Beker Dendermonde - Berlare Sint Anna-Hamme trekt positieve bekerlijn door Dendermondse Zaalvoetballiga Jonge Wuitens blijven ongeslagen In extremis Volleybalkalender Minivoetbalkern Berlare mm -y> 24 - 18.9.1992 - De Voorpost N.O.M.B. minivoetbal kern Berlare KKVS-voetbal Als voorbereiding op de competitie werd in de week van 31 augustus tot 4 september de eerste ronde gespeeld van het bekertornooi tussen ploegen van de kernen Berlare en Den dermonde. De eerste dag werd een succes voor de Den- dermondse ploegen. Slechts Sportieven slaagde erin zich als Berlaarse ploeg te plaat sen ten koste van Minisparta. Ze dienden daarvoor een verloren situatie recht te zetten Na een uitsluiting in de eerste spelperiode diende met vier een 2-0 achterstand opge haald te worden. Dank zij een sterke fysieke inzet werd deze nog in een 2-3 overwinning omgebogen. De andere ploegen op verplaatsing werden die eerste dag uitgeschakeld, zij het de ene wat nadrukkelijker dan de andere. Het betere ver weer kwam van Spectrum tegen Huize Goos- sens en van Baert tegen Caxtus. Zowel Jaude- mannen, BAC-Raemdonck, Argenta waren kansloos tegen respectievelijk Sportivo, Na- dia-Boys en Leopold I. De tweede dag haalden de Berlaarse ploegen het maximum uit het thuisvoordeel. Café Par king zette Young-Boys opzij al moesten ze daarvoor tot het einde wachten om de kloof te slaan. Verloren Hoek leek de wedstrijd tegen Re gent-Boys te beheersen maar de Dendermon- denaars lieten zich gelden en haalden nog een gelijkspel waarna strafcorners de beslissing brachten in het voordeel van Verloren Hoek. Minibond bleef baas over Dewaele na een aftastende eerste spelperiode. De basis voor de overwinning werd in de tweede en derde periode gelegd. In de slotperiode kwam De Waele nog even tevergeefs aandringen. Immo Donk-Regina startte vrij traag en de Pappenheimers speelden aanvankelijk goed mee, tot er enkele op hun adem trapten en Immo-Donk het tempo opvoerde en zich vlot plaatste. De woensdagmatch werd niet zonder moeite door Carboys tot een goed einde gebracht. St-Arnouts bleef de wedstrijd door aan de leiding en werd slechts in de slotminuut bijge haald door de thuisploeg die dan wel heer en meester was in de strafcorners. De uitgestelde wedstrijd tussen de later inge schreven Dolly-Shoe en Jeugdhuis Joko bleef vrij spannend tot halfwegNadat Joko evenwel een strafschop en een strafcorner niet kon omzetten, keerde de match volledig naar Dol- ly-Shoe. Twee Berlaarse ploegen moesten het onder elkaar uitmaken bij gebrek aan Dendermond- se tegenstanders. De jonge energieke P'kes VOLLEYBAL haalden het vlot van de minder jonge, maar niet minder energieke jongens van De Grill Voor Data M tegen Chiro I kwamen er alweer strafcorners bij te pas, die nogmaals in Ber- laars voordeel uitvielen. BDM kon met een noodploeg niet optornen tegen Chiro II en meteen kwam het evenwicht in aantal ploegen geplaatst voor de volgende ronde. Voor Berlare: Sportieven, café Parking, Mini- bond, Verloren Hoek, Immo-Donk-Regina, Carboys, Data M en P'kes. Voor Dendermonde: Huize Goossens, Nadia- Boys, Caxtus, Sportivo, Chiro II,, Dolly Shoe en St. Arnout (als beste verliezer) en Leopold I gaan door naar de volgende ronde op 19 oktober in de sporthal van Oudegem en op 20 oktober in de sporthal van Berlare. Heren Eerste provinciale 19.9 20.00 Overboelare-Kangoeroes 20.00 Berlare-Borsbeke 20.00 Juvenes-Beveren 20.9 18.00 Ninove-Adec