I Nieuwerkerken nog met het maximum TK Meldert haalde fors uit SK Overmere blijft mede aan de leiding Eendracht St.-Gillis kwam sterk terug Niet opgewassen Slechte start van Robur Moerzeke De nul is logisch Derde provincialers in Aalst Al acht goals geslikt Derde prov. D Tweede prov. C Tweede prov. B Derde prov. F Derde prov. E *1 V De Voorpost - 18.9.1992 - 21 yi aum» VOETBAL Robur-Kallo 1-3. Een mooie pose van Eddy Huylebroeck die naar de goal mikt, maar zijn schot gaat via de paal over (vh) Intweedeprov. B hebben nog 4 ploegen het maximum w.o. TK MELDERT dat op Haa/fert met forfaitcijfers ging winnen. TK was eigenlijk opperbaas, miste nog een resem kansen en zelfs een straf schop. Vooral Corthals ontpopte zich als een geduchte doelpuntenjager. HOFSTADE had het niet gemakkelijk om SK TERJODEN puntenloos naar huis te zenden. Tijdens de eerste helft was de thuisploeg de meest agressieve ploeg en klom reeds na 10 minuten op voorsprong langs De Smedt. Na de kampwisseling kwam Terjoden sterker in de wedstrijd, maar kon moeilijk kansen scheppen. Op een kwartier van het einde werd Van Holen (2 gele kaarten) van het terrein gezonden. SK AALST-BAMBRUGGE werd een spannende wedstrijd, die uiteindelijk met een portie meeval door de thuisploeg werd gewonnen. In het thuiskamp stelde men zich ernstige vragen toen Bambrug- ge via de kwieke Moreels met 1 -2 aan de leiding prijkte aan de rust. Tijdens de tweede helft konden De Wit en Cornelis profiteren van enkele flaters in de bezoe kende verdediging om de volle inzet thuis te houden. In de slotminuten keek bezoe ker De Landsheer nog tegen een rode kaart aan. Eindstand: 3-2. FC MERE won met 2-1 van Ophasselt. Na een gelijkopgaande eerste helft met weinig skorekansen kwam de thuisploeg in zwier onmiddellijk na de rust met een doelpunt langs Eddy Van den Driessche. De pas ingekomen Van Wezemael skoor- de een tweede plaatselijke treffer, terwijl kort vóór het eindsignaal De Schrijver de eer mocht redden voor de bezoekers. OORDEGEM ging vóór eigen publiek de boot in tegen Herzele met 1-3. De thuis ploeg kon voor enkele replieken zorgen bij de aanvang van de eerste en tweede helft en kwam zelfs op voorsprong langs Van Eeckhoorn. Toen de gasten op volle toeren gingen draaien konden De Knijf en Van der Stichelen (2) na de rust orde op zaken stellen. B.A.D. SK OVERMERE kent een goede seizoenstart en wist dit met een sprekende 4-1 zege tegen Zaffelare te bevestigen. Niettemin kwamen de bezoekers via een strafschop van De Braban der al na twee minuten aan de leiding, maar op het kwartier bracht Luypaert de balans in evenwicht. Zaffelare kon nadien tot een twin tigtal minuten van het einde de schade beper ken, maar toen Overmere daarop naar een hoger toerental overschakelde kon het nog drie keer skoren langs Snoeck, Berkens en Ringoet. WICHELEN won met een 1-0 Arsenal-score tegen HO Kalken. Tijdens de eerste helft kreeg de thuisploeg de beste kansen langs Van Huffel en Van Sinay. De bezoekers zetten de tweede helft sterk in, maar moesten nadien inpakken nadat Verleyen kon scoren uit een hoekschop van Van Sinay. Alleszins een ver diende zege van Wichelen. SMETLEDE koesterde enige hoop nadat het op FC Oostakker al na tien minuten met 0-1 aan de leiding prijkte via Van Impe Dat bleek nadien echter het enige wapenfeit te zijn van wege de bezoekers, die niet konden beletten dat de thuisploeg nog drie keer skoorde. Al bij al een vinnige partij tijdens dewelke niet min der dan tien gele kaarten vielen en twee uitslui tingen te noteren waren nl. voor Rosschaert (Smetlede) en Van Eetvelde (FC Oostakker) JUVENTUS SCHOONAARDE hield Laarne in bedwang en dankt die zege aan