SK Lebbeke-echo's Thuisploeg verdiende iets meer Hing de kermis erin Nog vier leiders Te voorzichtig Eerste provinciale De Voorpost - 18.9.1992 - 19 CoHebout. VOETBAL Bij Lebbeke kregen Ronny Eeckhaut en Michael Van Keymeulen een gele kaart onder de neus. Voor Michaël dit seizoen al zijn tweede. Jean-Pierre Hals, gekwetst tijdens de oefenperiode, mag op het eind van deze week de loopoefeningen hervatten. Wellicht zal zijn afwezigheid minder lang aanslepen dan aanvankelijk gedacht. SK Lebbeke trad i.v.m. de wedstrijd tegen Zottegem in een lichtjes gewijzigde opstelling aan: Ronny Eeckhaut, tegen Zottegem op de bank, verscheen nu aan de aftrap: zijn plaats op de bank werd ingenomen door Andy Van Droogenbroeck, tegen Zottegem als effektief gestart. Ook Tom Mangel schots mocht na een schorsing op de bank plaatsnemen. Aan SK-voorzitter Rudy Jansegers vroegen we na de wedstrijd om zijn indrukken: «Ik bemerk een stijgende lijn in de prestaties. De 5-0 nederlaag tegen Zottegem was natuurlijk een zware opdoffer, maar vandaag hebben we ons enigszins gerehabiliteerd. Akkoord, achteraan 'marsjeert' het nog niet, aan dat kompartiment moet nog gesleuteld worden. Ik denk vooral dat het vertrouwen in de ploeg moet komen. Over de prestaties van trainer William Cooreman ben ik zeer tevreden. Dat wil ik nog eens benadrukken. De man spant zich dag en nacht in. Hij kan echter geen ijzer met handen breken. Inderdaad, wanneer we na twee speeldagen de balans opmaken, blijkt dat we nul op vier hebben gehaald. We wisten echter van tevoren dat we met een moeilijk kompetitiebegin zouden af te rekenen hebben. We krijgen immers kwasi alle ploegen die vorig seizoen de eindronde speelden nu geserveerd. Al bij al zal ik tevreden zijn, wanneer we erin slagen uit de eerste vijf wedstrijden een paar puntjes te puren. Het belangrijkste vandaag lijkt me de vaststelling dat het spelpeil i.v.m. de eerste match verbeterd is. Vorige week was het een drama, vandaag waren we de evenknie van Lovendegem. We hebben een paar goeie kansen gehad Pierre Van Rossem s.y SK Lebbeke-Lovendegem 0-2 Zowel nieuwkomer Hofstade als de drie titel kandidaten SK Aalst, TK Melder! en Oosterzele hebben nog het maximum van de punten. Komend weekend komt daar zeker verande ring in Hofstade trekt naar Aalst, terwijl TK Meldert op bezoek gaat bij Bambrugge, ook al geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. Dit zullen ze in Aalst wel kunnen beamen. Oosterzele krijgt het puntenloze Heldergem op bezoek, wat een haalbare kaart moet zijn. Naast Heldergem zijn ook Ophasselt, Oorde- gem en Terjoden nog puntenloos. Haaltert O TK Meldert 5 Racing kon een twintigtal minuten gelijke tred houden met een van de titelpretendenten. Toen skoorde De Wael een own-goal. Toen Corthals een vijftal minuten later een vrijschop voorbij de muur borstelde in de eerste hoek ging Racing pas echt krasselen Het dwong nog nauwelijks een kans af, terwijl TK Meldert nog voor rust 0-4 op het bord bracht via de attente De Cooman. Haaltert kon geen vuist meer maken in de tweede helft en moest zelfs forfaitcijfers inkasseren. Het was een ronduit schitterende prestatie voor TK Meldert Oordegem 1 Herzele 3 Oordegem kon zijn gave prestatie van op TK Meldert niet bevestigen ondanks een vroege voorsprong tegen een gretig Herzele. De be zoekers lieten Oordegem nooit hun normale spel ontwikkelen en toonden zich gezond agressief in de zone van de waarheid. Een aanvallend sterk Herzele kwam nog voor de rust langszij via De Cmjf. Na de koffie drukte Herzele de thuisploeg voor zijn doel en klaarde de klus in