H.K. Waasmunster heeft de toekomst voor zich Moeilijker verwacht Moeilijker dan verwacht Robuco Buggenhout 15 jaar aktief Nooit bedreigd HANDBALKALENDER Provinciale Competitie De Voorpost - 18.9.1992 - 31 HANDBAL Heren 2de Nationale zat 19/9 om 20.15 u. Ajax Lebbeke - H. Alken zat 19/9 om 20 uur J Jemeppe - H.K. Waasm. 3de Afdeling zat 19/9 om 16.30 u. D.B. Gent - H.B.C. Denderm. zat 19/9 om 20 uur R.D.P. Lokeren - P. Kortessem 4de Afdeling zat 19/9 om 17.10 u Brabo Denderbelle - Ap. Kortrijk zat 19/9 om 2015 u Robuco Buggenhout - Desselgem zat. 19/9 om 19.15 u At. Temse - H.C. Roeselare Provinciaal Reeks A zat. 19/9 om 17.15 u Robuco Buggenh 2 - Houtenisse zat. 19/9 om 20 uur H.C. Eeklo - H.K. Waasm. 3 Reeks B zat. 19/9 om 15.40 u Brabo Denderb. 2 - H.C. Woluwé zond 20/9 om 16.30 u Kosa Aalst - G. Bertare Dames 2de Afdeling B zond 20/9 om 14 40 u. KI. Mechelen - R B Denderm. 2 zond 20/9 om 15 45 u Sq Lebbeke - Nasser Gent zat. 19/9 om 18.45 u. Robuco Buggenh. Desselgem zond 20/9 om 15 uur Mlddelkerke - R.B. Dendermonde Jeugd Kadetten zond. 20/9 om 14 uur R.D.P. Lokeren - Ap. Kortrijk zond 20/9 om 16 uur H.K. Waasmunster - P. Gent Miniemen zond. 20/9 om 14 uur H K Waasm - Squadra Lebbeke zond 20/9 om 15 uur H.K. Wijfjes - G.B.S.K. Lokeren zat. 19/9 om 14.30 u. Ajax Lebbeke - Hulst zat. 19/9 om 13 uur D.B Gent - H.B.C. Dendermonde zat. 19/9 om 16.15 u Robuco Buggenhout - Desselgem zond 20/9 om 14 uur RDP. Lokeren - H.B.C. Izegem Pupillen zond 20/9 om 14 uur R D P Lokeren - Izegem zat 19/9 om 15.15 u Robuco Buggenhout - Desselgem EVA j sh 2de Nationale SI. Joseph Loncin 17 Ajax Lebbeke 19 Ajax Lebbeke heeft het niet gemakkelijk gehad om nieuwkomer Loncin op afstand te houden. De Luikenaars konden nochtans geen beroep doen op hun geschorste trainer - speler Or- lowski, maar toonden zich niettemin een moeilijk te manoeuvreren tegenstander. Bij Ajax kreeg men nochtans nooit de indruk dat de Walen hen echt konden bedreigen, maar naar het wedstrijdeinde toe sloop er toch enige onrust in de Lebbeekse rangen omdat j men er maar niet in slaagde een kloof te slaan Zo werd het nog kantje - boordje en het kan niet ontkend dat men bij Ajax meer had ver wacht van deze wedstrijd. Pulteau en Verlin den waren er nu wel bij, maar het blijft zoeken naar een evenwicht in de ploegopstelling 2,f waarbij iedere speler optimaal kan gaan ren deren. De Joegoslaaf Berisha wordt uitge- speeld op de linkerhoek terwijl men nog altijd 6 op zoek is naar een spelverdeler die de ge- transfereerde W. De Proft kan doen vergeten. Volgens de Ajax-verantwoordelijke kan Beris ha (nog) niet op spelverdeler worden gebracht omdat het taalprobleem een struikelblok zou zijn. Het was al vanaf het wedstrijdbegin dui- delijk dat Ajax niet echt zou overtuigen. Na een kwartier wees het scorebord 4-4 aan en vooral en aanvallend zwak moest Ajax vrede nemen met een 9-9 ruststand. Ook in de tweede periode bleef het gebrek aan aanvallende ideeën Ajax parten spelen en er was een efficiënt afwer- kende Van Leugenhaege en een goede Pul teau nodig om Loncin het creèeren van een voorsprong te beletten Toch raakte Ajax 13- 14 Handbal. De kern van H.K. Waasmunster. Hans De Borger ontbreekt nog (eva) Voorzitter Kris Van Huynegem wees ons er op dat Robuco Buggenhout dit seizoen zijn 15-ja- rig bestaan doormaakt. De Robuco voorzitter wil dit niet onopgemerkt laten voorbijgaan en heeft dan ook een aantal festiviteiten op poten gezet, die van start gaan op 17 oktober Alle sympathisanten