6 - 11.9.192 - De Voorpost IIac/itc/ie>ijte> 24-UREN WACHTDIENST VOOR HUISARTSEN VAN HET TERRITORIUM OUD-AALST (9300 AALST) CENTRAAL OPROEPNUM- MER: 77J3.22 Dokter met wachtdienst: Dr. R. Van Den Brande, Dender- mondsesteenweg 35 Aalst. Tel. 77.33.22: vanaf vrijdag 11 sep tember om 20 u. tot en met maandag 14 september om 20 u. EREMBODEGEM EN EREM- BODEGEM-TERJODEN De dokter van wacht is te berei ken via het centraal huisartsen- nummer: tel. 053/78.20.99 HOFSTADE, GLJZEGEM De dokter van wacht is te berei ken op het volgend nummer: tel. 053/78.60.03. BAARDEGEM, HERDERSEM, MELDERT, MOORSEL Dr. Van Huffel, Hollestraat 52A Moorsel. Tel. 053/78.92.75: za terdag 12 september en zondag 13 september. APOTEKERS van zaterdag 12 september om 9 u. tot zaterdag 19 september om 9 u.: Van Den Bergh, Raffelgemstraat 15, Aalst. Beelaert, St.-Gooriksplein 12, Haaltert Du Caju, Dendermondsesteen- weg 19, Gijzegem De Smet, Rammelstraat 12, Le de De Vulder, Stationsstraat 26, Liedekerke Van Gyseghem, Brusselstraat 63, Ninove. DIERENARTSEN Dr. De Block, G. Gezellestraat 66, Denderleeuw. Tel. 053/ 67.12.72: zaterdag 12 september en zondag 13 september. TANDARTSEN De Moor, Stationsstraat 8, Erembodegem. Tel. 053/ 78.99.77: zaterdag 12 september van 14 tot 16 u. en zondag 13 september van 9 tot 12 u. VERPLEEGKUNDIGEN G. Merckx, Ronsevaalstraat 31 A, Erembodegem. Tel. 053/ 77.74.36: zaterdag 12 september en zondag 13 september. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/ 649.95.55. Info-Vergadering en nieuwe bro chure 'Studietoelagen 92-93' Je zoon of dochter zit in het middel baar onderwijs of studeert aan een hoge school of universiteit. Dit kost geld. Soms heel veel geld. Daarom geeft de Vlaamse Gemeenschap studietoelagen. Een studietoelage is een hulp, een steuntje in de rug dat je best kan gebruiken. Wie heeft recht op zo'n studietoela ge? Waar en hoe kan ik een studie toelage aanvragen? Hoeveel zal ik krijgen? Op deze vragen zal een antwoord gegeven worden: - Vooreerst is er de info-verga- deirng, ingericht door ACV-jonge- ren, op donderdag 17 september 1992 om 19u30, in het ACV-Ver- bondsgebouw, Hopmarkt 41, 9300 Aalst. - Bovendien is er de nieuwe bro chure 'Studietoelagen 92-93'. Ze is gratis verkrijgbaar op de info- vergadering en bij de Jeugddienst van het ACV, Hopmarkt 41, 9300 Aalst. Tel. 053/77.92.92 (toestel 27). Hoogtepunt van de reis is een be zoek aan de Gallo-Romeinse wijn kelder en een speciale degustatie, naast het uitzonderlijke Romeins eetmaal. Voor meer informatie en inschrij ving bel naar Willy Killemaes nr. 053/83.87.37 Kampeerklub Vakantiegenoegens Groot-Aalst Nog zin in een kampeerweek-endje of zo maar meedoen aan het slui tingskamp seizoen 1992? Van 2 tot 4 oktober '92 kan dat op Camping Lorette te Ronse. Wie geen eigen kampeermateriaal bezit, kan ook op logement in de nabije jeugdher berg De Fiertel tegen 350 fr. per nacht. Voor informatie en inschrij vingen bel Gerard Malin, tel. 053/ 77.48.75 of Gustaaf Coppens. tel. 053/70.04.32 KBG Sint-Anna-kaartingen De maandelijkse kaartnamiddagen van KBG Sint-Anna hebben vanaf dinsdag 15 september 1992 eer ste kaarting) plaats, iedere derde dinsdag van de maand (tot en met juni 1993), telkens om 14 u. in het KBG-lokaal achter de Sint-Anna- kring, Roklijfstraat 4, Aalst. Alle KBG-ers zijn welkom! Sociale zekerheid... Graag uw me ning Onder dit motto wil het ACV de aandacht trekken op het ganse stel sel van de sociale zekerheid. Het is