Blitzstart van de thuisploeg sinds jaren... E. Aalst Digest Misstap rechtzetten Snelheid velde Eendracht Aalst Mooiste match Geel en rood is troef S.K. Sint-Niklaas - Eendracht Aalst 3-0 MOSSELFESTIJN Eendracht Aalst K.A.V.Dendermonde Late bezoekende treffer enige schaduwzijde De Voorpost - 18.9.1992 - 17 pom Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 twet i appt In de wedstrijden van het nieuwe seizoen zijn geel en rood troefOp alle terreinen schudden de refs de kleurkaartjes uit hun mouw. Vele supporters reageren verbijsterd maar uiteindelijk zullen ook zij wel bijdraaien. De 'zwarte mannen' hebben immers duidelijke en stren ge richtlijnen gekregen. Even rispoeteren en het karton is klaar. Wat tijd winnen is er voortaan ook niet meer bij. Vele ploegen denken eraan hun spelers serieus financieel te bestraffen voor kaarten die niet echt nodig waren. Of het allemaal zo'n vaart zal lopen..? Voetbal. De Aalsterse supportersklub 'De Spionkop' ziet het best zitten voor het komende seizoen (da) Eendracht Aalst, dat met volle moed naar het Waasland was afgereisd met in het achterhoofd de idee op Sint-Niklaas een puntje te kunnen meegraaien, is van een kale reis teruggekeerd. Een 3-0 neder laag voor de Ajuinen was het eindresul taat, na een parel van een wedstrijd die de neutrale kijker zeker zal bevredigd hebben, In ieder geval, de Eendracht-verdediging stond nog niet helemaal in slagorde of de thuisploeg kon al een eerste keer juichen. Inderdaad, na amper één minuut kon Daniël Maes profiteren van een enorme slordigheid van een viertal spelers in de Aalsterse defensie om met een geplaatst schot op halve hoogte doelman De Schrijver voor een eerste keer te grazen te nemen. 1-0 dus na amper één mi nuut... Sint-Niklaas kon zich aan dit vroege doel punt ruim een halfuur lang optrekken en dwong met snelle akties en goed uitge sponnen kombinaties Aalst in de verde diging. Vooral die Aalsterse verdediging kreeg het enorm lastig om haar flanken af vaarlijke bleef. Benedict in de vuurlinie om Eendracht vooraan wat meer kracht te bezorgen. Het was echter Sint-Niklaas dat langs de schier ongrijpbare Kamara en de hard werkende Peter Quintelier, de meest ge- te dekken en toen op de 16de minuut de pittige Kamara de paal trof, kreeg Een dracht zijn tweede serieuze verwittiging Na een wtintigtal minuten moest de thuis ploeg wat gas terugnemen en kwam Een dracht wat sterker in de wedstrijd. Dat resulteerde rond het halfuur in een ge richt schot van Veljkovic die doelman Geert Vermeire tot een knappe save ver plichtte. Verliep de rest van de eerste helft daarop eerder verdeeld, dan was er vlak voor de rust opnieuw sensatie toen de doorgebroken Peter Cooman in het strafschopgebied foutief werd gestuit door de plaatselijke goalie. Ref Goethals liet de bal op de elfmeterstip leggen maar Wim De Wolf zag zijn strafschop gestopt. Wellicht miste Aalst hier de kans om de wedstrijd een andere wending te geven. Na de kampwisseling scheen Sint-Ni klaas nog voldoende brandstof in de tanks te hebben om Eendracht het leven opnieuw zuur te maken. Vlak na de rust schoof een schot van Lopicic nipt naast de rechterdoelpaal buiten en moest De Schrijver met vuistwerk uitpakken om een kopbal van diezelfde Lopicic uit zijn doelvlak te ranselen. De Aalsterse coach bracht na 50 minuten Een kwartier van het einde was het lot van de bezoekers trouwens bezegeld. De vrijstaande Kamara mocht op rechts van dichtbij aanleggen en de bal verdween via de voet van de ongelukkige Wim De Wolf voor de tweede keer tegen de Aal- Alle spelers van hetfanionteam kre gen een prikje tegen de griep. Kanu, die een drietal weken brandwonden opliep ingevolge gestorte olie, deed zijn wederoptreden in het reserven- team. Hij is wellicht kandidaat voor de selectie die zondag a.s. afreist naar Eeklo. Masesa heeft intussen nog last van een