Willy Keymeulen aan de feestdis Erpe-Mere vergast de VWCL-ers op dinsdag De Schrijver (Erembodegem) bevestigt juniorestitel Willy Vermoens (Reinaert) plooit na tie-break F.S.P. blijft jeugdtornooien propageren MOSSELFESTIJN V.W.C.L.-wielrennen 30 - 11.9.192 - De Voorpost Wielrennen. Amateurs in Moerzeke. Halfkoers reden Gaston Pieters en Geert Hamerlinck alleen aan de leidinn fvh) prachtige omloop, die voor deze hoge snelheden geschikt is en daarvan hebben al de renners dan ook gezorgd. In de C D reeks mag men stellen dat grotendeels de groep gesloten bleef, zij het dan met verschillende demarrages, maar in feite bleef het een zeer lang gerekt peleton die op het einde toe in twee brak. Voor de A B reeks De VWCL kent gloriedagen, want niet alleen overschrijden ze de 100 deelnemers, de kwaliteit van het doorsnee wielrennen is van goede klasse en de geleverde prestaties zijn er om U tegen te zeggen. Een Wielrennen. In Uitbergen won Gun- uurgemiddelde, bij de veteranen, ther Sterck de junioreswedstrijd van 41 km 700 en bij het jong ge- met ongeveer een minuut voor- wetd van 43 km 100, dat wil wat sprong (mt) zeggen! Te Erpe-Mere ligt een TENNIS Heel wat ambiance op TC Vogelzang en hiervan profiteerde vooral Willy Keymeu len die via een halve finalezege tegen De Winter (6-2, 4-6 en 6-4) de druk bijge woonde eindmatch bij de juniores-vete- ranen 2 mocht betwisten. De Ledenaar was er immers het dankbare onderwerp van enkele ludieke weddenschappen zo dat winst hem een paar palingsoupers, enige flessen champagne en een heerlij ke visschotel konden opleveren. 'Struise' Willy ging er dan ook direkt gretig tegen aan en vlug bleek dat zijn opponent, Jan De Lathouwer op het indoorterrein nooit zijn eigen ritme haalde. De fel aangemoe digde Keymeulen lukte immers heel wat diepe returns en snedige services zonder dat er een prompt antwoord langs de overkant kwam. Keymeulen bleef uiterst gekoncentreerd beuken en dit leverde hem niet alleen een riante zege (6-3 en 6-4) op maar ook een drievoudig ren dezvous aan de feestdis. Pauwels herpakt zich Matthieu Pauwels, die in eigen Madi- son-omgeving reeds in kwartfinale door zijn vroegere trainer Jos Hoebeeck (6-7, 6-2 en 6-2) gewipt was, herpakte zich puik in Lede, want hij walste er voorbij De Vogelaer (6-1 en 6-2) en De Pauw (twee maal 6-2) en ook in de mannen 2-finale kon De Moor hem geen setje (7-5 en 6-3) ontfutselen. De ambitieuze Pauwels, die het seizoen als C-30 inzette, hoopt wel een C-15 klassement te krijgen, want tegen drie onder hen lukte hij een perfor mance en dat zou normalerwijze vol doende moeten zijn voor een ranking- sprong. In Vrouwen 3 dacht iedereen aan een walk-over van Lies Van Heddeghem, maar die kreeg de eindzege niet op een schoteltje aangeboden. Vera Schoonjans bleef immers hardnekkig counteren zo dat het een marathonpartij werd, die met een tie-break (6-2, 3-6 en 7-6) in het voordeel van de favoriete mocht afgeslo ten worden. Overdaad schaadt De Decker De Aalsterse belofte Tim De Decker was ook op twee fronten tegelijk aktief en dat was niet zo'n meevaller want in Ninove moest hij in halve finale roemloos plooien voor Dirk De Leeuw, die in finale Philippe Goethals tegenover zich kreeg. In