alom geweten: de regering gaat be sparen. Ook het systeem van de so ciale zekerheid zal hieraan niet ont komen. Daarom is de sociale zekerheid voor het ACV hét monument dat op 12 september 1992, monumenten dag, letterlijk in de verf zal worden gezet. De visie en de ideeën over sociale zekerheid van vele mensen worden in elf steden in Vlaanderen door kunstenaars in beeld gebracht met verf en borstel. In Aalst zal dit mo nument opgetrokken worden in de omgeving van de Hopmarkt. Daar kan iedereen die het wenst zijn crea tiviteit de vrije loop laten in woord of in beeld. Vanaf 17 u. zullen deze 11 kunst werken verzameld worden op de Grote Markt te Antwerpen, waar 's avonds een grootse happening zal plaatsvinden. De sociale zekerheid is een monu ment dat de werknemers zelf heb ben opgebouwd en dat ze groten deels zelf betalen. Met deze kleurrijke actie wil het ACV opkomen voor het behoud van dit monument. Aanleggen van verhardingen ter hoogte van openbare telefooncellen in Aalst Van de 34 openbare telefooncellen in Aalst-stad zijn de helft open tele fooncellen die in principe toegan kelijk zijn voor gehandicapten. Uit onderzoek is gebleken dat een aan tal, zowel gesloten als open cabines slecht bereikbaar zijn (vb. staande op een grasplein, hoge boordsteen, e.d.m.). Op volgende plaatsen zul len dan ook verhardingen en/of aanpassingen van het voetpad uit gevoerd worden: - H. Hartlaan ter hoogte van de kerk: open telefooncel - Wijngaardveld/Bredestraat: open telefooncel - OLVrouwplein: open telefooncel - Langestraat (Beukenhof): open telefooncel - Zandberg: gesloten telefooncel - Merestraat/ASZ: gesloten tele fooncel - Oude Gentbaan/St. Annakerk: open telefooncel - Sint-Annalaan/VTI: open tele fooncel - Burgemeestersplein: open tele fooncel - Watertorenstraat: gesloten tele fooncel - Ten Berg/Bergekouter: gesloten telefooncel. De raming bedraagt 618.968 fr. Verbeteringswerken aan de Hoog straat en Klapstraat te Aalst In een eerste ontwerp werd voorge steld om zowel in de Hoogstraat als de Klapstraat een verkeersarm regi me te kreëren. De verkeerskommis- sie stelde op 13 augustus voor het bestaand ontwerp (zoals verdaagd in zitting van 30.6) aan te passen in die zin dat de Klapstraat volledig verkeersvrij en de Hoogstraat ver keersvrij wordt vanaf de Windmo lenstraat. Deze aanpassing was vooral een gevolg van het inzicht dat het verkeersarm regime geen oplossing bracht voor het gevaarlijk kruispunt van de Klapstraat met de Pontstraat, terwijl ook het pro bleem van laden en lossen en het parkeren op de voetpaden niet op gelost werd. Een tweede ontwerp voorzag nog een beperkt aantal parkeerplaat sen. Op 18 augustus evenwel vroe gen de bewoners op een inspraak- vergadering unaniem om de par keerplaatsen weg te laten. Zodoen de werd het ontwerp nogmaals aan gepast. Het ziet er nu in grote lijnen als volgt uit. Aalst. De mannen van de dekenij Koolstraat zijn er klaar voor. Deze braderij is een niet te missen evenement geworden in Aalst a Aalst. Sympatizanten van de Steijnzoel'n lieten hel zich smaken (a) Riolering wordt enkel in de Hoog straat vernieuwd. Het bestaand tra cé ligt midden in de straat en men voorziet betonbuizen van 40cm dia meter over een afstand van 322 me ter met 4 inspekticputtcn. Waterlei- dingwordt over een afstand van 474 meter aangelegd in beide straten en uitgevoerd in PVC-buizen. Het au tovrij gedeelte wordt aangelegd in betonstraatstenen van verschillen de formaten, alles gelijkgronds