waiivoMeeste goals voor Inval Boys Aanwinsten doen het goed Billijk gelijkspel Opnieuw winst voor Appels en Lebbeke 't Was al Rasschaert wat de klok sloeg Rac. Boonwijk kende geen genade met VK Hamme Groot eetfestijn Appels blijft in hoogste klasse zaalkorfbal Voetbal in vierde provinciale S.K. Terjoden 20 - 18.9,1992 - De Voorpost VOETBAL Lutterzele - Meerbeke 3-3 Het treffen tussen FC Lutterzele en Meer beke leverde liefst zes doelpunten op, waarvan vier binnen het eerste halfuur. Eddy Van Keer werd de auteur van twee treffers. onze zal nooit een hoger niveau aankun nen. Onze mogelijkheden zijn beperkt. Vergeet niet dat we nog niet zo lang geleden als een bescheiden vierde pro- vincialer door het leven gingen. De eerste Tien minuten na de hervatting volgde twee competitiematchen hebben ons tel- Tom De Pauw zijn voorbeeld. Tom is een van de nieuwe gezichten in het Lutter- zeelse kamp, samen met Van Droogen- broeck en Leon Janssoone. In de voor bereiding lieten zij een gunstige indruk, vandaar dat zij snel een vaste stek ver wierven. De kern van de tweede provin- cialer is beperkt. Oefenmeester Etienne wedstrijd een en ander te beleven. Naast Aerts werd bij het begin van de oefen- zes goals kwamen er meerdere kansen kens een winstpunst opgeleverd. Gelet op de omstandigheden zijn we daar hart stikke tevreden om. Tegen Meerbeke werd er met volle inzet gestreden, wat ook van de opponent kon gezegd wor den. De puntendeling lijkt mij een logisch resultaat. Bovendien viel er tijdens de Voetbal. De reserven van SK Overmere met een nieuwe uitrusting (mt) Voetbal. De reserven van Valentino's boden lange tijd weerstand (mt) campagne geconfronteerd met enkele voetballers die het voor gezien hielden. - Ik meen dat de huidige groep in staat is om in de middenmoot een rol te spelen, aldus clubleider Paul Roels. Laat ons eerlijk zijn. Een ploeg als de tevoorschijn. Alleen jammer dat Tom De Pauw na een tweede gele kaart vroegtij dig naar de kleedkamer moest. E.G. Reservenwedstrijd Valentino's-SK Overmere 0-6 De echte supporters hadden de weg van hun hart gevolgd want op deze derby valt er altijd wat te beleven. Aanvankelijk was er weer geen scheidsrechter. Dat is nu al een drietal keren dat deze heren hun kat sturen zonder iets te laten weten. Henri Roels, de duivel-doet-al zou deze wedstrijd dan maar in goede banen leiden. Een wedstrijd die resulteerde in een Rasschaert-onderonsje voor wat de doelpun1 ten betreft. Direkt na het startsignaal lieten de bezoekers de bal goed cirkuleren. Tot aan de grote back- lijn liep alles gesmeerd maar in het doel stond ene Ives Pouwer die alles pakte wat er te pakken was, tot groot genoegen van trainer Ronny Thielemans die nu weet welk vlees hij in de kuip heeft. Bij een verre uittrap van doelman Pouwer, kwam de bal bij Danny Bauwens. Deze loste van verre een loeier die echter de pletter vloog tegen de lat. De bezoe kers schrokken wakker en begonnen aan een fel offensief. Eerst was het Laurent Ras schaert (0-1) en dan Ivan Rasschaert (0-2), Jan Rasschaert deed het hen na. Pensaert knalde tweemaal over en Peter Ringoet speel de een opvallende wedstrijd. De bezoekende druk werd te groot en de lokale verdediging zag alle kleuren van de regenboogDan kwam Danny Onselaere (Val.) alleen voor de SK-kee- per te staan en kon de eer redden maar mikte nog over. Het was een sportieve wedstrijd. Voor de thuisploeg was verliezen tegen de kampioe nen van vorig jaar zeker geen schande MT RACING BOONWIJK bracht een bezoek aan VK HAMME en veegde aan de Durme met de grove borstel 1-6 was de eindstand. Men kan zich natuurlijk de vraag stellen: hoe zwak was dat Hamme, en hoe sterk dat Racing? Uitsluit sel wellicht binnen enkele weken, In ieder geval was de eerste kans voor VK, maar Geerinck trof de deklat. Na de openingstreffer van De