n 1 De Keersmaecker slaat Mijs terug Goede afsluiter Kastel Rap en Vlug lukt drieslag Vooral veel spanning Spanning genoeg tot laatste speeldag Adec draaide goed Zelfde kern o.k. De school brengt op De Voorpost - 18.9.1992 - 25 VOLLEYBAL Tweede provinciale Denderhoutem 1 V.K. Erembodegem 3 (14-16,15-11,13-15,13-15) Een spannende wedstrijd deze derby, waarin de bezoekers met dezelfde opstelling waren gestart waarmee eerste provincialer Borsbeke de nederlaag werd toegediend Een 2-4 sys teem wierp in de beginfase zijn vruchten af en de gasten konden tot 1-7 uitlopen, maar de thuisspelers kwamen in een mum van tijd op geli]ke hoogte Een gelijkopgaande stnjd tot 12-12 waarna elk om beurt de leiding in handen nam. De thuisploeg kwam bij 14-13 aan de eerste setbal maar een goedblokkende Pandolfi die een onzekere Danny Heyndrickx in de receptie kwam vervangen blokte de set uit. De tweede set verliep even spannend maar de thuisploeg kwam dne punten voor om die nooit meer uit handen te geven, zodat in de volgende set een ploegwijziging zich opdrong Cassiman Eddy ging nu in kruis spelen met spelverdeler Dirk Courteaux en de inbreng van Pascal Timmermans gaven de bezoekers op nieuw vleugels. Nadat een 4-1 was wegge werkt kwam V. K aan een 8-12 voorsprong die nadien wegsmolt bij 13-13 maar onder impuls van de opnieuw ingekomen Heyndrickx en Cassiman werd het laatste punt geskoord. Tijdens de vierde set begon moeheid de thuis spelers parten te spelen Het zo gevreesde blok van Erembodegem kwam niet tot uiting zodat ze aanvallend en in lage verdediging beter uit de verf moesten komen, hetgeen hen lukte. Weinig missers in de opslag, maarzeker geen moeilijke om de receptiemogelijkheden van de thuisspelers te testen. Verdiende zege van de bezoekers, hoewel Denderhoutem nog menig zestal het vuur aan de schenen zal leggen en waar zeker in eigen zaal kandidaten zullen sneuvelen Volgende wedstrijd tegen Rapid Denderhou tem dat tot de mogelijke titelkandidaten wordt gerekend omdat de ploeg zich versterkte met twee spelers van Vokajap Appelterre. Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Beslissende partij voor titel Backerclub - Jaco's Halftime Halftime lichtjes favoriet Eerste provinciale Adec Oendermonde 3 Zottegem 0 (15-6, 15-8, 15-11) Volleybal. VC Oudegem haalde het tegen Sint-Niklaas (a) KAATSEN Uitslagen Reeks I Groendalers-Backerklub R Verheyden-Welkom Moerstraat-Jaco's Jempy's-KI.Octaaf Reeks II Ware's-Rapide Klieksken-Eurika Hopland-Sportvrienden Kalender Reeks I Backerklub - Jaco's KI OCtaaf - Groendalers Welkom - Jempy's R. Verheyden - Moerstraat Reeks II 14-15 Rapide - Oudegem 15-12 Eurika - Hopland 8-15 Sportvrienden - Klieksken 15-6 Klassement 1. Backerklub 13 10 3 188 15-13 2. Jaco's 13 10 3 183 5-15 3. R Verheyden 13 9 4 164 15-12 4. Groendalers 13 159 5. Jempy's 13 156 6. Moerstraat 13 142 7. Welkomvrienden 13 135 8. Kleding Octaaf 13 87 In het Hamse Kaatsverbond worden de laatste loodjes gelegd Het is alleen uitkijken naar wat De Keersmaecker en Cornerboys nog zouden doen tegen hun onmiddellijke tegenstrevers. Oendermonde was een beetje bevreesd van het bezoek van het uit derde landelijke gede- gradeer^ottegem, maar op het terrein waren de bezoekers een gemakkelijk hapje voor de gastheren. De gasten waren maar met negen spelers present tegenover elf spelers waar over de lokale coach kon beschikken. Bij de bezoekers waren er maar drie spelers die in eerste provinciale in een andere club een plaatsje zouden kunnen bemachtigen. In de eerste set kon Adec met een 5-1 systeem met De Bruyn als spelverdeler, zijn maidenmatch voor zijn nieuwe club, de tegenstander op een 5-1 achterstand plaatsen De kombinaties werden uit de mouw