D'monde Tweede provinciale B 20.9 16.15 Buggenhout-Wetteren 18.00 L. Lede-Denderhoutem Derde provinciale B 19.9 20.00 Melle-VK Aalst 20.9 19.00 Oudegem-Ronse 10 jaar sporthal Berlare Op vrijdag 18 september 1992 wordt ter gelegenheid van de 10de verjaardag van de opening van de sporthal een doorlopende receptie aangeboden aan de leden van de minivoetbalverenigingen in samenwerking met het gemeentebestuur, Petrus en Maria van drankenhandel Hugo Vercruyssen. Competitie 1992-93 In de pas gestarte competitie mag titelhouder Sportieven het meeste weerwerk blijkbaar verwachten van BDM en Immo-Donk die het drukst op zoek zijn gegaan naar versterking om de competitie een nieuwe wending te geven. Minibond gelooft eveneens in een sterk seizoen. Na een eerste week kan nog geen balans worden opgemaakt. Het elfde seizoen is in elk geval gestart onder een gunstig gesternte met een tirelverdediger die bereid is zijn kroon te verdedigen en kandidaten die de titel willen overnemen laat het een sportieve strijd worden die de kem en de competitie ten goede komt ZAALVOETBAL Dames Eerste provinciale 20.9 10.45 Oostakker-Oudegem Tweede provinciale A 19.9 20.00 Berlare-Zwijnaarde 19.45 M Hamme-Waarschoot Tweede provinciale B 20.9 16.15 Buggenhout-Ename 20.15 S. Aaigem-Nazareth 17.30 Erwetegem-Grembergen Derde provinciale A 19 9 18.15 R.Waasmunster-Lokeren Derde provinciale B 20.9 18.45 M.Lebbeke A-Wetteren 18.45 M.Lebbeke B-Oudegem 19.9 15.00 Herzele-L.Lede Jeugd Jongens kadetten 19.9 16.30 Eeklo-B.H.Hamme 10 30 J.Zele-Zottegem 14.00 T.Berlare-Kalken Jongens scholieren 19.9 14,00 T.Berlare-Melsele 15.30 Aalter-B.H.Hamme 18.9 20.00 Zottegem-J.Zele Jongens junioren 19.9 16.00 T.Berlare-Wetteren 10.30 Evergem-B.H.Hamme 20.9 17.30 Oudegem-Nazareth Meisjes kadetten 20.9 16.00 Erwetegem-Oudegem Meisjes scholieren 20.9 18.00 M.Hamme-Aalter 16.00 Oudegem-Erembodegem 19.9 14,00 Berlare-Borsbeke Meisjes junioren 19.9 16.30 M.Hamme-Gent 16.00 Berlare-Borsbeke 20.9 16.00 Oudegem-Denderleeuw Ninove-S.Grembergen Na de bekerstunt tegen provinciaal kampioen Ekkergem, dat geen enkel ekskuus kon inroe pen om de 3-1 uitschakeling in Hamme te verklaren, was zondag van enige euforie bij SC Sint-Anna niette merken, In de eerste kompe titiematch tegen Den Hert Welle, dat na jaren onbedreigd kampioen spelen, vorige seizoen moeizaam de degradatie wist te ontlopen, draaide het middenveld van SC Sint Anna immers op volle toeren. Ook de Hamse voor spelers lieten zich niet pramen want De Buy- ser, De Wispelaere en van Hemelrijck (3) zorgden nog voor halverwege voor een 5-0 tussenstand zodat bij de pauze de partij blijk baar gespeeld was. Den Hert trommelde echter een aantal reser visten tussen de lijnen en het spelbeeld veran derde volkomen. Van Den Eynde en Van Der Stockt (2) scoorden driemaal op rij maar de snelvoetige Van Hemelrijck lukte op counter zijn vierde namiddagtreffer zodat bij 6-3 de match gespeeld leek. Toch kon Welle nog dreigen en wel via twee treffers van Van Impe, die de gelijkmaker nog voorlangs schoot, zo dat Hamme toch met 6-5 een zucht van ver lichting mocht slaken. Puntendeling voor Patro Herdersem Elene, dat in tegenstelling met Herdersem nog wel verder bekert, startte met een blitsoffen- sief maar dit had halverwege nog niets opge leverd Toen kwam Patro uit zijn schelp en op counter kon De Wit zelfs na 50 minuten voor een 0-1 voorsprong zorgen. Pas in het laatste kwartier