Dubbelslag voor Jozef Devits (A1) en Francois Vandael (C2) Velina Wielerfederatie De Voorpost - 18.9.1992 - 29 WIELRENNEN VWF-wielrennen; Een belangrijke aktie van de renners Paul De Geynst, Freddy De Blieck en Ferdy Messeman (xl) groepering en weer Van Nuffel en De Wilde, maar eerst Peter Pots en nadien het peloton onder leiding van thuisrenner Herwig De- meyer. Toen gingen in schuifjes enkele ren ners weg en plots kregen we tien leiders die er duchtig de pees op legden Even leek het erop dat Kris Dierickx nog zou aansluiten en nadien ook nog Hendrik Vermeiren, Mano Bauwens en Mario De Pauw met Mario Langendonck. Ook al tevergeefs De tien, Peter Pots, Hendrik Cornelis, Marc Hendrickx, Christophe Surge on, Germain D'Hondt, Erwin Gryseels, Hugo Tuypens, Walter Beerens, Richard De Bruyn en Norbert Van Nuffel waren voorgoed weg. Vooraan kreeg Norbert Van Nuffel nog een lekke band en met negen ging men de laatste ronde in. Bi) het uitkomen van de laatste bocht leidde Mare Hendrickx. Hij raakte echter de boordsteen en viel, Hendrik Cornelis en Ger main D'Hondt met zich meeslepend Het was Erwin Gryseels die met lengten voorop won voor Tuypens, winnaar bij de B2's en Richard De Bruyn. Verder Surgeon en de plaatselijke Pots, Beerens en de ongelukkige Cornelis en Zaterdag in Denderleeuw Het criterium in de Landuytstraat te Denderleeuw is telkenjare een zware dobber, waar heelwat renners, vooral in de beginfase, er definitief onderuit gaan. Ook nu was het weer hetzelfde liedje. Na amper twee rondjes kregen we renners in moeilijkheden en het werd weer een ware afvalling met de besten alweer vooraan in de uitslag. De organisatie was gewoontegtrouw per- lekt en er werd op een volledige ver keersvrije omloop gefietst. C-reeksEtienne Rolus en Francis Van Dael Oe eerste ronden was het vooral Andrè Stam- meleer die menig renner naar adem deed snakken. Nadien kreeg hij vooral hulp van Jerome Wille en Jean Geerinck. Nadien ging Rolus er nog een schepje bijdoen en toen ook Eddy Van de Kerckhove vooraan kwam post vatten moest men achteraan alle zeilen bijzet- tenomterugie keren. Toen ging Franpois Van VWF-wielrennen. De aankomst van de B Dipkaan de haal. Hij kreeg gezelschap van Vermeiren vóór Hendrik Cornells (xl) i Zarlardinge met Hendrik Van Driessche nu, maar weer hergroepering - «u«u>, U.,„U0„0, t-uncir en onmiddellijk Stammeleer weer weg, gepakt Met nog drie wedstrijden voor de boeg willen ging Dirk Verguit in de achtervolging "De Den- moens en Jozef Boone, 6 Jerome Wiljè, VWF-wielrennen. In Denderleeuw wonnen Etienne Rolus (C') en Fran- gois Vandael (C2) (xl) en De Peuter weg als een pijl uit een boog, bijgehaald en Kris Verhasselt en Rudy De Jonghe er vandoor, achternagezet door De Stammeleer maar ook het peloton kwam te rug. Met nog zeven ronden voor de boeg stapte Danny Verekens, voordien steeds voor aan in het peloton, met pech uit de wedstrijd en plaatste Leonce Van der Linden een ge vaarlijke demarrage. Hij werd achternagezet I door Droesbeke en dan het peloton. Het duur- de tot drie ronden van het einde voor Droesbe- ke bij Leonce geraakte. Toen gingen ze de drie ronden met 7" voorsprong in In de laatste ronde gaf Droesbeke op en in de laatste lijn naar de eindmeet wipte Vandael weg met j Rolus