en natuurlijk ook de sponsors 3d- worden dan uitgenodigd in de sporthal waar hen een «Buggenhoutse» receptie wordt aan geboden De Robuco-voorzitter «Net als een puber van dezelfde leeftijd kende de club een penode van mindere momenten, maar blikt ze met veel enthousiasme vooruit naar het vol wassen-zijn Dit seizoen schreef Robuco zich in met vijf ploegen 2 jeugdploegen, 1 dames- i ploeg en 2 herenploegen Er zijn clubs die het I8- met minder moeten stellen Mannen zoals Jos i* Vermaesen en vooral Andrè Poppe zullen nog eens namijmeren over het ontstaan van een handbalclub in Buggenhout. Zij stonden im- a(r mers samen met de eerste trainer Jozef De j Proft aan de wieg van de nu jonge volwasse- 'q, oe Het bestuur is zich terdege bewust dat K, zonder jeugdbeleid een club zich weinig illus- U ies hoeft te maken over het voortbestaan. Daarom organiseerde Robuco, in samenwer- 12 achter na 43 min. en een onzekere verdedi ging maakte de opdracht voor het keepersduo Van Rossem - De Bruyn er niet makkelijker op. Vlassenroot - goede wedstrijd - en De Hauwe- re zorgden er dan toch voor dat Lebbeke na 53 min. leidde met 13-15, maar aanvallend bleef het rommelen Via 16-17 werd het 17-18 en het was slechts in de allerlaatste minuut dat Ajax de twee puntenkloof opnieuw op het scorebord kon brengen. Zaterdag krijgt Ajax nog een nieuwkomer in 2de nationale op be zoek - Alken - en het ziet ernaar uit dat deze wedstrijd zich opnieuw niet gemakkelijk aan kondigt. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, Beris ha 2, Vlassenroot 3, V Ransbeeck 1Pulteau 4, verlinden, Bosman. De Man, Van Leuven- haege 6, De Hauwere 3, G. De Decker. Reserven: St. Joseph Loncin - Ajax Lebbeke: 17-17 Een beetje verrassend moesten de jeugdige Ajax reserven - met drie senioren debutanten - vrede nemen met een gelijkspel tegen een in krachten routine dominerend Loncin Een vlot scorende Hiel zorgde weliswaar voor 7-8 aan de rust, maar dan werd het moeilijker voor Ajax. Via 11-11 na 46 min leidde Loncin met 17-16 één minuut voor het einde en het was De Busschere die in de laatste seconden nog een gelijkspel kon versieren. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goossens, M Vlassenroot 1, N De Decker 1, Parmentier 3. De Busschere 1, A De Man, Hiel 6, J Van Biesen, Putteman, Van Peteghem 1. Chris- tiaens 3. king met BLOSO vorig seizoen een handbalini- tiatie waaraan liefst 50 jongeren deelnamen Het resultaat voor onze club liet niet lang op zich wachten, ons jeugdbestand kende een opmerkelijke aangroei Voor ons damesteam zag het er even zorgelijk uit, maar door de drastische verjonging kunnen ook zij de toe komst met veel speelgenot tegemoet kijken. Een uitgebreide bestuursploeg - afgevaar digden van elke ploeg - met G. Moyersoons als secretaris, staat klaar om er een feestelijk jaar van te maken. Na de start van de «feeste lijkheden» op 17 oktober ligt het opstarten van supportersclub «PIVOOTJE» in het laatje Vanaf 1 januari zal «Pivootje» zijn bestaans recht opeisen. Een reuze-festijn in clubhuis «Pallieter» zal het feestelijk seizoen afsluiten. Redenen genoeg dus voor trainercoach G. De Vuyst om ook op sportief vlak van dit seizoen een hoogvlieger te maken» Tot daar een enthousiaste voorzitter Van Huynegem die er op rekent dat zaterdag - thuis tegen Dessel gem - zijn ploegen het seizoen beginnen met een overwinning. EVA Zowat een week geleden was het de beurt aan H.K Waasmunster om de club voor te stellen in functie van het seizoen 