geschud en met perfekt volleybal werd de eerste set binnengehaald De Keersmaecker VAG Mijs op een paar wisselspelers om uit te proberen waar elke speler het beste pasten deze plaats wisselingen brachten geen noemenswaardige hiaten aan het licht. In de derde set werden de overige spelers van de bank spelgelegenheid geboden. En dit zon der kwaliteitsverlies in het spelbeeld, zodat de plaatsjes duur worden in het basiszestal en de klubleden zullen nu wel op de trainingen aan wezig moeten zijn wil men geen achterstand oplopen tegenover zijn collega's. Dames 1° provinciale V.C. Oudegem - S. Sint-Niklaas 3-0 Oudegem ging goed van start in de volleybal kompetitie en won aan huis tegen het bij de titelkandidaten gerekende Sint-Niklaas. Won het de eerste en de tweede set vrij vlot dan was het wel uitkijken bij de derde set waarin men tot het uiterste moest gaan. Bij Oudegem bleef trainer Dirk Nobels en met hem ook de spelersgroep die het ook vorig seizoen waarmaakte en een betere indruk liet. Een prima team maar de kern is wel wat klein uitgebouwd. Maar trainer Nobels heeft ver trouwen in dit team en blijven we gespaard van kwetsuren dan mikken we hoog aldus de Oudegemse trainer. In de eerste set liep de thuisploeg vlot uit tot 9-2. Een beste opslag van J Mastbooms en een prima aanval van C. Borms lagen aan de basis De bezoekers konden nog wel enig weerwerk bieden maar verder dan 15-4 kwa men ze niet waarop Oudegem uitmaakte. In de tweede set ging het gelijk op tot 6-6 maar dan maakte Oudegem de kloof 9-6. St. Niklaas kon ook nu niet meer terugslaan en de thuis ploeg kon ook de tweede set op zak steken met 15-6. In de derde set kwamen de bezoekers nu sterk opzetten en alles leek er op dat de wedstrijd nog niet gespeeld was. Tweemaal kwam St. Niklaas op voorsprong 6-7 en ook nog 7-10 Maar de thuisploeg kon langszij komen met twee legballen van kapi tein Gerdy De Kimpe. De spanning bleef te snijden 11-10 en 11-11 kregen we op het bord. Maar eerst kon C. Borms afstand nemen met een prima smash en nadien maakte J. Mastbooms er dan 13-11 van. De bezoekers voerden een wissel uit en dat leverde ook een punt op wanneer een rally in het voordeel eindigde. 13-12. Maar verder kwamen ze ook niet, het werd set en matchwinst met 15-12. Beste wedstrijd van de thuisploeg waarin het ganse team mag vernoemd worden maar waarC Borms en J Mastbooms dan vooral in de laatste set sterk in de kijker liepen. André Kadetten VC Berlare-Erwetegem 3-2 Voor leider De Keersmaecker was het uitkijken om niet te mislukken. Want Mijs VAG behoor de tot de sterkste ploegen uit het verbond. De lokalen waren vertrokken met hun sterkste opstelling Thuur Marien, L. Kockelkoren, Frank Windey en de beide Van Asbroek De thuisspelers speelden vol overtuiging en lieten van bij de start geen ruimte aan VAG Mijs Deze trachten de thuisploeg in het nauw te brengen en eerlijk gezegd De Keersmaecker kreeg het vaak op de heupen. Toch slaagden ze er in steeds weer het spel af te ronden. Tot verbazing van de kijkers en wellicht ook van VAG Mijs had De Keersmaecker aan de rust een 6-0 voorsprong bereikt Onverwacht. In het tweede gedeelte van de ontmoeting kwam Mijs er bepaald door. Deze formatie speelde nu stukken beter dan in de eerste ronde. Beeckman en Maurice De Clercq staken nu hun schouders onder de wedstrijd en de strijd laaide op. Beide vijftallen lieten zich niet in slaap wiegen en konden af en toe een spel meepikken. En dat betekende dat De Keers maecker naar een afgetekende overwinning ging. Meteen werd een eerste hindernis geno men naar de eindzege toe Van Driessche 12 Geemzicht 9 De plaatselijken hebben het niet onder de markt gehad om een sterk spelend Geemzicht van de