in zijn wiel Op een zeventigtal meter van de meet gingen beide renners nog over van der Linden, die zijn eerste zege van het sei zoen in rook zag opgaan. Een gelukkige Van dael haalde het voor een even gelukkige Ro- lus, winnaar bij de C"s. B-reeks Erwin Gryseels en Hugo Tuypens De plaatselijke Peter Pots ging al direkt aan vallen, iets wat Ronny De Wilde hem nadeed. Dan probeerde Patrick Meyers het en vervol- gens het trio Nobert Van Nuffel. Mario Bau- VWF-wielrennen. In Zarlardinge won Ronny De Wilde de reeks B en wens en Ronny De Wilde (alweer). Een her- Hendrik Vermeiren de B -reeks (xl) Peuter en Van Dijck Weer hergroepering en direkt De Peuter en Van Dijck weer weg maar Hoebeke en Devits en nadien het peloton kwamen terug Opnieuw Mare De Peuter en nu ,AA/Cc -r gingen Devits-Goessens en Van Dijck er ach- VWF-wielrennen. Erwin Gryseels (Ben Hugo Tuypens (Bwinnaars in uraan. Meteen 4 leiders met 12" op het pelo- Denderleeuw (xl) ton Dan gingen Stammeleer en Ronny Sam- son er achter en waar Stammeleer afgaf pro beerde Samson het onmogelijke Zes ronden lang fietste hij op het puntje van zijn zadel om die 12" goed te maken maar hij slaagde, opgezweept door de toeschouwers, die hou den van zo'n huzarenstukjes Meteen vijf lei ders die nog drie ronden moesten afleggen en 15" vooroplagen op de rest. In de voorlaatste ronde ging Van Dijck weg met Samson maar Devits reageerde onmiddellijk terwijl Goes- sens-De Peuter het wit uit eikaars ogen keken. Van Dijck won vlot, vóór Devits die geen moeite had tegen de fantastische Samson en dan Goessens en De Peuter Dirk Stammeleer regelde de rest in de spurt voor Jean Baeyens en Kris Verhasselt Zondag in Zarlardinge Wedstrijdpromotor had weer voor een prachtige omloop en een perfekte or ganisatie gezorgd. Er was ook een gan se rits premies en bovendien waren er prachtige palmen en trofeeën voor de VWF-wielrennen. Een sprint om van te snoepen in Zarlardinge metRené eersteen de tweede ven elke reeks met Marissens en de ,oka£ renner Johnr Mi£hie,s M) y daarbij nog voor iedere winnaar een Baan 183, café De Kletser. C start om 13u00 voor 11 ronden of 53 km, B om 14u30 voor 13 ronden of 62 km en A om 16u15 voor 15 ronden of 72 km. Omloop 1,23.000 fr prijzen. Uitslagen Zaterdag in Zarlardinge Reeks A11Jozef Devits, 2. JP Rasseneur, 3. Ronny Samson, 4. Paolo Buselma, 5. Alain De Mets, 6. Kris Verhasselt, 7. Jean Baeyens, 8. Ides Nevejans, 9. Erwin Van den Driessche, 10. Yves Tas. Reeks A21. William Goessens, 2. Mare De Peuter, 3. Rudy De Jonghe, 4. Aimé Michiels, 5. Eddy Joly, 6. José Hoebeke, 7. Freddy Goossens, 8. Constant De Comnck, 9. Hugo Mertens, 10. Willy Petier. Reeks B'1 Ronny De Wilde, 2. Dirk Ver guit, 3. Dirk Bloem, 4. René Marissens, 5. Johhny Michiels, 6. Mario Bauwens, 7. Nor- bert Van Nuffel, 8 Antoine Tronquo, 9. Daniel Noens, 10. Erwin Gryseels. Reeks B21. Hendrik Vermeiren, 2 Hendrik Cornelis, 3. Luc Cocquyt, 4. Hugo De Pesse- mier, 5. Roland Meulenijzer, 6. Walter Bee rens. 7. Herman Moerenhout, 8. Robert Mal- drie, 9. Hugo Tuypens, 10. Albert De Lange. Reeks C11 Danny Verekens, 2. Wilfried De Pauw, 3. Luc Vettenburg, 4. Pascal Borre- mans, 5. Christiaan De Guisme, 6 Freddy De Blieck, 7 Jean Geerinck, 8 Guy De Wolf, 9. Freddy Rotsaert, 