een trage partij hielden beide opponenten mekaar keurig in evenwicht maar de Veli- na-speler won verdiend, daar hij iets aanvallender akteerde en zo aan het net de winst met 6-4, 3-6 en 6-2 konkreti- seerde. Op Vogelzang bleek dat overdaad de weerbaarheid van Tim De Decker schaadde, want in Mannen 3 kon hij slechts één set de rustige Hambersin bedreigen (1-6) en nadien ging hij roem loos met 6-1 en 6-4 tenonder. Een opgemerkte dubbelslag was er voor Natasja Blanquaert, want die klopte op Vogelzang de jonge Silvie De Neef (Top spin) met 7-6,5-7 en 7-5. Ook bij Rucla Wondelgem mocht ze juichen en daar was haar laatste konkurrente Ilse Nor man. Deze finale werd wegens de regen op Lumsport betwist en dit ontlokte bij de aanwezigen wat melancholie want dit overdekt tennis- en squashcomplex wordt volgende week afgebroken (ontei gend door de Posterijen) zodat het met een de allerlaatste partij was die door Blancquaert met 6-2 en 6-2 beheerst werd. De Tavernier: piepjonge revelatie Bij de Vrouwen 3 kwam een piepjong meisje, nl. Annelies De Tavernier op het hoogste schavotje. Deze Aalsterse outsi der rekende af met Van Herreweghe (6-1 en 6-1en De Meyer (6-1 en 6-2) en ook in finale werd ze door Mast (6-4 en 6-3) nauwelijks bedreigd. In het dubbeltornooi van TC Hamme, dat de rangen sterk verjongde met de in breng van 35 jeugdspelers, werd de ge mengde reeks door Vanessa Blommaert en Hank Mees in de wacht gesleept. Eerst schakelden ze het duo Van Kerkho- ve-Lemmens (6-3 en 6-4) uit en ook Van Hoywegen-Baetens boden weinig (6-1 en 6-4) weerwerk. Bij de mannen was niemand tegen het broederpaar Kristof en Filip De Smet opgewassen want zowel Van Poucke-Verstraeten (6-3 en 7-6) als Meeus-Blommaert (6-7, 6-3 en 7-6) moesten na eervol verweer het hoofd buigen. Dirk Daelemans was het daarentegen een spervuur van akties die in de zesde ronde in een definitieve plooi werd gestre ken. C D reeks Zoals reeds werd vermeld kregen we globaal een kompakte groep die ver schrikkelijk hoge snelheden verwierf en waaruit zij het dan niet lang, toch nog 4 renners aan de haal gingen. Straetmans, Keppens, Sterckx en De Bruycker gingen er nog een schepje bovenop doen, maar het was onmogelijk om de 'wervelwind' vooraf te blijven. De groep bleef gesloten tot opnieuw vier zelfmoordpiloten Van Slijcke, De Bruyn, De Gent en Cleumen hun kans waagden. Tevergeefs na tuurlijk, want op de lange rechte stukken bleven ze in het zicht van het peleton rijden en dat was uiteraard verloren moeite. De beslissing kwam toen Maes, Clercqs, De Bruyn, Van Steerthem en Van Den Borre, in de negende ronde, op kousevoeten wegliepen. Het peleton liet even begaan en hierbij werd de kloof de moeite waard en wanneer het weerwerk begon van het peleton, brak het peleton in twee en enkel Johny Scheirlinck kon van uit het laatste peleton naar het eerste peleton rijden en van daaruit naar de leiders. Een krachtige jump zou Johny de winst opleveren, hij kwam uit het niets en won de wedstrijd en dat deed ons sterk denken aan hetzelfde scenario van het W.K. profs. Dus Scheerlinck wint de koers voor De Clercq, terug van wegge weest, de zeer bedrijvige Straetmans, Lievens, Sterckx, die eerste C-renner werd en het