Bondt, lukte De Busschere nog vóór de rust de gelijkmaker. Nadat Kurt Heirewegh de bezoekers weer op voorsprong had gebracht, stuikte de thuisploeg als een slappe pudding in mekaar. Doelpunten: 12' De BondtO-144' De Busschere 1-1, 57' K. Heirwegh 1-2,60' De Bondt 1-3,70' G. Heirwegh (strafschop) 1-4, 80' G. Heirwegh 1-5, 83' De Bondt 1-6. OPDORP moest in eigen huis een puntje af staan aan Rupelmonde. Opmerkenswaardig is het feit dat beide doelpunten geskoord wer den op een identieke manier. Aan de 20' kopte Vermeire raak voor Opdorp na een vrije trap. Uit eenzelfde faze kon na de rust Vergauwen eveneens met het hoofd skoren voor de be zoekers Met een 1 -3 zege tegen Massemen blijft BER- LARE mede aan de leiding in vierde prov C Reeds na zeven minuten zette Rooms een vrije trap rechtstreeks om. Dertien minuten later bracht Hornic de balans weer in evenwicht. Nadien zorgden Baeyens en De Bock voor zekerheid in de Berlaarse rangen. FC OUDEGEM had aan Doorslaar een kwade klant. De afstammelingen van de filosofen konden slechts in het laatste kwartier de stug ge bezoekers op de knieën krijgen met doel punten van Vermeiren en Wuytack. Verdiende thuiszege. B.A.O. Voorwaarts Gijzenzele- Valentino's Overmere 2-2 Reeds in de 10de minuut kwam de thuisploeg op voorsprong toen Peter Van Hemelrijck van- op 25 meter doorheen een pak spelers schoot. Doelman Simons zag de bal niet aan komen en het leder verdween in de verste hoek1-0. De bezoekers lieten zich echter niet opzijzetten en ontketenden een hels offen sief, dat werd gedirigeerd door Danny Van- derstricht en Roland De Gussem. Het was echter kapitein De Vrieze die in de 30ste minuut de bordjes in evenwicht bracht door perfekt in te lopen op een hoekschop van Vanderstricht en met een krachtige kopstoot in doel besloot1-1. Nauwelijks vijf minuten later kwam Gijzenzele opnieuw op voorsprong toen Peter De Greef een onnodige fout maakte in de rechthoek en Bart Staute de strafschop inschoot nadat hij Simons op het verkeerde been had gezet 2-1Deze uitslag was volledig tegen het spel- beeld in maar de bezoekers probeerden terug te slaan langs Verschueren maar die miste een eerste maal toen hij doelman Steenhout wou lobben. Even later stuurde De Gussem diezelf de Verschueren weg maar de doelman kon de bal nog tegen de dwarsligger tikken en zo bleef het 2-1 bij de rust. In de tweede speelhelft bracht, trainer Thiele mans Onselaere in de ploeg in de plaats van Maes en dat wierp direkt vruchten af. Claude Onselaere, nauwelijks 2 minuten op het veld, werd weggestuurd door Verkimpe en kwam in de grote rechthoek waar Peter Deuvaert niet anders kon dan hem foutief stoppen. Straf schop dus en Danny Vanderstricht gaf doel man Steenhaut geen schijn van kans2-2. Trainer Scheire wisselde dan nog De Cooman en Staute voor Didier Scheire en Peter Van Durme maar de stand bleef ongewijzigd zodat beide ploegen zich met de puntendeling tevre den moesten stellen, wat eigenlijk een billijk resultaat mag genoemd worden. MT Het stijgend sukses van de Open Monumen tendag in Vlaanderen werd tijdens het vorige weekend nogmaals bevestigd. In dezelfde pe riode hebben een vrij groot aantal ploegen van Walivo, ook met bijval een Open-deur gehou den. Niet minder dan 305 goals werden er ge skoord en dat is alleszins ook een rekord in de annalen van Walivo Zaterdagse eerste afdeling Misschien voor het eerst in de klubgeschiede- nis heeft FC Puivelde de leiding in de topreeks genomen. Na een forfaitwinst tegen FC Por- taels Sport was een doelpunt voldoende om het Hamse Sportwereld op afstand te houden. In het vorige seizoen wonnen de Wuitens echter in Puivelde dat het kampioenschap thans op een ideale manier heeft aangesne den. Een sukses skoorde ook FC Stille Vrien den en de ploeg uit Moerzeke-Kastel heeft het debuut in de topreeks alleszins