Een zware klus in St.-Maria-Oudenhove Hans De Meester Tom Steels Erwin Lagaert Frederik D'Hondt Gunther Nauwelaerts Robby Van Raemdonck Kampioenschap van Brabant V.W.C.L.-wielrennen Amateurs in Moerzeke Amateurs in Herdersem Juniores in Wichelen Nieuwelingen in Erpe-Mere Amateurs in Overmere Nieuwelingen in Moorsel De Voorpost - 11.9.192 - 29 WIELRENNEN Amateurs in Moerzeke. Winnaar Hans De Meester (Mere) met Bart Peelman (4de), die eerste Hammenaar was (vh) 53 deelnemers is geen slecht getal en de deelnemers maakten er meteen een le vendige wedstrijd van die mocht prat gaan op een grote belangstelling. Het tempo lag steeds vrij hoog en daardoor brachten pogingen van Guy Smet. Gas ton Pieters, Bart Peelman en Guy Van Hese niets op. Geert Hamerlinck wachtte tot de negende ronde om zijn jump te plaatsen. Met hem gingen Gaston Pieters en later nog Gary De Cock en Erwin Van Eeckelen. ledereen dacht toen dat de beslissing gevallen was. Verkeerd ge dacht want alles kwam weer samen. Gary De Cock probeerde het nog eens alleen en ook Guy Van Hese wou alleen weg maar Hans De Meester hield de teugels strak. We belandden uiteindelijk in de ultieme ronde en die werd bijzonder snel verreden. Toch geraakten nog tien renners weg. In een spurt, die van ver werd begonnen, bleef Hans De Meester baas, vóór Gary De Cock, Gerry Van Lierop, Bart Peelman en Guy Van Hese, meteen de toonaangevers van deze koers. Uitslagen 1Hans De Meester (Mere), 2. Gary De Cock, 3. Gerry Van Lierop, 4. Bart Peelman, 5. Guy Van Hese, 6. Benny Van Buynder, 7. Marc Meuleman, 8 Geert Hamerlynck, 9. Marc Laufeys, 10 Dirk Troch. De eerste helft van de wedstrijd waren er wel enkele schermutselingen maar het duurde tothalfkoers voor er een ernstige ontsnapping te noteren viel met Jan Sie mensGary D'Hauwe. Johan Van Saen, Bart De Boeck, Dirk Van Mossevelde, Gunther Van Impe, Guy Rooms en Tom Steels. Sterke kerels die er wat van kon den maken maar al vrij vlug verdween Johan Van Saen al opnieuw in de achter grond terwijl er echter versterking kwam van Marc Van den Bossche en de Brit Hunter die even later hun wagentje kon den aanpikken. Deze negen renners hiel den het vol en zouden zich aanbieden voor de spurt. Tijdens de ultieme ronde waagde Dirk Van Mossevelde enkele uit- valspogingen maar hij kreeg van de an deren geen vrijgeleide. In de spurt leek Van Mossevelde het dan wel te zullen halen maar hij werd nog geremonteerd door Tom Steels. Bart De Boeck werd derde Uitslagen 1. Tom Steels, 2. Dirk Van Mossevelde, 3. Bart De Boeck, 4. Guy Rooms, 5. Gunther Van Impe, 6. Marnix Van den Bossche, 7. Andrew Hunter, 8. Gerry Dauwe, 9. Jan Sierens, 10, Patrick Sergoris. Hoewel de televisie het W.K. uit zond bracht de VWCI nog aardig wat renners aan het vertrek. Sint- Maria-Oudenhove, bekend om zijn lastige omloop heeft weer de bes ten op het ereschavotje laten plaatsnemen en ze hebben er, on danks enkele opvallende afwezi gen, een boeiend spektakel van gemaakt. Van Wetter, de nationale kampioen in de jongste kategorie, liet er geen twijfel over bestaan dat hij de kampioenentrui waardig zal dragen en tot het uiterste zal verde digen, wat zijn voorganger Freddy Roelekens hem trouwens had voorgedaan. Bij de veteranen stuurde de sterke Van Steerthem genadeloos alle konkurrentie naar het koffiehuis. Hij kreeg wel gezel schap van de dappere André Van der Eecken en de sluwe Paul Boel. Heel eventjes scheen ook Renë De Bruycker mee te spelen in de over weldigende show die het trio op voerde maar onder het gehamer van de drie musketiers