Tafeltennis «Ter Wallen» Reuzestart voor Quality en Clearance Carlton Cera Jeugdcup met meer lokaties Prachtige start voor gevechtssporten Het gaat goed in Hamme met TC 78 Teneramonda staat klaar voor de kompetitiestart 26 - 18.9.1992 - De Voorpost Snooker. Tegen de verachtingen in verloren The Players met 6-3 iii Zele (foto dida) Tafeltennis Tafeltennis. In het Aalsterse 'Ter Wallen' wil men opnieuw rekreanten- sportbeoefenaars aantrekken (da) De club werd gesticht twaalf jaar geleden, voor de competitiesport. door een rekreanten club op de wijk Immer- In de competitie zijn er vijf provinciale afdelin- Nu de laatste vakantiedagen tot het verleden behoren, worden de sporttassen opnieuw klaargemaakt, de paletten krijgen een laatste onderhoudsbeurt en worden desnoods voor zien van nieuwe rubbers terwijl de ping-pong- tafels worden opengezet om de eerste trainin gen van het nieuwe seizoen aan te vatten. Op zichzelf is dit een gewoonte die jaarlijks bij iedere tafeltennisklub terugkeert. Bij TTC Teneramonda werd gedurende de vakantiemaandan echter nog duchtig getraind SNOOKER en dat heeft op zaterdag 5 september tijdens het tornooi van Dynamica in Waasmunster reeds vruchten afgeworpen. Wat iedereen voor onmogelijk hield, werd door Teneramonda waargemaaktvan de vijf spelers die meededen in de reeks 'geklasseerden', bereikten er maar liefst vier de kwartfinales Steven De Batselier, Lode De Bruyne, Luc Lermytte en Steven Mertens. Enkel Lode kon zich plaatsen voor de halve finales, waar hij na een spannende partij tegen Peter Van de Vijver kon doorstoten naar de finale Vooraf twijfelde vrijwel niemand dat de andere finalist Chris Oosterlinck (C6) net als vorig jaar de finale zou winnenHet finaleverloop was dit jaar voor Oosterlinck veel minder rooskleurig Na een zeer spannende eerste set, die be slecht werd in het voordeel van Lode, was de tweede set eerder een demonstratiematch, waarin Lode De Bruyne (D6) gewoon brand hout maakte van Chris Oosterlinck. Alweer een eerste prijs voor Lode, die vorig jaar; beste was bij de 'niet-geklasseerden', In de reeks 'niet-geklasseerden' was eriï iemand van Teneramonda die in de prijs vielde jonge belofte Christophe Lermytteé onverwacht maar niet onverdiend de tweea plaats wegkaapte. Dat Teneramonda klaar staat voor de komps tie hoeft geen betoog I s.dI seel. Na een tiental jaar zijn de eerste stappen gezet om deel te nemen aan de competitie in de Belgische Bond. Met het aantrekken van een aantal spelers uit andere ploegen is de club dan geleidelijk aan opgeklommen tot zij in 1991 in twee provinciale geraakt zijn. Op het moment dat de club uitzicht naar uitbreiding kwa jeugd is men in «Ter Wallen» terecht gekomen. Dit omdat er meer mogelijkheden waren wat trainingsfaciliteiten betrof. In de parochiezaal van het sociaal centrum van Im- merseel was dit niet meer mogelijk. Bij het zoeken naar een nieuwe oefenlokatie was de klub terecht gekomen bij Herman in «Ter Wallen» die hen de ruimte ter beschik king stelde waar in de vroegere meubelzaak die er gevestigd was, de slaapkamers werden tentoongesteld. Met vereende krachten is de groep deze ruimte gaan ombouwen verlich ting en dergelijke werden aangepast en op 31 augustus '92 is de vernieuwde zaal openge steld. Overgegaan naar voornamelijk competitie-ta feltennis worden nu opnieuw stappen gedaan om rekreanten voor deze sport aan te spreken. Op dinsdagavond is voor deze clubleden het lokaal speciaal vrij gehouden, 's Zaterdags is er training voorzien voor miniemen. De ba sistechnieken van de tafeltennissport worden aan de nieuwkomers aangeleerd, in de hoop hieruit nieuwe elementen te kunnen oppikken gen. Hiertussen bewegen zich de ploegen van «Ter Wallen». Droom is natuurlijk van in de 3e nationale competities een rol te kunnen spe len. Momenteel spelen er twee ploegen in derde provinciale afdeling en 1 in vijfde pro vinciale afdeling. Op het ogenblik speelt in de ploeg speler Eddy Elen, die verhuisd uit de Limburg, zo wat de sterkte van de ploeg uitmaakt. Hij is een C6- speler en dank zij deze speler is de ploeg van derde