niet gemist. Ook VKW 70 niet dat een verwijdering slechts tot één seizoen heeft kunnen beperken. Tegen VK Siera werd het nochtans een zeer spannen de match met al een vroeg doelpunt van Martin Van Daele voor VKW 70. Die voorsprong werd nadien echter niet opgedreven doordat Filip Vermeulen een tweetal wenkende kansen niet kon benutten en aan het halfuur, stelde VK Siera gelijk via Jos Quintelier. Na de rust dan een meer aandringend VKW 70 en ook goals van Filip Vermeulen en Martin Van Daele. Ondanks deze achterstand herstel de VK Siera nogal duidelijk het evenwicht en een beetje pech, hield dc Hammenaars toen ook van een nieuw tegenpunt. Bij de sporadische reakties van VKW 70 was deze ploeg nog gevaarlijk langs Luk Nijs, Mark Moens en Patrick Cooremans. Op een tiental minuten van het einde kwam VK Siera toch dichterbij met een goal van Meert en nadien kon een krampachtig verdedigend VKW 70 de winst ook nog behouden. Een drawn werd het resultaat bij de reekstop per tussen RC Raap en FC Corner. Twee uitstekend voetballende ploegen in de eerste helft met ook nog een aantal wederzijdse kansen. Daarvan werd er trouwens ook een verzilverd via Franky Mettepenningen voor FC Corner. Kort na de rust werd de Hamse voor sprong opgedreven door een kopstoot van Quintelier. De match werd toen ook een beetje vinniger met RC Raap als de meest offensieve ploeg. Op strafschop langs Wouter Van Puy- velde kwamen de plaatselijken dichterbij maar op het uur, skoorde FC Corner een derde doelpunt. Door RC Raap werd het tempo toen organiseert een in de feestzaal, Damstraat, Terjo den. Op zaterdag 26 september van 18 tot 21 uur en op zondag 27 septem ber van 11 u30 tot 14u30 en van 18 tot 20 uur. Naast soep als voorgerecht is er naar keuze kipsauté 'fine champagne', gebraad met groenten of forel met roomsaus en snipper- groenten. Alle gerechten worden opgediend met frieten. Er is een kindermenu voorzien. VoetbalReserven Valentino's-SK Overmere 0-6. Peter Temmerman en Geert Ransschaert gaven de lokale defensie meer werk dan haar lief was. Hier hingen de bordjes nog in evenwicht (mt) duidelijk opgedreven en Yuruk T. knikte raak. Spanning en zenuwachtigheid naar een hoog tepunt toen en nadat Vedat Bilici van RC Raap ook een late uitsluiting kreeg aangesmeerd, lukte Romain Laureys met een lobbal toch de nog enigszins verdiende gelijkmaker. Twee ploegen welke het kampioenschap ook al gun stig hebben ingezet zijn VK Den Bos en FC Oud Geel. Beiden zelfs met één overwinning en vorige week speelden deze ploegen onderling gelijk. Zaterdagse tweede afdeling Een onverwachts goede start voor FC Altodie en als debutant bij de tweede klassers, werd ook al tweemaal gewonnen Eerst nogal dui delijk bij het toch niet zwakke RC Grembergen en vorige week mocht FC Fortuna-Nantes de beide punten inleveren. Tot nu toe skoorde PW Hemelaer ook al het maximum aantal punten. Bij AVC De Vlasbloem werd het trouwens een èénrichtingsmatch en de ex-eerste klassers, hadden er sukses met Alain Vernimmen (5) en Philip D'Hondt (3). Een tweede opeenvolgend verlies was er echter voor FC Bondgalm. Bij FC Briel dat zich doorgaans gevaarlijker aan stelde, werd nochtans goed gespeeld Tech nisch zelfs uitstekend maar de gastheren wa ren toch een beetje rapper op de bal. Niet helemaal onverwachts skoorde FC Briel langs Kristof De Lathouwer al voor de rust en nadien werd de voorsprong verdubbeld via Rudy Janssens. De bezoekers welke slechts moei zaam aan kansen geraakten skoorden op het einde toch langs Luk Verlee en inkasseerden voordien een uitsluiting van Helmut Waege- mans. Bij RC Grembergen werd R.S. Bosdorp verslagen en de thuisploeg skoorde al vrij vroeg in de match langs Eddy De Moor en Willy Moens. Deze laatste had aan het halfuur weer sukses. In de eerste helft geraakte RC Grembergen ook nog aan