rco*. Aalsterse seniorenakademie opnieuw aktief Herdersemse Werk der Volkstuinen te kijk Naklanken Aalsterse Jaarbeurs 1992 De Voorpost - 11.9.192 - 5 Denderend Ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis pakte 'Het Werk der Volkstuinen, Herdersem' opnieuw uit met een tentoonstelling en uitzonderlijke verkoop van keurfruit, -groenten en -bloemen. Alle produkten waren geteeld door de leden van het Koninklijke Werk der Volkstuinen. Reeds voor de tweede maal kreeg 't Clubhuis - muziekzaal van de Koninklijke Harmonie Con cordia et Docilitas - aan de Kouterbaan 33 te Herdersem heel wat belang stelling over de vloer. Aalst. Stijlvolle kunst- en hobbytentoonstellingen ontbraken niet op het Her dersemse kennisprogramma (a) Het kweken van groenten, fruit en bloemen in de eigen vertrouwde omgeving, wordt steeds gestimu leerd door het Werk der Volkstui nen. Bij de aangesloten leden wordt in de na-lente en de zomer door het bestuur een hofkeuring georgani seerd. in de al of niet omvangrijke achtertuintjes. Tijdens een zomer- tentoonstelling wordt dan met de resultaten uitgepakt en wordt alles samengebracht in 't Clublokaal. Paul Stockman, tuinarchitekt en be stuurslid van de vereniging, zorgt elk jaar voor een verrassende voor stelling van het geheel. Zo werden dit jaar de geteelde produkten sa mengebracht op een struktuur van balken en paletten en ingekleed met ranken klimop. Een vijvertje met papyrusplanten en een sfeerbren gend fonteintje werkten het geheel af. De telers uit Herdersem, Moorsel en Aalst hadden in de kleine zaal hun keurteelt, de resultaten van hun minutieus voorbereiden en ver zorgen, samengebracht. Zelfs een hoek was als heuse eethoek inge richt. Rode bosjes radijzen en reuze princessebonen lagen er netjes ge assorteerd bij vast witloof, grootbla- derige rabarber, dikke prei, geurige groene selder, ajuinen en prikke lend riekende sjalotten. Naast ap pelen, peren en bijzonder goedge lukte pruimen, toonden vlezige to maten, romige bloemkolen, dikke witte- en rode kolen, wat moeder aarde deze zomer al had te voor schijn getoverd en wat er nog te verwachten valt. Op maandagavond had veiling meester Robert Van der Stockt er zoals gebruikelijk geen moeite mee, om deze modelprodukten, ten bate van de leden van deze 'groene beweging' aan de man of aan de vrouw te brengen. P.H. Een viertal jaar terug, werd door de Katolieke Bond van de Gepensioneer den (KBG) een seniorenakademie opgericht, die wil tegemoet komen aan de nieuwe noden die ontstaan zjjn in de geëvolueerde groep van pensioen gerechtigden. De akademies zijn in verschillende arrondissementen werk zaam. In juli 1988 werd de Aalsterse Akademie voor Senioren (AAS) door Aalst. De vruchten van het veld toonden een kleurrijk schouwspel op de Wim Verleysen opgestart. Sindsdien bewees deze groep steeds oog te tentoomlellmggeorgamzecrddoorhetWerkderVolksliimeninHerdersem(a) hebben voorde prublematiekvundeze lijd en vtrleenteen luisterbereid o«r aan eminente sprekers die steeds naar het Cultureel Centrum De Werf worden uitgenodigd. De toename van het aantal pen- met een sociale, kulturele, ekono- sioengerechtigden, de verhoogde mische, etische, religieuse of poli- levensduur van de mensen, de ver- tieke inslag, waarbij een bevoegd traging in het verouderingsproces, spreker een door de stuurgroep ge- de verlaging van de pensioenge- kozen onderwerp behandelt en na rechtigde leeftijd voor vele groepen een koffiepauze vragen beant- en de verhoging van het algemene woordt en deelneemt aan het steeds ontwikkelingspeil van de mensen opvolgende debat. Steeds worden hebben de nood doen ontstaan aan van september tot december vier groepen die zich met de verdere sessies geprogrammeerd en zes van vorming van deze nog bijzonder ac- januari tot juni. tieven 'op rust gestelden' bezig 'De behandelde onderwerpen slui- houdt. De idee van een akademie ten steeds aan bij de aktualiteit, voor senioren rijpte begin van de vandaar dat de sessies ook andere jaren tachtig bij KBG leden en werd bevolkingsgroepen aanspreken. In eerst gerealiseerd in Antwerpen. In ons adressenbestand zitten 420 a- juli 1988 nodigde Wim Verleysen in dressen van mensen die onze bij- Aalst 'bekende gepensioneerden' eenkomsten als uit Aalst zelf. Ei- Aalst. De groepstentoonstelling in het Parochiecentrum van Herdersem lokte uit op een vergadering die de start genlijk komen er mensen uit het veel kermisgasten (a) betekende voor de AAS. Vrij vlug hele arrondissement. De voorbije volgde een eerste bijeenkomst, sessies telden wij samen ruim 2.100 Heel specifiek wil de AAS een zin- aanwezigen op onze namiddagen, vol antwoord geven op de nood van die telkens plaats hebben op de der de senioren, aan verdere geestelijke de dinsdag van de maand om 14.30 instandhouding en ontwikkeling te u. in de studiozaal -1 van het C.C. doen. De Werf. Ons publiek bestaat uit 'Wij willen op de hoogte blijven van 60% dames. Hun ervaring en deze wat zich afspeelt in het maatschap- van de 40% mannen is niet onbe- pelijke leven, waar we niet zo aktief langrijk in de debatten die na een meer bij betrokken zijn, maar toch uiteenzetting volgen. Wij zijn het nog wel een inbreng willen op heb- niet altijd eens met de spreker, zo- ben. Senioren moeten zich in het dat de nabespreking dikwijls uit- maatschappelijk debat niet afzon- loopt op het voorziene uurschema' deren, maar er wezenlijk aan aldus Frans De Haeck. deelnemen' verklaarde Frans De Hacck. gewezen handelsdirekleur Nleuwl-' sessies en ere-direkteur-adviscur-generaal Het programma dat dit jaar van sep- van de NMBS, die voorzitter is van tember tot december loopt omvat de Aalsterse Senioren Akademie. zoals gewoonlijk vier sessies: Sekretaris Julien Van Laethcm, ge- perste sessie van dit jaar - de wezen administrateur-generaal van 39ste in de rij - gaat door op 15 de Rijksdienst voor Arbeidsonge- september. Dan zal de 83-jarige re- vallen, treedt voorzitter De Haeck "gieuze en Dr. in de wetenschappen bij: 'Wij zijn geen kaartersclubje, Maria J. Van Dijck, lector emeritus maar toch weer geen elitaire groep. aan de KUL, die op 79 jarige leeftijd Wij zijn kris.elijk, maai iedereen is no8 P™m°vee'de "iel een docto- - 1 welkom, ook andersdenkenden en ««spreefcchr.ft over Kerk en -*I nie. alleen gepensioneerden... en zij GczaS haar 'deeen uiteenzetten k I i u' I over De vrouw in de Kerk Aalst. Nog even een ontspannen vakantiesfeer op de kermis te Herdersem, zelfs ac h„r Op 20 oktober-een maand na het ai^.^escHoo^UgonnenM Franse referendum over Maastricht - spreekt Jacques Van Outryve, landbouwingenieur, en Europees landbouwjournalist over 'Naar meer Europa. Geen weg terug'. - Topper van dit jaar wordt allicht de uiteenzetting van de Gentse Bis schop Arthur Luystermans, die op maandag 16 november in de Sint- Annakring een uiteenzetting geeft over: 'Wat willen wij - vrede of rechtvaardigheid?' Het jaar zal besloten worden met een sessie rond 'Alternatieve geneeskunde' dat door Dr. Maebe, adviseur van CM zal gebracht wor den. De Aalsterse Senioren Akademie tracht zoveel mogelijk financieel onafhankelijk te blijven en vraagt derhalve een toegangsprijs voor elke sessie van 140F. De deelne mers die beschikken over een lid- kaart KBG of houder zijn van een BAC-senioren-card betalen 100F, Plus-3-Pas betaalt 120F. Ook de mogelijkheid tot het nemen van een abonnement bestaat. Aalst. Eens lekker eten en het doorspoelen met een stevige pint zijn nog altijd de onvervalste Vlaamse kennisgeneugten r! ^Frn^Mprpf nsr die ze in Herdersem bliiven hooe houden fa) (crpe-iviere j rei. udj/ Aalst. J. Herssens kassier, Frans Haeck voorzitter en J. Van Laethem van het ASS stellen hun nieuwe aktiviteitenprogramma voor (a) De Jaarbeurs 1992 ontving niet al leen meer bezoekers dan de vorige laatste jaren, maar mocht ook een positieve evaluatie ontvangen van wege de talrijke exposanten en be zoekers van de verschillende attrac ties. Gebruikelijk werden door het Ste delijk Feestkomitee enkele bijzon dere bezoekers gehuldigd en werd de winnaar bekend gemaakt van de wedstrijd 'Fraaiste stand'. Als 10.000' bezoeker werd Luc kogge man uit de Gentsesteenweg 446 te Aalst aangenaam verrast. De eer van de 20.000' bezoeker te zijn, viel te beurt aan Jean Cortvriendt uit de Bellestraat 213 te Essene. Als 30.000" bezoeker werd Gustaaf Aerts uit de Aartstraat 14 te Her dersem genoteerd en gevierd. Ten slotte werd Constant De Smedt uit de Gefusilleerdenstraat 15 te Aalst in de bloemetjes gezet. Als winnaar van de fraaiste stand werd door de jury AL-AL N.V. uit De Beughemlaan 34 uit Kapelle- op-den-Bos aangeduid. P.H. Aalst. Constant De Smedt uit de Gefusilleerdenstraat 15 te Aalst was de 40.000ste bezoeker van de Jaarbeurs 62.23.81. P.H. Aalst. Gustaaf Arts uit de Aartstraat 14 te Herdersem was de 30.000ste bezoeker van de Jaarbeurs

De Voorpost | 1992 | | pagina 5