naar tweede gepromoveerd. In tweede provinciale kwam Eddy sterk aan zijn trekken, hij won zo'n 63% van de matchen terwijl de andere leden van de ploeg wat lichter uitvie len, met als gevolg dat de ploeg op de laatste dag van de competitie in een situatie stonden dat mocht verloren worden met 11 -5 maar er werd verloren met 12-4. In het bestuur van Tafeltennisclub «Ter Wal len» wordt het bestuur waargenomen door Marc Van der Schueren, Dirk De Smedt is secretaris en Lorent Van Beers is de penning meester. Laurent is de enige die 11 jaar terug ook deel uitmaakte van het bestuur bij de stichting van de club. Gaby Temmerman is ere-voorzitter. Voor de competitiesport be schikt «Ter Wallen» over 16 aangesloten le den bij de Bond. Elke ploeg bestaat uit 4 leden. P.H. Dat SC Quality springlevend is kon men de laatste maanden in de Zeelse biljarttempel aan de Industriezone genoegzaam opmerken, Na het vertrek van André Tempels en het stilaan afkalven van de KBBB-kompetitie was het duidelijk dat er voor het groeiend aantal leden een alternatief moest gezocht worden. Een vijfendertigtal spelers hadden immers een hoogstaand klubkampioenschap afgewerkt waarin Joris Walraet de mannentitel veroverde voor MichelCant en Luc Engelbeen en Maria Vemimmen zich als handigste vrouw toonde. Overstap naar BBSA Er werd unaniem besloten om naar de BBSA- kompetitie over te stappen en dat dit geen onberedeneerde gok was, bewezen beide Quality-teams tijdens de openingsdag. Het faniontrio kreeg het roetinerijke Players op bezoek en via Joris Walraet en Michel Cant geraakte men vlug 2-0 voor. De bezoekers replikeerden wel via Goessens die dankzij een breaik van 26 punten verdiende 51-61 cijfers liet optekenen Bart Van Langenhove herpakte zich van deze opdoffer en daar ook Cant (1en Walraet (nog 2 bij) mochten juichen, was de Tafeltennis. Tafeltennisklub 'Ter Wallen' is in het Aalsterse de enige klub die spelers opleidt en die het zelfs waarmaken op provinciaal niveau (da) BADMINTON Zeelse zege binnen schot want Spiegeleer en Gryseels konden enkel de nederlaag tot 6-3 cijfers terugbrengen. Ook Quality Zele was aan het feest en wel in Leupegem waar het plaat selijke 't Pleintje tot het slotframe tegenpruttel de. Toch hielden Vercauteren (1), Pauwels (2) en De Paepe (2) tot het einde stand en deze 4-5 uitzege werd nog lang nagevierd. Ook bij Wuitens Hamme was er feestvreugde want men startte erg gemotiveerd in Lede en voor de verraste thuisploeg het wist stonden bij de pauze zware 0-6 tussencijfers op het bord. Enkel Dirk Samson kon met 60-15 nog replikeren maar verhinderde met dat Alain Raemdonck (3 en break van 30), Rony Le- naerts (2) en Wim Peeters (3) acht kostbare puntjes binnenrijfden, een belangrijke buit want men aast aan de Kapellestraat ondubbel zinnig op de titel in tweede A. De drie Aalsterse klub misten eveneens hun kompetitie-debuut niet en de meest opmerke lijke zege kwam bij The Clearance op het scorebord. Men gunde aan het bezoekende Snookerpalels Gentbrugge slechts eerredders van Luc Boen (30-41) en Serge De Rycke (18-90) en zelf gingen Nicolas Pinteion (2), Guy Rimbaut (3) en Yvan De Boitselier (2) en met de grote borstel van door en dit met een knappe 7-2 zege tot gevolg. Tragel Sport had meer moeite om de winstcij fers thuis te houden; Bij het The beach was Kristof Clincke (2) immers in een daverende vorm en daar ook zijn maats counterden moesten Geert Pappaert (2), Kurt Schelfhout (1en Carlos Crysolle (2) tot het einde gekon- centreerd blijven om met 5-4 te zegevieren. In ereklasse stond het derby tussen Retro en Kenneth's geprogrammeerd en tegen de ver wachtingen in waren Danny Schockaert, Pa trick Jooris (break van 30) en Renaat Mel- ckenbeeck slechts goed voor een eerredder. De klub van het Stationsplein rouwde daar niet om want Ronny Crysolle (1), Peter Scheer- linck (2 en break van 40) en Jurgen Cooman (3) gingen op hun elan door en behaalden verdiende 6-3 winstcijfers. Bij de klubs aan het Donkmeer was er geen onverdeelde vreugde. Zo ging Salon Sove reign verrassend zwaar onderuit tegen Chopin dat zich