vervolg van het eerste pele ton. A B reeks Een volledig peleton legde de eerste ronden gezamelijk af en toen Van Der Eecken Andre, voor de gelegenheid in de jongerenreeks zijn 'studenten' even ging testen, kreeg hij enkel Petereyns, Mat- thijs en De Jonghe mee. Het was meteen de goede vlucht en dat hadden Roele- kens, Decoudin, De Milde, De Pauw, Van Impe en Paridaens meteen goed begre pen. Het zestal ging zich vooraan vervoe gen en het peleton werd kansloos ge steld. Ja, inderdaad! In een mum van tijd werd het stilgevallen peleton op 1'24" gereden. Bij de 10 leiders zou het niet van een leien dakje lopen, want de verstand houding bleek zoek te raken en hierdoor kwam het peleton langzaam terug. Het Amateurs in Overmere. Gunther Nauwelaerts na zijn zege met links ook ex-crosskampioen Danny Van Damme (mt) naderde zelf tot op 10 sekonden en dat bracht de vluchters op andere ideeën Paridaens, Decoudin en Petereyns lieten Van Der Eecken, De Milde en Matthijs achter en de andere vier lieten zich uit zakken tot in de naderende groep. Het leidend trio gaf plankgas en zou niet meer bijgehaald worden, terwijl Andre Van Der Eecken nog alleen op zoek ging naar de kopmannen, maar met deze aktie ietsje te laat begonnen was. Hij stgrandde op enkele meters aan de streep, dat terwijl Petereyns zijn vluchtgezellen spurtles had gegeven en op een glansrijke manier de wedstrijd won voor Paridaens (eerste B renner) en Decoudin. De Milde en Matthijs kwamen nog lichtjes afgeschei den apart toe voor het spurtend peleton waarvan Van Impe zich de snelste toon de. Uitslagen Reeks A B 1Petergem Yves (A), 2. Paridaens Wil- fried (B), 3. Decoudin Jean Jacques (A), I 4. Van Der Eecken Andre (B), 5. De Milde Robert (A), 6. Matthijs Dirk (A), 7. Van Impe Frank (B), 8. Matthijs Patrick (A), 9. De Bruycker Rene (B), 10. Jansege/y Danny (A). Reeks C D 1. Scheerlinck Johnny (D), 2, De Clercq Willy (D), 3. Straetmans Marcel (D), 4. Lievens Etienne (D), 5. Sterckx Jose (C), j 6. Van Steerthem Reddy (C), 7, Vanj Slijcke Kris (C), 8. De Bruyn Jozef (D), 9. Clercq Karei (D), 10. Keppens Edilbert (D) TRIATLON Lïesbeth De Schrijver, die vorige week in Menen de nationale juniorestitel weg kaapte, heeft haar puike konditie ook in de kwart-triatlon van Bornem kunnen de monstreren. Na de zwemproef in de plaatselijke vijver, waar een parcours van 1.500 meter was uitgetekend, was Ka trijn Beek nochtans de eerste vrouw die samen met Sam Van Den Bogaert en Jean-Paul Mijs uit het behaaglijke warme (toch 18 graden) water, kwam. Nadien SQUASH verachterde dit trio stelselmatig en liet tijdens de fietsproef de koppositie aan Bruno De Decker, die nochtans pas als zestiende zijn zwemsuit had uitgetrok ken. Hij pedaleerde op het trajekt van 40 kilometer zo sterk (39 km./u.) dat hij Frank Kersebeeck (op 24 seconden), Christiaan De Kocker (op 48 seconden) en de fel aangemoedigde Erwin Naes- sens (op 52 seconden), ruim voorafging. In de loopproef van 10 km. stond echter De vzw Flanders Squash Promotion kwijt zich sedert een drietal jaren uitstekend van haar opdracht deze spektakulaire racketsport ook bij de jeugd ingang te doen vinden. De respons tijdens de voor bije tornooien was alvast erg groot want gemiddeld