FC Appels ambitieus KAVD-Tennis viert zeventig jaar Drive met ambitieus jeugdprogramma De Kluizen laat zich ringeloren door Ciac Stunt van de week H Thierry De Decker, eerste A-speler van Drive Wieze Sportief grijpt naast titel ZAALVOETBAL Hoké Erembodegem kampioen van Vlaanderen Lagere I Moerstraat (met vier spelers) klopt de leiders Backerklub bakt er niets van De Voorpost - 11.9.192 - 31 BADMINTON Badminton. Het jeugdbestuur van Drive stelde een ambitieus programma voor (foto Piet Hermans) Na negen seizoenen jeugdwerking, krijgt Drive uit St. Gillis-Dendermonde de grootste beloning. Na vele overwinnin gen op ligatornooien, provinciale kam pioenschappen en zelfs nationale jeugd kampioenschappen met o.a. Peter Her mans, dan nu de eerste A2 speler uit eigen werking. Naast Bart Boven uit Latem is Thierry De Decker meteen ook de tweede mannelij ke speler in onze provincie van dit niveau. JEUGDBADMINTON Juist voor de aanvang van het nieuwe seizoen stelde jeugdverantwoordelijke Luc Cleemput (tweede van rechts op de foto) van Drive, en dus ook uw corres pondent voor dit weekblad, het program ma voor het nieuwe seizoen voor aan leden en pers. Zoals iedere club die over een goede jeugdwerking beschikt is de piek dit sei zoen het eerste provinciaal jeugdkam pioenschap op 31 januari 1993 te Wach- tebeke. En daar wil Drive uit St.-Gillis-Dender- monde een of enkele podiumplaatsen veroveren. Gans de maand januari 1993 wordt dan ook beschouwd als een voorbereiding op dit PK. Na testwedstrijden wordt een stagedag afgewerkt. Verplichte deelna me aan het Ligatornooi van Drive een week voor het PK moet de zaak afronden. Onder leiding van Thierry De Decker en Patrick De Smet worden de betere spe lers daar vijf uur per week op voorbereidt. Elke woensdag van 15 tot 17.30 u. in de sporthal te Appels en zondagvoormiddag van 10 tot 12.30 u. te St. Gillis. Met de beste spelers uit deze selectie wordt voor het eerst deelgenomen aan het Oostvlaams jeugdcircuit. Omdat dit circuit, beter gekend als de Carlton Cera Jeugdcup, dit seizoen ook de -12 jarige spelers een kans wil geven, worden deze jeugdigen elke woensdag van 16 tot 18 uur getraind door Thierry De Kezel en zaterdagnamiddag van 14 tot 16 uur door Filip Dumez. De andere leden hebben tijdens dezelfde uren op woensdag Peter Van Hauwer- meiren en Jurgen Kerre als trainers en op zaterdag vervangt Tim Dobbelaer de li centiaat L.O. Peter Van Hauwermeiren. En nieuwe leden mogen nog altijd twee keer gratis deelnemen aan een trainings sessie. Stefaan De Rijcke uit Lochristi is inder daad ook A2 maar komt het tweede sei zoen uit voor Lebad, en dat is in Kortrijk. Naast winst op de internationale tomooi en van Oostende en Kortrijk en nationaal op dat van Lokeren, won De Decker voor zijn gewezen ploeg Lebad alle interclub- wedstrijden in tweede nationale. Gemoti veerd door zijn verblijf in de Vlaamse Topsportschool Badminton en vooral door de uitstraling van nationaal coach Addy Regelbrugge, besloot Thierry De Decker zijn studies te Gent te combine ren met door Regelbrugge geleide trai ningen te Kortrijk. Terug bij Drive wordt De Decker, en trouwens alle kompetitie spelers, gevolgd door trainer B Willy Van Delsen. Dit seizoen komt hij trouwens voor Drive uit in de landelijke mannenkompetitie, naast Peter Hermans (B1), Alain Berck- moes en Kris Vrijders (B2). Afgelopen seizoen begon hij voor het Drive jeugdteam in afwachting van zijn diploma als initiator naast Patrick De Smet de betere jeugd te begeleiden. Dit seizoen is hij verantwoordelijk voor 16 talentvolle jonge spelers die op het eerste provinciaal jeugdkampioenschap Drive weer een podiumplaats moeten bezorgen. L.C. L.C. Badminton. Thierry De Decker, eerste A-speler van Drive (foto Piet Hermans) Erembodegem heeft het kampioenschap van Vlaanderen gewonnen in Lagere I. De gewestelijke kampioen van het gewest Aalst-Dendermonde versloeg