knap herstelde van de opdoffer die Eric Melon aan Geert Cryp (48-24) toebracht. De bezoekers plooiden zich dubbel en lieten geen enkel frame meer uit handen gaan. Ook Danny Corveleyn en Geert Van De Velde wa ren niet in staat tot een eerreddertje zodat de Overmeerse supporters een zware 1 -8 neder laag moesten slikken. Voor Reality was de start eerst niet denderend want bij Oxford Wondelgem kwam men vlug 2-0 achter. Kristof Vervaet, die alle drie zijn frames zou winnen, tastte toen het lokale zelfvertrouwen aan en zijn aanstekelijk voor beeld werd gevolgd door Johan Vanderputte en en Johan Van Boven (2) met een hoopge vende 3-6 uitzege tot gevolg; Dirk Daelemans Stekene. Zondag 4 oktober 1992 is het weer zo ver. De Carlton Cera Jeugdcup gaat dan van start in de sporthal Atletico te Adegem. Een terugblik op afgelopen seizoen leert ons dat organisator Jacques Van Daele met deze aanpak van de jeugdwerking in onze provincie meer dan 140 spelers wist te bereiken. Die kwamen uit 18 van de 30 bij de PBO aangeslo ten clubs.' Niemand weet hoeveel deelnemers er te Ade gem zullen staan te dringen om op een half terrein een wedstrijd naar 10 punten mogen spelen. De Wuiten uit Hamme is dit seizoen ook met jeugd gestart, maar zal misschien nog een seizoen wachten. Misschien besluit het be stuur van Challenge Wetteren en Flee Shutte uit Knesselare de jeugd uit hun isolement te halen. Drive uit St.-Gillis-Dendermonde heeft aange kondigd met twintig spelers, waaronder 10 van hun beste spelers, deel te nemen Onbe antwoorde vraag blijft of Jacques Van Daele er zal in slagen honderd of meer jeugdigen dege lijk op te vangen op zeven terreinen en gedu rende vier uren. Blijkbaar wil Carlton Cera Jeugdcup organi sator Van Daele zich daar dit seizoen enigs zins op voorbereiden. Te Bazel en Temse waar de jeugdkaravaan telkens maar beschikt over zeven terreinen start de namiddagontmoeting om 13.30 u. Omdat onze provinciale selectie bij de -12 jarigen niet veel te betekenen heeft ten opzich te van andere provincies, besloot hoofdtrainer Van Daele een dergelijke reeks te lanceren op de Jeugdcup. Want natuurlijk is deze organisatie voor de drie provinciale trainers ideaal om talent op te sporen en naar de jeugdselectie uit te nodigen. Tussen haakjes. Deze selectie speelt elke woensdag in de sporthal van het domein Puyenbroeck te Wachtebeke. Trainers zijn daar naast Jacques Van Daele nog Franky Weyn en Willy Van Delsen. De geselecteerden herken je trouwens ook tijdens de Jeugdcup aan hun mooie originele groene trainingspak ken. Voor dit seizoen is de PBO er in geslaagd naast de firma Carlton en CERA ook de ABB en de Gazet van Antwerpen tot sponsering aan te zetten. Daardoor kan de provinciale raad op de finale dag een prijs en een aandenken ter beschik king stellen van elke deelnemer. Per ontmoeting zal een dagklassement en een algemene rangschikking opgesteld worden in de drie leeftijdscategorieën van jongens en meisjes met een D- en C2 klassement op 4 oktober 1992. De drie categorieën zijn om te beginnen de -12 jarigen (geboren na 1 09.80), de -14 jarige meisjes en jongens (geboren tussen 1.09 78 en 1.09.80) en de -18 jarigen (geboren tussen 1.09.74 en 1.09.78). Tevens wordt er een wisselbeker uitgereikt Snooker. Het A-team van SC Quality zette het seizoen met 6-3 zegevit rend in (foto dida) Sporthoeve Meirkant per leeftijdscategorie aan de club waarvan de twee best gerangschikte spelers het hoogste aantal punten behalen. Zoals vorig seizoen is de deelname weer gra tis en dient er vooraf niet te worden ingeschre ven. Nieuw dit seizoen is de eerste organisatie van een echt provinciaal jeugdkampioenschap. Daarop moeten we nog wachten tot zondag 31 januari 1993, maar ook deze organisatie wordt meegerekend voor het klassement van de jeugdcup. Negen zondagnamiddagontmoetingen dit sei zoen plus het provinciaal jeugdkampioen schap. Nieuwe locaties zijn Adegem, Bazel, Temse en Ronse. Weggevallen is Stekene. Komt Temse nu het geen ligatornooi meer organiseert, misschien onverwacht te voor schijn met enkele jeugdspelers? L.C. Op zondag 