bezweek de ranke René zeer snel. Het was in beide wedstrijden een slijtageslag en de minder goede renners on dervonden vlug dat het seizoen tot het einde van deze maand duurt en dat verzorging en training daarbij nog steeds alle aandacht opeisen, zoniet zit de 'forme' vlug in de win- terkast... C- en D-reeksen Sint-Maria-Oudenhove schrikt toch een beetje af want tal van renners stuurden hun kat om het W.K. niet te missen. Toch begonnen nog 32 dapperen aan de zware klus maar door het stralend lentezonnetje leek het allemaal nog zo erg niet. Van Steerthem en Van der Eecken straalden van ambitie en begonnen direkt aan te vallen om de koers bikkelhard te maken. Dat deden ze ook toen er na een aanval van Jozef Van Isterdael en Herman De Gent een hergroepering kwam en net op het kasseistrookje waar,het zeer lastig was, rukte Van Steerthem aan het lang- gerokken peloton zodat enkel André Van der Eecken, Paul Boel en René De Bruy cker nog konden aanpikken. Het peloton kraakte en de noq (k)oude spieren waren niet opgewassen tegen deze vroege aan val. Toch bleef het kwartet binnen hand bereik maar van zodra De Bruycker de rol moest lossen en het peloton geen meter dichterkwam, liepen de drie stillekes ver der weg. Een slecht georganiseerde ach tervolging leidde enkel tot een breuk zo dat het peloton of wat ervan overbleef in twee stukken brak. Nu begonnen de meesten het nutteloze van hun akties in te zien en ze verdwenen uit de wedstrijd want achter het drietal had zich een ste vig pelotonnetje gevormd dat niet meer aarzelde en hemel en aarde bewoog om aansluiting te krijgen. Het was al boter aan de galg want het leidende trio werd niet meer verontrust en mocht voor de bloemen spurten. Naar het einde van de wedstrijd toe ontsnapten nog Jozef Clemmen, Johnny Dierickx, Willy Van Londersele en Herman Van den Borre maar het was hen enkel nog om de ereplaatsen te doen. Van Steerthem won gemakkelijk en met lengten voorsprong op Van der Eecken. De dappere Paul Boel werd eerste D-ren- ner. Clemmen legde beslag op de andere ereplaats net zoals Dierickx, Van Lon dersele en een nog sterk aandringende Marcel Straetmans nam nog Herman Van den Borre bij de neus door hem in extre mis te remonteren. A- en B-reeksen Een even fraaie wedstrijd met tal van demarrages en spijtig genoeg een onge lukkige valpartij van Schandevijl in de vierde ronde. Hij werd zwaar geraakt in het aangezicht maar deze sterke jongen zien we gauw terug. Na enkele studieron den werd in de derde ronde een aanval van vier renners genoteerd. Roelekens, Van Wetter, Moens en Luc Van der Eec ken konden zich niet koest houden en gingen fors door in de Kasteelstraat. Het was menens want deze kopmannen kre gen al direkt 15" bonus en het aarzelende peloton wist niet goed wat beginnen. De strakke wind die het allemaal nog wat moeilijker maakte, ontnam menig renner de lust om op eigen houtje voor wat weerwerk te gaan zorgen. Toch bleven Wilfried Paridaens, de Brit Dring, De Mil de, Van Holen en Van der Helst niet bij de pakken zitten en begonnen aan een ster ke achtervolging. Wilfried Paridaens, nog steeds in goede konditie, moet het spel wel leep gespeeld hebben want al leen hij kon na een verwoede achtervol ging nog aansluiten bij de leiders. Dat was het ogenblik waarop Van Wetter misschien wel zat te wachten, want pas had Wilfried zijn wagentje aangepikt of Patrick ging op de solotoer. Knap beke ken van de nationale kampioen want de overige vier kwamen samen met een achtervolgend viertal en ze lieten een beetje de armen