met een greppel in het midden van de Daguitstap Aalst Vakantiegenoegens Zaterdag 19 september '92: dagreis naar Brugge Damme en Dudzele Aalst. Ook het Aalstersejonge volkje was zondag met jietspresent om even mee te gordelen (a) met autocar. Vertrek om 7u30. Aalst. Nieuwe karnavalgroepen steken in Aalst de kop op. Zo gaan de 'Zoipers dit jaar van start (a) straat. Dit verkeersvrijgcdeelte be slaat een oppervlakte van 2.457 nr. Tussen de Houtmarkt en de Wind molenstraat wordt een KWS-ver- harding aangebracht. Dit gedeelte wordt een gewone verkeersweg zonder parkings van 3,4 meter breedte. De voetpaden worden aangelegd deels in betontegels en deels in betonstraatstenen en afge lijnd door boordsteen en kant strook. Groen wordt later in de op bouw van dit projekt voorzien. Vas te konstrukties zijn hier niet moge lijk omwille van de verplichte door gang voor de brandweer en hulp diensten. De werken worden ge raamd op 11.686.188 fr. Het stads- aandeel bedraagt 2.192.101 fr en fi nanciering (max. 80%) gebeurt via trekkingsrechten uit het Investe ringsfonds. Solidariteitsfonds TMVW en Stede lijk Bedrijf voor Waterbedeling Op vraag van de TMVW werd een reglement uitgewerkt en goedge keurd i.v.m. de wijze waarop abnor maal hoog verbruik van leidingwa ter door partikulieren, als gevolg van omstandigheden onafhankelijk van de wil van de gebruiker, in de toekomst afgehandeld zal worden. De verbruiker die een abnormale stijging van het drinkwaterverbruik zou vaststellen, bijvoorbeeld als ge volg van een verborgen lek, zal via het Stedelijk Bedrijf voor Waterbe deling of het gemeentebestuur ken nis geven van het abnormaal hoog verbruik. Het Gewestelijk Direk- tiekomitee onderzoekt deze aan vraag en oordeelt of de rekening aan gereduceerd tarief kan herzien worden. Het reduktietarief is gelijk aan de grossistprijs door de TMVW aangerekend aan de gemeente. De aangesloten gemeenten passen soli- °Prtaalwagen van de stedelijke reinigingsdienst heeft het meer dan dair het verschil bij uit de hen uitge- ™°eillJk om zich tussen de in het stadscentrum geparkeerde wagens te begevenl men en/of kleuters van 3 tot 6 jaar naschools of gedurende de vakan tiedagen op te vangen. Hiervoor ontvangt men een wettelijk vastge stelde vergoeding. De opvangpersoon is daarenboven bereid een aantal administratieve, infrastructurele, sociale en educa tieve voorwaarden te vervullen. Ge ïnteresseerden kunnen contact op nemen met: Stedelijke dienst voor opvanggezinnen, t.a.v. mevr. M. Paelstermans, Tweehagenstraat 33 Aalst. Tel. 053/77.77.26, dinsdag - vrijdag 8.30 tot 12 u. en woensdag en donderdag van 13 tot 16.45 u.). Opkomen voor jezelf - asserti vi teits- training Het CGSO-Aalst organiseert op- nieuw een assertiviteitstraining. Hiermee richten we ons andermaal op mensen die willen opkomen voor j zichzelf. Mensen die regelmatig het gevoel hebben dat anderen beslis sen: hun vriend(in), hun baas, hun winkelier... NEEN zeggen is voor t hen heel moeilijk. Nochtans leeft bij hen het verlangen om minder dienstbaar te zijn, min der rekening te houden met de wen sen en verlangens van anderen. Aan dit EIGEN verlangen toegeven lukt hen niet. Doen ze dat wel dan voe len ze zich niet goed, ze voelen zich SCHULDIG. Het is niet gemakkelijk om een vriend(in) een dienst te weigeren; om eens je eigen zin te doen en niet mee te gaan met je partner of met je kinderen: om je collega vriendelijk maar kordaat te zeggen dat hij of zi die brief zelf