het sublieme werk van doelman Rauwoens, die slechts moest gewonnen geven op een lobbal van Vermeulen in de slotminuut. Voorheen was Juventus op winst gekomen via Galle. SOS SCHELLEBELLE ging in de slotminuten de boot in op RC Wetteren toen Dirk Engel- binck een vrijschop van Verhoeven suksesrijk kon overnemen. Ook in deze wedstrijd werden twee spelers vroegtijdig naar de kleedkamers gestuurd nl. Stevens en Verhoeven. B.A.D. Robur-Kallo 1-3. Roburspeler Verhelst sprint door een lege zone maar zijn schot gaat naast (vh) De wedstrijd tussen EENDRACHT ST.-GIL- LIS-DENDERMONDE en Waasmunster was spektakelrijk. Tijdens de eerste helft werden de kijkers al getrakteerd op zes doelpunten (2-4) Bij de bezoekers dacht men dat de zaak geklonken was, maar de thuisploeg vocht nog moedig terug naar 4-4. Doelpunten: 2' Van Damme (strafschop) 0-1,13' Van Hemelrijck 0-2,18' Duwez 1-2, 38' Vanderhaegen 1-3, 41Vanderhaegen 1 -4.42' De Kinder 2-4,70' Collewaert 3-4, 86' Van Ransbeeck 4-4. FC BAASRODE kon de druk van Bazel doorlo pend goed opvangen, maar kende wel wat geluk toen pogingen van Hooftman, Stuer en De Bauw paal en dwarslat troffen. De verdedi ging van Baasrode bleek echter goed georga niseerd te zijn Spijtig dat Claes na een tweede gele kaart werd uitgesloten. APPELS en BUGGENHOUT. die zich beide Spartanen noemen, gaven mekaar niets toe in een wedstrijd waarbij beide ploegen in casu Goossens (Appels) en Saerens (Buggenhout) waren outstanding Na de rust was de beste kans nog voor thuisspeler Teiriinck Hij mikte echter over de dwarslat. SK GREMBERGEN kwam op Sint-Pauwels aan de leiding nadat een schot van Said via thuisspeler Zaman in het doel van Sint-Pau wels belandde Die tegenslag bij de Waaslan- ders werd teniet gedaan na het halfuur via Van Malderen op aangeven van Bressinck. De Grembergse doelman wist op de 51' geen weet met een schot op afstand van De Tender Grembergen ondernam nadien nog enkele po gingen om tenminste één punt binnen te rijven Nobels miste echter twee gouden kansen. FC WIEZE geraakte met over Klein Laar dat vooral in het eerste halfuur een sterke indruk maakte De thuisploeg stuitte echter op een uitstekende doelman Bourgeois. Deze laatste moest zich echter gewonnen geven op een poging van De Loose. Nadat thuisspeler Bos man van het veld was verwezen kwam Wieze op gelijke hoogte via Hooftman. Wieze trachtte dit gelijkspel vast te pinnen, maar werd op een tiental minuten verrast door een goal van Bolssens In de gegeven omstandigheden zat er meer in voor Wieze. B.A.D. FC Doggen 1 Nieuwerkerken 2 Gelijkopgaande wedstrijd waarin Scheerlinck Nieuwerkerken eerst op voorsprong bracht. De Cock lukte de gelijkmaker vanop de stip Adams legde de eindstand vast na een mis- sertje van de nochtans goed spelende doel man Van Hoefs In de slotfase kende Doggen pech toen Hofman de dwarsligger trof en de ingekomen Waterinckx op de paal besloot. Standaard Denderleeuw 1 Aaigem 0 De thuisploeg startte snel maar kende geen geluk toen een kopbal van Van Langenhove Rnhnr u ii i o tl tegen de deklat sloeg. Rond het kwartier ver- knnh i ihuisspeler Van den Eede veert het hoogst maar zijn zilverde Ravet een voorzet van Sterck Tijdens poai gaat naast (vh) de herneming verlegden de bezoekers de ak- ties maar verder dan een schot op de paal van De Wilde kwamen zij niet. FC Oostakker Smetlede Smetlede ging van start en forceerde de open ingstreffer via Van Impe. De thuisploeg liet zich echter niet van de wijs brengen en Van Assel schoof na een voorzet vanop rechts een knappe gelijkmaker binnen Een centrale aktie via de sterk doorstotende Foncke bracht de thuisploeg op voorsprong In de slotfase werd de