1992-1993 Het H.K.W, bestuur had de pers uitgenodigd in de sporthal te Belsele waar ook dit seizoen de thuiswedstrijden worden gespeeld H.K.W zegt daar heel goed ontvangen te zijn, maar hoopt toch volgend seizoen al in de eigen gemeente te kunnen spelen. Die kans is reëel aangezien zopas de aanbesteding voor de bouw van een sporthal in Waasmunster op gang kwam Onder-voorzitter A. Temestwees erop dat H.K. Waasmunster de toekomst voor zich heeft. Van de 36 senioren - voor drie ploegen, èèn ploeg speelt in de provinciale reeks als onafhankelijk team - zijn er 20 die de leeftijd van 21 jaar nog niet hebben bereikt, zodat H.K.W. volop kan genieten van de jeugdopleiding die onverminderd verder gaat Dan was het de beurt aan secretaris H. Maes om meer in detail de club voor te stellen. Structuur Om een ploeg te runnen die volgend seizoen met 8 ploegen in competitie aantreedt en hiervoor moet beschikken over een budget dat het miljoen frank overschrijdt, moet men kun nen terugvallen op een degelijke structuur waarin iedereen zijn taak met plezier uitvoert Want zowel de spelers als het bestuur blijven onbezoldigde liefhebbers Een raad van be stuur waarvan A. Schelfhout voorzitter is, be staat uit zes personen. Daarnaast beschikt H.K.W. over een Technische Commissie die onderverdeeld is in een commissie senioren en een commissie jeugd. Om de «sfeer» erin te houden en de kas af en toe een steuntje te geven, werd de Commissie Feestelijkheden opgericht. TECHNISCHE COMMISSIE: de trainers SENIORENCOMMISSIE. Leo Van Damme, Hi- laire Poppe, Andrè Ternest, Andrè Schelfout, Arthur De Bode, Erik Van Mele, Albert Dhanis, Eddy De Vlieger, Yves Heylen, Rie Maes. JEUGDCOMMISSIE Jan van Hoey, Raoul Vercauteren, Albert Dhanis, Hugo Keymolen, Klaas Van den Berghe, Ivan Willaerts, Jempi De Bode, Rie Maes. FEESTCOMMISSIE: Florent Dhanis, Anne- Marie Reyns, Rie Maes, Jempi De Bode, Andrè Ternest, Stefan Vermeulen en Yves Heylen Activiteiten: Taartenverkoop (herfst) Nieuwjaarsreceptie (januari) Jaarmarkt en bloemetjesverkoop (lente) Breughelavond (23 februari) H.K. Waasmunster 21 Ransart 15 Trainer-coach Eddy De Vlieger was na de zege tegen Ransart nu niet direct laaiend enthou siast over de prestatie van zijn ploeg, maar bleek toch wel tevreden met het resultaat. «Alhoewel sommige spelers uit onze tweede lijn het lieten afweten kwamen wij eigenlijk nooit in moeilijkheden. Meteen een bevesti ging dat onze spelersgroep dit seizoen ruim genoeg is om een eventueel falen van collega's op te vangen. Ik ben wel zeer tevre den over de prestatie van onze verdediging, vooral in de eerste helft. Ons keepersduo W De Grave - Polfliet deed het eveneens erg goed. De Meerschman leverde heel wat werk en Desseaux nam vooral inde tweede helft zijn verantwoordelijkheid in aanval. Wij haalden gemakkelijk de 2 punten binnen en over enkele weken zal de ploeg optimaal kunnen rende ren». HKW startte erg overtuigend en vooral het duo De Meerschman - Luypaert liet zich gelden Het werd 5-2 na een kwartier, maar dan viel het aanvallend wel even stil. Uit de tweede lijn kwam weinig echt doelgevaar, ook niet als een falende Van Onsem naar de bank werd geroe pen en het was alleen Desseaux die met drie opeenvolgende treffers voor de aanvallende impulsen kon zorgen Via 8-6 maakte Tom De Grave na een individuele inspanning er 10-6 van aan de rust Als De Bode er 13-7 van maakte na 38' leek HKW voor goed vertrok ken maar een gezond agressief spelend Ran- SPONSORS: Hoofdsponsors: Apra en