zakken. Van Wetter ging door en bouwde een halve minuut voor sprong op. De situatie bleef onveranderd tot de laatste ronde toen opnieuw vier renners de achtervolging inzetten. Pari daens, opnieuw, Roelekens, Moens en Dring. Het peloton dat op amper 30" volgde, begon gretig aan de achterstand te knagen en zou met de eindmeet in zicht de vier achtergeblevenen nog bij de kraag pakken. Van Wetter en zijn vier achtervolgers waren echter buiten schot. Paridaens, eerste B-renner klopte zijn vluchtgezellen Roelekens, Moens en Dring terwijl Moreels de spurt van het verbrokkelde peloton won. Uitslagen A- en B-reeks 1Patrick Van Wetter (A), 2. Wilfried Paridaens (B), 3. Freddy Roelekens (A), 4. Stefaan Moens (A), 5. Stephen Dring (A), 6. Jan Moreels (A), 7. Robert De Milde (A), 8. Luc Van der Eecken (A), 9. Luc Schoonjans (A), 10. Jozef De Bruyne (B) C- en D-reeks 1Freddy Van Steer them (C), 2. André Van der Eecken (C), 3. Paul Boel (D), 4. Jozef Clemmen (C), 5. Johnny Dierickx (C), 6. Willy Van Londersele (D), 7. Marcel Straetmans (D), 8. Paul De Wever (C), 9. Georges Goubert (D), 10. Maurice Van Ginder- deuren (C). De 47 juniores hebben er in Wichelen een mooi kijkstuk van gemaakt, spijtig dat de grote bezieler van de koers, Danny Baeyens, tijdens een solo geremd werd door een gesloten overweg en er dan maar meteen de brui aan gaf. Baeyens, Clinckspoor, Stevens en Abspoel wacht ten tot de derde ronde om in het offensief te gaan. Uiteraard liet het peloton niet begaan en alles was te herdoen. Iets later ging opnieuw Baeyens, deze keer met Lagaert, aan de boom schudden. Het werd echter pas ernstig na zestig kilome ter toen een groepje van vijf de benen nam Baeyens, Van De Sypt, Stevens, Abspoel en Lagaert. Baeyens lag aan de oorzaak van de ontsnapping en ging dan op de solotoer. Hij ging goed weg maar botste dan op de gesloten overweg en de rest van het verhaal kennen we al. Erwin Lagaert en Stevens gingen dan verder en het was Lagaert die de spurt met twee won. Luc De Gent zou nog derde worden. Uitslagen 1. Erwin Lagaert, 2. Chris- tophe Segers, 3. Luk De Gent, 4. Wim De Glas, 5. Steven De Waele, 6. Karei Pau wels, 7. Gunther Schollaert, 8. Kevin Van Steenberghe, 9. Stefaan Van Mossevel de, 10. Patrick Abspoel. O.V.W.B.-wiel rennen Willy Davé, Henri Van Gorp, Yvan Bonnet en Omer Van Molle Amateurs in Moerzeke. Hans De Meester uit Mere wint de sprint vóór Gary De Cock (vh) Bij winderig en koud weer werden er in Kobegem vier afzonderlijke wedstrijden verreden voor de reeksen A, B. C en D In de a-reeks was het opnieuw Willy Davé die het haalde met twee minuten vooruit op nieuwkomer Louis Vander- haeghe. Louis Van Gorp, alweer een neofiet, haal- de het in de B-reeks op een groepje van Lierde, 3 August Delaet vijf C-reeks: 1. Yvan Bonnet, 2. Yvan Bonnet was de snelste van een Delanghe, 3. Patrick Herkin zestal tegenstrevers in de C-reeks en bij D-reeks 1Omer Van Molle. 2. Leon In Erpe-Mere maakten de 36 nieuwelin- de alleroudsten toonde Omer Van Molle Boque, 3. Paul Van Calck gen er een boeiende wedstrijd van. Fre- zich de beste door zomaar met voor sprong toe te komen. Het was meteen zijn zevende zege van het seizoen. Uitslagen A-reeks1. Willy Davé, 2. Louis van- derhaeghe, 3. Louis Heymans. B-reeks 1 Henri Van Gorp, 2. Maurits Prosper Wielrennen. Met nog twee ronden te gaan tijdens de amateurskoers in Moerzeke, reed Benny Blindeman uit Dendermonde op kop (vh) derik De Clercq en Andy De Backer wa ren de eerste onruststokers maar het peloton liet hen geen vrij spel. Toen kwa men Sven