De filosofie van Oudegem Hans De Meester: Moeten er nog zeges zijn Berlare Sportief met drie koersen Van Renterghem in Moerzeke en Massemen V.W.C.L.-wielrennen Julien Logier wint eerste veldrit 28 - 18.9.1992 - De Voorpost WIELRENNEN Zaterdag in Massemen A- en B-reeksen Voor de eerste keer werd er tergelegenheid Triathlon. Moerzekenaar Danny Verhelst werd achtste in de duooeie van kermis een WAOD-wedstrijd georgani- marathon van Middelkerke met een tijd van 28u47'56". We zien de atleet seer(J- Het was koersdirecteur Lucien La- samen met sponsor Mijs (vh) Wielrennen. Bart Peelman uit Moerzeke won in Oudegem de amateurs- koers vóór Jan Poppe uit Zele (vh) chaert die zich voor de kar spande. Dat hij sukses had, daaraan twijfelt geen enkele van de liefst 60 deelnemers. Het werd een zeer snelle koers met tal van ontsnappingen. De renners moesten 14 ron den rijden. In de achtste ronde kregen we de goede vlucht met o.m. nationaal kampioen Patrick Van Renterghem, Jan Meul, Antoine De Mitz, Frank Van Impe, Gino De Weirdt, Marc Steenberghe, Guy De Jonghe, Freddy Vlerick, Philippe Hotomé en Gerry D'Hollander. Het dertigkoppige peloton viel uiteen in drie stukken zodat het voor de wedstrijdleiders niet moeilijk was om een juiste uitslag te noteren. In de laatste ronde probeerde postman Antoi ne De Mitz nog de kopgroep te verschalken maar hij werd tot de orde geroepen. Het werd dus een spurt met tien, wat volgende uitslag gaf Uitslag 1 Patrick Van Renterghem, 2. Frank Van Impe, 3. Gino De Weirdt, 4. Mare Steen berghe, 5. Jan Meul, 6. Freddy Vlerick, 7. Guy de Jonghe, 8. Philippe Hotomé, 9. Gerry D'Hollander, 10. Antoine De Mitz. N.B. Eén van onze regelmatigste amateurs is onge twijfeld Merenaar Hans De Meester. Toch heeft hij nog zijn vragen over de toekomst. Hans De Meester begon reeds vroeg in de kijker te rijden. Na zijn ronduit schitterende zege in de Zesbergenprijs te Harelbeke waren vele ogen op hem gericht. Bevestiging moest nog komen voor die klassieke zege, maar die liet niet lang op zich wachten Overal waar De Meester aan de start verscheen was hij met een favoriet. Negentien overwinningen, het kan tellen. De overwinning in de sterfinale te Geel was misschien wel de mooiste. «Die overwinning in Geel heeft mij bijzonder veel plezier gedaan. In grote wedstrijden op de voorgrond treden doet altijd deugd», vertelt Hans die zijn valiezen pakt om naar de Ronde van de Toekomst te trekken. «Ik voelde mij die dag enorm goed en meet mezelf daardoor serieuze winstkansen aan. Na mijn val in de slotronden leek alles wel even te wankelen maar ik wist me vlug te herstellen. De achter volging was slopend maar ik diende niet tot het einde van mijn krachten te gaan. De ruime groep die de finale inging was een voordeel voor mij. Ik kon me rustig laten meedrijven. Tenslotte waren het Axel Merckx, Wim Feys, Geert Verheyen en Wim Omloop die de finale kleur geven. Met een ultieme demarrage wou Gert Vanderaerden, dan nog de biezen pakken maar ik liet me niet beslimmen. Tenslotte was het Vanderaerden die de spurt lanceerde en dit was een echt kolfje naar mijn hand. Zo kon de overwinning me zeker niet ontglippen Een mooie overwinning die hopelijk enkele prof- ploegen aan het denken zet.» Prof of niet? Prof of niet?, dit is zowat de vraag die Hans De Meester zich nu stelt. Als junior haalde hij ooit ook negentien overwinningen en dit jaar is hij aardig op weg om dit record minstens te evenaren. In zijn succesjaar wil hij dit jaar enkel beter doen maar de ambitie van de 22-jarige Merenaar ligt