tegen strever Ronse op zaterdag, met 11-15 en op zondag tijdens de terugwedstrijd won Hokê op eigen terrein met 15-5. De kersverse kampioen nodigt tijdens het komend weekeinde alle supporters en sympathisanten uit op een eetfestijn in de Rijksbasisschool aan de Leuvense straat. Er kan gesmuld worden op zaterdag vanaf 18.00 u. tot 22.00 u. en op zondag van 11.30 tot 16.00 uur. TENNIS Aanstaande zondag breekt een nieuw voetbalseizoen aan voor FC Appels in het K.K.V.S., waarin het één van de oudste Oostvlaamse klubs is; de klub werd namelijk opgericht in het midden van de jaren zestig. Tot voor twee jaar speelde de klub steevast haar wedstrijden in de 'Bookmolente Appels, maar plots verloor ze vorig jaar het terrein en moest uitkijken naar een andere thuishaven. Velen zagen 'den F.C. reeds ter ziele gaan, maar een nieuw terrein werd gevonden in De Dammen, ook de ploeg zelf onderging een gedaanteverwisseling met een vijftal nieuwe spelers, allen uit Appels en kameraadschap werd één van de grootste troeven. Sportief gezien werd het vorig seizoen echter geen hoogvlieger, doch regelmatig pakte F.C. Appels uit met een verrassende uitslag zo o.a. de 3-2 winst (met 10 man) tegen bekerfinalist Rangers Malderen, dat uiteindelijk tweede werd in de reeks. FC Appels eindigde in de middenmoot op de zesde plaats. Dit seizoen wil het echter beter doen. Véél beter. De klub heeft ambities te koop en wil dit jaar minstens binnen de eerste drie eindigen. Daan/oor werd de nodige versterking binnengehaald metlibero Luc Roeland, doelman Gerrie Claes en voorspeler Jürgen Roeland. Voort bleef de rest van de ploeg intakt op uitzondering van Pascal Bastiaens die verhuist naat provincialer Okegem. Nu Ensar en Rangers, de nummers 1 en 2 van vorig seizoen er niet meer bij zijn, en er geen dalers in hun reeks zitten, weet Appels zich bij de betere klubs uit de reeks. Groot vraagteken echter worden de vier nieuwe ploegen in het verbond, die in de reeks van FC Appels werden ingedeeld. Zondag a.s. staat Appels al tegen een van deze vier, nl. de buren uit de Moerstraat. FC Appels wil deze wedstrijd kost wat kost winnen, maar moet wel de diensten missen van Chris Walraevens en Michel Mannaert, beiden voor één speeldag geschorst. De wedstrijd begint om 15u op het terrein in de Dammen. De kern van FC Appels dit seizoen Eddie Beurms, Gerrie Claes, Danny De Roover, Tony Dhaese, Hubert Goossens, Luc Leys, Michel Mannaert, Marc Philips, Jürgen Roeland, Luc Roeland, René Sigin, Frankie Van Goethem, Bart Van Keer, Chris walraevens, Stefaan Willems en Dirk Van Dooren. Mima Zoals de naam het zegt is KAVD-Tennis een wettelijk kind van KAVD-Voetbal. De voetbalklub, gesticht in 1911 als Asso ciation Royale Athletique Termondoise, kreeg er in 1922 onder dezelfde naam een zustervereniging bij. KAVD-Tennis viert dus dit jaar haar 70ste verjaardag en aan de Bakkerstraat te Grembergen wil men dat feest niet onopgemerkt voorbij laten gaan. KAVD-Tennis behield steeds nauwe ban den met het voetbal. Aanvankelijk lagen niet alleen de terreinen naast het voetbal veld, de eerste spelers van de nieuwe tennisvereniging waren voetballers. De eerste tennisvelden lagen achter de 'Ou de Molen' van Christiaens. De vereniging kreeg statuten in 1929 en trad op 5 februari 1933 toe tot de Koninklijke Belgi sche Lawn Tennisbond. Na la Gantoise, Ronse en Hamme werd Dendermonde de vierde oudste tennis- klub uit de provincie. Net als de drie voorgangers groeide de klub uit de be staande voetbalvereniging. In 1933 werd vrederechter Gaston Van Loo de eerste voorzitter, Gustaaf Callebaut werd sekre- taris en Pierre Mahieu schatbewaarder. In 1938 telde KAVD-Tennis 59 leden en in dat jaar werd ook een eerste tomooi ingericht. 