het vijfde kwartier. Oordegem pro beerde de bakens te verzetten, maar miste de nodige scherpte om Herzele te bedreigen. ïn om J te* VOOR: rd gre ers-Se Jiging bijr. ide k» ft, kea indde: dien» üjndt alafvc leVIe ïilleer: reervn. ienoj ichtc en. (et Tl der n met eilijke legen nkz werk twee Jigde Olsa ancs trijk), eede isza De Lebbekenaars die een ietsje te lang van hun 'kermispatteeken' genoten en vorige zondag stipt om 15 u. het SK-ter- rein opstapten -scheidsrechter Bau- wens floot een paar minuten voor drie de wedstrijd op gang - hebben niet eens gezien hoe reeds in de tweede minuut, na een fout in de Lebbeekse verdediging Gijsel, op voorzet van Verhoene, de be zoekers op voorsprong trapte. Mogelijk waren sommige SK-spelers nog onder de indruk van de aftrap, tech- nisch-vaardig uitgevoerd door Rita Peel- man, uitbaatster van Gasthof 'Bierboom'. Lebbeke kreeg dus meteen een opdoffer te verwerken en was van in den beginnen op achtervolgen aangewezen. Herstel na opdoffer Lovendegem wilde zichtbaar meer, voel de trouwens aan dat de Lebbeekse ver dediging niet sterk stond te spelen. Bij momenten leek de Lebbeekse defensie meer op kaas met gaten, zodat de bezoe kers in de vijfde minuut opnieuw konden dreigen. De thuisspelers vochten echter wilskr achtig en 'me de mann'n dasse waur'n' terug en in de tiende minuut maakte de thuisploeg zelfs aanspraak op een straf schop Scheidsrechter Bauwens, van dichtbij de esbattementen volgend en na een goede start niet altijd even konse- kwent fluitend, wees het Lebbeekse ver zoek echter kordaat af. Een kopstoot van Peter Moens werd door de Lovendegem- se goalie met de vuisten ontzet, Robin Massamba plukte de rebound en be sloot naast. SK voerde de druk op en een shot van Michael Van Keymeulen belandde in de 18de minuut een halve meter boven de dwarsligger. Erg geordend verliepen de Lebbeekse aanvalspogingen echter niet. Daartoe misten de voorzetten vanuit het middenveld precisie en stond de bezoe kende defensie bovendien sterk te spe len. De Lebbeekse aanvallers en midden velders schoten bovendien tekort in indi viduele duels, met vaak balverlies als gevolg. Toch zou Lebbeke blijven aandringen, zij het eerder sporadisch. Kansen aan Leb beekse kant waren er nog voor Frans Peeleman, die over het doel kopte en voor Michaël Van Keymeulen die pal in de handen van de keeper besloot. Tegen het eind van de eerste helft aan zette Lovendegem opnieuw meer druk op de ketel. Op zoek naar de gelijkmaker, maar In het begin van de tweede speelhelft stuurde trainer Cooreman Wim Gabriels meer in de aanval, maar de Lebbeekse aanwinst bleek zondag niet in zijn dagje. Een technisch vaardig speler dat wel, maar hij mist o.i. wat snelheid. Tijdens een ruim deel van die tweede speelhelft zou het middenveld er kwasi ongebruikt bijliggen. Beide ploegen pro beerden met lange voorzetten de vijande lijke verdediging te ontwrichten. Lebbeke toonde zich in die periode een ietsje gevaarlijker en Frank Schelckens schoot nipt naast. Na acht minuten spel had Tom Mangeschots de plaats ingenomen van de gekwetste Ronny Eeckhoudt. In de 25ste minuut werd Tom Mange lschots door een bezoekende verdediger onderuit gehaald, maar de scheidsrech ter gebaarde van krommenaas. In dezelf de minuut kreeg Robin Massamba, tevo ren serieus aangetrapt, een mooie kans, maar hij miste. Chris Van der Meirssche, blijkbaar totaal leegespeeld, werd ver vangen door Andy Van Droogenbroeck. De tijd begon voor de thuisploeg te drin gen, Lebbeke ging ook meer drukken, nam daartoe achteraan enig risiko, zodat Lovendegem via een counter in