overwinning te houden. Vooral in het eerste gedeelte speelde Geemzicht zeer sterk Na een evenwichtig begin konden de bezoe kers met Willy Van Broeck, Jean Pierre Goos- sens, Van Heyden, Werly Willaert en Geert Van Havermaet hard beginnen drukken De thuisploeg draaide wel een tijdje mee, maar moest daarna toch de koord lossen En dat betekende dat Geemzicht aan de rust onver hoopt een 3-6 voorsprong had bereikt. In het tweede stuk van de ontmoeting begon Van Driessche dan eindelijk zichzelf te worden. Stilaan maar zeker begonnen ze aan de voor sprong van de bezoekers te knagen Maar deze formatie deed het werkelijk goed en zou maar begeven op het allerlaatste moment. Jammer voor 't Geemzicht dat daarmee de kans miste hun klassement gevoelig te verbe teren. der Cornerboys met een grote overwinning deze ontmoeting afsluiten. Van Driessche 11 Cornerboys 12 Echt geen wedstrijd voor hartlijders Vice lei der Cornerboys mogen hier echt een kaarsje branden. Ze zijn echt door het oog van een naald gekropen. In het eerste gedeelte van de wedstrijd liep de bezoeker er maar voor spek en bonen bij. Ze faalden over de ganse lijn De thuisploeg in hun beste doen en stevig aange moedigd pakten in het begin spel na spel. Al voegen we er onmiddellijk aan toe dat Corner boys op weinig meeval kon rekenen Maar hoe dan ook na het afsluiten van het eerste gedeel te had de thuisploeg een 6-1 uitslag op het bord staan. Voor de lokalen een forse onver wachte uitslag. Voor Cornerboys was dat een streep door de rekening. Hun twee punten achterstand op De Keersmaecker waren al zeven punten geworden. En ze konden meteen het verwerven van de titel vergeten bij een eventueel falen van De Keersmaecker Maar ook hier veranderde het spelbeeld totaal Na de verfrissing zagen we een herboren bezoe ker. Ze begonnen het formidabel te doen en ABO Van Driessche kreeg het moeilijk Ze moesten stilaan terrein prijsgeven Vanaf het moment dat ze voelden dat ABO Van Drie ssche wankelde sloegen ze ongemeen hard toe. Het zou een duel worden tot op de meet En zo is het ook uitgevallen. Met 11 -11 zou het laatste spel de overwinnaar aanduiden. En dat zou naar Cornerboys moeten gaan om hun kansen veilig te houden Het laatste spel is echt een zenuwgevecht geworden met wisse lende kansen, De bezoekers vielen in eikaars armen als ze het twaalfde spel konden laten optekenen De zege was binnen. En de twee punten achterstand op De Keersmaecker ble ven intact. Opstal Pelote-Aalst Herleving 15-8 (Ruststand: 8-5) Het traditioneel slecht begin van de thuis ploeg leidde tot een 2-5 achterstand. Dit was vooral voor het slecht leveren tijdens de opslagbeurten en het te weinig of niet de zwakste punten van de tegenstander uitspelen. Bij Aalst was enkel Vermoesen in uitstekende doen. Hij keerde een re sem ballen tussen de staken en toch kreeg hij elke bal op grootmidden. Gelei delijk aan kwam Pelote in de wedstrijd en na een 5-5 gelijke stand, voerden de gastheren hun voorsprong op tot 8-5 bij de rust. Voor de tweede helft had de coach aan Frans Dierickx nog eens spelgelegenheid gegund omdat hij te kennen had gegeven dat het wellicht zijn laatste seizoen zal zijn als speler en dat hij zich het volgend seizoen zou toeleggen op de begeleiding van de jeugd. Dirk Goossens gunde hem met plezier zijn plaats. Bij 14-6 gaf Frans de tegenstander ook een geschenk. Wanneer de thuisploeg met 40-0 aan een goede bal voldoende had voor een drie punter, leverde Dierickx vier slechte bal len die buiten de lijnen belandden, zodat Herleving nog een punt naar zich toe kon trekken. Het bestuur van Pelote is niet ontevreden over de prestaties van de spelers, hoe wel de beoogde derde plaats niet werd bereikt. Wieze en