22 deelnemers verdeelden 330 frank prijzengeld. De ballenrapers verdienden toen 20 frank. De oorlogsjaren zorgden voor een steile Er was heelwat publiek in sportschuur Denderdal voor de nationale KBVB-be- kermatch tussen De Kluizen en het Ciac- team, dat pas dit seizoen in de nationale reeksen debuteert. Toch kwamen de be zoekers eerst op voorsprong toen Lan- ckaert een vrijschop zo mooi op de slof nam dat hij langs de muur pal in de winkelhaak belandde. Erembodegem was hierdoor een tiental minuutjes aangeslagen maar onder im puls van aanwinst Asselman (overgeko men van Nestorboys) nam men nadien het heft in handen. Deze technisch sterke speler zette vanop links knap voor zodat Alain De Coninck maar binnen te duwen had. Ciac geraakte moeilijk uit de om knelling en bij een zoveelste schermutse ling ondervond Asselman geen moeite om De Kluizen op voorsprong te bren gen. Toen Geert Van Driessche op zijn beurt een vrijschop rechtstreeks in de linkerbe nedenhoek deponeerde, begonnen de thuissupporters te zingen maar net voor het keerpunt konden de gasten nog mil deren. Lanckaert dribbelde toen 3 spe lers en keeper Herbert Van Hoefs en offreerde dan Luk Van Thuyne een niette missen kans. Met strafschoppen onderuit In de tweede periode kwam er meer evenwicht in de partij want een rush van Wim Meysmans werd op de zijlijn beslo ten met een achteruitlegger naar Van Thuyne die met de ogen toe voor 3-3 cijfers zorgde. Alain De Coninck scoorde tegen maar toen Lanckaert slag op slinger tweemaal de thuisnetten bol zette, trok Ciac zich in een egelstelling terug. In blessuretijd (50*40"), toen al heelwat plaatselijke supporters de moed hadden opgegeven, liet de lepe Asselman zich in de backarea ostentatief vallen en dit werd door ref Rietens met een strafschop gehono reerd. Chris De Pauw liet deze kans niet liggen (4-4) zodat 2 reeksen van drie penalties uitsluitsel moesten brengen. Van Hoefs stopte de trap van Lanckaert en De Co ninck schoof wel binnen zodat de De Kluizenaanhang meteen luidruchtig werd. Voorbarig bleek nadien, want As selman en Van Driessche zagen hun schot gestopt door Ciackeeper Callaert en daar De Veirman en Meysmans voor de bezoekers wél scoorden, was meteen de bekeruitschakeling van De Kluizen een feit. (Dirk Daelemans) teruggang.. Het onderhoud van de terrei nen werd steeds moeilijker en op de tennisvelden werden tenslotte aardappe len verbouwd. KAVD-Tennis leek op het eind van de oorlog wel dood. Nieuwe groei In 1951op donderdag van Katuit, werd in het Vaderland bij Louis Van Damme de tennisvereniging weer opgericht. Bij de wedergeboorte fungeerde Guy Piret als voorzitter, Georges Heyvaert als onder voorzitter, Korneel Bergé als sekretaris en Jan Terrielen als schatbewaarder. In het bestuur vonden we ook Roger De Herde, Robert Van Beveren, Gustaaf Van Onsem, Ghislaine Hermans en Pierre Blancquaert. Het was aannemer Jules Blancquaert die in Knokke ging leren hoe men tennisvelden kon aanleggen. De le den van het nieuwe KAVD schonken elk 1.000 frank om de realisatie te betalen. In 1952 werden de nieuwe terreinen in gehuldigd en terzelfdertijd het bestuur herschikt. Guy Piret bleef voorzitter met Korneel Bergé als sekretaris en Gustaaf Van Onsem als penningmeester. In 1954 nam KAVD-Tennis voor het eerst deel aan de interklubkampioenschappen. In 1960 werd het klubhuis opgericht en in 1964 kwam er een derde terrein met eigen financiering. Marcel De Gendt werd toen voorzitter De klub groeide tot 163 leden in 1980 en 180 leden van daag. Ook de infrastruktuur verbeterde met een uitbreiding van het chalet en verlichting voor twee terreinen. Op sportief vlak werd het hoogtepunt bereikt in 1985 toen Ilse De Ruyscher Belgisch kampioen bij de A-speelsters werd. Ilse werd uitgebreid gevierd en kreeg van de Dendermondse Perskring de jaarlijkse persprijs voor de sport. Vandaag ligt KAVD-Tennis er uitermaie gezond bij. Met een speeltuin voor de kinderen en verlichting op de drie terrei nen. Het huidige bestuur bestaat uit voor zitter Yvan Van Hese, sekretaris Jacky Wielandts en penningmeester Eddy Meskens. In het bestuur zitten verder Hugo D'Haen, Antoine Van Mieghem, en Henri Opdelocht. 