spierscheur die hem minstens nog drie weken bui ten strijd stelt. Intussen komen nog altijd vreemde vogels neerstrijken in het P. Cornelisstadion, met of zon der manager. Volgens Eendracht- manager Patrick Orlans zullen enke le onder hen de kans krijgen om hun waarde aan te tonen in één of andere wedstrijd van de reserven. Men weet maar nooit of men desgeval lend een «witte merel» wenst te ontdekken. B.A.D. sterse netten. Aalst ging toen risko's nemen en achter aan man tegen man spelen. Dat leidde op vijf minuten van het eindsignaal tot een derde Wase treffer, nadat achteraan de hele Aalsterse defensie voor schut was gezet. Toeschouwers2.500 ScheidsrechterGoethals E. AalstDe Schrijver, De Wolf, Van Coillie, Lamberg, Cooman, Okpara, Van Wambeke, Zakkas (52' Benedict), Van Peteghem (75' Baert), Veljkovic, De Bil de. Doelpunten: 1' Maes 1-0, 75' own- goal De Wolf 2-0, 85' Lopicic 3-0 Gele kaarten Van Coillie en De Wolf. Lutterzele-Meerbeke 3-3. Bert Moens maakt een buiklanding onder druk van Patrick Janssens en Dirk Havens (Iv) Het Bestuur en de Spelers van Handbalclub H.B.C. AJAX Lebbeke verwachten u op hun Cafêtaria Sportcomplex Albert l-straat Lebbeke en dit op Zondag 20 september 1992 Zondag 27 september 1992 Van 11.30 uur tot 15 uur Afgelopen zaterdag verloor Eendracht zijn eerste uitwedstrijd van de nieuwe kompetitie op het veld van SK Sint-Niklaas, na een uitstekende wedstrijd van beide ploegen. De Eendrachters moeten zondag a.s. opnieuw op reis, en wel naar Eeklo. Dus terug een nieuw Oostvlaams derby dat alle kanten uitkan. Eeklo, dat nog steeds mag aantreden in de nationale bekerkompetitie en Namen, dat furore maakt in derde klasse, uitschakelde, mag zeker niet onderschat worden De Meetjeslanders wonnen trouwens zondag II. tegen Turnhout en kregen hierdoor een morele opkikker. Klubsekretaris J.P. Van Droogenbroeck: «We zouden in ieder geval onze misstap van verleden week tegen Sint-Niklaas moeten kunnen rechtzetten. Verleden week hadden we op één punt gerekend, maar het liep uit op nul Om in ons schema te blijven en als kopploeg te kunnen meedraaien, zouden we tegen Eeklo moeten kunnen winnen. Dat betekent niet dat we hals over kop de aanval moeten prediken. Dan zouden we wel eens op een counter kunnen lopen en wordt het weer verduiveld moeilijk om de schade te beperken. We zouden alleszins de toestand moeten kunnen verbeteren alvorens Kortrijk op bezoek komt. Maar makkelijk wordt het alleszins In ieder geval mogen de zaken tegen Eeklo zo maar niet lukraak opgenomen worden Oefenmeester Van de Velde is iemand die het aanvallend voetbal predikt. Mooi voor het vertoon, maar dat houdt ook een zeker risico in. Zeker in tweede klasse, waar heel wat ploegen aan mekaar gewaagd zijn. Wellicht is de aangekondigde Kanu een teken aan de wand om taktisch wat anders uit te tekenen Dat is uiteraard het werk en de verantwoordelijkheid van de Een- dracht-coach. B.A.D, Eendracht Aalst heeft aan zijn fraaie prestatie tegen RC Mechelen geen verlengstuk kunnen toevoegen. Tegen Sint-Niklaas hielpen Van Wambeke en zijn maats wel het spektakel maken maar ze moesten uiteindelijk buigen voor de pit en de snelheid van de tegenstrever, die zich over gans de wedstrijd ontpopte als één van de betere teams in tweede klasse. De Aalsterse flankverdedigers trokken meestal aan het kortste eind je tegen hun respektievelijke opponenten en vooral Wim De Wolf had weinig vat op de pittige en technisch vaardige Kamara. Bovendien zat Zakkas om de haverklap in de greep van de sober maar efficiënt akte rende Geert D'Hooge en kreeg de hardwerkende Veljkovic te weinig steun vanuit het middenveld, dat meer aan verdedigen moest denken dan aan de opbouw. De Aalsterse oefenmeester Jean-Pierre Van de Velde was na de wedstrijd in de eerste plaats niet te spreken over de taktische blunder van zijn manschappen bij het scoren van het vroege thuis- doelpunt. 