maar Kan typen; urn), baas te vertollen dot je wel wil over werken maar er behoorlijk voor be- j taald wilt worden. Dat alles kan men LEREN, zoals men geleerd heeft dat niet te doen. i Tijdens de assertiviteitstraining leert men OPKOMEN VOOR ZICHZELF. Stap voor stap leert 1 men op zijn eigen rechten te staan, zonder inbreuk te plegen op de rechten van anderen. Men leert hoe men anderen ertoe brengt je beter te behandelen. Men leert hoe be- i langrijk doorzetten is. Men leert er afrekenen met manipulatieve kri- tiek. Men leert er neen zeggen zon der zich daarbij eindeloos schuldig te voelen. De begeleiding is in handen van Mark Luyten (maatschappelijk werkcr/gezinstherapeut). Data: 30 september; 7, 14, 21, 28 okt.;4, 18,25 nov. Terugkomdagop 13 jan. Telkens van 20 uur tot ong. 22.30 uur. Plaats: CGSO-Aalst, Cumontstraat 3. 93(H) Aalst, 053/78.75.13. Prijs: 2500 BF vooraf te betalen op j nummer 001-1479503-38. Voorinschrijving is nodig. De volg orde van inschrijving bepaalt deel name. Inschrijven kan pok telefo nisch. Wie vooraf een gesprek wilt, neemt contact op met het CGSO. Aalsterse kerkkoncerten Op zondag 20 september in de Sint-Maartenskerk te 15.30 u.: Do rothy De Rooij uit Eindhoven. Op zondag 27 september in de Sint-Jozefskerk te 15.30 u.: Kristi- aan van Ingelgcm (Aalst). Jeugd en muziek op Open Monumentendag In het kader van de «Open Monu mentendag» verleent Jeugd en Mu- ziek-afdcling Aalst zijn medewer king voor het organiseren van een Kasteelconccrt op zondag 13 de cember om 11 uur in het kasteel De Rozcric, aan de Brusselsestccnwcg 75 te Aalst. Het Arioskwartet ver tolkt er werken van Mozart, Haydn en Dvorak. Toegang gratis. Deuren sluiten om 11 uur. Film en jeugd en muziek Op woensdag 16 september om 15 uur brengt Jeugd en Muziek-afde- ling Aalst de welbekende jeugdfilm «Pete's Dragon» (Peter and El liott). Deze film wordt vertoond in de theaterzaal van het Cultureel Centrum De Werf. Toegang 150 fr., -30 jaar 1(H) fr., leden-abo gratis. Geen reservatie. Jiu-Jitsu club Yukio Tani Aalst Traint steeds in de Sporthal Rijks- keerde dividenden. Hel spreekt vanzelf dat in het voorkomend geval de abonnee de nodige maatregelen moet nemen ten einde het water- verlies te beperken. De verbruiker zal ook eventuele kosten voor her stelling van lekken die zich voor doen voorbij de teller moeten dra gen. Met deze maatregel wordt een systeem in het leven geroepen dat veel gelijkenis vertoont met het geen al wordt toegepast in de distri butie van elektriciteit, waarbii nachttarief aangerekend wordt bij abnormaal hoog verbruik. Aanleggen groene zone met par- keermogelijkheid in de Sint-Job- straat te Aalst Met het saneren van de open ruimte tussen de Stefaan De Jonghestraat en Sint-Jobstraat wordt in belang rijke mate tegemoetgekomen aan de verzuchtingen van de buurtbe woners die als vragende partij steeds het belang van het terrein als parkeergelegenheid, speelterrein en rustplaats hebben naar voren ge schoven. Meteen ziet het stadsbe stuur ook definitief af van de idee om op die plaats sociale woongele- genheden te doen verrijzen. Het grondplan voorziet in de aanleg van een bijkomende verharding in dolo miet en steenslag met een uitbrei ding van 10 naar 22 parkeerplaat sen, aan vier zijden omgeven door een groene zone. Naast het aan brengen van teelaarde op 1.8(H) vierkante meter in funktic van- groenaanleg wordt ook een afboor ding over een afstand van 92 meter voorzien. De raming voor de