70 jaar KAVD-Tennis wordt op zaterdag 19 september uitgebreid gevierd. Om 17 uur wordt de jubilaris ontvangen op het stadhuis van Dendermonde, Norbert De Taeye zorgt voor de muzikale omlijsting van de akademlsche zitting. Daarna ver huizen de vierders naar de voetbalkantine waar om 20 uur aangeschoven wordt voor de feestmaaltijd. HA VA Baasrode-Wieze Sportief 6-15 Wieze Sportief heeft naast de titel gegre pen, in Bevordering van het gewest Aalst-Dendermonde. Tot zondagnamid dag leefden de Wiezenaars nog in een lichte euforische stemming na de 6-15 zege op het terrein van de Broekkant en zo mochten ze afreizen naar Grimminge als de mogelijke kampioenen, doordat ze op gelijke hoogte waren gekomen met konkurrent Kokejane. Maar Wieze moest een punt meer op het saldo halen, omdat de Brabanders een wedstrijd méér had den gewonnen. In de loop van de tweede helft hoorden de Wieze-spelers dat hun opponent een driepunter op Overboelare had in de wacht gesleept en van dat ogenblik waren voor Wieze alle inspan ningen onnodig, omdat de uitslag van de laatste ontmoeting van geen belang meer was. Jammer van de verliespunten, die in theoretisch gemakkelijke wedstrijden werden prijsgegeven. De titel gaat naar Kokejane, maar Herder- sem vergezelt Denderbelle naar Lagere I, na de nederlaag met 15-8 op Durmen Zele. Herdersem had nog een waterkans je na de winst tegen Opstal Pelote. De provinciale koorzangtomooien hebben volgend jaar plaats tijdens de weekends van 6 en 7 en 13 en 14 maart. De tomooien staan open voor alle geklasseerde koor zangverenigingen. Koren die wensen deel te nemen aan het tomooi moeten hun aan vraag insturen voor 2 oktober aan de Gou verneur van de Provincie Oost-Vlaande- ren, 9de Direktie afdeling 91 kulturele aan gelegenheden, Vogelmarkt 17 te 9000 Gent (091/25.30.01.) De Oostvlaamse Sportraad organizeert op 26 en 27 september voor de derde kerk 'Oost-Vlaanderen fietst'. Er nemen 21 ge meenten aandeel. Lebbeke en Erpe-Mere zijn van de partij. Kaatsverbond Lebbeke-Opwij k-Dendermonde Backerklub Moerstraat De thuisploeg, in een totale offday, mag van geluk spreken. Tegen een onvolledi ge ploeg heeft zij de schade kunnen beperken. Inderdaad, de Moerstraat speelde zonder Van Ingelghem. Naar wij uit betrouwbare bron vernamen zou Jos, totaal verblind door de kleurenpracht van de bloemencorso, een verkeerde weg hebben genomen. Geen nood echter, de vier 'overigen plooiden zich dubbel en wat geen zinnig mens voor mogelijk had ge houden, gebeurde toch. De leiders gin gen kopje onder. Proficiat aan Hans Van Mol, Jan De Smet, Frangois Keppens en Freddy Van Handenhove. De ploeg van café Half-Time is meteen verwittigd voor de volgende speeldag. Jempy's herpakte zich goed tegen gebuur Groendalers. Welkom had weinig moeite met Kleding Octaaf en de Jaco's bewezen nogmaals dat het de beste ploeg van Lebbeke is. In reeks II was het een goede dag voor Oudegem. Met een afgetekende zege te gen Hopland schuift het een plaatsje op in de rangschikking. Uitslagen Reeks I KI. Octaaf-Welkom 7-15 Backerklub-Moerstraat 14-15 Jempy's-Groendalers 15-11 R.Verheyden-Jaco's 11-15 Reeks II Oudegem-Hopland 15-3 Rapide-Sportvrienden 8-15 Klieksken-Wares 2-15 Kalender Reeks I Groendalers - Backerklub Ramen Verheyden - Welkom Moerstraat - Jaco's Jempy's - Moerstraat Reeks II Waresvrienden - Rapide 't Klieksken - Eurika Hopland - Sportvrienden Rangschikking op twee speeldagen van het einde Reeks I 1. Backerklub 12 173 2. Jaco's 12 168 3. Ramen Verheyden 12 149 4. Groendalers 12 145 5. Jempy's 12 141 6. Moerstraat 12 134 7. Welkom 12 123 8. Kleding Octaaf 12 81 Reeks II 1. Waresvrienden 11 160 2. Eurika 10 137 3. Sportvrienden 10 134 4. Oudegem 11 132 5. Rapide 10 131 6. Hopland 10 112 7. 't Klieksken 10 80

De Voorpost | 1992 | | pagina 31