doorgebroken Van Laere in de zestienmeter gepakt door de doelman en Van Renterghem zette de penalty om. De partij werd verder ontsierd door een reeks onbenullige gele en rode kaarten. (nicolle) gelopen. Volgens de ref gebeurde dat net voor, maar bij ons zijn velen overtuigd dat het net binnen de backarea plaatsvond. In dat geval had de scheidsrechter onver wijld ons een penalty moeten toeken nen.» In Buggenhoutse kringen was men niet geheel ontevreden, al meende trainer Peelman dat er toch wel meer had inge zeten. «Pakweg een uur hebben we de match gedomineerd. Geert Christiaens kreeg een kans voor de voet in de eerste helft. Na de hervatting zijn we nog een kwartier de betere geweest. Probleem bij ons vormt de afwerking. Daar zal in de ko mende weken zeker nog aan gesleuteld moeten worden. Over de verrichting ben ik overigens niet ontevreden. We hebben eigenlijk beter gepresteerd dan een week geleden.» EG Appels O Buggenhout O De match tussen Sparta Buggenhout en Sparta Appels is geëindigd op een doel- puntenloos gelijkspel. In beide kampen sprak men na afloop over een min of meer logische uitslag. In Appelse kringen meende men aan spraak te kunnen maken op een penalty. Bij Buggenhout waren er mensen die van oordeel waren dat, indien er een ploeg had moeten winnen, hetzij hadden moe ten zijn. De Appelse trainer Eddy De Vroe stelde dat het om een match met wisse lende kansen ging. «De bezoekende doelman Saerens tipte met de vingertoppen een knal van Geldof over, terwijl onze goalie Goossens een poging van Geert Christiaens tijdig wistte onderscheppen. De tweede periode ver liep ook al in evenwichtige lijn. Er was wel een reukje toen Teiriinck in de zone van de waarheid tegen de grond werd Opstal - Oosterzele 1 -3 De neo-tweede provincialer Eendracht Opstal heeft in het bezoekende Oosterze le zijn meerdere moeten herkennen. Een sterk defensief ingestelde thuisploeg re kende op het toeval en kon daar in de eerste helft onverwacht munt uit slaan. Een vrije trap langs Bert De Schrijver kwam binnen bereik van de opwippende Hugo Tilley die inkopte. Binnen de kortste keren na de kampwisseling verscheen de gelijkmaker op het bord. Van toen af werd Opstal helemaal tot een terugtocht ver plicht en moest later nog twee doelpun ten toestaan. Ondanks een verliesbeurt, was trainer Willy Goossens niet echt ontgoocheld. - Ik hou rekening met de omstandighe den. Het is zo dat het beschikbare poten tieel niet is opgewassen tegen een ploeg als Oosterzele die bij de favorieten mag gerekend worden. Vergeet niet dat twee seizoenen geleden Eendracht Opstal nog in vierde provinciaal uitkwam. Het be stuur hield tijdens de overgangsperiode rekening met de financiële mogelijkhe den en die waren niet van aard om een ploeg te kopen die een rol van betekenis zou spelen. Onze plaats is in de midden moot, zo realistisch is mijn redenering. E.G. Sint-Gillis 4 Waasmunster 4 Eendracht Sint-Gillis Dendermonde moest in twee competitiematchen acht doelpunten toestaan. Gelukkig kwam het vorige zondag tegen Sparta Waasmun ster evenveel keer tot skoren, waardoor een eerste punt in de wacht werd ge sleept. Het Sint-Gillisse team verenigt vele jon ge, nog onervaren voetballers die de komende tijd veel leergeld zullen betalen. - In de huidige omstandigheden is het behoud verzekeren het voornaamste streefdoel, stelt de Sint-Gillisse zegs man. Het feit dat we al zo vaak moesten inkasseren, heeft te maken met de oner varenheid van vele voetballers. De vier bezoekende doelpunten vielen vorige zondag allemaal in de eerste periode. De helft ervan had men kunnen vermijden. Dat we na de hervatting tegen alle ver wachtingen in, nog konden