kansen langs Ferdy Leybaert, Gerry Van Gheem en Philip Walbron. De stand bleef echter ongewijzigd en na de rust milderde Manu De Bruyne voor RS Bos dorp. Even later skoorde deze nogmaals en voor RC Grembergen werd het nadien nog hardnekkig verdedigen met doelman Verstre pen als de vedette. In de match bij SK Moer- heide werd er méér geskoord. Tien doelpun ten in totaal en in Hamme, werd Woodstock 66 nog opvallend de meest schotvaardige ploeg. Zaterdagse derde afdeling A De hoogste skore van het weekend heeft FC Inval Boys nog bij FC Herten Heer bereikt. Zeventien goals worden niet elke kalenderdag aangetekend en voor de nieuwe ploeg uit Sint-Niklaas, is het allemaal nog een duidelijke aanpassing. Blijkbaar niet voor FC Pauls Vi- deoklub dat het verblijf in de derde reeks tot één seizoen wil beperken. In dit verband werd de gevaarlijke klip bij FC Avo met gunstig gevolg omzeild en deze laatste ploeg heeft een schitterende ouverture ook niet kunnen beve stigen. Een uitstekende kompetitiestart werd het echter al voor FC Tripoli. Na de drawn bij FC Inval Boys werd FC Hof van Grembergen duidelijk op afstand gehouden. In een regiona le derby skoorde de thuisploeg driemaal en de gasten, konden het zonder één goal stellen. Bij VK Trappen Steels was FC Venco op bezoek en at werd ook Walivo's match van de week. Zondagse eerste afdeling In het vorige seizoen waren FC Oud Geel en FC Makkers in deze reeks de nummers één en twee. Datzelfde scenario wordt misschien weer gevolgd want ondanks de beperkte aan hef van de kompetitie, hebben de beide ploe gen zich al afgezonderd. Door FC Oud Geel werden winstcijfers bereikt bij VK Den Bos en voor de Hammenaars, werd dit meteen ook de eerste nederlaag in het seizoen. Het debuut van Jong KWB Elversele is bij de topklassers nog met sukses verlopen. Tot nu toe alleszins en tegen FC Bondgalm werd trouwens een verdiende winst geskoord. Voor de Wuitens misschien al de keerzijde van de medaille want voordien in De Klinge, werden nog dub bele winstcijfers geskoord. Zondagse tweede afdeling Voor FC Briel werd de eerste match van het nieuwe seizoen al een sukses. Tegen FC De Cock werden de punten thuis gehouden en in Buggenhout kwam de onvolledige gastploeg nogal vrij vroeg op achterstand door goals van Michel Van den Broeck en Etienne Haege- mans. Juist voor de rust geraakte FC De Cock met Kris Van Mele aan een tegenpunt en diezelfde speler stelde in de tweede helft ook gelijk. Een slippertje achteraan bij de bezoe kers werd door Gunther Cools afgestraft en als Yves Smet voor FC Briel ook nog skoorde, was de match meteen gespeeld. De vlotte winst tegen FC Pony heeft VK Siera 2 niet kunnen bevestigen. Bij Klub 65 werd er trou wens niet geskoord en dat deden de plaatselij ken juist wel. Tweemaal zelfs en het was voldoende om VK Siera 2 op een veilige af stand te houden. Bijzonder vlot verliep het allemaal voor FC Geywa tegen FC Pony, De gasten waren duidelijk de minderen en de Hammenaars skoorden toen ook nog vrij re gelmatig. Zeven is trouwens al een serieus aantal en in die reeks was dat goed voor het grootste verschil van het weekend. Zondagse derde afdeling A Het doelpuntenfestival werd in deze reeks op tweeënzeventig afgeklokt. Een drietal ploeg» bereikten dan ook de dubbele cijfers en daarbi ook SK Moerheide uit Hamme. Bij de Wuitens werd FC Brouwershof er op een tiental getrak teerd en verdienstelijk voor de gasten, war» alleszins de drie tegenpunten. Voor de eerste match in het nieuwe seizoen speelden FC 1 Klokhuis en Real Witte Pen gelijk. In de omge ving van de Hamse sporthal werd het ook een zeer interessante en spannende match. Goals werden er trouwens voldoende geskoord ei met elk vier op het aktief, kon aan de weder zijdse produktiviteit ook niet worden getwij feld Voetbal Reserven Valentino's-SK Overmere 