namen een 110 a 140 leden aan één of andere manifestatie deel. Tien tornooien Ook het komende seizoen wil FSP zich voor de jeugd (tot 19 jaar) extra inzetten want men heeft liefst 10 tornooien in het jeugdcircuit opgenomen en die gaan tel kens door op vrijdagavond en de volledi ge zaterdag. In vijf onder hen, die openstaan voor spelers uit gans België, wordt in 10 af zonderlijke leeftijdsreeksen opgetreden en zorgen sponsors voor een aantrekke lijke prijzenpot. Squashstage In het regionale kwintet speelt iedereen door elkaar in volgorde van het behaalde niveau en wordt niet naar de leeftijd geke ken. Hier fungeert A. Henkei als hoofd sponsor terwijl ook Braeckman, Van Marcke, Wilson en Vogue de besten en/ of de regelmatigsten plezieren. Boven dien worden de meest beloftevolle ele menten beloond met een squashstage in binnen- of buitenland. Het F.S.P.-circuit begint op 4 en 5 sep tember in La Gantoise terwijl men ook in Bateas (25 en 26 september), Roeselare (23 en 24 oktober), Bad Michel (18 en 19 december), De Dam (22 en 23 januari), Oasis (12 en 13 maart), De Schreef (2 en 3 april), Recrean (7 en 8 mei), Piramid (28 en 29 mei) en Campo Sportivo (25 en 26 juni) punten kan verdienen. Bijkomende inlichtingen zijn te bekomen bij Mare Michiels, Lindenlaan 9 te Gijze- gem (053/70.30.75) of anders in de deelnemende squashcentra. Dirk Daelemans geen maat op het meesterschap van de j Sint-Niklazenaar die aan een tempo van I 18 km./u. vriend en tegenstander voor voldongen feiten plaatste. Uiteindelijk fi- nishte Erwin Naessens in een tijd van 1 u. j 55'27 en dit voor Kersebeeck (op 5'14), die in een allesgevende eindsprint de moegestreden De Decker (op 5'26") nog was voorbijgesneld. Christiaan De Ko cker miste nipt een podiumplaats wam De Decker bleef hem toch 20 seconden voor. Verder verzekerden ook Danny Raes, Christian Meuser, Peter Moortgat, Frank Keverijn, Peter Depetter, Yves Cal- lens, Jos Vanderauwera, Luc Jacobs, Johan Bosmans, Herman Van de Mergel en Ronny Schelfout zich van een plaatsje in de top 15. Bij de vrouwen was Liesbeth De Schrij- ver na de fietsproef reeds op de eerste plaats beland (26e in het totaalklasse-' ment) en deze Erembodegemse belofte kon haar voorsprong op de vrouwelijkej konkurrenten uitbouwen tot meer dan vijf minuten. Uiteindelijk finishte De Schrijver j in 2 u. 14'23"en op het podium kreeg ze het gezelschap van Goeie Vandenbroeck en Ingrid Van Buggenhout die respektie- velijk 5'34" en 8'46" meer nodig had den. Dirk Daelemans Het Bestuur en de Spelers van Handbalclub H.B.C. AJAX Lebbeke verwachten u op hun Cafétaria Sportcomplex Albert l-straat Lebbeke en dit op Zondag 20 september 1992 Zondag 27 september 1992 Van 11.30 uur tot 15 uur Liefst 420 deelnemers hebben van het jubeltornooi van Wase TC een echte hap pening gemaakt zodat het organisatieduo Viaene-Van Gysel mocht kroonhalzen na een vlekkeloos afgewerkte finaledag. De plaatselijke supporters hadden vooral oog voor de dertig-plussers want in twee reeksen drongen eigen leden door tot de eindstrijd. Bij de jong-veteranen 2, met 55 op de afspraak, bleek Dirk De Castro in een begenadigde dag want zowel Heylen (6- 0 en 6-2) als Dhooge (6-2 en 6-3) moes ten verrassend