hoger. «Nu hoop ik er ten stelligste op dat er wel een appeltje uit de kast valt. In de eendagswedstrijden heb ik dit jaar zeker mijn mannetje gestaan. In de ritten- wedstrijden was het minder. Zowel de Ronde van Henegouwen als de Franco-Beige waren er leuke rituitslagen maar een echte klasse mentsrijder heb ik mij nog niet getoond. In de EG-ronde komt daar misschien verandering in. Dan volgen er nog zware weken. Bij Tulip kan ik nu als stagiair aan de slag In die open Franse rittenwedstrijd kan ik meteen wat sma ken van het profwielrennen. Ik voel me dit jaar veel sterker dan vorig jaar toen ik door een virusinfectie gekortwiekt werd. Toch wist ik nog een vijfde plaats in de Ronde van Vlaande ren in de wacht te slepen. Na zo'n seizoen zou de ontgoocheling toch groot zijn als ik volgend jaar niet als profrenner aan de slag zou kun nen De overstap is groot maar ik voel mij bij de amateurs toch stilaan bij het kruim. Waar om zou ik dan mijn kans niet krijgen Ik geloof er echt in dat die vroeg of laat wel komt. Als ik volgend jaar dan toch nog bij de amateurs moet meedraaien zal ik mij serieus moeten motiveren om op hetzelfde élan door te gaan. Er vallen daar zeker mooie zeges te behalen maar nu reiken mijn ambities duidelijk ver derOndertussen weten we dat Hans er c weinig van bakte in die Toekomstronde. Na v hevige spierpijnen raadde de dokter hem aan c niet meer van start te gaan. Exit De Meester na 9 de vijfde rit. w Olympische Spelen Als wielerliefhebber zouden we het best alle maal zo snel mogelijk vergeten, maar toch wilden we nog een mening horen van Hans De Meester over het Barcelona-débécle. «Ik heb daar weinig over te zeggen, enkel wil ik stellen dat ik het niet betreur om er niet bij te zijn geweest. Als er slechts drie renners geselec teerd worden voor dergelijke wedstrijd moetje niet gaan mopperen als je niet op het lijstje staat. Wanneer de selectie ruimer is, dan ben ik er graag bij. Achteraf kan men alleen maai gelukkig zijn er niet bij te zijn geweest. Mensen zullen allicht niet gauw de wanprestatie van Van Haecke, Thijs en Omloop vergeten. Zo'n smet op je seizoen, dat kon ik nu wel missen als de pest. In het najaar wil ik nog het beste van mezelf geven in de hoop volgend jaar bij de profs aan de slag te kunnen. Anders vrees ik in een zwart gat terecht te komen. Dal 'morning-after'gevoel kan ik missen als de Profs woensdag 30 september Wielerclub Berlare Sportief sluit haar koersbe- drijvigheid dit seizoen af met een driedaagse, die zaterdag 26 september aanvangt met een nieuwelingenkoers, maandag 28 september liefhebbers en woensdag 30 september de profs naar het geboortedorp van Fred De Bruy- ne brengt. Berlare Sportief organiseerde dit seizoen weer een dozijn koersen en is daarmee één van de koplopers in onze provincie. Nu het nieuwe bestuur eindelijk zijn draai gevonden heeft, ook wat het financiële betreft, heeft voorzitter Mare De Bruyne, zijn bestuursleden gediri geerd en ondersteund om het financieel toch rond te krijgen. Dankzij de vele inspanningen van Julien, Franky, Robert, Erik en Karei, het gemeentebestuur van Berlare en de vele spon sors op onze gemeente, die blijven geloven in de profwedstrijd van Berlare Kermis. De nieuwelingen komen zaterdag aan de beurt, voor de eerste keer nu we definitief afscheid genomen hebben van de dames in ternationalen. Liefhebbers op maandag, waar streekrenner Dirk Van Mossevelde (Aalst) zijn zege van vorig jaar kan hernieuwen, maar dan zal hij zeker rekening moeten houden met een herbo ren Willy De Backer of een Mare Bracke, Kris Van der Sypt, Walter Ongena, Westelinck... 