plooide de Herdersemse defensie en sleepte Elene, getipt voor een ereplaats in de nationale reeks een verdiend gelijkspel uit de brand. In eerste A verloor Vossenhoek verrassend^ eigen terrein van Patroboys (0-2) en dit is es anticlimax want de week voordien werd rf strafschoppen weliswaar (2-2 en 2-4) Veldf ken gewipt. De Zeienaars haalden nu hl- revanche want Lourdes werd met 2-1 geklop Ronkenburg, dat in de beker slechts nipt V5 Destelbergen (0-0 en 3-1 met de strafschop pen) elimineerde zette de suksesreeks verde in eerste B want daar werd Burst met 3-1 voo voldongen feiten geplaatst. Fonteintje Erp: tenslotte, dat ten koste van Safti Wettere- (0-5) doorstootte, miste wel de kompetifc start en dit bij Sporting Aalst dat in de KKVS rangen met 3-2 zegevierend debuteerde. Dirk Daelemaiti Liefhebbersvoetbal. KKVS-ploeg FC Appels kreeg een nieuwe uitrusting (foto Piet Hermans) Visserstuintje - Oud Gemeentehuis 9-3 Tot aan de rust konden de jongens van Wieze gelijke tred houden met de thuisploeg en ston den ze zelfs 1-2 voor via De Smedt P. en Van Gyseghgem, het tegendoelpunt werd gemaakt door de beste man op het veld Baeyens Mario. Na de rust kwamen de mannen van het Visser stuintje sterk opzetten en onder impuls van de alom tegenwoordige Baeyens liepen ze al spoedig tot 9-2 uit met doelpunten van Baeyens M. (3), PennewaertG. (2), De Schrij ver J. en Doorns Koen. Het tegendoelpunt kwam er via Van Gyseghem. Polderzicht A - Sneeuwwitje 2-8 De thuisploeg die tijdens het tussenseizoen een paar van haar beste spelers andere oor den zagen opzoeken waren op geen enkel moment een partij voor het jongere Sneeuw witje dat zich door het aantrekken van enkele jonge beloften in alle lijnen heeft versterkt. De doelpuntenmaker voor Polderzicht waren Van Ranst P. en Leybaert F., voor de bezoekende Uitslagen en rangschikking Week 1 Reeks 1 Lada De Leu - Meibos Eendracht - Club Sport Polderzicht B - Den Beer Cafetaria Oudegem - OFA Wobben Muskusrat - Ikaros 't Moleken - Cosmos Polderzicht A - Sneeuwwitje Reeks 2 Politie Dendermonde - 't Safken Aalst Rijkswacht Dendermonde - Real Wieze Torpedo - Cornerboys The Big Boys - Kleiboys Drie Koningen Schel. - Ludwigs Discotheek Touring Pub Aalst - Real Lebbeke II Vissertuintje - Oud Gemeentehuis Rangschikking Reeks 1 Sneeuwwitje Ikaros Meibos Polderzicht B Club Sport Cafetaria Oudegem OFA Wobben Cosmos 't Moleken Eendracht Den Bëer Lade De Leu Muskusrat Polderzicht A Avanti '90 Liefhebbersvoetbal. In de KKVS- doelpunten zorgden Moerenhout F., Mertens M. (2), Van Lippevelde, Troch A. (3), Quipor G, Muskusrat - Ikaros 2-7 Muskusrat dat zich zonder problemen had kunnen plaatsen voor de beker dacht dat het aan Ikaros, dat door een ploeg uit de tweede reeks uit de beker gespeeld was een hapklare brok ging hebben, doch zoals de uitslag hier boven reeds verraad was het Ikaros dat wel met zijn sterke opstelling aan de aftrap kwam, dat het laken op een overtuigende manier naar zich toe trok. De thuisploeg kwam wel vlug op voorsprong via De Wandel Erik, doch naarma te de eerste helft vorderde kwamen de bezoe kers meer in de wedstrijd en dit onder impuls van Horlez (2x) en Bekheda die voor een ruststand van 3-2 zorgden. Na de pauze kreeg de beste man van Muskusrat een gele kaart en stortte de ploeg in elkaar. De ploegen: Baert L., De Wandel E. (1), De Maerschalck F., kompetitie moest FC Moerstraat op bezoek bij FC Appels (foto Piet