6 september zijn de verschil lende gevechtssporten gestart in sport hoeve Meirkant in Baasrode. De belang stelling was enorm ondanks de konkur- rentie van de bloemencorso en de Gor del. De afwezigen hadden dus zeker on gelijk. De verschillende klubs demon streerden zo goed mogelijk de inhoud van hun 'sport'. Kick-boxing beet de spits af om 14u30. Technieken lieten zien dat het hier niet enkel om 'slagen' ging maar om goed ingestudeerde bewegingen die men en kel kan beheersen door harde training. Jiu-Jitsu was spektakel, misschien hard maar toch reëel. De zelfverdedi gingstechnieken werden vakkundig ge toond... vallen kèn zonder zich te kwet sen Tai chi chuan, een verademing die rust en ontspanning uitstraalde, gevolgd door de 'externe' stijl kung fu. Een korte pause werd gevolgd door aiki do, de 'mannen met de rokken' die de bewegingen toepassen volgens het prin cipe van de niet-weerstand. Judo liet zonder kommentaar techniek* zien die voor zichzelf spraken klemms- wurgingen, worpen, een geheel dat m* kan gebruiken als sport, in een wedsttji of als verdediging. Karate, een demonstratie die afgeweit was. Zowel kinderen als volwassene! brachten technieken om tegen te ze? gen de geschiedenis, kumité's, kata's technieken met bo en tonfa en een sketc met een jongetje dat aangevallen wer. door drie kinderen, werd zeer gesmaat door het publiek. De demonstratie wer afgesloten met een gevecht tai-boxin waarbij in tegenstelling tot kick-boxiit low kicks toegelaten zijn. Met een pak informatie verstrekt aan t verschillende info-stands gingen 4 mensen tevreden naar huis...Ze kond* erover nadenken welke Budo-sport; willen beoefenen. Alle klubs trainen inö sporthoeve te Baasrode, waar men al inlichtingen kan bekomen, of telefonee 052/33.38.50. Sedert oud militair Frans Brusselmans in 1978, vandaar de benaming TC 78, een ten nisclub boven de doopvont hield heeft deze club al een lange weg afgelegd naar de top toe. Het ledenaantal groeide elk jaar aan, en na een tijdje kwam er ook de kwaliteit om het hoekje gluren. Voorlopig zijn het nog de da mes die het meest van zich doen spreken. Maar dé heren zijn op komst. Het was dit jaar voor de vijfde keer in zeven jaar dat de damesploeg van TC 78 kon mee spelen in de nationale eindronde interclub Deze formatie die bestaat uit Marleen Nelis, Mylene de Pillecijn, Marijke De Keyser, Lieve Claessens en Wendy Ruys bereikten opnieuw de nationale eindronde. Daarmee moesten ze meekampen voor de titel tussen de tien ge westen. Eigenlijk als men alles samen neemt behaalde de damesploeg verleden jaar het beste resultaat toen ze pas in de halve finales gewipt werden. Verleden zaterdag werden ze uit de eindstrijd geduwd. In de kwartfinales moesten ze het hoofd buigen voor Olympos Wervik met 4-2. Na de enkels had de Hamse club nog evenveel kansen 2-2. De beslissing zou dus in de dubbels moeten vallen. En daar trok het Hamse TC 78 telkens aan het kortste eindje. In de twee wedstrijden werden de Hammenaars telkens geklopt na drie sets. Jammers zo te moeten verliezen. Toch is men bij de club zeer tevreden. De nationale eind ronden bereiken is voor weinigen weggelegd En als TC 78 dat kan verwezenlijken onderlijnt dat toch de sterkte van de Hamse formatie. Trouwens er staan al goede opvolgers klaar om de fakkel over te nemen. De Hamse meis jes-scholieren deden het geweldig in de Oost-Vlaamse kompetitie. Ze bereikten de fi nale tegen Eeklo. Dat ze daar geklopt werden daar heft de club niet zwaar aan Ze is gelukkig dat ze speelsters klaar staan heeft om naar de top te mikken. Ondertussen wordt er ook stevig gewerkte een jongensploeg en de hoop is gewettigde die het binnenkort even goed zal doen alsc dames. Dit jaar werd met een jonge p|0( gestart en voor het eerst in een nation} reeks Ze werden daarin als tweede gekl* seerd in reeks 5. Wat een formidabele press tie is. Deze ploeg bestaat uit Tom Wafe schoot, Jos Geerinckx, Jean-Marc Hamb= sin, Kris Peeters, Peter Oste en Francis V* Ingelgem. Misschien zorgt deze formatiei voor een stunt volgend seizoen. HV(

De Voorpost | 1992 | | pagina 26