zakenkantoor Van den Broeck - Schelfout Jeugdsponsors: Trapaca-papier, Fysiofit Panelen, affiche en kalenderboek De transferperiode Secretaris H. Maes wees erop dat H K W bijzonder tevreden is over de voorbije trans ferperiode Het feit dat 5 spelers vertrokken en «slechts» 2 spelers werden aangetrokken ligt hem in het feit dat de kadettenhchting van het voorbije seizoen de leeftijd heeft bereikt om deel uit te maken van o.a. het beloftenteam Aangeworven: Jo Van Onsem, geboren te Hamme op 13/8/64 Speelde bij Avanti Lebbeke, Merk- sem, Vlissingen (NI). Hans Borgers, geboren te Lokeren op 13/ 5/68. Speelde bij Lokeren, doorliep met Waasmunster alle reeksen van 1e provinciale tot 1e nationale. Na één jaar Eeklo (1e provin ciale) terug bij HKW! Vertrokken: Wim Roels, HKW-jeugdspeler en interna tionaal. Deze transfer werd pas op de laatste dag geregeld, daar de landskampioen Merk- sem niet onmiddellijk over voldoende finan ciële middelen kon beschikken De mondelin ge overeenkomst tussen beide clubs werd reeds half juni bereikt. Koen Van Renterghem, keeper Koen Sanders, reserve-achterspeler, bei- sart kon een onzuiver aanvallend H K W. be trappen op balverlies en in een minimum van tijd werd het 13-10. Polfliet ging zich onder tussen onderscheiden bij het stoppen van 7-m worpen en een autoritaire Wim De Grave ont nam toch alle illusies aan de bezoekers. Het werd opnieuw een zes doelpuntenkloof 10' voor het einde (19-13) en nu kon Ransart niet meer naderen. Een seizoen geleden werd de zelfde wedstrijd 24-21, nu 21-15 en Ransart geeft zeker geen zwakkere indruk, dus... H.K. Waasmunster: De Grave, Polfliet, T De Grave 2. Van Onsem, Luypaert 6, Vermeulen, Borgers 1, Agneessens 1, Ombelets 2. De Meerschman 2, Desseaux 5, De Bode 2. Reserven H.K. Waasmunster - Ransart: 23 - 7 Het werd een walk-over voor het getalenteer de «jeugdteam» van H K W Het duo Polfliet - P. Verhelst houdt heel wat beloften in maar ook o a de bij de «groten» debuterende G. De Groote paste in het oogstrelend spelpatroon van de jeugdige ploeg. Na een kwartier leidde HKW met 4-0 en aan de rust wees het scorebord 11-3. Voor Ransart bleef het ook tijdens de tweede helft oproeien tegen de stroom in en via 17-5 maakte H.K.W. de demonstratie af met 23-7 cijfers H.K. Waasmunster: De Grave, Polfliet, G De Groote 5, P. Verhelst 6, S Daelman 3, De Wolf, Goossens 3, D'Souza 1, N. Verhelst 1. Van Uden 1, Vermeulen 1, Wielants 2. den verlaten na 4 jaar HKW en keren terug naar hun ploeg van herkomst: HBC Dendermonde (3e nationale). Tom Wellekens, kwam van EV Aalst en gaat na èèn jaar HKW naar RDP Lokeren. Luk Jansen, begon het seizoen als speler trainer bij HKW, maar moest wegens beroeps bezigheden de trainingsactiviteiten staken in februari. Gaat nu naar Haachtse (4e afdeling) De voorbereiding en ambities In een vorige uitgave hadden wij het reeds over de ambities verwoord door trainer Eddy De Vlieger. Bestuur en trainer zitten op dezelf de golflengte ondervonden wij Kampioen spelen is zeker geen «must». De voorberei ding kwam iets moeilijker op gang om diverse redenen zodat Eddy De Vlieger die voorberei ding doortrekt tot einde september. De twee competitiewedstrijden die daarin vallen - te gen Ransart en Jemeppe - dienen niettemin zonder verliespunten afgewerkt te worden. De uitslagen in de oefenwedstrijden zijn voortref felijk. Oefenwedstrijden: HKW - Bon Bosco Gent 36-23 Denderbelle - HKW 16-30 Evere - HKW 29-24 Dendermonde - HKW 8-27 Dendermonde II - HKW II 11-27 