Hermans) Vermeulen L., Duerinck E„ Waterschoot E. (1), Van Handenhove P„ De Maerschalck R. voor Muskusrat De Grauwe M Horlez W. (3), Van Der Jeught S„ Bekheda R (1CoppyB. (1Van HaeSen- donck P., De Wilde J. (2) voor Ikaros. Eendracht - Club Sport 3-3 Club Sport die de ambitie koestert om de kampioenstitel in de reeks A te winnen, ver speelde aan Eendracht al een eerste puntje. De bezoekers liepen vlot uit tot 0-3 via Van Keer B. en Marnic Heyman (2). Na de rust kwam de thuisploeg beter in de wedstrijd mede door het feit dat Club Sport slechts met 5 spelers was en er fysiek onderdoor begon te gaan. De thuisploeg kwam terug via Ver- schuere G en Cardon S. Toen iedereen zich reeds verzoende met de winst van Club Sport kon Roeland B. in extremis een vrijschop omzetten en kreeg Eendracht dus nog waar het recht op had. FC Appels Moerstraat 3 2 FC Appels heeft zijn openingswedstrijd tegen tij met fris combinatievoetbal. In de aanvangs- nieuwkomer en buur Moerstraat in extremis fase was er menig hoogstandje voor het doel gewonnen, dankzij 2 doelpunten in de laatste van FC Appels, en het was dan ook logisch minuten van Tony D'haese. Moerstraat was sterk begonnen aan deze par toen de bezoekers na pakweg 10 minuten de score wisten te openen dankzij een knappe 2-7 2-3 4-2 3-3 2-7 0-0 2-8 3-4 2-8 0-9 3-6 0-5 1-7 9-3 110 0 8 2 2 110 0 7 2 2 110 0 7 2 2 1 1 0 0 4 2 2 1 1 0 0 3 2 2 1 0 0 1 3 3 1 1 0 0 1 3 3 1 1 0 0 1 0 0 1 1 0 0 1 0 0 1 1 0 1 0 2 3 0 10 10 2 4 0 1 0 1 0 2 7 0 10 10 2 7 0 1 0 1 0 2 8 0 0 0 0 0 0 0 0 Reeks 2 Cornerboys Vissertuintje Real Wieze Real Lebbeke II Kleiboys Ludwigs Discotheek 't Safken Aalst Politie Dendermonde The Big Boys Oud Gemeentehuis Rijkswacht Dendermonde Touring Pub Aalst Drie Koningen Schel. Torpedo Den Smaden Bekeruitslagen Real Lebbeke - Cornerboys Ludwigs Discobar - The Big Boys Politie Dendermonde - Touring Pub Visserstuintje - Cafe. Oudegem 't Safken - Torpedo Wobben - Club Sport De Beer - Drie Koningen Eendracht - Cosmos Oud Gemeentehuis - Sneeuwwitje Den Smalle - Ikaros Lada De Leu - Polderzicht A Kleiboys - Muskusrat Polderzicht B - Meibos 't Moleken - Real Wieze Avanti - Rijkswacht 110 0 9 0 2 1 1 0 0 110 0 1 110 0 7 12 110 0 3 3 2 110 0 5 0 2 110 0 4 3 2 10 10 3 4 0 10 10 3 6 0 10 10 3 9 0 1 0 1 0 2 8 0 10 10 17 0 10 10 0 5 0 10 10 0 9 0 0 0 0 0 0 0 0 I 3 2 I 2 2 Heel wat lachende gezichten bij spelers en supporters van Jonge Wuitens tijdens de re ceptie met de sponsors in hun lokaal Sport- arena aan het Tweebruggenplein. De Hamse eerste provincialers hadden immers voordien het derby tegen Zeehond gewonnen zodat ze ongeslagen op kop blijven. Nochtans zag het er in het tussenseizoen niet zo rooskleurig uit want de voormalige spon sor, de lokaalhouder van Lily Marleen, had zich nogal laattijdig teruggetrokken zodat het bestuur bestaande uit Achiel Smet, Ronny De Beule en Dirk Hernalsteen op zoek moest naar andere geldschieters. Sportieve troeven had men nochtans genoeg in handen want vorig seizoen werd men losweg kampioen in twee de daar enkel tegen Colo (4-2) en Zeehond (5-5) puntjes werden verloren. Tijdig klaar Eind augustus kwam alles dan toch op zijn pootjes terecht. Zo kwamen Frans Caudron (Kroon-Reizen) en Jacky Lefèvre (IVW) als hoofdsponsors over de brug en tevens vond men een vijftiental affichesteungevers. De Hamse inslag werd tevens versterkt want Ronny Blommaert, Glenn Keymeulen, Ronny Van Heygen en Nico Bosman tekenden