'Men ging duidelijk in de fout waardoor Daniël Maes vanop rechts op een eerder gemakkelijke wijze kon raak treffen. Langs de andere kant hebben we tot aan het tweede Wase doelpunt voor een goede repliek gezorgd. Misschien zat er wat meer in indien Wim De Wolf, die een ongelukkige wedstrijd meemaakte, de strafschop kon om zetten. Langs de andere kant moet het van mijn hart dat bij de duels de bal altijd, maar dan ook altijd in het voordeel van Sint-Niklaas botste. Dat tikje geluk zat er voor ons vanavond niet in. Voor de rest meen ik uit deze wedstrijd de nodige lessen te hebben getrokken en wil ik wel de uitstekende wedstrijd van Peter Cooman onderlijnen. Hij speelde tegen Sint-Niklaas op een zeer goed niveau', aldus de Eendracht-coach. Ambiance genoeg op de Crembergse gradins want niet alleen de Dendermondenaars waren in grote getale naar het Klein Zand getrokken, ook de Zottegemse aanhang had voor een indrukwekkende delegatie gezorgd. Zottegem is immers een ploeg die in de lift zit en na de 5-0 tegen SK Lebbeke was deze grote toeloop wel te verwachten omdat ook KAVD vorige week titelpretendent Oudenaarde met 0-3 had ingepakt. Voor de Dendermondse kassier werd het dus alvast al een hoogdag vóór de wedstrijd. Voorde supporters was het wed strijdeinde eerder sneu. Onder impuls van een overal aanwezige Carl Deviaene was Zottegem tijdens het eeYste halfuur duidelijk de betere ploeg. Steeds waren ze de Dendermondse spelers een stapje voor en doelman Verstraeten moest zich meermaals reppen, zodat de lokale aanhang af en toe het hartinfarkt nabij was. Stilaan kwam de thuisploeg dan toch de neus aan het venstersteken en in die eerste helft mochten we nog een mooie kombinatie De Waele-Van Nieuwenhuyze noteren maar Dirk werd door een graaiende keeper Browaeys van de bal gehouden. Enkele minuten voorde rust knalde De Wilde op voorzet van De Waele tegen de paal en dat beloofde dus voor de tweede helft die trouwens zeer goed begon voor paarsblauw. De Wilde bedien de Celdof en die liep zijn lijntje af om een mooie pass voor het Zottegemse doel te geven. Zowel Van Nieuwenhuyze als De Waele waren paraat en het was Karei die scoorde. De hard werkende bezoekers keken toen wel even sip en het duurde een tijdje voor ze van die uppercut hersteld waren. Paarsblauw kwam nu feller opzetten en kreëerde heelwat kansen met o.m. Muysewinckel en Celdof. Toch bleef Zotte gem gevaarlijk en Verstraeten moest enkele parades tonen. Uiteraard werd de druk van de gasten groter maar toch kwam KA VD er nog goed uit met pogingen van Van Nieuwenhuyse en De Waele. Naar het einde toe werden Calle en Kingsley in de arena gegooid en in extremis vergooide Karei De Waele nog een mooie kans toen hij liever zelf naast besloot dan een totaal vrijstaande Kingte bedienen aan de tweede paal. Deze blun der zou KAVD slecht bekomen want na de uittrap scoorde Zottegemspeler Van de Velde na een fraaie verre pas van Verstuyft. Deze keer was het de KA VD-aanhang die wit werd om de neus maar al bij al is deze uitslag billijk, gezien het evenwicht in de wedstrijd. In elk geval mag gezegd worden dat de kijkers werden ver wend. In geen jaren hebben we op het KAVD-terrein zo'n spannende, fraaie en oogstrelende wedstrijd gezien, ook in bevordering niet. Zowel (en zeker) Zottegem als KAVD gaan blijkbaar een inte ressant seizoen tegemoet. Nu zondag gaat KA VD naar Lovendegem, een ploeg die vier op vier haalde en dus ook al geen meelopertje is. Indien KAVD ook daar een punt kan sprokkelen dan zijn de vooruitzichten goed. Toch zijn we ervan overtuigd dat opnieuw de fysieke konditie van sommige spelers niet volledig op punt bleek en dat er dus nog veel werk aan de winkel is voor trainer Dirk D'Haene. die voorlopig tevreden mag zijn over de resultaten van zijn pou- lains. M.D.B.

De Voorpost | 1992 | | pagina 17