Sasja - HKW 25-17 Lokeren II - HKW III 22-27 Lokeren I - HKW II 20-20 Hechtel - HKW 10-25 Geel - HKW 5-23 HKW - Evere 33-23 De KHW-ploegen De acht ploegen die tijdens het seizoen 1991 - 1992 voortreffelijke resultaten behaalden blij ven ook nu actief in de diverse competities. Dit waren de resultaten tijdens het voorbije sei zoen: HKW-SENIOREN: tweede nationale, 5e plaats 31 punten HKW-BELOFTEN: tweede nationale, kampioen: 45 punten HKW-SENIOREN III: eerste provinciale, 2e plaats: 13 punten HKW-SCHOLIEREN' Voor competitieleider Flor D'Hanis is het in- eenboksen van de kalender 1992-93 een va gevuur geweest Eerst duurde het vrij lang vooraleer hij wist met welke ploegen Zeeland nu wel of niet ging deelnemen Wanneer hij dit had doorworsteld, kwam West-Vlaanderen vertellen dat zij een eigen provinciale competi tie gingen opstarten en meteen diende de seniorenkalender nog maar eens herwerkt. Alles leek dan toch op zijn pootjes te zijn gevallen, maar èèn week voor de competitie start was het opnieuw raak. Drie clubs gaven forfait voor het seizoen 1992-93 en meteen is men gestart met twee onvolledige reeksen. Flor D'Hanis is nu een voorstel aan het uitwer ken om de ploegen toch voldoende speelgele- genheid te geven. Gelukkig ging het vlotter met de Vlaamse jeugdreeksen waar de inbreng Belgisch kampioen: 14-13 tegen Beyne HKW-KADETTEN: Belgisch kampioen: 27-15 tegen Mont-sur- Marchienne HKW-MINIEMEN: Oostvlaams kampioen HKW-PUPILLEN: Oostvlaams kampioen HKW-ASPIRANTEN MEISJES: 2e plaats in Oost-Vlaanderen. Een indrukwekkende opsomming, maar ook dit seizoen willen de diverse trainers met niets minder genoegen nemen; DE TRAINERS: HKW-senioren: Eddy De Vlieger HKW-senioren III en kadetten: Albert Dhanis HKW-miniemen: Ivan Willaerts HKW-wijfjes: Klaas Van den Berghe HKW-pupillen: Jean-Pierre De Bode Kinesisten: Lieven Van Vlierberghe en Klaas Van den Berghe. EVA Handbal. Trainer-coach Gerrit De Vuyst is bij Robuco aan ziin derde seizoen bezig (eva) van de Nederlanders ongetwijfeld een verrij king betekent, Ondanks al die moeilijkheden ging men het voorbije week-end toch uit de startblokken en Kosa Aalst liet onmiddellijk zijn bedoeling blijken met een walk-over tegen Hulst (23-6). Het derby tussen Brabo Den derbelle 2 en Berlare werd door de thuis ploeg met 20-10 gewonnen. In de jeugdcom- petities bleven de kadetten nog eén week op non-actief. Maar de 14 miniemenploegen gin gen er volop tegenaan. Hier te onderstrepen de 17-10 overwinning van HBC Dendermon de tegen Robuco Buggenhout. De debutan ten van trainer J. Van Beveren leidden aan de rust met 5-4 en wonnen nog met overtuigende cijfers met volgende plog: De Vos, R. Heirman 8, D. Van Daele 3, F Masure 3, O Masure 1. Glazemakers 1, De Smet 1, Aerts, Rooms, Van Rossem en J. Vermeiren. De HKW jon gens verpletterden thuisploeg Izegem met 7- 19 cijfers. Ook de pupillen - met 8 ploegjes - gingen van start en in die reeks gaf Eeklo al een seintje met een 4-28 zege tegen Ajax Lebbeke. De uitslagen Senioren Houtenisse - DB Gent 2 26-18 Brabo Denderbelle - Berlare 20-10 P Gent 2 - Woluwé 13-13 Kosa Aalst - Hulst 28-6 Miniemen Desselgem - Eeklo 24-6 Izegem - HK Waasm. 7-19 Squadra Lebbeke - HK Wijfjes 13-4 GBSK Zolder - Ajax Lebbeke 10-10 Hulst - DB Gent 7-14 HBC Dend. - Rob. Buggenh 17-10 Terneuzen - RDP Lokeren 2-23 Pupillen Izegem - Desselgem 2-5 Ajax Lebbeke - Eeklo 4-28 Houtenisse - RDP Lokeren 4-12 Handbal. De B-ploeg van Ajax Lebbeke (foto guy)

De Voorpost | 1992 | | pagina 31