Kokejane waren de betere ploegen, maar voor de derde plaats mocht er geen konkurrentie ge weest zijn. Helaas, maar voor het vol gend seizoen hopen ze op een betere plaats. Een promotie wordt niet onmid dellijk geviseerd, maar wie weet. Transfer bij Pelote Opstal Het bestuur van Opstal Pelote heeft eraan gehouden geen uitzonderingen te maken en heeft daarom eenieder op de transfer- lijst geplaatst. Dit wil niet zeggen dat ze van elke speler afscheid willen nemen, maar degene die wil vertrekken naar een andere klub, wordt geen strobreed in de weg gelegd. De volgende spelers behoren tot de kern: Achterman Roby Seghers: een van de betere achterspelers uit de reeks. Polyvalente speler Dirk Goossens: kan terugblikken op een goed seizoen. Alain Van de Velde, grootmidden: beves tigt zijn waarde. Hans Van de Velde, all-roundspeler: goe de aanvang van de kompetitie, maar heeft te kennen gegeven de klub te willen verlaten. Ferdy Aubroeck, koordspeler. Dirk Van Damme, koordspeler. Gunther Cammu, koordspeler. Invalboys 6 VAG Mijs 12 Geen moeilijke wedstrijd voor VAG Mijs die sterk genoeg waren om de thuisploeg van de overwinning te houden. In de eerste helft was het al gebeurd Toen hadden de Moerzeke- naars al een 1-6 vastgelegd en dat was na tuurlijk een formidabele uitgangspositie In het tweede gedeelte drong VAG Mijs met meer zo sterk aan en dat betekende dat Invalboys ook hun woordje konden meepraten en links en rechts een spel konden meepakken. Meteen werd voor de thuisploeg de nederlaag niet zo sterk afgelijnd. Kampioen Hogere III Vorige zaterdag mochten de Berlaarse meis- jes-kadetten het opnemen tegen Erwetegem Deze ploeg is het eerste produkt van de Ber laarse volleybalschool en het resultaat mag er wezen. Toch leek het dat de Berlaarse meisjes nog wat meer moeten samenspelen om elkaar beter te weten staan. De bezoekende meisjes leken al beter op elkaar ingespeeld. Toch werd de eerste set door de thuisploeg gewonnen Erwetegem sloeg echter terug en na de 1-1 werd het zelfs 1 -2 want de bezoeksters lieten zich niet uit hun lood slaan. Door goed passenspel en enkele missertjes van de tegenstanders kwam Berlare terug tot 2-2 Uiteindelijk werd de beslissende set ge makkelijk door Berlare gewonnen. Spijtig dat de vaste scheidsrechter ontbrak maar dat kon het geluk van de meisjes-kadet- ten niet verminderen. Zelfs de trainer van de bezoekende ploeg was tevreden over het ver toonde spel. VC Berlare Ann De Backer, Ann Lalmand, Kim De Petter, Karen Van den Abbeele, Els Bruyland, Bianca Schorreel, Sarah Van der Spiegel, Trees De Backer, Trees Bonnaerens, Franka De Wilde. Leen De Vos, Carmen Chris- tiaens Berfo Cornerboys Ons Vermaak 12 SK Geemzicht 5 Ons Vermaak 12 Hoe wonder een wedstrijd toch kan verlopen vertelt deze wedstrijd. In de eerste helft van de wedstrijd vroegen de kijkers zich af wie de ploeg was die op twee punten van de leider staat. Cornerboys werden echt opzij gezet door een Ons Vermaak ploeg die echt niet te houden was. Het was echt spannend en een stevig gevecht om een spel te veroveren. Vooral voor de thuisploeg want deze mochten geen enkel spel laten vallen En als we U vertellen dat Comerboys na het einde van de eerste helft maar met 6-5 op winst stond, was het duidelijk dat daar iets moest aan verande ren. En werkelijk na de rust veranderde het spelbeeld totaal De bezoekers vielen echt in een zak Ze konden geen stap meer meeBij de vijf behaalde spelen kon er geen enkel meer aan toegevoegd worden Meteen kon vice-lei- De thuisploeg heeft eindelijk eens nagels met koppen geslagen Van het bezoek van Ons Vermaak hebben ze gebruik gemaakt om met grote cijfers hun klassement te verbeteren. In het eerste gedeelte waren beide