terugslaan, heeft grotendeels te maken met het feit dat het bezoekende team op de verwor ven voorsprong is gaan teren, en meende dat de schaapjes op het droge waren Voor trainer Pfaff is er de komende we ken nog zeer veel werk aan de winkel. EG ette Aan- ït vrij n hel leef irven iker. dar en te gens i via erste )ina- iave- korv urdf OOk: orde 2)«| obin FC NIEUWERKERKEN staat in derde prov C samen met Welle nog met het maximum van de punten Nieuwerkerken op bezoek bi] DOG GEN EREMB0DEGEM had het echter moeilijk om de twee punten binnen te rijven De gasten kwamen eerst op voorsprong langs Scheer linck, maar na de rust kon De Cock vanop het penaltypunt de balans weer in evenwicht brengen Vijf minuten later bracht Adams de bezoekers weer op voorsprong. Nadien trof fen Hofman en Waterinckx nog de doelpaal, zodat in feite Nieuwerkerken er nog goed vanaf kwam AAIGEM zorgde op Standaard Denderleeuw voor een waardige repliek, maar kon met beletten dat het na een kwartier met 1 -0 in het krijt stond ingevolge een treffer van Ravijts Tijdens de tweede helft keken we neer op een evenwichtige wedstrijd tijdens dewelke de verdedigingen doorlopend baas bleven op de ietwat steriele aanvallers in beide kampen HERDERSEM en BAARDEGEM deelden broederlijk de punten onder goede geburen. De bezoekers klommen op voorsprong in de eerste helft via Aendekerk. Vijf minuten na de kampwisseling stelde De Wolf orde op zaken na een voorzet van De Smet. De bezoekende doelman De Rop moest in de slotminuten nog twee keer flink uit de doppen kijken op pogin gen van De Wolf en Aerts Op de wedstrijd GIJZEGEM-KERKSKEN mag men het predikaat «Spektakel» plakken. De toeschouwers werden verwend met acht doelpunten, waarvan sommige van uitsteken de makelij. We zetten ze als volgt op een rijtje 1De Wolf 1 -0,20' De Ville 1-1,21' Keymolen 2-126' De Ville 2-2,40' Heyvaert 3-2,47' De Ville (strafschop) 3-3,68' Missotten 4-3,86' De Maeseneer 4-4 WILSKRACHT MOORSEL probeerde met een snelle start Hillegem uit verband te halen. Dit offensief bracht echter niets op, integendeel, nadien Hillegem dat vóór rust voor twee doel punten zorgde langs Van Heddegem (2). Naarmate de wedstrijd zijn verloop kende werd het meesterschap van de thuisploeg nog duidelijker. Vermeeren legde uiteindelijk van op het strafschoppunt de 3-0 eindcijfers vast. B.A.D. ROBUR MOERZEKE werd in eigen ves ting de das omgedaan door Kallo. De bezoekers ontwikkelden in de aanvangs- faze een snel aanvalsspel en dat leverde na negen minuten al een eerste doelpunt op. Halfweg de eerste helft kon Vergau- wen verhogen tot 0-2 en zag het er belabberd uit voor de Scheldeploeg. Ro bur kreeg echter opnieuw hoop toen Van de Velde met een prachtig schot kon milderen. Na de kampwisseling verhoogde Robur de druk maar kende een eerste keer tegenslag toen Vereist de lat trof. Tot overmaat van ramp miste nadien Eddy Huylebroeck een strafschop nadat zijn naamgenoot Benny van de sokken werd gelopen. Robur nam nadien risico's om tenminste één punt uit de brand te kun nen sleuren, maar werd op een tiental minuten van het einde nog bediend met een counter-goal van Vergauwen. FC HEIKANT kon op Kemzeke gelijke tred houden tot de 70ste minuut maar werd toen een eerste keer knock-down gezet door een strafschop van Robby Smet. Twee minuten van het eindsignaal ging Heikant definitief onderuit na een solo van Dirk Smet. Al bij al was het nog een woelige wedstrijd. De scheidsrech ter paste het reglement naar de letter toe. Dat resulteerde in zeven gele kaarten en twee uitsluitingen, met name de bezoe kende doelman De Maesschalck en de thuisspeler Van Oevelen. B.A.D.

De Voorpost | 1992 | | pagina 21