42e Grote Prijs voor profs op woensdag 30 september. Vorig jaar passeerden 136 brood renners de inschrijvingstafel, waaronder Rudy D'haenens, Dirk De Wolf, Mare Sergeant... Ook enkele ex-winnaars van deze grote prijs Noël Segers, Gino De Backer, Dirk Heirwegh, Etienne De Wilde en Luc Collyn. - Uit een krantenartikel van vorig jaar'Jerry Cooman in spurt met honderd', 'In de gutsen de regen warmden de sprinters zich op en haalde Jerry Cooman het voor Henk Woltman en Jo Planckaert'. De profs rijden zestien ronden over Berlare dorp, Donkmeer, Zele-bareel en Kamershoek. De gemeentelijke sporthal doet weer dienst als kleedkamers. Alle koersformaliteiten op het gemeentehuis te Berlare. OVWB-veldrijden Voor deze eerste veldrit waren er slechts 11 renners komen opdagen in het industrieterrein van Asse aan de Pontbeeklaan. Er moesten vijf ronden van 3 km afgelegd worden in de wild begroeide weiden. In de tweede ronde scheidden zich drie renners af, nl. Julien Lo gier, Marcel Van Lierde en Omer Van Molle. Deze laatste viel tijdens de vierde ronde in een put die begroeid was met onkruid en zo niet te merken was. Hij liep een schaafwonde op aan de rechterknie. In de laatste ronde ging Julien Logier er on weerstaanbaar alleen vandoor om nog met 2' vooruit te winnen. 1Julien Logier, 2. Marcel Van Lierde, 3. Pol Van den Berghe, 4. Daniel Plaisant, 5. Jean Jacobs, 6. Omer Van Molle, 7 Patrick Herkin, 8. Lode De Geyndt, 9. Leon Becqué, 10. Paul De Valck, 11René Serneels. Terwijl er tal van miljoenen gespen deerd worden aan projekten om de jeugd en de sport te promoten om de slechte fysieke konditie te verbeteren, heeft men in Dendermonde blijkbaar een andere mening. Wielerkoersen val len er duidelijk niet in de genade want het wordt de organisatoren wel moeilijk gemaakt. Toch mochten de organisato ren een pluim op hun hoed steken want met deze fraaie omloop en het grote prijzenbedrag, stak de organisatie to renhoog boven het gemiddelde uit. Doe zo voort, filosofen. Van al dat 'gedoe' lag men in Bene niet wakker. Daar gaf men vrije baan voor de sport... Zaterdag in Elene A- en B-reeksen Een klein ongelukje (defekte slagbomen) kon de pret niet bederven want de organiastie had snel een ander trajekt uitgekiend. Zo konden de renners op tijd aan hun wedstrijd beginnen. Saey, Van Holen en De Meersman waren de eerste onruststokers maar het peloton liet niet begaan. Het bleef verschillende ronden sa men. Roelekens, Van Gijseghem, Van der Helst, Poté, Van Holen, Decoudin, Verhecken, Matthijs, Verbeken, De Meersman en Saey zouden daarin verandering brengen. De elf kopmannen zetten direkt hun 'overdrive' in en het peloton stond schaakmat Van enige te rugkeer was geen sprake meer. Toen de voor sprong al tot 2'30" opgelopen was begon vooraan de motor te sputteren. Roelekens, Van Gijseghem, Van der Helst en Poté lieten hun vluchtgezelien in de steek en bij deze aktie verloren Verbeken, De Mersman en Saey voe ling met de kop. Het drietal zou steeds meer tijd verliezen en geen bedreiging meer vor men. Vier leiders en vier achtervolgers, die enkele ronden later terug samenvloeiden. Toen er even aan pauzeren werd gedacht trok Freddy Roelekens in de aanval. Hij keek niet meer om en begon aan zijn rush. Weer verlo ren de achtervolgers twee rennersVerhec ken en Van der Helst. Roelekens won met een veilige voorsprong en Poté, Matthijs, Decou din, Van Gijseghem en Van Holen zouden in deze volgorde over de meet komen. W.A.O.D.