vijftallen sterk aan elkaar gewaagd Maar naar het einde toe moest Eddy Raemdonck, Ant Van Hecke, Eddy Dieleman, Daniel Eeckhoudt en F Van Kerckhoven toegeven dat de thuisploeg toch iets sterker was met 6-3. Men dacht dat het tweede stuk van de wedstnid het spiegelbeeld zou worden van de eerste helft Maar het is een flop geworden Ons Vermaak stuikte let terlijk in elkaar en kon alleen met veel moeite nog één spel binnenrijven. Dat van een echt spannende wedstrijd geen sprake was, moe ten we U niet vertellen HVC Tangissart 15 Kastel Rap en Vlug 12 Ruststand 8-7 Kastel moest voor de heenwedstrijd naar de kampioen van reeks A. In de aanvangsfase werden de thuisspelers onder de voet gelopen door de klaarkijkende bezoekers. Een 0-3 voorsprong was dan ook verdiend te noemen. De gastheren vochten verbeten terug en ze legden de Kastelse zwakke plekken bloot. Een nog steeds gekwetste Vemimmen werd op plaats van groot midden vervangen door Jo Van Daele, die er nu niets van bakte en onder maats speelde diende noodgedwongen ver vangen te worden en Hugo Steels, de coach van de ploeg, stuurde junior Peter Van Duysen tussen de lijnen. Danny Van Duysen pas terug van zijn huwelijksreis stond er ook bleekjes bij. De overige ploegmaats, Johan Van der Stricht, Thollembeek en Franky Vermachelen moesten alles boven halen om de kadans in de ploeg te houden en de schade te beperken. De minimale achterstand bij de rust van 8-7 was dan ook hoofdzakelijk het werk van deze drie boven vernoemde spelers. Het was meer dan normaal dat junior Van Duysen zijn goed spel peil van de eerste helft in de tweede helft niet kon doortrekken, zodat Rap en Vlug op achter volgen was aangewezen. De thuisploeg won verdiend, maar Kastel slaagde erin de schade te beperken met het oog op de terugwedstnjd de volgende dag Kastel leverde dertig ballen buiten de lijnen tegen amper twaalf voor de thuisploeg Kastel Rap en Vlug Tangissart (ruststand 8-2) Aan de wedstrijd van de laatste kans begon nen de Kastelse spelers optimaal gemoti veerd. Gesteund door een massa kijklustigen kon Rap en Vlug tot 3-0 uitlopen, maar wat belangrijker was dat er twee herboren achter spelers op het terrein stonden Van Daele en Van Duysen keerden er lustig op los het geen schril afstak tegen de prestatie van de dag voordien. Hun prestatie deed het geheel draai en als een goed geoliede machine. De thuis ploeg was baas in alle onderdelen en bij de rust was een voorsprong van 8-2 dan ook niet verwonderlijk Na de rust eenzelfde scenario: een op hoog toerental draaiende thuisploeg verwendden nog een Iaat3te maal de trouwe supporters. Ze lukten de fraaiste dingen en ze wonnen oververdiend deze kampioenenstrijd en dit onder het oog van een goed leidende scheidsrechter Calbert. De ploeg bestaande uit Danny Van Duysen, Johan Van Daele, Johan van der Stricht, Olivier Thollenbeek en Franky Vermachelen met als reserve Peter Van Duysen lukten deze prestatie Terwijl Her man Vemimmen nog altijd in de ziekenboeg verblijft met zijn liesblessure. Met de winter in aantocht kunnen de spelers zich in een win terslaap wikkelen en zich mentaal opladen voor het volgend seizoen. Want met enkele streekderbys tegen VA Baasrode. Brussegem en zelfs Ninove zal de strijd zelfs hevig zijn voor de heerschappij in het Gewest Aalst - Oendermonde. Kastel lukte zijn mooiste kaatsseizoen sinds zijn ontstaan en dit met het binnenhalen van de Koningsbeker, de kam pioenstitel in hogere III en het nationaal kam pioenschap van Hogere III. Volleybal. Adec Dendermonde haalde het tegen Zottegem (a) frwï^egemfberfo) kadetten van Berlare wonnen met 3-2 tegen Meteor Volleybal. VC Kangoeroes speelde tegen VC Berlare (da)

De Voorpost | 1992 | | pagina 25