0-6. Ivan Rasschaert zette de zoveelste aanval op. Geert Rasschaert zal afronden (mt) KORFBAL De tweede kompetitiedag in het veldkorfbal leverde zowel Appels KC als Atlantis Lebbeke twee punten op. De Dendermondenaars haal den het volle pond op het veld van Bornem, Atlantis Lebbeke liet thuis Technico Turnhout geen schijn van kans. Beide korfbalteams uit de regio staan dan ook met het maksimum van de punten aan de leiding in hun resp. reeksen. Daarnaast slaag de Appels erin zich via een testwedstrijd met Neerlandia Gent als tegenstander, in extremis in de hoogste klasse van het zaalkorfbal te handhaven. Bornem 8 Appels KC 11 Weinig fraaie partij In feite mocht Bornem - de klub verkeert in een allesbehalve bloeiperiode - niet het minste probleem voor Appels betekenen. Ann Schud- dinck'We hebben de wedstrijd wel gewon nen, maar we zetten lang geen schitterende partij op het veld. Het draaide niet zoals dat in zaal tegen Neerlandia wel het geval was. We hebben werkelijk moeten knokken en uiteinde lijk slaagden we er pas in de tweede speelhelft in, een definitieve kloof te slaan, Tevoren wist Bornem altijd terug te komen. Bij de rust was de stand 2-3. Voor Appels skoordenFrank Janssens (3), Danny Wil- laert (2), Annette Verstraeten, Veromque De Paepe, Geoffrey Picquer (2), Dirk Duym (2) en Martine De Grauwe. Appels krijgt zondag Riviera op bezoek. Aan vang van de wedstrijd 15.30u. Atlantis Lebbeke 12 Technico Turnhout 4 Knappe eerste helft Op het Lebbeekse sportkompleks was het vrij j vlug duidelijk welke van beide klubs aan hel langste eind zou trekken. Atlantis slaagde er- immers in tot 7-0 uit te lopen, dankzij korven van Robin De Backer (3), Guy De Backer,' Steven Callaert (2) en Mario Bernard. Pas dan wisten de bezoekers voor het eerst tegen te skoren. Lebbeke zou voor de rust overigens: nog een achtste maal skoren, opnieuw via! Mario Bernard. Kortom, tijdens de eerste speelhelft verliepen de Lebbeekse kombina-j ties bijzonder vlot en was de afwerking nave-; nant. Met een dergelijke voorsprong zwakt de kon- centratie vanzelfsprekend af. Dat gebeurde) ook en de tweede speelhelft was dan ook stukken minder genietbaar. Atlantis skoorde nog via Robin De Backer, Mario Bernard (2) en Steven Callaert. Naar het einde toe werd Robin' De Backer vervangen door Patrick Ottoy. j Opvallend in deze wedstrijd is de vaststelling dat niet één Atlantisdame tot skoren kwam Wat kan wijzen op een egoïsme van de heren of een minder schotvaardig zijn van de dames. Pierre Van Rossem Ingevolge het verdwijnen van de Antwerpse ploeg 'Loko' - deze klub kende de voorbije jaren een steile opgang, maar die kan blijkbaar ook tot de ondergang leiden - moesten de laatstgerangschikte ploegen uit de A- en de B-reeks van de hoogste zaalkorfbalreeks, Appels en Neerlandia, toevallig twee Oostvlaamse ploegen in een testwedstrijd uitmaken wie tot de top mocht blijven behoren. Deze wedstrijd werd vorige week donderdag in de Arenahal te Deurne betwist Ann Schuddinck 'De eerste tien minuten van de wedstrijd stond Appels allesbehalve agressief te korfballen Neerlandia profiteerde van deze Appelse laksheid om tot 5-1 uitte lopen. Aan onze lethargie kwam echter een eind en van dan af slaagden we in alles wat we ondernamen, Neerlandia had bovendien geen antwoord op het systeem dat ons door onze trainer opgelegd was. De Gentenaars begonnen bovendien nog te forceren ook, wat meteen het begin van hun einde was. Bij de rust wees het skorebord een 5-7 stand aan. Tijdens de tweede speelhelft slaagden we erin altijd de kloof van minimum twee korven te behouden en naar het eind van de wedstrijd toe liepen we nog uit tot 8-14'. Er zal dus, gelukkig voor de liefhebbers, tijdens de wintermaanden opnieuw topkorfbal te bewonderen zijn in de Appelse sporthal. (pvr)

De Voorpost | 1992 | | pagina 20