-wiel rennen In Moerzeke A- en B-reeksen 80 deelnemers voor deze Vierde grote prijs Beenhouwerij Hugo Verriest. Koersdirecteur Emiel Van Riet was ook in de wolken daar hij ook de nationale kampioen Patrick Van Ren terghem de baan kon opsturen. De renners moesten tien ronden afleggen en iedere ronde konden de eerste drie spurten voor de vele premies die er geschonken werden. Zij heb ben er voor gereden en het werd een pracht- koers met de ene ontsnapping na de andere. Daar het peloton steeds fel reageerde was het niet gemakkelijk om voorop te blijven. In de vijfde ronde zou het dan toch gebeuren daar er zich een kopgroep vormde van 18 renners met daarin toch de grote namen als Van Renterghem, Felicien Claessens, De Mitz, Marco Smet, Jan Meul, Rudi Haentjens, Ro ger Beelaert, Van Dijck, Petereyns, De Weirdt, Wim De Waal en nog een zestal anderen. Ook in deze kopgroep kwamen er nog aanval len maar het werd toch een massaspurt, waar in Patrick Van Renterghem een zucht sneller was dan de fel aandringende Jan Meul en de rest van de kopgroep. Uitslagen 1. Patrick Van Renterghem, 2. Jan Meul, 3. Yves Petereyns, 4. Wim De Waal, 5. Frank Van Impe, 6. Marco Smet, 7. Jan Vervecken, 8. Willy Van Dijck, 9. Roger Beelaert, 10. Gerry D'Hollander. VWCL-wielrennen. Paul Boel en Eddy De Kuyper, D- en C-winnaars in Oudegem (hdg) C- en D-reeks Op het terrein van André Van der Eecken heeft nationaal kampioen Frank Veldeman gewon nen. Met amper 10" voorsprong bleef Frank gedurende de laatste twee ronden voor het peloton uitrijden. Hij hield stand en won de koers. Een zege die hij de dag nadien wou overdoen, maar in zijn eigen Oudegem werd hij geremd door een bandbreuk. Het was een kompakte groep die de rondjes afmaalde en waaruit enkel een poging gesignaleerd werd van Van der Eecken en Beke. Lang heeft die uitval niet geduurd want het attente peloton hield 'de boel' dicht met het gekende scenario als gevolg. Frank, op zijn kousevoeten vetrok ken, gaf een lesje in keihard fietsen want toen het peloton begon te spurten bleef hij nog tien meter ervoor koersen zonder toe te geven. Lievens won de spurt van het peloton, vóór Van Handenhove, Roels, Van Impe enz. Zondag in Oudegem C- en D-reeksen Met vrij veel vertraging konden de renners om 15u00 de wedstrijd beginnen en toch nog de 60 km afwerken. Het werd een vluchtkoers en dat was normaal want de vlakke omloop was er ideaal voor. Weer een hoog wedstrijdge middelde en tal van demarrages. Superfavor iet José Sterckx was al enkele keren meege- weest in diverse ontsnappingen, die echter nooit ver droegen maar toch aan iedereen krachten kostten en dat José in de ultieme meters ook ondervinden. In de klassements sprinten waren het telkens dezelfden die er invlogen. Met De Gent als eerste en Van Steerthem voor de volgende twee premies kwam er voor de laatste spurt een ontsnap ping tot stand die de definitieve zou zijn en dat zonder één 'beenhouwer' De Kuyper, Van Steerthem, Boel, Van der Eecken, De Gent en Van Londersele gingen in de aanval en het peloton liet begaan. Alle ogen waren gericht op de 'slagers' van Martin's Veloclub Enkel Van den Borre reageerde maar hij bleef op zo'n 20 meter hangen. Toen speelde Sterckx zijn joker uit. Lokomotief Van Dijck op kop in de achtervolging en Sterckx en De Clercq (een trio Martin's) raasden weg van het peloton, op en over Van den Borre en in de kortste keren bij de koptopers. Van Dijck trapte alsof het in de boter was en met de handen bovenop het stuur nestelde de sympathieke hardrijders zich op kop van de leidersgroep. Sterckx