vlug de kleedkamers op zoeken. in finale moest De Castro dan optornen tegen Benny Willekens, die dui delijk minder last van plankenkoorts had en dan ook vlot met tweemaal 6-3 cijfers de puntjes op de 'i' zetten. Vermoens moet plooien Bij de veteranen 2 stond Romain Viaene ais topfavoriet te boek maar in de halve eindstrijd had hij weinig tegenstand te bieden aan oefengenoot Luc Behiels, die met 6-3 en 6-1 het zo fel begeerde finale- ticketje in de wacht sleepte. Daar moest hij optornen tegen Willy Vermoens, die voordien heelwat moeite had gehad om een hardnekkige De Lathouwer in drie sets (6-42-6 en 6-4) terug te wijzen. Die inspanningen moest de olijkerd van Reinaert Lokeren duidelijk bekopen want in de eerste set snelde Behiels moeite loos naar 6-1 cijfers. Vermoens vond toen zijn tweede adem terug en gaf zijn Wase opponent met dezelfde cijfers (1 - 6) lik op stuk. In de beslissende set bleken beide spelers evenwaardig zodat het op een tie-break uitdraaide en daarin trok de plaatselijke veteraan met 7-6 toch aan het langste eind. Bij de veteranen 1 tipte eenieder op Mare Hambersin maar dit was zonder een ge motiveerde Luc Lebeer gerekend die na een gezondheidswandeling tegen Philips (tweemaal 6-1) ook met 6-4 en 6-3 de (zure) rekening aan Hembersin kon pre senteren. Van Belle boekt achtste zege In mannen 3 startte Guido Van Belle als dé te kloppen figuur en er bleek tussen zijn 52 konkurrenten niemand te zijn die de Buggenhoutenaar kon bedreigen. Hij maakte eerst korte metten met De Leeuw (6-1 en 6-3) en ook Finck kon maar enkele eerreddertjes (6-2 en 6-1) rapen. In finale kwam hij tegen de onverwachte Hans Van Den Broeckte staan, maar die kon alleen maar zijn moed in de weeg schaal werpen, wat enkel in de tweede set (6-1 en 7-5) een klein snuifje span ning tot gevolg had. Meteen boekte Van Belle hier zijn achtste zege zodat hij nu zeker is van een finaleplaats op de natio nale eindronde, die op 17 en 18 oktober in Topspin Zele gepland is. In mannen 4 profiteert Van Der Veken van de afwezigheid van Soks-ploeggenoot Lyssens want ten nadele van Walraeve (7-6 en 6-4), Van Muylders (6-4,1-6 en 6-2) en Van Poecke (4-6, 6-3 en 6-3) dikte hij zijn puntentotaal met opnieuw tien eenheden aan. Tennis. TC '78 Hamme speelde de kwartfinale voor dames-interklub met Mylèpe De Pillecijn, Marijke De Keyser, Marleen Nelis, Wendy Ruys en Lieve Claessens. Deze ploeg haalde in zeven jaar tijd vijfmaal de eindronde en bereikte vorig jaar de nationale halve finale (vh) Cammu in mindere periode De bijna 15-jarige Christophe Van Der Gucht (C 15/2) bekommerde zich niet om de aanwezigheid van liefst 9 B-spe lers in mannen 2 want hij worstelde zich ten nadele van Vermeire (6-3 en 6-4) en Foubert (6-3 en 6-1) in de eindmatch Daar kreeg hij wel een sterke Gerd Lau- reys tegenover zich die met tweemaal 6-4 het laken naar zijn kant trok. Erwin Cammu was in mannen 2 op Rac- so Destelbergen aan de slag maar ook nu botste de Erembodegemnaar in kwartfi nale op de latere winnaar De Baeyer die met 6-2 en 6-3 overeind bleef. Toch totaliseert Cammu wellicht voldoende punten om er ook in de eindronde op Topspin te mogen bijzijn. Dirk Daelemans

De Voorpost | 1992 | | pagina 30