten heen was, moest de rol lossen en staakte de strijd. Op 55" noteerden we het peloton. In die laatste ronde kregen we nog sport van de bovenste plank te zien. Mare De Peuter demarreerde nog weg van Tas om alleen toe te komen, terwijl het duo Van der Linden-De Bruec ker door het verdwijnen van Van Assche en het fel jagende peloton nog alle last had om voorop te blijven. Dat lukte met een 70 meter op het spurtende peloton. Van Linden won vlot van De Bruecker, terwijl Danny Van Damme het haalde vóór Stammeleer en Jozef Devits. Bij de A2-renners finishte Rudy De Jonghe vóór José Hoebeke en Theo Van Handenhove terwijl Willy Van Dijck geluk had dat het gedaan was. Zijn bandje was aan het leeglopen. Fons, de vader van Stefaan Laureys deelde ons mee dat Stefaan 'out' was voor deze maand maar tegen het crossseizoen hoopt gereed te zijn. Ook goed nieuws van crosskampioen André Tummeleer. Ook hij zal paraat zijn tegen de start op 17 en 18 oktober in Erpe bij Gustaaf Sonck. Nieuws voor onze veldrijders We hadden u de volledige lijst van de wedstrijden beloofd. Nog even gelduld. volgende week geven we u de eerste data. Er is echter zo'n groot aanbod dat we iedereen moeten tevreden stellen. Ondertussen kunnen we reeds kwijt dat buiten het nationaal kampioenschap te Denderleeuw en het kampioenschap van Oost-Vlaanderen in Baardegem, ook het kampioenschap van West-Vlaanderen reeds is gekend, net als dat van Antwer pen, terwijl we om iedereen tevreden te stellen het seizoen wat zullen verlengen. Voor alle inlichtingen Gustaaf Sonck, tel. 053/78.94.49. Volgende wedstrijden Zaterdag 12 septemberDenderleeuw, Landuitstraat 37, café Den Trainer. C start om 13u00 voor 38 ronden of 50 km; B om 14u30 voor 4' ronden of 58 km en A om 16u15 voor 50 ronden of 66 km 23.000 fr prijzen, omloop I. Zondag 13 september in Zarlardinge aan de kerk, café Koning van Engeland. C start om 13u00 voor 11 ronden of 53 km, B om 14u30 voor 13 ronden of 62 km en A om 16u15 voor 15 ronden of 72 km. 23.000 fr prijzen, omloop II. Uitslagen Reeks A11Rudy Van Linden, 2. René De Brucker, 3. Danny Van Damme, 4 Dirk Stammeleer, 5. Jozef Devits, 6. Jo han Hutsebaut, 7. Frank Saey, 8. Rudi Audenaert, 9. Kris Verhasselt, 10. Erwin Van den Driessche. Reeks A21Mare De Peuter, 2. Helmut Tas, 3. Rudy De Jonghe, 4. José Hoebe ke, 5. Theo Van Handenhove. 6. Willy Van Dijck, 7. Freddy Goossens, 8. Jozef Watteny, 9. Rudy De Meyer 10. Danny Goossens. Reeks B21. Mare Hendrickx, 2. Ge rmain D'Hondt, 3. Ferdy Messeman, 4. Noël Maes. 5. Edgard David, 6. Hugo Verjans, 7. Jacques Malbrecq, 8. Hugo Tuypens, 9. Hedwig Van Hoefs, 10. Ro ger Hoof. Reeks C11. Cornel Van Gorp, 2. Wil fried De Pauw, 3. Danny Verekens, 4 Etienne Rolus, 5. Victor Van Cauwen- berghe, 6. Christiaan Cool, 7. Guy de Wolf, 8. Leonce Van der Linden, 9. Pas cal Borremans, 10. Gerry Steenssens. Reeks C21Julien Simoens, 2. Gaston Van Den Hoecke, 3. Marcel Doeraene, 4 Jozef Boone, 5 Louis De Boeck, 6 René Droesbeke, 7. Paul De Rijbel, 8. Eric Van den Berghe, 9. Jerome Wille, 10. Hugo De Kocker. VWF-wielrennen. Eric Van Geyte uit Hamme (xl) In Berlare waren er 39 amateurs komen opdagen en die hebben niet lang ge wacht om in de aanval te gaan. Reeds in de derde ronde gingen zeven renners aan de haal Later kwamen er eerst negen en dan nog eens tien aansluiten zodat de kopgroep eigenlijk een peloton werd met 26 renners Uiteraard kon die grote groep niet bijeen blijven en Peter Saev bracht in de zeven de ronde de aanval op gang, samen met de broers Erwin en Erik Van Eeckelen, Gaston Pieters, Nico Daelman en Gary De Cock, later kwamen ook nog Mare Bracke, Ronny Segers en Eddy De Poor ter aansluiten. Negen renners was blijkbaar nog van het goede te veel voor Danny Daelman maar zijn jump doofde snel uit. Gary De Cock en Mare Bracke deden het beter of kre gen meer ruimte van de anderen zodat Cossemyns, 9. Ronnie Segers, 10. Gas-S Gary De Cock de spurt met twee won. ton Pieters. Peter Saey, een harde werker, werd nog derde vóór Björn Nachtergaele. De Poor ter won de spurt van de anderen die nog overbleven. Uitslagen 1. Gary De Cock, 2. Marc Bracke, 3. Peter Saey, 4. Björn Nachter gaele, 5. Eddy De Poorter, 6. Ronny Westelinck, 7. Mare Schepens, 8. Yves WAOD-veteranen in Laarne VWF-wielrennen. Pascal Batselier (B') en Mare Hendrickx (B2), de besten in Flobecq (xl) VWF-wielrennen. Cornel Van Gorp (C') en Julien Simoens (C), winnaai in Wetteren (xl) VWF-wielrennen. Hendrik Vermeiren uit Grembergen en Patrick Siaum Dendermonde (xl) VWF-wielrennen. Hugo Van Neer was de beste van de C'-reeks in. Flobecq terwijl Jozef Boone de C2-reeks won (xl) VWF-wielrennen. Patrick Van Wetteren won in Wetteren de B'-reeks Mare Hendrickx de B2-reeks (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28