Verhulst en Dimitri De Bondt de neus aan het venster steken, maar weer reageerde het peloton; Eerst kwa men Jurgen De Vuyst en alweer Frederik De Clercq aansluiten maar het duurde niet lang voor er een algemene hergroe pering kwam Het bleef echter niet lang Deze keer werd het toch een spannende de ontsnapping tot stand kwam met het goed en konden zo tot een halve minuut {^fea steunvan^ristof^n^^mpt^nnk wedstrijd in Overmere, waar rond het vijftal Luc Van Cauteren, Jurgen D'Heer, voorsprong nemen maar toen reageerde deze ontsnaDDina mocht van de oroeo Jonkmeer werd gereden. Toch duurde Jan Poppe, Yvan Vereecken en Gunther men uit het peloton en de vluchters wer- njet doorgaan Toen kreoen we een se hettot hall-koers vooraleer de beslissen- Nauwelaerts. Zi| verstonden mekaar vrij den bijgehaald op twee ronden van het rieu2c u|tva| van Sven Vertuist maar vier em^e d°or *'en renners waaronder de kilometer voor het einde was ook hij plaatselijke renner Chris Vandersypt. eraan voor de moeite. Frederik D'Hondt, Deze kopgroep hield er nadien een in- Nico Berezole, Gunther De Geyter en Jan drukwekkend tempo op na zodat vijf Van Lancker kwamen de leiders tot de amateurs moesten afhaken. Met nog vijf orde roepen. Sven Verhulst kon zijn kar- kilometers te rijden sprong Gunther Nau welaerts weg om met een honderd meter voorsprong te winnen. Er moest dus gespurt worden voor de tweede plaats en het was De Baets die het haalde vóór Vereecken, Poppe, De Poorter en Ver- cauteren. In de Ronde van de Denderstreek wordt er nauwlettend naar elkaar gekeken. Daardoor breken de ritten soms zeer laat open. Ook deze keer kwam de wedstrijd vrij laat op gang. Basislegger van de beslissende ontsnapping was Andy De Kerf, die snel Chris Van Paemele, Andy De Decker, Andy De Baets, Rudy Ver- meir, Philippe Van Wijnendaele, Maarten Mareels, Robby Van Raemdonck en Koen Coolens in zijn gezelschap kreeg. In de slotkilometers zou alleen Ivo Van Damme er nog in slagen om deze vluch ters te vervoegen. De kopgroep dunde wel enigszins uit maar de overblijvenden mochten wel spurten voor de zege en de sprint werd vrij gemakkelijk gewonnen door Robby Van Raemdonck, vóór Van Damme, De Baets en De Decker. Voor Van Raemdonck betekent deze zege zijn tweede overwinning in de Ronde van de Denderstreek, waarin De Permentier lei der blijft en Gino Verwulgen de puntentrui overneemt van Bart Vlaeminck. Uitslag 1Robby Van Raemdonck, 2. Ivo Van Damme, 3. Andy De Baets, 4. Andy De Decker, 5. Gust Van Paemel, 6. Rudi Vermeir, 7. Kurt Heyman, 8. Maar ten Mareels, 9. Koen Coolens, 10. Daniël De Kerd. retje nog aanpikken maar bleek toch kansloos in de sprint. D'Hondt boekte zijn tweede seizoenszege vóór Beresolle, De Geyter en Van Lancker. De spurt van het peloton werd gewonnen door Jo Van Herzele.vóór Kristof De Smet. Uitslag: 1. Gunther Nauwelaerts, 2. Uitslagen 1. Frederik D'Hondt, 2. Nico Philip De Baets, 3. Gert Verheecke, 4. Beresolle, 3. Gunther De Geyter, 4. Jan Jan Poppe, 5. Ronny De Poorter, 6. Luc Van Lancker, 5. Sven Verhulst, 6. Jo Van Van Cauteren, 7. Gino Primo, 8. Yves Herzele, 7. Kristof De Smet, 8. Kurt Bo- Beeckman,9. Kris Vander Sypt, 10 Tom gaert. 9. Kenny Van den Bogaert, 10 Amateurs in Moerzeke. De achtervolgers werden op sleeptouw geno- npvmanc Inrnpn l anririp ,,.AU men door de lokale Bart Peelman (vh) ueymans. jurgen Lanarie. Amateurs in Uitbergen. Gary De Cock was duidelijk in vorm. Dat zagen ook bloemenmeisje Godelieve en raadslid Julien Spruyt (mt)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29