de 36ste minuut voor de tweede keer kon skoren. De tweede koude douche van de namid dag voor de Lebbekenaars. Ze gaven zich echter nog niet gewonnen: een vrije trap van Frans Peelman belandde in de muur en in de laatste minuut pareerde de Lovendegemse keeper een schot van Frank Schelckens. Pierre Van Rossem SK Lebbeke-Lovendegem 0-2. SK Lebbeke moet dringend wat punten sprokkelen (foto guy) Waarschoot - Rapide Lebbeke 2-1 Ronny Willaert en Nico Van den Bossche weinig gezien. Frankie Verheyden speel de verdedigend een goede partij. Inge volge het minder presteren van dat kom partiment bleven onze twee spitsen kwa si onbereikbaar. Waarschoot skoorde het eerst. Rond het half uur. Via in feite een afgeweken bal Rogiers schiet op doel, de bal raakt de rug van Peter Van de Voorde, doelman Kris Janssens, gaat wel de goeie richting uit, maar ingevolge de deviatie van de bal stond hij op het verkeerde been Eigenlijk deels een lucky-doelpunt, hoe wel de thuisploeg tevoren al een tweetal reële kansen gekreëerd had. Peter Van de Voorde moest bij één van die kansen de bal trouwens van de doellijn wegtrap pen. Zodat de thuisploeg op dat moment van de wedstrijd eigenlijk één goal voor sprong verdiende Lebbeekse hoop na gelijkmaker Wij maakten echter gelijk, na een kwar tier spel in de tweede helft. Auteur van het gelijkmakend doelpunt was Patrick Van den Bussche. Hij zette twee Waarschootse spelers in de wind en deponeerde een geplaatst balletje in de winkelhaak. Een technisch knap num mertje. Vanaf dat moment gingen we tien minu- Rapide Lebbeke, dat op de openingsdag van de kompetitie, in de thuiswedstrijd tegen St.-Lievens-Houtem, een goeie in druk had gelaten, moest vorige zondag, septemberkermiszondag voor de Lebbe kenaars, op bezoek bij Waarschoot. Rapide-sekretaris Eddy Van Overstrae- ten geeft zijn indrukken over deze wed strijd weer: «Het is Rapide in Waar schoot niet bijster goed vergaan. We werden gewoon overspeeld, vooral tij dens de eerste speelhelft, door tegen standers die duidelijk sneller op de bal waren dan wij. Inderdaad, het leek wel of de ploeg in kermissfeer verkeerde Waarschoot was dus duidelijk beter. Een verrassing? In feite niet. We hadden evenwel, na ons goed pres teren op de openingsdag, gehoopt er een puntje te kunnen rapen. Middenveld in mindere doen Het was echter niet alles kommer en kwel. Onze verdediging bvb. zette een goede partij op de grasmat - grasmatje eigenlijk, want het terrein was bijzonder klein van omvang; eigenlijk een handicap voor ons - niettegenstaande ze twee doelpunten moest inkasseren. Het middenveld daarentegen kon zich onvoldoende manifesteren. Zo hebben we zowel Donny Van Hauwermeiren, als SK Lebbeke-Lovendegem 0-2. Het ziet er voorlopig maar belabberd uit TwppHp nrn\/inrialp in Apilct voorSK, dat nog een enkel punt oogstte (foto guy) 1 provmuidie m Mdlbl ten a een kwartier goed meedoen en drukten we konstant. Onze supporters dachten toen zelfs even dat Rapide over zijn tegenstander heen zou walsen. Hettegengestelde was echter waar, want de thuisploeg maakte er 2-1 van. Uit een ietwat vreemde spelfase eigen lijk. Op zeker ogenblik wordt een fout gemaakt op Donny Van Hauwermeiren. Dachten wij althans. Bij Waarschoot raapt men echter de bal op, de scheids rechter reageert niet, en trapt men, zon der het fluitsignaal van de man in het zwart af te wachten - dat hoeft ook niet meer - op het doel. Onze spelers zijn reeds allesbehalve gekoncentreerd en Waarschootspeler Joos had maar bin nen te koppen. Zodat de spelers aan de lijve ondervonden dat konstante koncen- tratie een