10. Leonce Van der Linden. Reeks C11 Franpois Vandael, 2 Marcel Doeraene, 3. Julien Simoens, 4. Lucien Si- moens en Jozef Boone, 6 Jerome Willé, 7. nog veel renners nog gauw een wedstrijd dermondse hardrijder uit de Donckstraat René Droesbeke, 8. Paul De Rijbel, 9. Hugo winnen want de kansen smelten als sneeuw slaagde erin de drie te vervoegen Het peloton De Kocker 10 Gerard Gevaert voor de zon Kampioen verekens heeft de volgde op 25" en hoewel de vier nooit meer nPnriPriPP..u, laatste wedstrijd niet afgewacht om zijn trui dan35" hadden hielden ze stand. Zelfstoenop H uenaeneeuw nog eens extra in de verf te zetten In de laatste drie ronden van het einde een achttal met Dirk Reeks A 1 Jozef Devits, 2 Ronny Samson, klim van de laatste ronde plaatste hij een Bloem, René Marissens, J. Michiels, M. Bau- 3 Dirk Stammeleer, 4 Jean Baeyens, 5. Kris kurkdroge demarrage die iedereen perplex wens, N. Van Nuffel, L. Cocquyt, H. De Pesse- verhasselt, 6. Ides Nevejans, 7. Erwin Van den sloeg en hij nam direkt 100 meter voorsprong, mier en R. Meulenijzer er alles uithaalden, Driessche, 8. Michael Heymans, 9. Karei Ab- waarvan hij er op de meet 200 had gemaakt bleven ze ook deze renners op afstand hou- beloos, 10. Johan Hutsebaut. Onder luid applaus mocht hij gerust beide den In de spurt haalde Ronny De Wilde het Reeks A21 Willy Van Dijck, 2 William armen in de lucht steken na een ganse wed- van Verguit en bij de B2's was het Grember- Goessens. 3 Mare De Peuter, 4 Rudy De stnjd op het voorplan te hebben gestreden genaar Hendrik Vermeiren die het haalde vóór Jonghe, 5. Freddy Goossens, 6. José Hoebe- Freddy De Blieck was de eerste onruststoker Zeienaar Hendrik Cornelis. Bij de acht achter- ke, 7 Luc Pieters, 8. Aimé Michieis, 9. Con- en nadien waren het Hugo De Cocker en volgers kon Bloem zich nog losrukken en won stant De Coninck, 10. Antoine De Caboter. Ronny Van Meerbeke die resoluut hun kans Marissens vóór Michiels en Cocquyt de spurt. Reeks B11 Erwin Gryseels, 2. Christophe gingen. Andrè Stammeleer, de man die zich in vervolgens Beerens en Tronquo en de spurt Surgeon, 3. Peter Pots, 4 Pascal Muys, 5. Denderleeuw reeds in de kijker fietste, sprong van het Pel°'on |_uc Ruys, 6. René Marissens, 7 Mare Die- er naartoe en met drie namen ze gezwind 200 A-reeksJozef Devits en William Goes- pendaele, 8. Mario Bauwens, 9 Patrick meter voorsprong Van Meerhaeghe had zich sens Meyer, 10. Ronny De Wilde vergaloppeerd en moest loslaten Twee lei- Reeds van in de eerste ronde ging Mare De Reeks B21. Hugo Tuypens, 2. Richard De ders dus en die konden niet blijven optornen Peuter aan de haal. Een op sportieve weer- Bruyn, 3. Walter Beerens, 4 Hendrik Cornelis, tegen een jagend peloton. Alles te herdoen en wraak beluste William Goessens raapte de 5. Germain D'Hondt, 6. Luc Cocquyt, 7. Albert in de laatste ronde de sprong van Verekens en handschoen op en toen beide kleppers samen De Lange, 8. Herman Moerenhout, 9 Robert daarachter de pelotonsspurt, gewonnen door kwamen, begonnen ze aan een sterk stukje Maldrie, 10. Hendrik Vermeiren. Franpois Vandael, meteen C2-winnaar, vóór fietswerk. Achteraan probeerden eerst Sam- Reeks C1 1 Etienne Rnius i ennrP van Wilfired De Pauw, Luc Vettenburg en Marcel son-Hoebeke er iets aan te doen en nadien der Linden'. 