in een zetel achter zijn gangmaker, Paul Boel, sterk gekoncentreerd, in derde po sitie. De Gent in vierde en Van der Eecken moest, met de anderen in zijn wiel, er alles uitpersen om dat kleine gaatje te dichten dat men bij de vermelde overname van Willy had laten vallen. Willy snorde tegen 55 km/u naar de laatste rechte lijn, waar José Sterckx het werk moest afmaken. Van Dijck nog steeds op kop en aan de laatste 500 meter begon de spurt. De Gent verlende met Sterckx in het wiel en toen José zich op gang trok was het de lepe De Kuyper die zich in zijn wiel nestelde en in extremis de thuisrijder remonteerde, tot diens grote ontgoocheling. Paul Boel, de Dender- mondenaar, had in de ontsnapping veel werk verricht maar kon toch de D-zege in de wacht slepen door De Clercq en Van Londersele achter zich te houden. A- en B-reeks Alle hens aan dek want het kruim van de vrije wielerbonden had zich naar Oudegem bege ven om daar een soort van super-revanche te rijden van het laatst verreden BK van de VWCL. Van Renterghem, Van Speybroeck, nogmaals Van Dijck, Frank Van Impe, Pete reyns, De Mitz, Van Assche, enz...met daarbij de kopstukken van de VWCL hebben een prachtige wedstrijd geleverd. Tot in de derde ronde bleef de groep kompleet maar toen elf renners er de beuk ingooiden, verbrokkelde het peloton in groepjes van 6 tot 10 renners. Frank Van Impe, Van Holen, De Mitz, Van Assche, Petereyns, Van Renterghem, Verhec ken, Mattijs, De Bruyn, Van Wetter en Pari- daens waren de leiders en zouden stelselma tig hun voorsprong opbouwen en niet meer verontrust worden.. De onderlinge strijd was des te feller. Een prachtig staaltje fietswerk. Fantastische tussenspurten, keiharde konkur- rentie, alles wat een wielerwedstrijd mooi maakt kregen de talrijk opgekomen suppor ters te zien en bij de aankomst werd het een krachtspurt met een meesterschap van de 'slagerszonen' van de bovenste plank. De gastheren hadden waar voor het geld geboden en met Frank Van impe, broer van Lucien, een klinkende naam op de erelisjt toegevoegd. 1 Bij het ingaan van de laatste rechte lijn waren het dus de Martin-renners die voorbeeldig de spurt aantrokken en deze keer niet faalden. Met Van Impe, Van Renterghem bezetten ze de eerste twe plaatsen in de uitslag. Ook de nationale en ex-kampioenen van de VWCL waren op het appel aanwezig en lieten zich meerdere malen opmerken. Uitslagen Zaterdag in Elene A- en B-reeksen 1Freddy Roelekens (A), 2. Filip Poté (A), 3. Patrick Matthijs (A), 4. J.J. Decoudin (A), 5 Marc Van Gijseghem (B), 6. Johnny Van Holen (B), 7. Patrick Verhecken (A), 8. Frank Saey (A), 9. Etienne Van der Helst (B). 10. Michel De Meersman (B). C- en D-reeksen1. Frank Veldeman (C),2. Etienne Lievens (D), 3. Theo Van Handenhove (C), 4 Willy Roels (D), 5. Freddy Van Impe (D), 6. Willy Moens (C), 7. Georges Goubert (D), 8. Herman Van Laer (D), 9. José Sterckx (C), 10 Edilbert Keppens (D). Zondag in Oudegem A-en B-reeksen: 1. Frank Van Impe, 2.' Patrick Van Renterghem, 3. Yves Petereyns, 4. Patrick Van Wetter, 5. Serge Van Assche, 6.' Patrick Matthijs, 7. Patrick Verhecken, 8. An toine De Mitz, 9. Johnny Van Holen, 10. Wil fried Paridaens. C- en D-reeksen 1Eddy De Kuyper(C), 2 José Sterckx (C), 3 Freddy Van Steerthem (C), 4. Paul Boel (D), 5. Willy De Clercq (D), 6. André Van der Eecken (C), 7. Herman De Gent (C), 8. Willy Van Londersele (D), 9. Willy Van Dijck (C), 10. Marcel Straetmans (D). h.D.G. VWCL-wielrennen. Dendermondenaar Paul Boel, kampioen van Oost- Vlaanderen(hdg)

De Voorpost | 1992 | | pagina 28