noodzaak is. In de slotfase verving trainer Frank Van den Bergh Geert Carlier door aanvaller Kris Buydts. Eerder had Nico Van den Bossche de plaats geruimd voor An- naert.» Melsele op bezoek Zondag krijgt Rapide Lebbeke Melsele op bezoek. De verwachtingen? Opnieuw Eddy Van Overstraeten: «Ik hoop op dubbele puntenwinst, al zal ik reeds tevreden zijn met één puntje. In het begin van deze komptitie is het vrij moeilijk zich aan redelijke voorspellingen E. Meldert O SVTemse O Beide ploegen die op zoek waren naar enige winst na een eerder matige start, pakten uit met een voorzichtige taktiek. Vooral de manschappen van oefenmees- ter Pfaff speelden kort op de man zodat de bewegingsvrijheid van de thuisploeg j aan banden werd gelegd. Niettemin was er een uitstekende poging toen Roelandt j een voorzet van Vermeir overnam. De bezoekende doelman bracht echter een n df knappe redding op. In de tweede helft probeerde Roelandt opnieuw doelman Van Moorleghem te grazen te nemen. De Temse-goalie was echter niet te vermurwen. Langs de an dere zijde van het terrein was de Pool Wygonic de gevaarlijkste bezoeker. Twee serieuze pogingen werden echter door doelman Tonnelier gepareerd. Het bleef dus bij een 0-0 brilstand. Het grote slachtoffer van deze eerder matige wed strijd werd uiteindelijk nog Meert die met een zware armblessure diende gehospi taliseerd te worden. B.A.D. SK Aalst 3 Bambrugge 2 Bambrugge zorgde voor een goede repliek tegen titelkandidaat SK Aalst. Nadat de bezoe kende doelman Van Geert een schot van Cor nells onvoldoende onder kontrole kreeg, bracht Van den Berghe Aalst op voorsprong De bezoekers reageerden echter funeus via Moreels. Eerst rondde hij een solo succesvol af en nadien kopte hij na vrijschop van De Landsheer raak Na de rust zette SK de scheve situatie recht. Na een dieptepas van Van den Berghe skoorde De Wit en even later knalde Cornelis de winning-goal tegen de netten In de slotfase inkasseerde de bezoekende speler De Landsheer nog rood voor een overtreding Hofstade 1 Terjoden O Hofstade boekte een knappe zege dankzij een vroeg doelpunt van uitblinker De Smet. die de Zaïrees Palanga uit de wedstrijd hield. Na de rust kreeg de thuisploeg het moeilijk na de uitsluiting van Van Holen. De scheidsrechter trad bijzonder streng op en trok maar liefst tien gele kaarten In de slotfase domineerden de bezoekers het gebeuren, maar de plaatselijke defensie hield de nul op het bord Mere 2 Ophasselt 1 In een povere eerste helft gebeurde er vrijwel mets Na de rust toonde Mere zich de betere ploeg Van den Driessche verzilverde één van de vele kansen. Ophasselt reageerde met een tegentreffer, maar het werd niet gevalideerd wegens buitenspel Na een persoonlijke inzet verdubbelde de ingekomen Van Wezemael de skore. In de slotfase milderde De Schrijver voor de bezoekers (nicolle) ^K Hamme-Boonwijk 1-6. De Boonwijkse doelman De Donder kreeg het niet zo lastig maar moest hier toch tussenkomen (vh) te wagen. Er valt immers nog geen lijn in de uitslagen te bespeuren. Bellem ver loor tijdens de eerste speeldag tegen Waarschoot met 5-1Melsele ging verle den week winnen tegen een Temse dat vorig seizoen de eindronde betwistte en nu verliest Melsele thuis tegen Bellem. Allesbehalve logisch, niet? Hoewel, in het voetbal wordt je niet zo vaak gekon- fronteerd met pure logika Pierre Van Rossem nas -TT-' Voetbal. SK Lebbeke beschikt over een gloednieuwe kantine (foto guy) Voetbal. Patrick Van den Bussche scoorde voor Rapide Lebbeke het eerste doelpunt in eerste provin ciale (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 19