3 Pascal Borremans 4 Andrè 9emnaa ,e 8 Erwin Van den Driessche en Frank Saey maar stammeleer. 5 Eddy Van de Kerckhove, 6 D'Hondt die gelukkig geen letsels hadden. Voor Hendrickx was het slechter. Met een gebroken achterwiel en schaafwonden ge raakte hij niet over de eindmeet Bij de achter volgers was het Pascal Muys die in de laatste VWF-wielrennen. Jozef Devits (Aen William Goessens (A2), winnaars in ronden de forcing voerde en het ook haalde Zarlardinge (xl) vóór Luc Ruys, René Marissens en Mare Diependaele. A-reeks Jozef Devits en Willv Van Diirk karton w'inKor1om alles was weer piekfijn in orde. Gewoontegetrouw was De A-renners hebben er weer een knalwed- er een massa toeschouwers in Zarlar- Mappnnm/aariiikPnntsnanninnuanHiinnTnu strijd van gemaakt en drukten een gemiddelde w,noe en 13» renners aan de start wat een gevaarlijke ontsnapping van HugoTuy- af van 43 km/u Reeds van in de start ninnpn 9 f®nners aan oe star1 wai pens, Richard De Bruyne en Hendrik Vermei- di van ij Km/u. rteeas van in ae sian gingen verre van slecht is voor een seizoenein- - Dirk Stammeleer en Willy Van Dijck aan de pe haal. Eerst William Goessens en nadien het peloton kwamen terug. Wim Van Dijck met Dann* Verekens en Franpois ren in de kiem te hebben gesmoord, gingen weer drie renners aan de haalweer Hendrik Vermeiren, Ronny De Wilde en Hendrik Cor nells. Toen dit trio reeds 20" voorsprong telde knap 15de tevergeefs. Ook Jean Baeyens trachtte het tij jean Geennck, 7. Paul De Geynst 8 Christi- te doen keren en nadien weer Baeyens, Ras- aan De Gusseme, 9 Luc Vettenburg 10 seneur en de Italiaan Paolo Buselma Deze Freddy Rotsaert drie hielden het een paar ronden vol maar r2w bleven hangen op 1' Dan keerde het peloton clmnpn. o' Vandael, 2-Julien terug en kregen we zes nieuwe achtervolgers Simoe"s, 3 Jozef Boone, 4 Jerome Wille, 5 Devits. Samson. Joly. De Jonghe. Michiels en )°ïSr„D„e„B°8„cku6 7 Ga" Rasseneur Hoewel deze zes goed aflosten, ^™^8lu^08k=r;9 AI,0"sDe naderden ze geen meter op het kopduo Inde 0 Manfred Foerster laatste ronde was het Goessens die nog over de meeste punch beschikte en De Peuter varraste in de laatste klim. Nummer één dus 3 U 011 IN D 6 T13 f 6 Goessens en op 100 meter De Peuter. Bij de achtervolgers, met als inzet de zege bij de Mini-voetbal B"s. was het Devits die Rasseneur en Sam- Sportleven-Verloren Hoek 9-2 son achter zich liet, terwijl De Jonghe nog immo Donck-Joedemannen 8-1 Michiels en Joly achter zich liet Daarachter Mini-bond-Argenta 6-2 kwam de Italiaan Buselma op zijn eentje bin- Baert-Spectrum 9-1 nen. Dan Alain De Mets en vervolgens Kris Carboys-Yoko 4-1 Verhasselt, Jean Bayens, Ides Nevejans en De Grill-Pekens 3-3 Erwin Van den Driessche Verderop een pelo- Data-BDM 2-9 tonnetje met Tas, Hutsebaut, Saey, Hoebeke, Parking-BAC Raemdonck 4-5 Goossens en Verlinden met daarachter de rest van het peloton Zaalvoetbal Volgende wedstrijd ZVC Klaverblad-Argenta 6-10 Zondag 20 september in Herdersem, Grote ZVC.Berlare-SL Lenaert 1-3 VWF-wielrennen. In Denderleeuw won Jozef Devits de A'-reeks en Willy VWF-wielrennen. Danny Verekens (C1) en Franpois Vandael (Ce), win- Van Dijck de reeks A2 (xl) naars in Zarlardinge (xl)

De Voorpost | 1992 | | pagina 29