een aansluitingskaart zodat het debuut in eerste provinciale met 12 kernspelers kon aangevat worden. De openingsmatch bracht hen op bezoek bij Goalgetters Lebbeke dat ondanks een luid ruchtige supportersschare toch met 1-5 ge klopt werd. Voor de thuismatch tegen Zee hond was er duidelijk meer animositeit want spelers van beide teams spelen samen ook nog bij Spionkop in de Temse-liga zodat men op geen geschenken moest rekenen; Toch gerechtigheid In de eerste periode hadden de Jonge Wuitens wel veldoverwicht maar dat kon men halver wege niet aan de stand (1 -1aflezen Men was wel op voorsprong gekomen want op pas van Nico Bosman, de enige nieuweling op het scheidsrechtersblad, had Alain Raemdonck met een gestrekt schot de score kunnen ope nen. In een rommelige fase kwam op het kwartier de gelijkmaker tot stand: Karei Moer man drukte toen af en zijn schot werd ongeluk kig door De Volder in eigen doel verwerkt. Na de citroentjes was het spelbeeld evenwich tiger en vielen er ook meer treffers te bewon deren. Eerst kon Kockelkoren een sublieme assist afleveren aan Bressinck die de kans niet liet liggen. De repliek van Zeehond mocht echter ook gezien worden want eerst keilde Karei Moerman de bal binnen en ook Margino De Kerf liet met een plaatsballetje zijn tech nisch vernuft bewonderen. De plaatselijke supporters begonnen bij deze 2-3 achterstand al te panikeren maar in de slotfase konden de Jonge Wuitens toch nog terugslaan. Eerst drukte Dirk Lissens sukses- rijk af en in de voorlaatste minuut werd Raemdonck in het centrum gelanceerd. Hij mikte naar de rechterbenedenhoek en zijn botsende bal verraste de traagvallende bezoe kende doelman volkomen zodat JW Hamme juichend met 4-3 cijfers de kleedkamers in trokken. De bezoekers waren zo ontgoocheld dat ze zelfs niet wilden poseren voor de aan wezige persfotografen. Scheidsrechter Caron verdiende wel lof voor zijn konsekwent optre den. Dirk Daelemans vrije trap van De Bruyne. Vrijwel onmiddellijk j daarna, en uit de eerste goede aanval van de thuisploeg kwam Appels op gelijke hoogte. De j voorzet vanop re.chts kwam van Jurgen Roe- j landt en werd knap ingekopt door Tony D'haese. Vanaf dan kreeg Appels meer greep op het gebeuren en 1-1 was dan ook de logische ruststand. Na de koffie nam FC Appels de wedstrijd pas echt in handen. Dat resulteerde in een paar goede kansen, waaronder een bal op de deklat van Mario Baeyens. Moerstraat kwam er; slechts sporadisch nog eens uit, maar zorgde j daarbij toch steeds voor gevaar voor het doel van Gerrie Claus. Het was bij één van die counters dat Guy Moens het - blijkbaar - beslissende doelpunt wist te scoren, een goe de tien minuten voor affluiten. Bij een volgende j bezoekende aanval kwetste doelman Claus j zich en aangezien de vervanging bij Appels reeds doorgevoerd waren, moest Appels met 10 verder en kwam Mare Philips in het doel. i' Moerstraat leek nu helemaal zegezeker, maar j met nog 4 minuten te gaan wist Tony D'haese, j vanuit een scherpe hoek toch nog de gelijkma ker aan te tekenen. En wat niemand nog voor mogelijk hield ge beurde toch. Op aangeven van een goedspe- j lende Roelandt kon Tony D'haese zijn derde j doelpunt scoren, meteen ook goed voor de eerste Appelse zege. De sensatie was compleet, toch mogen we zeggen dat Appels de overwinning niet gesto-| len heeft en daarmee al direct goed gestart is in deze nieuwe competitie.

De Voorpost | 1992 | | pagina 24