wer ken bedraagt 1.338.101 fr. Gelet op de negatieve aspekten van de eerde re plannen enerzijds en de vragen van de buurtbewoners anderzijds kan men bij wijze van algemene op merking besluiten dat hier een goed kompromis werd gesloten waarbij het opfrissen en eventueel aanpas sen van soortgelijke kleine open ruimten de leefbaarheid van de stad verhogen in het belang van zowel de buurtbewoners als het stadsbe stuur. Ingang Backaert beluik krijgt opfrisbeurt Na onderzoek door de dienst Open bare Werking waarbij alle beluiken werden nagezien werd aan de ge meenteraad voorgesteld om aan het beluik Ingang Backaert grote on derhoudswerken te laten uitvoeren. gelet op de slechte staat van wegenis en riolering. Er wordt voorzien in de aanleg van riolering volgens het TRP. een nieuwe verharding in kleinschalige materialen en wat groen. De Ingang zal aangelegd worden in grijs-gele en heidepaars betonstraatstenen over een opper vlakte van 260 vierkante meter. De aansluiting tegen de gevels wordt uitgevoerd met platines in harde zandsteen (ongeveer 50 m2). Er zijn ook twee plantvakken voorzien voor groen. De vraag van de bewo ners om aan de versmalling een hin dernis voor fietsers en bromfietsers te maken omwille van de rustversto ring, zal aan de verkccrskommissie worden voorgelegd voor advies. Belgische Vereniging voor Suiker zieken De Belgische Vereniging voor Sui kerzieken, afdeling Aalst, organi seert in samenwerking met het stadsbestuur, op vrijdag 18 septem ber om 20 u„ in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt te Aalst, een voorlichtingsvergadering waarop alle suikerzieken van de regio, hun familieleden en belangstellenden worden uitgenodigd. Als gastspreker wordt Dr. L. Van Gaal, cndocrinoloog verwelkomd, die zal handelen over: «Diabetes, invloed van overgewicht, choleste rol, bloeddruk enz... Na de inleiding beantwoord de spreker de vragen van het publiek. De toegang is gratis en iedereen is van harte welkom. Hopprijskamp der Stad Aalst Op donderdag 24 september zal in de Keizershallen, Keizersplein 21- 23 te Aalst, vanaf 9 u. voor de 47e maal de Grote Hopprijskamp der stad Aalst plaatshebben, ingang en parking Bcekveldstraal. De Hopprijskamp heeft plaats on der de auspiciën van de stad Aalst met medewerking van de Stedelijke Hopcommissie, de Aalsterse brou werij en mouterij, de handelskamer van Aalst en Gewest en de bevoeg de instanties. Alle hopplanters uit het gewest Aalst-Asse mogen aan deze prijs kamp deelnemen met zelf geteelde hop van de soorten: HALLER- TAU, SAAZ, NORTHERN-BRE WER en RECORD. Het aantal baken is onbeperkt, een minimum van 35 kg. per baal en minstens 2 balen per variëteit is noodzakelijk. Er zal een deelnemingspremie wor den toegekend van 1 .(HK) fr. voor de le baal, 4(H) fr. voor de 2e en de 3e baal en 200 fr. vanaf de 4c baal en onbeperkt. Dit jaar is het terug mo gelijk voor de deelnemers om hun hopbalen daags voordien binnen te brengen vanaf 14 u. en vóór 16.30 u. Aan de prijskamp zijn talrijke prij zen verbonden en bovendien zullen aan de laureaten diploma's worden uitgereikt. De prijskamp zal besloten worden met een drink aangeboden door de Hopcommissie en de Aalsterse brouwerij. Stadsbestuur Aalst vraagt opvang gezinnen (opvangmoeders of -va ders) De stedelijke dienst voor opvangge zinnen zoekt opvangpersonen die feinteresseerd zijn om bij hen thuis inderen van 0 tot 3 jaar tijdens de werkuren van de ouders op te ne-

De Voorpost | 1992 | | pagina 6